Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość motylkowa123

mamusie pazdziernik 2015! :)

Polecane posty

Gość Klaustrofobia
W przypadku dodatniego GBS'u w trakcie porodu dostaniesz antybiotyk, tylko tu wazne jest, żeby od razu jak zaczną się skurcze pojechac do szpitala, bo antybiotyk musisz dostać 4h przed rozwiązaniem. Zatem nie ma wyboru, że zostajesz w domku i dopiero jak skurcze sa co te 3-4 minuty jedziesz do szpitala. Ale nie martw się, GBS dodatni wychodzi u kobiet cześciej niż się wydaje, maleństwu na pewno nic nie będzie, po to w końcu robi się te badania. Jak ja rodziłam 4 lata temu to nikt tego badania nie wymagał, od chyba 2 czy 3 lat jest to juz konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Klaustrofobia dzięki, ja mam planowane CC więc mam nadzieje na spokojnie jechać i dostać ten antybiotyk, jak wcześniej się zacznie to ja pojadę od razu jak tylko zacznę coś czuć, bo tez mam tam do przejechania kawałek. Wiem, że kobietki kiedyś o tym nie wiedziały, ale nie chciała bym, by mały jakieś problemy potem miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj klaustrofobia :) jeżeli chodzi o mnie to trochę boję się bólu bo przez większość kobiet jest opisywany jako silny - cokolwiek to może oznaczać choć każdy człowiek ma różny próg bólu. Zobaczmy co to będzie...znacznie bardziej boję się wszelkiego rodzaju komplikacji przy porodzie. Modlę się żeby przy moim nie było kleszczy,czy też próżnociągu itp. W razie czego to wolę cc ale o tym wszystkim decydują lekarze a Ci często działają na ostatnią chwilę. Pozostaje nam jedynie mieć nadzieję że pójdzie możliwe lekko :) Listopadowa ja też mam gbs dodatni i tez dodatkowo mnie to stresuje :/ Od początku nie chciałam żeby narzeczony był przy porodzie no i w sumie to podczas samych narodzin nadal nie chcę ale podczas kilku godzinnych skurczy chyba wolałabym mieć go przy sobie,tak po prostu żeby był,żeby było mi raźniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaBasia
Listopadowa, nie wiem czy ja coś pomieszałam, ale z tego co wiem, to zakażenie tymi bakteriami jest możliwe tylko jak dziecko przechodzi przez kanał rodny. Chyba, że chodzi o jakieś inne bakterie, w każdym razie położna mi powiedziała, że jakimiś mam się nie martwić, bo i tak będę miała cesarkę. Ostatnio jak byłam w ciąży, to wynik był ujemny, a teraz nawet nie robili mi tego wymazu. O O O Mi zostały jeszcze 3 tygodnie, czas się dłuży niemiłosiernie. Skurcze mam podobnie jak wy, raz rzadziej, raz częściej. od kilku dni dokuczają mi bóle krzyża i bioder, no ale nie ma się co dziwić, trochę ciężaru mają do dźwigania ;-) Poza tym jest nawet dobrze, tylko jestem już zmęczona i zniecierpliwiona, a na dodatek w przyszłym tygodniu będę miała gości na kilka dni... Bardzo lubię rodzinę męża, ale powinni się domyślić, że to nie najlepszy czas na takie atrakcje, wiadomo, że goście to radość, ale też ograniczenie swobody i dużo pracy, przynajmniej dla mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaustrofobia
mamaBasia---> Też miałam gości tydzień temu, coprawda na 2 dni, ale co się wokół nich nachodziłam to moje;) jak sama napisałas, niektórzy sa mega niedomyślni:/ Ja juz jestem psychicznie zmęczona ta ciążą. Wszystko już skompletowane, Młody coraz mniej się rusza w brzuchu- albo mu ciasno albo zszedł już tak nisko, że nie ma pola do popisu. Dziś mam wizytę, bo jakas infekcja mi się przyplątała i chcę to sprawdzić, bo jeśli jakis grzybek albo inf. bakteryjna to do porodu powinnam to wyleczyć. Co do bólu, to mam koleżankę, która jak rodziła pierwszy raz, to mówiłą, że ból jest nie do opisania, z kolei druga mówi, że az tak bardzo nie bolało. Sama mogę powiedzieć jak juz wyżej pisałam, że boli, ale chyba sa gorsze rzeczy. Najważniejsze rady ode mnie, to jak najwięcej się ruszac, chodzić, wejść pod prysznic. Mnie pomagało opieranie sie o parapet i szerokie rozstawienie nóg, leżec absolutnie nie mogłam bo myslałam, że zwariuję. Kucanie albo klękanie na szerowkich nogach to tez polecane przeze mnie pozycje. Główka dziecka naciska wtedy z większą siłą na szyjkę a ta szybciej się rozwiera. Trzeba posłuchać swojego instynktu, każda kobieta go przecież ma:) Polecam tez picie herbaty z liści malin, ale tylko tym, które nie mają zaplanowanej cesarki. ja piłam w pierwszej ciąży od 37tyg. i może to się przyczyniło, że urodziłam w 5h. teraz tez juz ją popijam. Herbata fajnie przygotowuje macicę do porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
