Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość motylkowa123

mamusie pazdziernik 2015! :)

Polecane posty

Gość listopadowa123
A u mnie trochę z górki, byłam w szpitalu bo po wizycie u gin. okazało się ze szyjka się skróciła, cała ciążę od kiedy mierzyła mi miałam ok 3 cm teraz mam 22mm :/ No ale poleżałam w sumie stwierdzili, że nie ma co panikować, wszystko pozamykane, dostałam luteinę i mam brać magnez. Swoją droga leżenie w szpitalu, w te upały było jakąś masakrą i tylko modliłam się by wyjść, bo zamiast tam wypoczywać, to tylko się umęczyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Właściwie to miało być pod górkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny kiedy najlepiej zrobić test jak się ma nieregularne cykle 21-27 i kochałam się w 11 dniu cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listopadowa, u mnie teraz szyjka też miala 2cm, ale lekarz powiedział, że wszystko jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro szyjka sie skraca, to tak calkiem w porzadku nie jest. Przeciez do rozwiazania zostalo ok 2 miesiecy. Nie lekcewazcie skracajacej sie czy rozpulchnionej szyjki, szczegolnie gdy dzidzia ma juz polozenie glowka w dol, gdy twardnije czesto brzuch lub badanie wykazalo skurcze - takie rzeczy trzeba kontrolowac. Oszczedzajcie sie na na wszelki wypadek, nie dzwigajcie, polezcie sobie jak mozecie. Szyjka moze pozostac na tej dlugosci - czego zycze, moze tez sie jednak sktocic, a to juz znacza pobyt w szpitalu lub w najlepszym wypadku lezenie plackiem w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
No ja jutro zaczynam 34 tydz, dziecko na dzień dzisiejszy wygląda na 34 tydz i 4 dzień. Póki co szyjka jest twarda zamknięta ale 22mm, dziecko ułożone główką w dół, chciała bym dotrzymać choć do 38 tyg oczywiscie będę odpoczywała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula1991
Hej dziewczyny:) jak Wam czas płynie w tych ostatnich tygodniach? Ja szybko się męczę,do tego puchną stopy i nie mogę zdjąć pierścionków które noszę od lat :) ale nie jest tak ciężko jak myślałam. Bardziej psychicznie jestem zmęczona bo niby było za mało wód i piję teraz 3-4litry dziennie ale ciągle się boję żeby było wszystko ok. Na szczęście mojej kruszynce udało się chociaż raz odwinąć pępowinę i teraz jest owinięta jedną pętlą. W 33tym3dniu ważyła 2370gram:) miesiąc przed porodem zacznę prać ciuszki i rozkładać łóżeczko. Wózek 3w1 juz zamówiliśmy. Prawie wszystko dla maluszka juz mam. Zastanawiam się nad wyparzaczem i podgrzewaczem do butelek - nie wiem czy się sprawdzają czy to tylko niepotrzebne gadżety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaBasia
Przy końcówce wszystkie chyba wymęczone i nawet pisać się nie chce ;-) Mi nie jest nawet tak ciężko jakby mogło się wydawać przy 20kg na plusie, właściwie to z dnia na dzień czuję się coraz lepiej. Jedynie w nocy nie mogę się wygodnie ułożyć no i strasznie jestem zniecierpliwiona już. Tak bym chciała malucha już mieć na zewnątrz, a tu jeszcze 6 tygodni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Ja po powrocie ze szpitala od razu powiedziałam sobie, że wracam do domu i szykuje rzeczy, i tak poprałam, poprasowałam, uszykowałam, nakryłam żeby się nie kurzyły czekają, moja walizka nie spakowana, ale też zrobię to pewnie już w weekend. Nie prałam jeszcze kocyków, ręczników itd. Swoja droga polecam bardzo ręczniki bambusowe, są rewelacyjne, takie kupiłam małemu i takich używam już od dawana dla siebie, tylko takie 100% bambusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Dziewczyny w jakim rozmiarze kupujecie dzieciom kombinezony na zimę? Już nie pamiętam jak to było lata temu.Pozdrawiam wszystkie brzuszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliskaa93
