Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość motylkowa123

mamusie pazdziernik 2015! :)

Polecane posty

Gość ciężarka
witajcie :) ja juz 34 tydzien a moj maly wazy 2700 .. przeraza mnie to jak urodze takiego giganta :P szyjka teraz tez zaczela mi sie skracac i babeczka przepisala mi luteine bo mowi zeby tak conajmniej do 38tyg donosic ciaze ale brzuch tez mam jeszcze wysoko i nie mam zadnych boli wiec moze donosze ;) w nocy tez sie wysypiam brzuch mi nie przeszkadza w lezeniu a jest juz przeogromny, łozeczko zamowilam z allegro razem z materacykiem i posciela wczoraj je skrecilam i juz czeka na malego :) wozek tez z allegro ale jeszcze nie doszedl, ubranka podostawalam , kosmetyki pampersy tez juz sa to wlasciwie jestem gotowa :D zostalo troszke ponad miesiac ale zleci chwila moment.. dopiero co test robiłam a tu zaraz poród..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
zamówiłam łóżeczko też przez allegro-pierwszy raz cokolwiek. Teraz codziennie sprawdzam pocztę i tylko raz się odezwali informując o złożonym zamówieniu. Było to we wtorek rano,od tamtej pory cisza. Czy u Was takie zmówienia też tak długo trwały ? Zamówiłam w firmie Darland.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wy tu o szyjce, a ja jak dlugo jestem w ciazy tak dlugo nie wiem jak dluga ja mam :D moj gin w ogole nie pcha palcow do srodka, robi poprostu usg i tyle. Mysle, ze skoro nic nie mowil to jest ok, choc nie powiem ciekawa jestem jak sie ma sytuacja z ta szyjka. o o We wtorek mialam GBS na paciorkowca, laski mnie nastraszyly, ze boli, ze to, ze tamto - nic nie bolalo, teraz czekam na wyniki. o o Pokoj dla malej jest juz przygotowany, torby do szpitala tez juz mam spakowane, ciuszkow musze troche dokupic bo mam malo a reszte juz mam :) Wszystko poprasowane i wyprane, teraz tylko musze wyprac to co sie da z wozka i heya :) o o jak ten czas przelecial, nie moge uwiezyc, ze jestem juz w 36 tygodniu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarka
ja na swoje łozeczko czekalam bardzo dlugo bo az 13 dni roboczych ;/ na wozek tez czekam juz tydzien a babka przez tel powiedziala ze do 3 tygodni dostarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris, a na stronie była jakakolwiek informacja o tym, w ciągu ilu dni jest wysyłka? Poza tym minęły dopiero 2 dni, to jeszcze nie jest źle. Niedługo powinnaś dostać informację o nadaniu paczki. Wszystko będzie ok :) Co do wyprawki, to brakuje mi już tylko łóżeczka. Wszystko inne już mam. Brzuch też mam ogromny, ale na szczęście nie przeszkadza mi w spaniu. Jedyna niedogodność to to, że zaczynam się szybciej męczyć, ale patrząc na to, że do tej pory działałam na normalnych obrotach i ciąża w niczym mi nie przeszkadzała, to mogę teraz bezkarnie się wylegiwać... ale z tym to już bywa różnie. Wasi faceci pomagają wam w domu? Czy tylko mój jest taki, że mówi po co coś robię, on to zrobi itd. a wychodzi na to, że konczy się na gadaniu i jakbym nie sprzątała to byśmy brudem zarośli, o zakupach też nie pomyśli i żebym jakiś czas temu sama nie zaczęła kompletować wyprawki, to do dziś byśmy nic nie mieli, bo on uważa, że po co kupować tak wcześnie, on najlepiej kupilby dopiero po narodzinach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Doris, to może trochę potrwać, spokojnie czekaj :-) Chociaż rozumiem, że nie możesz się doczekać ;-) U mnie w łóżeczku jeszcze śpi córeczka, ale w ten weekend kupujemy jej "dorosłe" łóżko i nowy materacyk dla maluszka i to będzie już wszystko, zostało tylko odliczać dni, jeszcze 38 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszla mama pazdziernikowa
