Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

juffie

czy musicie się bawić z waszymi 5 latkami?

Polecane posty

Gość gość
Ja mam w domu 4,5 latke. Sama bawi się lalkami, wózkiem I takie tam. Czasami pobawić się z nią w sklep, albo gramy w wojnę kartami :) Samą rysuje, albo bawi się w kucharke, naprawdę rzadko się zdarza że zaprasza mnie do zabawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tymi zabawami to różnie bywa. Moje dziecko czasem bawi się samo, ale lubi też spędzać czas z nami. Zawsze staramy się zresztą spędzać ten czas aktywnie i kreatywnie. Czasem jednak i mi kończą się pomysły na wciągający czas wolny. Kiedy kolejny raz słyszę – „Mamo, nudzę się”, szukam jakichś rozwiązań. Pomocne okazują się wszelkie gry. Ostatnio znalazłam niejakie Bajkotwory – gra polegająca na wymyślaniu bajek. Wyszukałam ją w Internecie. Córka lubi komputer, więc pomysł się sprawdził. Tworzy krótkie lub dłuższe historie, wstawia tekst, nagrywa dźwięk. Póki co problem z nudą zażegnany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoannaV86
A jak to było, gdy dzieci były młodsze? My z mężem od samego początku uczyliśmy syna, by spędzał czas sam. I wiecie, jak miał np. 2 msce to ponad pół godziny leżał sam w łóżeczku a ja obok prasowałam i mu śpiewałam. Teraz ma 1, 5 roku i uwielbia jak mu czytamy albo razem tańczymy, ale tak na dobrą sprawę woli się bawić sam (albo z innymi dziećmi). Ciekawa jestem czy to tylko taki etap i np.w wieku przedszkolnym też będzie mnie wołał do zabawy co 5 minut czy po prostu on już ma taki temperament? Jestem na wychowawczym, ale przynajmniej 2 razy w tygodniu spotykamy się z moimi koleżankami czy kuzynkami z dziećmi w podobnym wieku, oraz raz w tygodniu chodzimy wspólnie do domu kultury na zajęcia. Do tego wszystkiego kontakty z dziećmi na placach zabaw, w parkach. Tak więc dużo bawi się z innymi, ale w domu chce sam. To fajne, bo mam mnóstwo czasu na własne zajęcia, ale czasem zastanawiam się czy to nie dziwne u takiego malucha.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna

Często wymyślam przeróżne zabawy, od czasu do czasu wykorzystuje w tym celu spersonalizowane piosenki ze strony elfibajka. Fajna i przyjemna melodia, córka zachwycona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka fajnych zabaw:

:-)Gra planszowa. Zabawcie sie w piratow. Potrzebujesz okolo 10-15 talerzykow papierowych. Na karzdym namalujcie jakis znak. Jeden musi byc START i jeden META inne to naprzyklad papuga oznaczajaca np. dwa pola do tylu czaszka ze stoi sie kolejke palma ze np. idzie sie dwa pola do przodu. Rozlusz talerze po pokoja wescie karzdy po kostce i do dziela!!!

:-)" Co potrzebuje..." Wez kartke i narysoj pola na ktorych bedziesz pisala ponkty sobie i dziecku. Teraz karzdy z was wymysla jeden zawod. Np. Kucharz i zaczynacie zgadywac co on potrzebuje w pracy. Na karzda odpowiedz macie np. 5 sekund i wymyslacie np. do 5 rzeczy kto pierwszy.

:-)Na tenis sa takie maluchy za male ale jesli wezmiemy balon i dwie lyszki i do zabawy mamy caly pokuj zabawa jest gwarantowana!

:-)Wezmy wieksza huste lub recznik. Pod spod wkladaj jakies rzeczy a twoje dziecko musi zgadnac co to jest!

Jeśli mieszkacie w Warszawie, polecam kosmiczny uniwersytet https://airo.fun/kosmiczna-sala-zabaw/kosmiczny-uniwersytet  - na miejscu odbywa się bardzo wiele ciekawych zabaw dla maluchów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×