Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość motylkowa123

mamusie pazdziernik 2015! :)

Polecane posty

listopadowa, Doris - dzięki :) Tak, to ja za każdym razem. Nie wiem, czemu wyświetla mi na 2 różne sposoby. Na pomarańczowo, gdy loguję się po napisaniu odpowiedzi, a na niebiesko, gdy już jestem jako zalogowana i wtedy piszę... Teraz powinnam się wyświetlić na niebiesko ;) Nie wiem praktycznie nic o tarczycy, nie byłam nigdy u endokrynologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika1331
Ja z kolei mam niskie ciśnienie tj 100/60 ale gin powiedziała ze większy problem by był gdyby było za wysokie... Kolejnym moim problemem jest fakt ze w dalszym ciągu nie przytylam nawet pół kilo a to z powodu braku apetytu owszem brzuch rośnie ale z innych części ciała spada i tym sposobem waga stoi... No cóż ja 27 mam wizytę i pewnie dostanę skierowanie na usg i nareszcie poznam płeć mojej fasolki :) jestem w 18 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaBasia
Hej dziewczyny :-) Ja tsh miałam 5,5, niby nie jakieś tragiczne, ale w ciąży wymaga koniecznie leczenia. Doris, strasznie fajnie, że nie jestem jedyna spodziewająca się czwartego dziecka :-) Jakoś tak mi raźniej :-) A Ty obstawiasz chłopca czy dziewczynkę? Sprawdziły się u Was jakieś zabobony dotyczące płci? Moje ciąże z chłopcami były zupełnie różne, a jednak nic to nie oznaczało. Teraz bardzo zbrzydłam, czyli niby na dziewczynkę, ale też odrzuciło mnie od słodyczy i wcinam namiętnie kwaśne pomarańcze, czyli jakby na chłopca ;-) Od wczoraj marzyłam o pierogach z mięskiem, więc dziś pół dnia spędziłam w kuchni, później coś mi odbiło i wzięłam się za porządki i teraz padnięta odpoczywam... Ale zaraz trzeba się zwlec i iść na spacer z córką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MamaBasia ja mam dwóch chłopców o z każdym ciąża była inne teraz ma być dziewczynka i jestem wyspana na buzi i dostałam plamy na dekolcie a nigdy nie miałam problemów z cerą i do słodyczy mnie nie ciągnie. U mnie sprawdził się kalendarz chiński i obrączka zawieszona nad brzuchem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ivee85
Mi w 13 tygodniu wyszedł chlopak i od początku ciąży miałam przeczucia co do plci męskiej :) zachcianek żadnych nie mam, nie miałam, cały czas czuję się dobrze, ale podobno cera mi się poprawiła, choć ja osobiście nie widzę zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
2+3 jak tam wizyta,już coś wiesz ? Co do płci chciałabym córeczkę,przed chwilą sprawdziłam w kalendarzu chińskim i też dziewczę. Smaki mam różne,w środę mam wizytę to może się czegoś dowiem. Najważniejsze,żeby dziecko było zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, czy któraś z Was jest już na zwolnieniu, czy jeszcze pracujecie? Jak tak, to do ktorego miesiąca macie zamiar pracować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ivee ja na zwolnieniu juz piąty tydzień. Miałam krwiaka i zalecenie żeby odpoczywac dużo i nie przemeczac się.Poza tym pierwsza ciążę poroniłam.bardzo zależy mi żeby z tym maleństwem było wszystko dobrze a jednak mam stresująca prace i co dzień dojazdy wiec poza domem spędzałam ponad dziesięć godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo, już jestem :) Lekarz powiedział, że nie może potwierdzić jeszcze płci na 100%, ale... nie doszukał się siusiaka między nóżkami, więc wstępnie dał 80% na dziewczynkę :) Wizyta była fajna, bo niby trwała tylko 10 czy 15 min, ale w tym czasie posprawdzał jeszcze raz organy maluszka - żołądek, serduszko, płucka, nerki; zobaczył profil i kość nosową. A nawet włączył na chwilę 3D, na którym widać, że małe ma w brzuchu pełen relaks -leży z rączkami za głową i wypoczywa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ivee85 - ja nie chodzę do pracy, bo jestem na wychowawczym. W poprzednich ciążach pracowałam do 8 miesiąca, a teraz od początku w domu z dziećmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierotka ma Rysia