Czy Wam też tak szybko lecą te tygodnie? Już się nie mogę doczekać mojego bobaska ale jednocześnie przeraża mnie ten poród.. jestem w 31 tc i dalej nie wiem czy to dziewczynka na pewno bo się dobrze pokazać nie chciała :) zastanawiam się Też nad rozmiarem tego kombinezonu bo się nie znam w ogóle. Mam pytanie do Was dziewczyny jeśli kupię fotelik z wózkiem 3w1 to na jak długo on wystarcza do wozenia dziecka w samochodzie bo nie mam pojęcia? I jakie macie imiona dla swoich pociech? Myślę nad Marleną ale sama nie wiem trudna decyzja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Pauliska jesteśmy w tym samym tygodniu. Dla poprzedniego dziecka fotelik starczył mi przez ok 9 m-cy. Kupuję ciuszki od rozmiaru 62 i takie mam dwa kombinezony ale wątpię żeby starczyły przez całą zimę i zastanawiam się jeszcze nad 68. moja najmłodsza pociecha ma już 8 lat i straciłam rozeznanie. Ostatnio kupuję fajne ciuszki z drugiej ręki na fb na stronie ciuszki dla dziewczynek 0+. Moja córeczka ma mieć na imię Anna Teresa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna Teresa ładnie brzmi, teraz w sumie nie ma dużo małych dziewczynek o tym imieniu. Na fb widzę znajome się nie wysilaja i dalej te Julki, Majki i Kacperki tylko. Chciałam imię mniej popularne i dlatego myślę nad Marleną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze dodam że o dziwo nic mi nie puchnie jak na razie, nawet w te upały co były chyba że mnie później dopadnie. Brzuch jedynie mi ciąży bardzo i niewygodnie leżeć czy siedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Ja jutro zaczynam 35 tydz. i już czuje oddech zbijającego się porodu :) tym bardziej, że już mi się ta szyjka skraca :) Spi mi się tak okropnie, że tego już nawet nie będę pisała. Marlena piękne imię kojarzy mi się z tym filmem, z Monica Bellucci "Malena" ekstra film. Mój kunus będzie miał na 99% Mikołaj :) Przytyłam 10,5kg na dzień dzisiejszy, o dziwo też nie spuchłam jeszcze ani razu. Na razie kombinezon mam 62 jak będzie za mały kupie po prostu później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny. Za tydzień mam wizytę kontrolną u lekarza. Dzisiaj natomiast odebrałam wyniki badań krwi. Przeraziły mnie trochę, ponieważ wyszło, że mam ilość płytek krwi na poziomie 65 tys/ul. Czy to jest w jakimś stopniu niebezpieczne ? Z tego co wiem to jest za mało, nawet w ciąży :( Zresztą ostatnio jestem ciągle zmęczona, śpiąca i apatyczna. Któraś z was już tak miała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaBasia
Z kombinezonem na zimę chyba lepiej jeszcze poczekać, bo to zależy przecież od jak duże dziecko się urodzi. Moja córcia będzie Julita Maria, ale też jeszcze nie na 100 % Marlenę znałam kiedyś jedną i pamiętam, że miała mega wielkie powodzenie u chłopaków :-) Ogólnie bardzo ładne imię. Anna też mi się podoba, tylko tak mi się w życiu złożyło, że każda Anka którą poznałam była fałszywa i niesympatyczna :-/ Niby to nie ma najmniejszego znaczenia, ale jakoś tak mam, że patrzę na imiona przez pryzmat osób które znałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem w 33 tygodniu i leze. Ja juz tez mam wszytko poszykowane - juz od ponad miesiaca :) Balam sie ze bede musiala lezec i zaczelam kupowac juz w 6 miesiacu. No i dlugo nie czekalam... W 7mies. byla u mnie mama i wszystko mi poprala i poprasowala. Tylko torby do szpitala nie zdazylam uszykowac do konca. Na kombinezony zimowe dla mnie jeszcze za wczesnie, nawet nie wiadomo jakie malenstwo bedzie duze. Ostatnio kupilam za wczesnie i byl szybko za maly. Poza tym chyba kupie spodenki na szelkach i kurtke. Nie lubie tego wciskania malenstwa w kombinezon. Fotelik 0-15 Maxi Cosi u nas tez jakos do 10 mies sluzyl, ale mysle ze tym razem szybciej zmienie na wiekszy - mam po starszaku taki 0-18 do jazdy tylem. W tym 0-15 jak tylko sie cieplo zrobilo, to maly sie strasznie pocil. W ciagu 1h podrozy mial cale plecki mokre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
jejku dziewczyny mam dylemat. Jesteśmy na etapie zakupu łóżeczka w sklepie nie bardzo mi się cokolwiek podoba.Natomiast na allegro znalazłam takie w którym spała moja córcia tylko wtedy mieliśmy pożyczone od znajomych. No i boję się kupić,nic konkretnego nigdy nie kupowałam i boję się czy wszystko będzie ok. Czy któraś z Was kupowała może,podoba mi się tymon II firmy jardrew sklep Nikola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaBasia
Doris, nie bój nic, jak mieszkaliśmy jeszcze w Polsce, to bardzo często kupowaliśmy przeróżne rzeczy na allegro i nigdy nic złego nas nie spotkało. Poczytaj opinie o sprzedawcy, jak są same pozytywne to na pewno będzie dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Też kupuje rzeczy na all już z 10 lat minimum, i to najróżniejsze rzeczy i takie drogie też, nigdy nie miałam jakiś nieprzyjemności, sprawdź tylko opinie i oceny jak ma same 5 to bez obaw kup. Ja tak większość rzeczy kupuje, szczególnie teraz dla małego. Kołyskę też zamawiam w ten sposób, tylko czekam aż sprzedawca z urlopu wróci, wózek z reszta też tak kupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PanizFrancji
