Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość motylkowa123

mamusie pazdziernik 2015! :)

Polecane posty

Dziewczyny, czy któraś z Was używała kropelek do nosa w ciąży? Ja od pewnego czasu mam tak zatkany nos, zwłaszcza na noc i i z samego rana, że mam wrażenie, że się uduszę. Kilka razy zapuściłam sobie kropelki, ale teraz mam wątpliwości, czy dobrze zrobiłam. Do lekarza mam dopiero w środę, a nie chce do tej pory spać z otwartymi ustami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Ja kupuje raczej w sieciówkach np smyk ostatnio tam dobre promocje np kupiłam śpiworek w cenie 35zl rożek 30zł po przeceniane dość mocno. Ale pyzatym też kupuje na all, a reszta to prezenty, jeszcze wielu rzeczy nie mam. Też właśnie kupiłam ten proszek lovella na allegro 5kg za 42zł i od razu u tego sprzedawcy sporo innych rzeczy kupiłam, o wiele taniej niż sklepie, a przesyłka jedna, np butelki te anty kolkowe Dr Brown's jedna po mniej więcej 20zł mała i większa itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Ivee85 używałam tylko wody morskiej do nosa, pomagało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też kupiłam sól. W farmaceutka powiedziała, że jest najbezpieczniejsza w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaBasia
Ja też używałam tylko wody morskiej w sprayu, właściwie to używam jej prawie codziennie - tak często mam zatkany nos z rana, ale to ponoć norma :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
listopadowa możesz podać nazwe sprzedawcy u którego kupowałaś butelki dr browna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Dziewczyny czy byłyście na wakacjach za granicą będąc w ciąży ? Za dwa tygodnie mamy lecieć do Turcji będę w 26-27 tc i zaczynam żałować swojej decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris moja koleżanka była w zeszłym roku ale była wtedy w 3miesiącu. Trochę żałowała bo przez kilka dni miała biegunkę i wymioty ale ogólnie korzystała z atrakcji tylko że to było we wrześniu. Nie wiem jaka pogoda będzie jak Ty pojedziesz ale jak będą upały a dobrze je znosisz to nie masz się czego obawiać :) ja do końca ciąży się nie wybieram na żadne wczasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Miałam trochę przerwy, bo po wichurze, jaka w zeszłym tygodniu przeszła, nie miałam przez dłuższy czas sprawnego łącza internetowego. U mnie brzuch już gigant ze 100 w obwodzie już będzie, szłam z takim do pierwszego porodu ;). A tu jeszcze prawie 3 miesiące przede mną, będę wyglądać na końcówce co najmniej jak z bliźniakami... Spinanie i twardnienie brzucha to u mnie norma. W poprzednich ciążach też tak miałam, ale na szczęście nie wpływa to u mnie na szyjkę - mam długą i twardą. Przeżyłam nawet ostatnio 2 wesela, na których sobie porzucałam trochę tym moim brzuchem ;). Pojutrze kolejna wizyta, więc się upewnię, czy dalej szyjka się dobrze trzyma. Pedzelkaa - witaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zdecydowałam się na wyjazd, ale w maju (chyba okolice 22 tygodnia), teraz już by mi się po prostu nie chciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Mój mąż od samego początku chciał spędzić urlop za granicą ja nie zgadzałam się , jednak teraz mój syn miał lecieć do Włoch i nie poleciał nie dopatrzyliśmy dokumentów i ze względu na niego zgodziłam się. Na początku zadowolenie,w końcu mogę przebywać w hotelu a wychodzić wieczorem czy rano,tylko z tym jedzeniem trzeba bardzo uważać. Muszę się ogarnąć i spoglądać optymistycznie. Bo przez moje nerwy faktycznie zacznie się coś dziać z mała jeszcze przed wylotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris pozytywne nastawienie to podstawa :) jeżeli do tej pory było wszystko