Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość motylkowa123

mamusie pazdziernik 2015! :)

Polecane posty

Gość Pulchniatta
Dziewczynki, na szczęście i u mnie wszystko bardzo dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pulchniattta
Maluszek rośnie jak na drożdżach, przez tydzień podskoczyl 1,5cm :) mierzy już całe 6cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paluszki
Hej Dziewczyny. I u mnie wszystko ok. Dzidzia 66 mm , Parametry ok. Moge spac spokojnie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super że wszystkie mają takie wieści cieszę się gorąco razem z Wami :). Portolino napewno w pracy sobie dasz radę. Ja już ze swojej pracy bym najchętniej uciekła już ostatnio łapie się na tym że nie chce mi się co mam zrobić w pracy tylko żyję tym co w domu i co z dzieciakami i co z moim Kropkiem. Już tak naprawdę bym się najchętniej wyłączyła z pracy :) ale niestety muszę poczekać jeszcze co najmniej do czerwca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Ja też się ciesze, że wszystkie dzieciaczki zdrowe:) i my już choć odrobinę spokojniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny, ciesze sie razem z Wami :) duuuze juz te Wasze Dzieciaczki ale tez starsze od mojej fasolki wiec sie nie dziwie. Teraz mam 8 kwietnia wizyte u lekarza, zobaczymy co tam zastaniemy, moze pokaze co ma miedzy nozkami. Wiecie co znalazlam : http://www.mamadama.pl/luvion-monitor-tetna/?utm_source=twenga&utm_campaign=twenga&utm_medium=cpc Musze meza namowic, chyba sobie sprawimy, co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Asia fajne to :) Ale podobna funkcje chyba spełnia np stetoskop ok 40 zł na all, ale oczywiście to i to fajne, tak posłuchać serduszka sobie w domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 plus 3
Dzień dobry! Bardzo się cieszę, że na wszystkich waszych wizytach takie dobre wiadomości :) Ja sobie przesunęłam wizytę z 8 kwietnia na 1 kwietnia. Nie miałam jeszcze usg prenatalnego z badaniem przezierności, a z obliczeń mi wynika, że lekarz zapisał mnie na wizytę o 2 dni za późno (miałabym wtedy 14 tydzień 1 dzień). Jak tam u was z samopoczuciem? U mnie już skończone 12 tygodni, ale mdłości (głównie wieczorem) niestety nadal są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ma któras z Was, tak jak ja, podwyższone ph moczu do 8? Reszta wszystko w normie... To prawda, że jakoś ostatnio mięso nie za bardzo mi smakuje i to chyba jest przyczyną.. Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika__
2plus3 ja też mam wizytę na 1 kwietnia :) to będzie dopiero moje 2 usg, teraz jestem w 8w5d, także mój fasol jeszcze pewnie dużo mniejszy niż Wasze :) i coś czuję, że termin będę miała na 1 listopada :D haha ale data, masakra :P kropeczkamalutka, ja właśnie dziś odebrałam wyniki miliona badań i akurat w moczu mam wszystko ok, cała reszta też, tylko we krwi mam za niskie limfocyty i hematokryt i za wysokie neutrofile :O co prawda bardzo blisko granicy ale jednak, może też któraś z Was tak miała? Co powiedział lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Też mam wizytę 1 kwietnia u lekarza prowadzącego, badania genetyczne miała u genetyka. Dominika hmm, ja urodziłam się 1 listopada, powiem ci że cale życie jestem dość zbuntowana i uparta, jako dziecko potrafiłam 3h trzymać jedzenie w buzi żeby mama mi więcej nie wpychała i to nie jest żart, moje biedne mleczaki:) Są tez plusy, na cmentarzu cala rodzina i widzę się w urodziny z wszystkimi:P Co do PH nie pomogę, musisz to z lekarzem skonsultować, coś tam się dzieje, pewnie będzie trzeba podleczyć, ale nie martw się, dobrze będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny, mam termin na 6 paźdzernika a moja dzidza na usg prenatalnym mierzyła 6cm, tylko lekarza zaniepokoiła przeziernośc karku bo wynosi 2,4mm. Czekam teraz na wynik testu pappa. Mam odebrac go na konsultacji u genetyka. Jaką przeziernośc mają Wasze maluchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w poniedzialek miałam usg prenatalne i na szczęście wszystko ok ryzyko choroby genetycznej 1:12 000. Jestem w 13 tyg i to moje pierwsze wyczekiwane malenstwo;) nie mogę się juz doczekać dużego brzuszka i odczuwalnych ruchów wg usg termin porodu 4 pazdziernika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monika1331 a jaką Twoja dzidzia ma przeziernośc karkową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
gość dziś Moje dziecko w terminie z USG 13tydz i 0 dzień miał 1,5mm, myślę że musisz zaufać lekarzowi i z nim obgadać sprawę, test pappa też ne da ci jednoznacznej odpowiedzi. Trzeba być dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem w stanie podać teraz natomiast 30 marca mam wizytę u ginekologa i będę wszystko wiedzieć. Nie dostałam wyników , zostały przesłane do lekarza prowadzącego wiec po bad prenatalnym wiem tylko tyle ze jest ok i nie wymaga dalszych badań pod względem chorób gen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pulchniattttka
