Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Grudniowa mama 30

GRUDNIÓWKI 2015 !

Polecane posty

Gość iza3
Oluszka29 no niestety to w 16 tyg. na usg lekarz potwierdził ze łożysko jest nadal centralnie przodujące. Ale teoretycznie przy takim ułożeniu do 20 tyg. jeszcze moze sie zmienic. Na to licze. Dziewczyny co do zakupow to ja mam latwiej bo to trzecia dzidzia a w domu mam i dziewczynke i chlopca wiec w sumie praktycznie wiekszosc jest. Tak jak Wam pisalam wczesniej nie oplaca sie kupowac wszystkiego nowego. Ubranka dla takiego malucha niby uzywane ale praktycznie nowe mozna wylicytowac za grosze. Napewno trzeba kupic nowe smoczki,butelki,szampony i inne art. hig.,wanienke lub podkladke no i materac do lozeczka. Lozeczko i wozek mozna kupic uzywane. Wiem z doswiadczenia ze przy pierwszym dziecku dziadkowie i inni robia prezenty wiec warto zrobic zamowienia i powiedziec konkretnie czego eam brakuje. Ja np. dostalam wozek od rodzicow-polski producent ZagmaX6 polecam. Jak macie jakies watpliwosci czy cos kupic to pytajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia1401
gdzieś czytałam, że tylko pompowane ;) żeby strzeliło to chyba musiałabyś mieć niezłego pecha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AMS
a ja byłam dzisiaj na prenatalnych i wszystko OK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza3
Jeśli będziesz jeździc wylacznie po rownych chodniczkach i asfalcie to wystarcza piankowe. Natomiast pompowane sa o niebo trwalsze i sprawdzaja sie w kazdym terenie. Ja polecam pompowane. Jesli chodzi o kola piankowe to bardzo fajny i praktyczny jest wozek babystart 2w1 spacerowka+gondola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
orientujecie się ile trzeba dać za wózek 3w1 (gondola, spacerówka,nosidełko samochodowe) żeby było dobre? chodzi mi o nowy zestaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AMS- to świetnie! Dobra wiadomość :) Ja na drugie badanie prenatalne idę pod koniec lipca... Pierwsze badanie wyszło dobrze. Mam nadzieję, że z drugim będzie tak samo !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AMS
Musi być dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny, a tak z ciekawości ile macie lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć! ja mam 28 lat! byłam dziś u gina, wszystko jest ok, jak zapytałam co to bedzie - niebyło problemu tylko moje maleństwo się chyba wstydzi. gin powiedziała że chyba dziewczynka ale nie potwierdza bo się źle ustawiła. no cóż! a czy wy wiecie co będziecie mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza3
Ja mam 30 lat. A płeć może się dowiem 07.07.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) ja mam 24 lata, termin porodu na koniec grudnia, jestem po pierwszym usg genetycznym, robiłam je w 12+1 tygodniu ale lekarz jeszcze nie umiał powiedzieć czy chłopiec czy dziewczynka następną wizytę (ale to już u mojego lekarza prowadzącego) mam na 20 lipca, to będzie 17 tydzień i wtedy mi powie kiedy dokładnie mam zrobić następne USG. Chociaż mam nadzieję,że zrobi mi w gabinecie bo bardzo chciałabym poznać płeć dzidziusia, jak myślicie, jest sens prosić? Mam wykupiony abonament w luxmedzie z pracy i mam tam za darmo wizyty, usg i podstawowe badania w ciąży (bez HCV, HIV, hbs)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 25 lat. rikitiki24- pewnie, ja bym poprosiła o badanie usg, jeśli jest taka możliwość. Bo badanie należy wykonać między 17 a 20 tyg. No chyba, że wolisz poczekać, żeby całkiem wykształciły się narządy dzidziusiowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluszka29
Ja mam 29 lat. To moja pierwsza ciąża. I lekarz narazie obstawia ze chłopiec ale jeszcze nie na 100%. Znajomi mają dzieci i może zostały jakieś akcesoria po nich, wiec zanim kupie wole się rozejrzeć wśród najbliższych. Choć chęć na kupowanie mam, bo te rzeczy są takie śliczne i gdy he kupuje mam wrażenie ze jest bliżej rozwiązania, którego nie mogę się doczekać :) We wtorek mam wizytę u lekarza mam nadzieje ze juz się dowiem czy to napewno chłopak. I chyba tez wezmę juz zwolnienie. A wy już odpoczywacie na zwolnieniu czy nadal chodzicie do pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam zwolnienie od dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza3