ok to nie ma opcji żeby było inaczej :) Moja garderoba mocno się skurczyła-nie mieszczę się już w żadne koszulki xD podobają mi się kombinezony które są modne w tym roku i chciałam dziś sobie jeden kupić ale gumka trochę ściskała w brzusio wiec zrezygnowałam. Muszę się wybrać po jakieś koszulki tylko mam wrażenie że jak wchodzę do sklepów w których zawsze kupowałam to ekspedientki nie patrzą na mnie jak na potencjalnego klienta bo wiedzą że i tak się w nic nie wcisnę ale chociaż nie słyszę pytań "czy w czymś pomóc " :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Paula i tak długo nosiłaś te sprzed ciąży (przynajmniej tak zrozumiałam).Dzisiaj byłam kupić spodenki ciążowe i strój kąpielowy. Pojechałam do Maximusa w Nadarzynie,kupiłam wprawdzie co chciałam ale ceny mnie powaliły. Sądziłam że tam będzie taniej no i wszędzie są już przeceny letnie i rozczarowałam się . Spodenki 109 zł,podobała mi się spódnica no ale 129 było mi szkoda. W pasie na wysokości pępka mam 100 cm,więcej niż mój M. No cóż trudno najważniejsze żeby z Anią było wszystko dobrze kilogramy kiedyś się zgubi albo i nie. Byle do października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris bluzki nosiłam wszystkie przed ciąży ale leginsy,spodnie to tylko ciążowe juz od drugiego miesiąca bo wszystkie inne mnie cisnęły :) ciążowe ciuchy są strasznie drogie. ostatnio zapłaciłam 100zł za spodenki ciążowe jeansowe i 60zł za legginsy w h&m . Stopa mi urosła z 36 na 37 i czuję że zaczynam ekspresowo przebierać na masie. Mam już 7kg do przodu.w ciągu dwóch tygodni przytyłam 1,5kg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris, też już mam ok. 100 cm w brzuszku. Znajomi śmieją się, że jak idę to wyglądam jakbym niosła przed sobą piłkę. Aż strach pomyśleć jaki ten brzuch będzie w październiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cudownie ocalona
MEGA SZOK LUDZIE !!!! chciałam wam opowiedzieć coś co zmieniło moje życie; mimo że byłam dość wierząca i taka sobie średnio praktykująca odkryłam niedawno Jezusa zupełnie na nowo, to był przewrót który zmienił moje życie!!!!! jeśli wasza wiara jest żywa, autentyczna i nie chwilowa (WAŻNE) modlitwy zostaną wysłuchane i cuda wejdą do waszego życia z taką pewnością siebie jakby siedziały tam sobie wygodnie od zawsze. Bóg da Ci to czego nie da Ci nikt, nikt nigdy nie będzie kochał Cię tak bardzo jak on, nikt nie doda Ci tyle odwagi i siły, tyle radości i ciepła oraz zrozumienia. To nie jest ktoś odległy, on jest bardziej ludzki od ludzi a jego dobroć większa niż dobroć wszystkich ludzi którzy kiedykolwiek żyli na tej planecie razem wziętych. To się wydaje Ci teraz może pusta gadka, ale jest coś takiego jak wylanie Ducha Świętego (sprawdź też pod nazwą: chrzest w Duchu Świętym) i jest to mega przeżycie mistyczne i realne jednocześnie, używałam w życiu różnych rzeczy i uwierz mi- nic Ci nie da takiego powera, jest to odlot nie do opisania ludzkim językiem, wiem co mówię. Jeśli jesteś teraz daleko od Jezusa i masz wymówkę w stylu „ …no ale ja już zrobiłam tyle złych rzeczy i teraz to już w sumie tak głupio, nie ma sensu wracać…” to muszę cię rozczarować gdyż to gó**no a nie wymówka ja miałam podpisany własną krwią pakt z diabłem (we wczesnej młodości) a Bóg wybaczył mi to, przyjął z powrotem jak gdyby nigdy nic, tyle Ci powiem; spowiedź to potęga, weźcie to a serio, możecie dosłownie wykasować te wszystkie rzeczy w majestacie duchowego prawa które jest po drugiej stronie (po śmierci) brane ze 100% szacunkiem i uznaniem Wróć do Jezusa, on czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Czesc Dziewczyny ;-) Zapisalam sie do szkoly rodzenia żabi skok ode mnie na nfz. Poczatek 22.07 