Witajcie mamy, i jak samopoczucie? Coraz blizej terminu, wszystko przygotowane, czy wolicie nie zapeszac? ;) Ja mam termin na 8.10 - i powiem szczerze ze tera koncze pokoj dla synka i moja sypialnie. Ciuchow pelno dla przyszlego synka, ale jednak jeszcze nie przeprane :P Walizki nie spakowane do szpitala (u nas w szpitalu akurat malutko sie bierze, bo wszystko maja na miejscu). Wozek,kosz mojzesza,lozeczko jest :). A ja coraz wiecej leze, bo lekarka od 30 tc kaze mi odpoczywac. co prawda w nocy spac nie moge - budze sie po 3-4 h i nie spie kolejne 2.. i takie "zakladki"..:/ Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaBasia
Gość z 14:13 to ja :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ive mam dokładnie to samo ze swoim facetem ... denerwuje mnie jego reakcja na to jak coś kupuję dla Małej bo na wszystko reaguje : po co? Nie można później tego kupić?:/ gdybym jego słuchała to tez bym nic nie miała a tak rozłożyłam wydatki na kilka miesięcy i nie muszę się stresować że zostałam z palcem w nocniku. Zaskoczyłyscie mnie ze jesteście już tak przygotowane bo ja co prawda mam już w zasadzie wszystko oprócz Materacyka ale nic jeszcze nie prałam, łóżeczko nie rozłożone,torby niespakowane. Wszystko tak jak kupiłam wsadziłam do szafek i na razie leży i czeka :) wczoraj zamówiłam jeszcze Rogala do spania który może służyć również do karmienia. Jeżeli chodzi o gbs to ja mam wynik dodatni. Jak w 24 tygodniu trafiłam do szpitala ze skurczami to sami zrobili mi wynik i juz wtedy wyszedł +. Trochę mnie to martwi bo jak pytałam gina to powiedział że po porodzie dziecku podadzą zastrzyk który "zmniejszy ryzyko zakażenia". Kupiłam dziś oliwkę i chyba zacznę się w końcu smarować bo od 5miesiąca sobie odpuściłam. Rozstępów jeszcze nie mam ale za to celulit na tyłku to jest wyraźny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ivee85
Ja brzuch od 3 miesiąca regularnie smaruję Palmers i też nie mam rozstępów. Za to moje uda dopadł cellulit, którego wcześniej nie miałam, aż wstyd odkryć nogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, zaczęłam powoli sie szykować. Termin mam na początek października. Większość rzeczy mam po synku, muszę je tylko znieść, poprać i poprasowac. W H&M jest teraz zniżka 20% i dokupilam trochę ciuszków. W tym tyg planuje zakup rzeczy użytkowych - smoczki, butelki, art higieniczne. Moje pytanie - jakiej firmy teraz warto kupić w/w rzeczy? Może jakie Wy kupiliscie? A zamierzacie wcześniej kupić mleko modyfikowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam praktycznie wszystko marki LOVI- znajome mi polecily. Choć trzeba przyznać że są one trochę drogie w porównaniu do innych firm. Mleka na razie nie będę kupować. Chcę karmić piersią. Mam nadzieję że wytrwam w tym postanowieniu :) Macie zamiar stosować nakładki na piersi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Butelek i tego typu rzeczy kupować nie będę,w razie czego do sklepów niedaleko.Oczywiście żadnego mleka. Córcię karmiłam piersią 2 lata i ona na początku nic dodatkowo nie piła,nie ma takiej potrzeby. Po co wydawać pieniądze przecież smoczki w butelkach też mają swoją wielkość. Jedyne co kupię do smoczek uspokajacz. Mój mąż wyskoczył z propozycją zakupu niani elektronicznej i wymiękłam.Troje dzieci wychowałam bez zbędnych rzeczy a teraz ..no cóż chyba starość.Co chwila mówi mi o takich rzeczach i to drogich że ja nie mam już siły,non stop odpowiadam że szkoda kasy a on się bulwersuje że odrzucam jego propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyn y z Warszawy, a czy macie już wybrany szpital? bo ja totalnie nie wiem gdzie najlepiej by było:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaBasia
