Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość inka1988

studia i wiejskie życie

Polecane posty

Gość inka1988

Postanowiłam napisać na tym forum ponieważ często je czytam szukając odpowiedzi na nurtujące pytania i widzę że wiele życzliwych osób często dobrze doradza innym. Skończyłam studia, mieszkam w małej miejscowości, w moim powiecie prym wiodą zawody dla mężczyzn: głównie budowlańcy. Kobiety poszukiwane to głównie szwaczki lub kucharki. Popadam w coraz gorszy nastrój siedząc w domu. Mam męża więc nic mi nie brakuje, ale poza względami finansowymi dostaję czegoś od siedzenia w domu. Ukończyłam staż, ale dosłownie nie ma pracy dla osoby po studiach. Mam ukończone studia techniczne, mgr inż. Myślałam o tym żeby założyć coś własnego skoro nic nie oferuje mi urząd pracy. Nie wiem jednak jak wystartować na wsi z biznesem. Nie mam tu swoich znajomych, żeby np. rozpropagować swój towar/ usługę pocztą pantoflową. Wydaje mi się, że dziś liczy się nie dobry pomysł, ale jak go sprzedać. Tylko co znajdzie zainteresowanie na wsi.. Mamy tu dom i zwyczajnie podoba mi się miejsce w którym żyję. Nie mogę się stąd wynieść i nie chciała bym. Wg znajomych mam talent manualny do rysunków, rękodzieła. Uwielbiam psy, fotografowanie. Co doradziłybyście takiej osobie jak ja? Myślałam nawet o szkole policealnej w jakimś nowym kierunku, ale obawiam się, że będzie to tylko dodatkowy papierek na półkę.. Proszę wskażcie jakąś drogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może zacznij coś tworzyć i sprzedawać drogą internetową? wynajmij kogoś od reklamy w social media, załóż stronę internetową albo zleć to komuś,podpisz umowy z serwisami wystawiającymi rękodziała artystów... (znam dwa pakamera i zalando) moja kuzynka to robiła. koniec końców wynajęła również wyspę w centrum handlowym w mieście 80 km od jej domu, wyspecjalizowała się w biżuterii ślubnej, ma dużo zamówień. jakoś się to kręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zacznij robić foty albo rysować :) Raczej wiele przez to nie zarobisz ale przynajmniej będziesz mieć zajęcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×