cykl 5 spotkan.Prowadzi je połozna do ktorej mozna sie zapisac i po 30 tyg zrobi tez min ktg nawet w u mnie w domu, kwestia dogadania :-) Takze sie ciesze. No i czekam dzis na fotelik/nosidelko az kurier przyniesie. Mam tez stelaz i wanienke od przemilej sasiadki dostalam w spadku po jej dzieciach. Stoi juz w łazience ;-)Zakupilismy tez przez internet pieluchy pampers 2 newborn 3-6 kg paczka 216 szt w cenie 99 zl. Byla mega promocja;-). Ze smyka tez cos znow zamowilismy moze dzis przyjedzie min rozek ocieplany, kocyk cienszy bawelniany, sliczna sukienke przeceniona o 48 %, nozyczki do obcinania pazurkow, szczoteczke z grzebyczkiem, platki soft do przemywania buzi pepuszka, dla mnie podklady poporodowe. To tak z grubsza :-) Mamy tez wybrane lozeczko wraz z materacem na allegro producent Dumbo chyba dobrze pamietam.. z szuflada w kolorze wenge. Jedyny sprzedawca ktory nie ma ani jednego negatywa..Ale jeszcze poczekamy z zamowieniem do konca lipca. Ten czas tamk szybko leci. A moja mala od 3 dni spokojna malo sie rusza przez caly dzien spi lub te ruchy sa takie delikatne..A u Was jakies zmiany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula1991
Upały znowu się zaczęły...a było tak fajnie :) niech tylko sierpień i wrzesień nie będą takie bo będzie ciężko :) Byłyśmy wczoraj na wizycie i w 28tyg 3dni moja Maja miała 1225gram,ułożona jak zawsze pośladkowo ale jeszcze ma czas żeby się obrócić. Zauważyłam zmianę w kopniaczkach i teraz nazwałbym to raczej takim dość leniwym przeciąganiem się i rozpychaniem;) czuć że jest co raz większa. Mój gin od 30tyg kazał zacząć liczyć ruchy. Ktg nie będę miała podłączanego bo jak podczas badania jest wszystko ok to nie ma takiej potrzeby. A poza tym mała jest wygimnastykowana bo miała stopę przy buźce- nie wiem jak to możliwe ale sama widziałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy Waszym dzidziusiom też zdarza się czkawka?moją kruszynkę łapie 2-3razy dziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Nick________Wiek__Dziecko__Termin porodu_____Płeć dziecka/Imię OnlyDreams__________26_____1_______28.09.2015_______Dziew czynka.....Laura aaaga32_____________32_____3_______01.10.2015________?? Sierotka ma Rysia_____31_____2_______02.10.2015_______Dziewczynka monika1331__________23_____1_______05.10.2015_________?? 2plus3_____________30_____3______05.10.2015_________Dziew czynka AsiaPil_____________29_____1________06.10.2015_______Dzie wczynka Agula0501___________29_____1________06.10.2015_______?? Paula1991___________24_____1________06.10.2015______Dziewczy nka listopadowa123______30_____1_______06.10.2015________Chłopi ec mamaBasia_______31_____4_______06.10.2015__________Dziewc zynka Koronka84__________30_____3_______07.10.2015__________? portolino____________31_____2________07.10.2015________?? paluszki___________35______1_______09.10.2015________Dzie wczynka LenArtowa________21______1_______10.10.2015_________Dziewczy nka Pulchniatkowa_______26_____1_______10.10.2015________?? PanizFrancji________30______1_____19.10.2015__________Chłop iec Ivee85___________30________1______21.10.2015_________Chł opiec DorisLJ4____________40_____5_______27.10.2015________Dzie wczynka dominika____________30_____1_______29.10.2015_______Chło piec Edyta ---------------------36-------3-------------10.10.2015------ -----------? Pauliska___________22_____1_________31.10.2015____płeć ?? Diabli nadali________26____1_________30.10.2015___płeć?? Wrzucam dla odświerzenia danych, żeby nie uciekło znów na kilka podstron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Paula wlasnie mam dylemat z ta niby czkawka...pyt.jakie to sa konkretnie ruchy przy tej czkawce ? Bo ja od ponad