Ja skonczylam macierzynski, potem wzielam 2 tyg. urlopu zaleglego i l4 z uwagi na te nudnosci. A potem jak wyszlo z tym przodujacym lozyskiem to dostalam kolejne l4 i zakaz powrotu do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluszka29
Postanowione. Od środy idę na zwolnienie :) w końcu będę miała czas się wyspać i ugotować obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza3
Oluszka korzystaj bo ja w pierwszej ciąży do 33 tyg. pracowalam i teraz zaluje bo trzeba bylo odpoczywac i zadbac o siebie. A potem w kolejnej ciazy mimo ze wczesniej poszlam na l4 to juz jedno male dziecko bylo w domu i moglam zapomniec o lezeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chce się rozleniwic ale wolne się przyda, chociażby po to żeby gotować zdrowe obiady i ogólnie dbać o to co się je. Kupię karnet na basen, może zapisze się na gimnastykę dla kobiet w ciąży. No i jeszcze wakacje przede mną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z kolei przebywam na L4 od 8 tygodnia ciąży najpierw tydzień od internisty a potem od ginekologa bo strasznie wymiotowałam i nie byłam w stanie wytrzymać w autobusie pół godziny jadąc do pracy i musiałam wysiadać na rzyganie... potem w 13 tc je przedłużył na kolejne 4 tygodnie (przysymulowałam,że dalej jeszcze wymiotuje ale już mniej) a moja waga była niższa niż w tym 9 tygodniu... Obecnie nie wymiotuję ale jak wstaję od stołu czy z łóżka a nawet z dłuższego posiedzenia w toalecie to prawie zawsze zakręci mi się w głowie tak,że aż mam czarno przed oczami i mam wrażenie,że się przewrócę,ale zawsze się czegoś przytrzymam dlatego jeszcze nie upadłam. Boję się,że lekarz nie przedłuży mi już zwolnienia tylko wyśle do pracy bo tak coś mówił,że przetrzyma mnie przez ten pierwszy trymestr na zwolnieniu żebym odpoczęła po tym wymiotowaniu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza3
Hej dziewczyny! Trochę poprawił mi się humor bo łożysko delikatnie przesunęło się do góry, jeszcze nie ma szału ale jest szansa że w ciągu tych 3 tyg. się odsunie i będę mogła rodzić siłami natury. A co do płci to niestety łożysko trochę przysłaniało ale Pani doktor dopatrzyła się, że raczej będzie to chłopak :) Trochę się nastawiłam na dziewczynkę ale najważniejsze, ze zdrowe-no i chłopaki będą rok po roku :) Następnie badanie usg połówkowe 4d z oceną wad genetycznych czeka mnie 04.08. A za tydzień wymarzone wakacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluszka29
Ja dziś miałam wizytę. Z dzidzia wszystko dobrze. Waży 200g. Niestety łożysko jest przodujace i tak jak u ciebie iza3 liczę ze się przesunie. Poza tym narazie mam infekcje wiec z basenu nici :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza3
Oluszka spokojnie. Najlepiej sie nie nakrecac i nie czytac o tym w necie. Bo ja szukalam duzo informacji i tylko sie mega zestresowalam a to niedobrze.nie ma co sie nakrecac. Najlepiej poczekac i kontrolowac wszystko na usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak znosicie pogodowe zawirowania? bo ja jak wyjdę na słońce w gorący dzień to zaraz mi się w głowie kręci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluszka29
Mi pogoda nie przeszkadza jak narazie. Trzeba pić dużo wody i jest ok. Zawroty głowy mam tylko gdy szybko wstanę. Dziewczyny pamiętajcie żeby smarowac buzię kremem z filtrem bo podobno w ciąży łatwo o plamy, które potem nie zawsze łatwo znikają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia1401
Ja jutro idę na USG podejrzeć dzieciaczka :) nie dostałam skierowania od lekarza, dostanę na USG połówkowe, a idę teraz bo mam jedno wizytę bez skierowania do wykorzystania i lekarz podsunął mi pomysł, że mogę wykorzystać żeby sprawdzić np. ilość płynu owodniowego :) Może się dowiem czy będzie chłopiec czy dziewczynka :) dzisiaj zaczynam 18 tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×