Ja tak jak Doris - żadnego mleka, butelek itp. Przez pół roku mam zamiar dawać dziecku tylko i wyłącznie pierś. A jeśli chodzi o produkty higieniczne, to będąc w Polsce zaopatrzyłam się w mydełka, oliwkę, chusteczki itd. firmy Bambino, bo do niej mam największe zaufanie jeśli chodzi o pielęgnację noworodka, później super sprawdzają się wg mnie kosmetyki z rossmana. No a pieluszki to od początku rossmanowe. Ale to kwestie bardzo indywidualne, każda mama ma słabość do konkretnych marek :-) A tak z innej beczki - coraz bardziej martwię się jak moja córka przyjmie młodsze rodzeństwo. Ona jest niesamowicie rozpieszczona pod względem emocjonalnym, bo najmłodsza i do tego dziewczynka. Rozmawiam z nią często o siostrzyczce, ale ona w ogóle nie przyjmuje do wiadomości, że ktoś nowy pojawi się w naszej rodzinie, brzucha nie chce pogłaskać, a wręcz przeciwnie - bije go :-( Być może martwię się na zapas, ale to chyba taki urok końcówki ciąży, bo ostatnio wszystkim się martwię ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam butelkę Avent, smoczek, szczotkę, obcinacz do paznokci Baby ono, pieluchy i chusteczki Pampersa, oliwki i żele Johnson's baby. Póki co będę wypróbowywać te najbardziej znane marki, potem mam zamiar przejść na ten inne. Tez planuje karmić piersią, ale butelkę kupilam na wszelki wypadek, nigdy nie wiadomo jak to będzie z laktacją. Elektroniczna nianie mamy w spadku, ale nam sie nie przyda. W malym mieszkaniu 37m trudno nie usłyszę dziecka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Ja też kopiłam butelki Dr Brown's i laktator medela elektryczny, choćby na czas kiedy tata zostanie sam, odciągnę mleko i zostawię w butelce, nie wiadomo jak to będzie, tzn ja nie wiem, bo doświadczenia nie mam, być może to zbędne rzeczy, podgrzewacz, sterylizator, wkładki laktacyjne, nakładki na brodawki itd wszystko avent. Pieluchy pampers premium ale chusteczki te bebydream zielone oraz hipp te maja dobre składy, ogólnie kosmetyki bebydream i hipp są dobre jeśli chodzi o skład, i tych będę używała, zamiast olivek chyba zostanę przy oleju kokosowym, i do dupki kupiłam tez sudocrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PulchnaZkomory
Witajcie! Ja już chyba wszystko mam dla Małoletniego. Czuję się coraz ciezej i nie mam tyle siły co np jeszcze tydzień temu (u mnie teraz 35tydz), dla tego wolę dopiac wszystko póki jakoś mogę chodzić i pozalatwiac większość spraw sama. Wózek stoi już dawno, zamiast typowego łóżeczka mam kolyske na pierwsze pół roku, wanienke, przewijak, komode też. Butelki kupiłam dwie na wszelki wypadek jedna z lovi, druga specjalna antykolkowa z canpol. Smoczki dostałam od bratowej, bo jej maluszek w ogóle nie chciał smoka więc są nowki też z lovi. Pieluchy , chusteczki pampersa, boję się narazie eksperymentować z tanszymi produktami. Myślę że do niedzieli uda mi się doprasować resztę ubranek, i zapakować torbę na szpital :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MamaBasia nie martw się na zapas ja całą ciążę miałam tak samo z synem a teraz jest zachwycony siostrą głaska ją przytula i całuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lvee85 kosmetyki jonshon baby bardzo uczulaja 80% dzieci polecam baby dream z Rossmana poczytaj opinie są nie drogie a bardzo dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelika__
Cześć dziewczyny, dawno nie zaglądałam :( Mam pytanie - niunia moja była już ułożona główką idealnie, w 33 tc odwróciła się pośladkowo (nie wiem czemu?). Strasznie teraz mocno się wypina - kopniaki to co innego czy czkawka, czy w ogóle jak tam się porusza. Ale stawia mi brzuch w "sztorc" - jest to bolesne dla mnie, np nie mogę siedzieć bo wtedy pod żebrami się wypina i nie mam jak się ruszyć... Miałyście tak? To normalne czy powinnam się niepokoić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi niestety na rozstępy nic nie pomogło a smarowalam się bio oil, później jakimś z biedronki,teraz mam ziaje i niestety mam ich już dużo, ale mam do nich skłonności w genach widocznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde faktycznie te oliwki Johnsons uczulają wiele dzieci, nawet nie przyszło mi do głowy żeby poczytać wcześniej opinie. No cóż, znana marka nie daje gwarancji. Najwyżej będę jej używała na sobie. Dzięki gościu :) Angelika, mój mały od 20 tyg był ułożony główkowo. W 30 tyg już leżał pośladkowo. Też mi się tak wypina, faluje, wypycha główkę w okolicy żeber. Nie powiem, jest to bolące, ale wydaje mi się, że w niczym nie szkodzi. Teraz jestem w 32, więc ma jeszcze czas się odwrócić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula1991