miesiaca mam czasem takie drżenie jakby drgawki ..wiec nie wiem...:-//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula, w jakim celu gin kazał zacząć liczyć ruchy dziecka? Ja zauważyłam, że im bardziej senna, pochmurna pogoda, to mój mały bardziej *****iwy. Ja bym mogła non stop spać, a on szaleje. Paluszki, też spodobało mi się te łóżeczko, na razie dodałam je do ulubionych, a z kupnem poczekamy gdzieś do września, może połowa sierpnia. Zastanawiam się, co jest lepsze - kupić łóżeczko tylko z materacem, czy z całym zestawem. Tylko juz na wstępie wiem, ze baldachimu i tak bym nie powiesiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do ułożenia dziecka, to u mnie już drugie usg z rzędu ułożony jest główkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Ive 85 przeczytalam bardzo wiele opinii i lepiej jest zamowic lozeczko duuuzo wczesniej ze wzgledu na dlugie terminy realizacji czasem do 6 tyg..a druga sprawa jednym z najczestszych minusow tych wszystkich malowanych łozeczek jest ze bardzo dlugo schna i przez to smierdza tymi farbami i lakierami.. Wazne aby zdarzylo wywietrzec... A co do ruchow to faktycxnie jak sa upaly to malej prawie nie ma, taka ospala jest i wiecznie spi w jednej pozycji..A ja dzis prałam ten pokrowiec od fotelika maxi cosi juz sie suszy na balkonie, wszystkie podejrzane plamki zeszly.Mamy tylko problem z wkladka dla noworodka do tej marki nie jest w ogole osiagalny ani dostepny na internecie. Producent nie produkuje zamiennikow !! Zmusza przez to do kupowania nowych.. Osoba ktora nam go sprzedala twierdzila ze ta wkladke mozna dokupic za 25 zl. I teoretycznir mozna ale podrobke..szyty na zamowienie przez jedna firme na allegro.. Pozostaja jeszcze zagraniczne serwisy np ebay ale tez tylko używane mozna sciagnac. Smieje sie ze sama wezme druty i wydziergam...;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula1991
Paluszki to tak śmieszne uczucie jak brzuch leciutko podskakuje z jednej strony w równych odstępach czasu -dokładnie tak jak czkawka tylko że u mojej małej jest trochę szybciej niż u dorosłego człowieka. Ive a co do ruchów dziecka to trzeba liczyć je od 30tyg-mój gin powiedział że w razie gdyby było mniej niż 10 serii w ciągu 12godzin to zgłosić się do szpitala bo zazwyczaj nic złego się w takim przypadku nie dzieje ale nie można tego bagatelizować. Na wszystkich portalach które czytam właśnie przypomina się o liczeniu ruchów dziecka. Jak byłam w szpitalu to na obchodzie lekarz pytał dziewczyn które były po 30 tyg ile naliczyly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Ive 85 ten materac w zestawie tez jest dobrej jakosci i cena ok a za przesylke placi sie raz. Dlatego my od razu z materacem zamawiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Ja na początek kupuje tą kołyskę co stoi przy łóżku, lub kosz Mojżesza, jak tam zwal tak zwał, myślę o tej SWEET MELODY, a łóżeczko po paru miesiącach dopiero kupimy. Czasem czuje czkawkę małego, ale tylko czasem, są to takie delikatne rytmiczne puknięcia co jakieś 2-3 sekundy. Mi nikt jeszcze nic nie kazał liczyć, pyta tylko czy czuje ruchy i wsio może to się zmieni ja jutro zaczynam 30 tydz. i w tym 30 tyg czyli następnym jadę na tą ocenę płodu którą się robi. Choć u mnie naprawdę mały szaleje cały dzień i właściwie nie wiem kiedy ten biedulek śpi. Też czuje już wielkość tego mojego dziecka, jak się tam przekręca to czuje, że kawal chłopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile przytylyscie w ciazy?:> Ja przytyłam do 28 10 kg, ale niestety zaczelam chudnac. Waze juz 1kg mniej i mam mniejszy obwod brzucha co moja pani doktor to nie zachwyca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×