Przypominam, ze mi w 13 tygodniu tez "wyszedl" chlopiec, ale teraz Nifty "powiedzialo, ze to dziewczynka" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sierotka ma Rysia - do kolejnej wizyty mam 2 tygodnie, więc nawet jeśli ostatecznie miałby okazać się chłopak, to zamierzam się teraz nacieszyć tą córeczką ;) Nawet do tabelki sobie ją wpiszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick________Wiek__Dziecko__Termin porodu_____Płeć dziecka/Imię aaaga32_____________32_____3_______1.10.2015________?? Sierotka ma Rysia_____31_____2_______2.10.2015_______Córka OnlyDreams__________26_____1_______2.10.2015________?? monika1331__________23_____1_______5.10.2015_________?? AsiaPil_____________29_____1________06.10.2015________ ?? Agula0501___________29_____1________06.10.2015_______?? Paula1991___________24_____1________06.10.2015_______?? listopadowa123______30_____1_______06.10.2015______Męska mamaBasia_______31_____4_______06.10.2015_______?? Koronka84__________30_____3_______07.10.2015__________? 2plus3______________30_____3______07.10.2015___dziewczynka portolino____________31_____2________07.10.2015________?? paluszki___________35______1_______09.10.2015________?? LenArtowa________21______1_______10.10.2015_______męska Pulchniatkowa_______26_____1_______10.10.2015________?? PanizFrancji________30______1_____19.10.2015________?? Ivee85___________30________1______21.10.2015______męska DorisLJ4____________40_____5_______27.10.2015________?? dominika____________30_____1_______29.10.2015________??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
A mi się wydaje, że już siusiak na tym etapie był by dobrze widoczny, gratuluje i życzę by się potwierdziło już na 100% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozmawiałam wczoraj z koleżanką...do szóstego miesiąca dwóch lekarzy nie miało wątpliwości że urodzi chłopca a jednak ma córeczkę ☺ zdziwiłam się jak to usłyszałam bo rodziła niecały rok temu... wydawałoby się ze takie pomyłki rzadko się zdarzają a jednak są ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula - no też jestem zdziwiona, listopadowa - przy moich chłopakach od początku nie było wątpliwości (jeden miał potwierdzone w 18 tygodniu, drugi w 16), między nogami sterczał siusiak z jajkami, tego się nie dało pomylić ;). Dlatego teraz tym większa nadzieja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika__
Dziewczyny miałam dziś kolejne usg prenatalne i wyniki testu PAPPA i jeszcze jakiegoś dodatkowego badania krwi odnośnie łożyska- u mnie te 3 badania liczyły się do wyników badań prenatalnych :) Wszystko jest super także jestem dziś przeszczęśliwa :) :) Mały się ruszał, skakał, wiercił, widziałam żołądek, przeponę wyraźne 5 paluszków u dłoni i generalnie dużo organów wewnętrznych- wszystko podobno książkowo, więc fruwam :D jutro zaczynam 14 tc- czy to można już uznać za początek 2 trymestru czy dopiero za tydzień-dwa? Bo już nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaga32
Witam dziewczynki :) i małe fasolki :) dawno mnie nie było widzę mnóstwo nowych osób na forum. niestety ostatnio praca mnie pochłania bez reszty :) widzę że już niektóre znają płeć ja jeszcze niestety nie cały czas zastanawiam się czy będzie Karol czy Gabrysia :)też robiłam chiński test i wyszła mi dziewczynka mój mąż był bardzo nie pocieszony bo bardzo chce mieć synka. We wtorek idę do lekarza i mam nadzieję że juz potwierd******ońcu płeć :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Dominika to już 2 trymestr :) Ja też mam u siebie widoczne jajka i siusiaka i gin była bardzo pewna mówiąc ze to chłopak :) No zobaczymy, ja nie mam preferencji, to moje 1 dziecko i mi to zupełnie obojętne, natomiast M chce chłopca, ale chcieć to sobie może :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Tzn. nie u siebie, a bardziej u dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PanizFrancji