Angelika moja mała tez się tak wypina ale jest ułożona główkowo więc w żebra pcha mi tyłeczek:) w sumie kopie tylko czasami ale ciągle się wierci. Najbardziej uwielbiam jak prostuje nóżki i się przeciaga :) Wyprałam dziś cześć ciuszków i patrzę właśnie na różowe szaleństwo na suszarce xD W biedronce aktualnie jest w promocji proszek lovela 3,6kg za 26,99zł -to chyba dobra cena. Jest też płyn ale nie zwróciłam uwagi po ile bo ja używam coccolino sensitive.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie płyn tylko mleczko do prania. Kiedyś kupiłam w Tesco właśnie to mleczko z loveli za 22 zł 1,5L A teraz jest w biedronce 3 L za 27 zł więc się bardzo opłaca je kupić jeśli ktoś nie używa proszków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny nie wiem ale to chyba odpowiedni temat a więc mam problem i nie wiem co robić. W styczniu z chłopakiem planowalam założyć rodzinę ale nic na siłę to on zaproponował mi dziecko ale zgodziłem się gdy będę miała stała pracę. W lutym mój P. Wyjechał za granicę w marcu do niego dołączyłam na początku nie było łatwo nie mialam pracy ale jakaś tam kasę dostawałam za to ze pilnuje chrześniaka. Od początku maja pracuje tutaj na umowę i gdy poruszam ten temat zaraz mówi że jest nie gotowy że trzeba mieszkanie kupić że nie chce aby jego dziecko nie miało tego na co zasługuje. Rozumiem to i nie naciskam w lipcu myślałam że chce mieć ze mną dziecko i ze zaczniemy starania skoro przez cały miesiąc kończył we mmie ale sie myliłam okres mi się spoznial był szczęśliwy że będziemy mieli naszego upragnionego syna. Okresu dostałam i wszystko minęło mam wrażenie że odechcialo mu się roli ojca skoro nie chce już we mnie kończyć. i z tym wszystkim są kłótnie bo jego siostra nom stóp czegoś potrzebuje ma pełno kredytów i myślę że to na Noe idzie kasa która wysyła mój P. Bo jak to jej nie pomoc i ostatnio w czasie kłótni wykrzyczalam że nigdy nie będzie miał własnej Rodziny bo ciągle utrzymuje siostry rodzinę bo ona zawsze mówi że na dzieci nie ma a jak to dla chrześniaka nie kupić. Pomalu żałuję że tutaj przyjechałam.. Mimo że to mój brat znalazł nam pracę myślałam że będzie dobrze dołożymy na mieszkanie jakiś samochodód ale sie myliłam.. On woli siostrę a ja bardzo ale to bardzo chce mieć to Dziecko. MAM 21lat nie jestem stara ale on ma 26 i powinien chyba myśleć o założeniu rodziny jego koledzy się żenić mają dzieci a on jak Gówniarz woli siostry rodzinę. Czy coś ze mną jest nie tak?? Przepraszamautorke z gory ze pisze w jej temacie ale zastanawiam sie czy to ma sens wogole moj zwiazek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula199245
Dziewczyny ile wydałyście na wyprawkę?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w sumie wiele nie muszę kupować, mam po synku to co najważniejsze: łóżeczko, wózek, kołyskę, leżaczek-huśtawke, ubranka, wanienkę że stojakiem. Wydałam na kilka rzeczy mojej ulubionej firmy ok 1000 PLN. Brakuje tylko kosmetyków, pieluch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To moje pierwsze dziecko, więc wszystko od zera :) Ja kupiłam używany wózek za 500 zł, 3w1 - idealny, taki jak chciałam. Na łóżeczko też 500 zł, razem z kompletem pościeli, baldachimem, rożkiem itp. Na ubranka, kosmetyki, akcesoria 1500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×