MamaBasia też teraz czytam ze przy CC nie ma to za bardzo znaczenia, i oby tak było, no zobaczymy :) Co do gości, no mnie na szczęście takich atrakcji na koniec nie zapewniają, wiadomo, że kobiecie na koniec ciężko się robi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Witajcie.Póki co nie miałam robionego posiewu w kierunku GBS za tydzień mam wizytę może wtedy. Poprzednia ciąża była 8 lat temu i nic takiego nie badali. Mi brzuch coraz częściej twardnieje nie mogę zbyt długo chodzić,główka już dość nisko. Za chwilę chyba założę pampersa bo co chwila biegam do WC. Dla małej wszystko przygotowane,dla siebie też pomału kupuję rzeczy do szpitala. Dziewczyny czy foteliki kupiłyście z bazą bo mam na nią chęć tylko cena mnie trochę odstrasza. Ale wydaje mi się że ułatwia życie. Tym bardziej że ta z Maxi Cosi nadaje się też do następnego fotelika.Córka od kilku lat ma fotelik z isofixem i wydaje mi się bezpieczniejszy niż zwykły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PanizFrancji
termin mialam jako jedna z ostatnich a pierwsza urodzilam!!!!! od niedzieli jestem mama cudnego Borysa!!! maly urodzil sie 5 tyg wczesniej ale wszystko z nim ok, wazyl 2,970kg i mierzyl 47cm takze kawal chlopa jak na wczesniaka porod naturalny, przy rozwarciu na 8cm wzielam znieczulenie i szczerze mowiac zaluje ze odmowilam go przy 3 cm bo mialam bole krzyzowe nie do zniesienia a sam porod pozniej juz mniej bolal, urodzilam go o 21 ej a na drugi dzien juz bylam calkiem sprawna, zycze wam powodzenia !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gratulacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanizFrancji moje gratulacje :) super że masz już wszystko za sobą i najważniejsze że mały zdrowy :) faktycznie duże dzieciątko jak na wcześniaka. Jak juz jedna urodziła to pewnie lada moment posypią się następne ... nie mogę uwierzyć że tak niewiele czasu zostało do zakończenia tej cudownej ciążowej przygody. Oby nam wszystkim szczęście sprzyjało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusia. Ja też miałam w tym tyg wizyte u lekarza i podobno poród się zbliża, szyjka skraca... tylko, że teraz co chwile mi sie wydaje, że coś mnie boli coś się dzieje, psychika szaleje :) są tu jakieś mamy z Krakowa? gdzie planujecie rodzić? jak by co w najbliższą sobotę jest dzień otwarty na ujastku. Mam zamiar się wybrać i zobaczyć jak to tam wygląda.Nie moge uwierzyć, że już tak blisko do porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paniz francjii gratuluje!!!! Hehe a myslalam, ze bede pierwsza ;-) zdrowka Wam zycze. No to teraz czas na mnie, moze jutro mnie ruszy po badaniu u gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Pani z Francji wszystkiego dobrego,synek faktycznie spory. Aż dziwne że przy 8 cm dostałaś znieczulenie,u nas byś nie dostała. Co kraj to obyczaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanizFrancji, gratulacje :) to Ci się mały pospieszył, dużo zdrówka synkowi, a Tobie wielu sił. Mi został jeszcze miesiąc, już się nie mogę doczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
PanizFrancji widocznie malutki nie mógł się doczekać aż zobaczy mamusie :) Wszystkiego dobrego, i fakt, mały nie taki mały :) waga jak już donoszonego dzieciątka :) Gratuluje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaBasia
PanizFrancji - serdeczne gratulacje, zdrówka dla ciebie i dzidziusia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelika26