zaintrygowalyscie mnie dziewczyny tym chinskim kalendarzem i tez sprawdzilam no i wychodzi chlopak... okaze sie 7 maja czy sie sprawdzi o ile dzidzia zechce pokazac klejnoty;) u mnie pokazal sie brzuszek i dzis rozgladalam sie za spodniami ciazowymi bo niestey z moich tylko jedne sa jeszcze wygodne a nie chce sie sciskac na sile widze dziewczyny ze macie juz wybrane imiona, u nas narazie wielki galimatias w glowie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
listopadowa mój tez bardzo chce chłopaka bo mamy w domu juz dwie dziewczynki, no ale cóż :). A macie może jakieś przeczucia co do płci ja w drugiej ciąży miałam i sie sprawdziły. Od początku czułam że będe miała dziewczynkę i tak było :). Teraz mam trochę mieszane uczucie i z niecierpliwością czekam na wtorek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do chińskiego kalendarza, to według mnie ma on... 50% skuteczności :P Zawsze coś, w połowie przypadków się sprawdzi :D Ja nie wierzę w takie bzdury. Tym bardziej, że po pierwsze - jestem według tego kalendarza facetem, a po drugie - kobieta może mieć bliźnięta różnej płci i jak się to ma wtedy do kalendarza? ;) Ponoć płeć można też "rozpoznać" na podstawie - czy się ma zachcianki na słodkie, czy kwaśne; czy brzuch jest spiczasty i wypchnięty do przodu, czy "rozlany" na boki; czy się w ciąży zmienia na twarzy (czytaj. brzydnie) czy nie, itp. Wierzycie w to? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i sprawdziłam jeszcze na kalendarzu chińskim - obaj moi chłopcy są dziewczynkami :D Czyli u mnie skuteczność tego kalendarza nawet poniżej normy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Też akurat w ten chiński też raczej nie wierze :) Ja nie miałam przeczuć ani trochę, nie liczyłam tez na nic, uznałam, że co będzie to będzie, i nic mi serce nie podpowiadało. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Czesc Dziewczyny, pytanie z innej beczki. Zbliza sie nam termin badań połowkowych ( szczegółowa analiza organów płodu ) Chcialam zapytac o jakich organach dziecka juz na pewno wiecie ze sa widoczne ( wyksztalcone) Biorac pod uwage pierwsze badania prenatalne ktore byly. Jakie organy mialyscie wymienione przez lekarza ze sa widoczne. Pytam bo u mnie byli wymienionych tylko kilka organow i zastanawiam sie czy to jest standard opisu na tym etapie badan czy niekoniecznie. Z gory dziekuje za informacje jsk bylo u Waszych dzieci. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AsiaPil
Czesc Dziewczyny! Ja juz wczesniej pisalam, ze mialam lekarza w kiepskim humorze i szczerze to nie powiedzial mi zbyt wiele, tak naprawde tylko kosc nosowa widoczna, podal wiek i dlugosc Dzidziusia i przeziernosc i wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Rozumiem mi lekarz dal wersje papierowa badania z testu podwojnego i calym opisem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Paluszki mi tez dała wersje papierowa podwójną, z wszystkimi opisami zdjęciami itd, opisała: serduszko 4 jamowe puls prawidłowy i ile dokładnie ma, czaszka, mózg prawidłowy, ręce, nóżki widoczne, wymiary NT, ile kość nosowa ma mm, lokalizacja łożyska ma ścianie przedniej, przednia ściana brzuszka obraz prawidłowy, żołądek widoczny, pęcherz moczowy widoczny. wypisane te wszystkie ryzyka chorób jakie są, płyn owodniowy w normie. To tak mniej więcej tyle i wiadomo wymiary maluszka i już wtedy też zaznaczyła, że prawdopodobnie chłopak. Pokazała mi tez moje organy i mój pęcherz, nie wiem po co:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Dzieki wielkie Listopadowa :)))))) Bardzo mnie uspokoiłaś ;))) Mam dokladnie tak samo napisane :-) Martwilam sie nie bylo wzmianki o nerkach ktore w tym czasie powinny byc juz widoczne. Teraz tydz temu jak bylam ba wizycie tez lekarz pokazal serce z komorami i przedsionkami, dwie polkule mózgu symetryczne; zoładek, pecherz, kregoslup i dluga noge z wyraznymi koscmi. A o nerkach nie wspomnial. Mnie dopiero wczoraj olsnilo ze moglam zapytac a tu przyjdzie czekac kolejne 3 tyg na wizyte. Mam zdecydowanie za duzo wolnego czasu bo zaczynam wymyslac ..;-) dzieki jeszcze raz za ta wiadomosc;-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×