Gościu - mój maluszek miał 1.9mm. Nie wiem ile powinno być, jakie są widelki, ale ten nasz wynik jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pulchniata
Gościu - a i mały mial 12 tyg 3 dni w chwili badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa1234
Taka górna granica jest do 2,5mm ale to tez zależy od wielu czynników, już z lekarzem trzeba ustalić co i jak, czasem i 3mm też jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Norma jest do 3, ale i tak bierze się pod uwagę wszystkie inne parametry, więc 2,4 , jeżeli inne parametry były ok jest dobre..jak się domyślam test papa nie był refundowany, tylko za twoje pieniądze?Polscy lekarze uwielbiają straszyć pacjentki.. Ponadto należy wziąć pod uwagę jeszcze sprzęt i oko i rękę lekarza..Ja 4 lata temu miała na dwóch różnych sprzętach usg genetyczne; jedno w dobrej poradni genetycznej, przezierność 1,9; za kilka dni u Roszkowskiego w Warszawie..przezierność 2,4, ale inne parametry były wzorcowe , powiedział ,że ponad 3 to powód do ewentualnych zmartwień.Testy papa to tylko określenie statystycznego ryzyka , nie mają żadnej wartości diagnostycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Dziewczyny, a czujecie jakieś mróweczki już w brzuchu ??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierotka ma Rysia
Hej, ciesze sie, ze u Was wszystko dobrze. Ja mialam drugie USG genetyczne i jak na pierwszym bylo ok, tak teraz sie zalamalam. Dzidzius 7,3cm, ale przeziernosc 2,28!!!!! Lekarz wyslal mnie na test Pappa. Jestem przerazona :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Sierotka a inne parametry OK?? Jak widzisz twój wynik jest w normie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierotka ma Rysia
Przeplywy ok, kosc nosowa tez widoczna, choc slabo, ale jest. Niby w normie, ale blisko gornej granicy i sie boje. W pierwszej ciazy mialam NT 1,4, a teraz 2,2-2,3. ,:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sierotka zdaje sobie sprawe ze sie boisz ale norma jest do 2,5 z tego co mi gin mowila. Bedzie dobrze zobaczysz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz z tego wszystkiego swiruje i analizuje wszystko co sie da. Przypomnialam sobie teraz, ze na poczatku ciazy, w dniu kiedy mialam dostac miesiaczki robilam test z krwi HCG total ilosciowo. Poetorzylam dwa razy w odstepie dwoch dni. I rosla bardzo szybko! A czytalam, ze to tez moze byc objawem zespolu Downa :-( Wyniki mislam takie 24.01. Hcg 180,1mUl/ml 26.01. Hcg 556,3 mUl/ml 28.01. Hcg 1527,0 mUl/ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Sierotka, wiesz że my ci tu nie odpowiemy czy dziecko jest zdrowe, czy tez nie :( Wszystko w rękach Boga, a i nasze dzieci mogą być chore, to tylko sprawdzenie podstawowych chorób, a ich są tysiące, jest np autyzm który wykrywa się dopiero sporo czasu po narodzinach, rok,dwa, i wiele, wiele innych schorzeń, z którymi ludzie się zmagają, dowiadując się dopiero jakiś czas po narodzinach. W tym roku w mojej dalszej, dalszej rodzinie zmarło dziecko 12 dni po narodzeniu ciąży donoszonej, bo gin nie widziała idiotka że serce jest chore, dziewczyna rodziła naturalnie co było bardzo dużym dodatkowym obciążeniem dla dziecka, powinna mieć cesarkę, i skończyło się śmiercią, a na USG wszystko pięknie i cudowanie. Los jest gdzieś tam zapisany i co ma być to będzie. Twoje parametry są w normie i tego się trzymaj ! dopiero powyżej 3 to powód do niepokoju, co tez nie oznacza, że dziecko jest na pewno chore, choć rozumiem, że stres masz, no normalne, że każda by miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sierotko ....będzie dobrze. Ta lekarka jakaś dziwna, masz przezierność w normie..i inne parametry też . Nie nakręcaj się , bo to nic nie da, a jeszcze pogorszy twój stan psychiczny...Wiem łatwo powiedzieć...ale będzie dobrze, to tylko sprzęt i lekarz , który też jest nieomylny...jakby coś , to powinna wysłać cię do dobrej poradni genetycznej i dobrego genetyka.Jak możesz , to powtórz badanie u innego lekarza , na innym sprzęcie, tylko nic nie mów jakie miałaś poprzednio wyniki..zobaczysz czy potwierdzi. Zazwyczaj jak jest poważna wada , to przezierność jest o wiele wyższa ( 4-5). Nie wiem czemu przy takiej przezierności lekarka kręci głową..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gratuluje dziewczyny :) ja swojego synka urodzilam w pazdzierniku 2014.. jak ten czas leci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×