MamazFrancji gratuluję :) ja teraz kończę 35 tc i miewają skurcze i właśnie się bałam najbardziej żeby nie urodzić czasem teraz bo lekarz mi powiedział ze płocka wyksztalcaja się właśnie w 35 tyg do 36 a u Ciebie Mały miał już odpowiednio rozwinięte? Czy przed porodem dostałaś zastrzyk na to? ;) ja też jeszcze 5 tygodni . Jutro idę do gin i zobaczymy co.mi powie :)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PanizFrancji
dzieki dziewczyny!!! ze znieczuleniem to je poprosilam moze przy 5 cm tylko chyba zeby mi zrobic na zlosc ze nie wxielsm jak proponowali to anestezjolog zjawil sie dopiero przy 8... maly nie zaplajal odrazu jak go wyciagneli i musieli podac jedna dawke tlenu ale to byla minuta i juz plakal obeszlo sie bez zadnej aparatury i odrazu bylismy razem w pokoju maly przes pierwsze 2 dni po porodzie stracil w sumie 210 gram ( co jest normalne) ale od trzeciego zaczal juz przybierac od wczoraj mam naplyw pokarmu i chyba bardziej boli niz caly porod tyle tego jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PulchnaZkomory
PaniZFrancji - gratulacje! Super ze masz już poród za sobą, a swojego maluszka w ramionach :) niech zdrowo rośnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarka
juz sie zaczelo widze ;)) gratuluje pierwszej mamusi :) u mnie jeszcze 2 tygodnie do terminu.... szyjka mi sie skracala miesiac temu ale dwa tyg temu jak bylam to sie wiecej juz nie skrocila i jutro jeszcze mam wizyte... brzuch wysoko i zadnych skurczy tez jeszcze nie mam.. doczekac sie juz nie moge ale boje sie juz niesamowicie i tego bolu i tego zeby porod przebiegl wporzadku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey, bylam u lekarza na wizycie przedporodowej. Skurcze mam, ale nieregularne(krzyzowe niestety, ale moze sie to zmieni) mala nadal glowka bardzo nisko, szyjka stanela na 2 cm, rozwarcia brak, macica miekka - we wtorek mam kolejna wizyte i z tego co wiem, jezeli nic nie ruszy, bede sie umawiac na porod wywolywany. Lekarz mowil, ze skoro jestem po in vitro to nie pozwola mi przekroczyc 40 tygodni. Dzis juz 38 tydzien i 4 dzien, wiec w najgorszym wypadku bede rodzic za troszke ponad tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Only Twojemu maluszkowi najwidoczniej dobrze w brzuchu :) dla Ciebie to lepiej że w razie gdyby nic się nie działo to wywołają w terminie. Sama wolę urodzić szybciej niż przenosić...W niedzielę wraca mój narzeczony więc od przyszłego tygodnia będę już spokojna jeżeli się zacznie :) We wtorek idę do gina i szczerze to mam nadzieję że po wizycie się ruszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelika26
Hej, mam pytanie jak u was bywało z zapaleniem układu moczowego? Bo ja miałam od początku ciąży po leczeniu tabletkami a później antybiotykami w 6 miesiącu pozbywamy się zapalenia i 2 miesiące spokoju i dziś byłam na badaniach i okazało się ze znów przypaletalo się to zapalenie i gin zapisał mi antybiotyk ale przy tym zapaleniu pojawiła się dużą ilość wydzieliny w pochwie wiec dostałam jeszcze jakieś globulki dopochwowe dziś zaczynamy 36 tc i lekarz mówi ze mamy jeszcze czas do porodu wiec zdążymy wyleczyć boje się ze mogę zacząć rodzic a jeszcze tego nie wylecze bo poprzednio tak długo z tym walczylam a jest to.podobno niebezpieczne dla dziecka jeżeli w trakcie porodu jest to zapalenie, czy któraś z was tak miała albo zna kogoś kto rodził z zapaleniem dolnych dróg moczowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Klaustrofobia dziś PaniZFrancji- bo powiadają, że poród przy karmieniu to pikuśoczko.gif nie, poród to nie pikuś ..przy karmienieniu...nie wiecie o czym piszecie...pogdadamy jak urodzicie sn, bez znieczulenia..powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaustrofobia
Rodziłam sn bez znieczulenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny jaki jest koszt badania GBS ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×