ja dzis bylam na usg, maly wazy 2,5 kg i mierzy 42cm takze jak to lekarz powiedzial kawal chlopa:) wozek juz mamy zamowiony i jednak wzielismu camarello sevilla, lozeczko i komoda do odebrania w tym tyg. a reszte juz mamy. kombinezon mam do siostrzencu i narazie nie kupuje bo wogole nie sadze ze bedzie mi potrzebny, strasznie puchna mi nogi i to tak jakbym miala kostki skrecone w 3 miejscach, znajomi sie smieja ze jestem hulk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Dziewczyny, czy was tez bolą tak zebra? ja to czuje się jak bym już miała połamane, ogólnie to przy przekręcaniu w nocy i już w sumie w ciągu całego dnia, czuje cały czas ten ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listopadowa ja miałam ten ból od 20 do 30 tygodnia-to był taki silny ucisk i do tego jak Mała kopała to mocno to odczuwałam ale Teraz jest zdecydowanie lepiej. Odkąd przekręciła się główką do dołu to nóżki trzyma z boku i ból ustał. Teraz to ciśnie pęcherz :) w nocy wstaję co godzinę do toalety. Co do opuchnięć to mój stwierdził pewnego wieczoru że mam stopę jak Fred Flintstone he he możecie sobie wyobrazić jak puchną skoro mam rozmiar 36 :) Zamówiłam wczoraj całą wyprawkę dla siebie do szpitala w postaci podkładów,majtek poporodowych i reszty niezbędnych artykułów dla mamy. Do tego z kosmetyków dla córci wzięłam oilatum do kąpieli,oliwkę bambino i linomag do pupci. Myślę że na początek to wystarczy. nie wiem tylko co do pępka będzie najlepsze. Polecam aptekę internetową Gemini-ceny są tam na dość dobrym poziomie. Pokusiłam się też o termometr bezdotykowy bo można nim zmierzyć nie tylko temperaturę ciała ale również cieczy;wody,mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Do pępka chyba najbardziej polecany jest Octenisept. Mój mały jest głowa w dól, ale daje mi po zebrach nóżkami i ogólnie czuje go bardzo wysoko i właśnie w okolicy żeber bardzo się kreci i mnie obija, w ogóle to wydaje mi się, że ja jeszcze mam bardzo wysoko brzuch. Ja wczoraj zamówiłam kołyskę, mniej więcej całą resztę już mam :) Jeszcze tylko wózka nie mam, z takich większych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listopadowa ja chyba tez mam wysoko brzuch...mała czasami z dużą siłą wypycha pupkę prosto w żebra i dziwi mnie że jest jej tak wygodnie ale o dziwo nie sprawia mi to bólu w porównaniu do tego co odczuwałam jeszcze kilka tygodni temu. Może też trochę się przyzwyczaiłam :) w ogóle to moj bobas zaczyna wariować jak mam brzuch przykryty kołdrą albo jak za długo siedzę w jednej pozycji :) zaczęłam dziś 35 tydzień - tylko do końca tego tygodnia mam brać luteinę ale boję się że po odstawieniu szybciej urodzę. Czy któraś z Was bierze tez luteinę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Paula no mi właśnie jak byłam w tym szpitalu z ta skracającą się szyjka (z 3cm na 22mm) dostałam 2 razy po 2 tabletki luteiny i wiadomo duzooo magnezu:). 2 Września mam wizytę, zobaczymy jak tam stan tej szyjki, choć w szpitalu mi ordynator powiedział, że ta luteina to i tak na skracanie szyjki nie pomoże, no ale dał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luteina chyba bardziej wstrzymuje skurcze ale jak coś się dzieje to od razu lekarze ją zapisują... a ja w 24tyg miałam zagrożenie przedwczesnym porodem właśnie z powodu skurczy.teraz brzuch tez co raz częściej mi się stawia i to w takim stopniu że robi się kwadratowy albo powstaje róg. Nie chciałabym wczesnej urodzić. Mam wizytę 1września i muszę jeszcze raz porozmawiać z ginem o tej luteinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Tez brałam Luteinę dopochwowo,ale źle się czułam i dr zmieniała mi na duphaston. Jestem w 31 tygodniu i czuje się ok więc odstawiłam wizytę mam 2.09 mam nadzieję że nie dostanę opr.Mi też nie bolą żebra za to biodra w nocy - masakra. Dodatkowo mała ma nieraz takie dziwne ruchy brzuch mi mocno faluje,to nie boli ale boje się czy w środku wszystko w porządku. Byle do października .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×