Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eveli 86

Listopad 2015

Polecane posty

Gość mamasynkaa
No i zauwazylam wczoraj siare. W pierwszej ciazy nie mialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stefffania
Wczoraj byłam na usg i wszystko z dzidzia w porządku ;) brzuszek mały ale dzidzia rośnie prawidłowo. Tyle że oczywiście ładnie się zaslonila i nie pokazała co ma między nóżkami :-P za to pupke ma bardzo ładna :-D ja mam polowkowe za 3 tygodnie czyli w 21 tygodniu. Wczoraj zrobił mi usg specjalnie dla tatusia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj chyba przesadziłam z ruchem, dziś boli mnie podbrzusze po obu stronach i nie zastanawiam czy jechac do szpitala, miała tak któraś? Po nospie mi przechodzi na jakies 3-4godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stefffania
Elipsa33 ja tak w 12tygodniu przesadzilam ze wyladowalam na tydzień w szpitalu ale u mnie doszło lekkie plamienie. Jak ból nie ustąpi to i tak wolalabym sprawdzić. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwonilam wczoraj do lekarza i kazal nspe brać i jak by nie przeszlo to dzwonić jeszcze później. Dzis czuje się lepiej, ale jutro pójde do kontroli zobaczyć czy wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stefffania
Też bym sprawdziła ;) ale nie ma co się martwić na zapas i trzeba być myśli, ze będzie wszystko dobrze. A mam takie do was pytanie prZyszłe mamusie. Jak radzicie sobie z zaparciami? Ja i próbowałam musli, suszonych owoców, nasion babki, jogurtu na czczo ale wszystko jakoś mało mi pomaga ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
magnezu siarczan dobry ponoc. moja kuzynka stosowala w ciazy. w aptece kupisz to proszac i sól gorzką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Dziewczyny bron boze oleju rycynowego w ciazy!!! Sa syropki na zaparcia, najlepiej zadzwonic do swojego lekarza niech cos poleci Ja juz 3 kg, a gdzie tu do.konca;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Elipsa jak kontrola??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olej rycynowy jest dobry na wywołanie porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Tak, jak chce sie doprowadzic do nieszczescia:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej mam pytanko :) to moja pierwsza ciąża i wszystko to nowość :) powiedzcie prosze czy jak spi sie na boku to brzuszek tak sie na ten bok kladzie to on tak jakby przelewa sie tez na tą strone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamasynka bajki opowiadasz. Przecież nikt litr tego oleju nie wypije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Gosciu skoro bajki to pij na zdrowko i ryzykuj zdrowie dziecka, a nie opowiadaj tutaj takich bzdur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naszczęście wszystko dobrze, lekarz kazał jak cos to nospe brać. Myśle że przesadziłam w piątek, bo może przez cały dzień pół godz leżała, sprzątałam, łazilam a na koniec jeszcze mnie wytrzepało, bo droge muszą teraz remontować. Chociaż w poniedziałek znów zacząl mnie ten brzuch bole, ale juz nie tak bardzo, nie wiem sama może to od kręgoslupa bo krzyże prawie cały czas mnie bolą, zwariować idzie. A teraz upały sie zaczynaja :( Ja przytyłam 2-3kg i też myśle co to będzie do konca. Znajomą spotkałam, która jest w 30 tyg i 26 kg przytyłam, ale ona bardzo szczuplutka brzed ciążą była, teraz fanie wygląda. Olej lniany podobno też na zaparcia jest dobry. Ja naszczęście mam mniejsze niz w pierwszym trymestrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamasynka bzdury to ty opowiadasz. Od dawna kobiety Piły jedna łyżeczkę oleju zeby wywołać skurcze. Jak nie masz naukowych dowodów to sie lepiej nie wypowiadaj. Olej wywołuje przekrwienie, ale to jego ilośc stanowi o poziomie ryzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Elipsa moze faktycznie to od wysilku. Oszczedzaj sie kobieto:) Gosciu a wlasnie ze bede sie wypowiadac:) moje zdanie nie jest wyczytane w necie a poparte opinia lekarzy i doswiadczeniem kolezanek, ktore wpadly na taki glupi pomysl. Nawetna.szkole rodzenia polozna zwraca uwage, zeby nikomu nie wpadl do glowy taki pomysl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Naukowych dowodow?:) hehe dobrze, ze Ty masz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamasynka No właśnie ich nie ma! ;-) "wszystko jest trucizna i nic nie jest trucizna, bo tylko dawka czyni truciznę" edukacja, edukacja, edukacja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamikaze11
Hej dziewczyny :) ja mam termin na koniec listopada.A Wy znacie płeć maleństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamikaze11
Czujecie ruchy?Jakiś ból brzucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stefffania
Heh wolę nie ryzykować z olejem. Jak narazie walczę z activia na czczo i po niej dwie godziny czekam i jem śniadanie i trochu pomaga. Ją od początku ciąży przytylam 4 kg i też się boję co to będzie dalej :-P dopiero 19 tydzień więc jeśĆ że troszku przede mną :-) przed ciążą byłam Chudziutka i zawsze płaski brzuszek a teraz troszku tluszczyku przybylo i tu i tam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Gosciu to smacznego i pozdrawiam:) Kamikaze ja mam termin na 28.11. I bedzie coreczka:) Stefania w biedronce, kauflandzie sa takie duze 3 i 5 litrowe soki tloczone z jablek:) super na przeczyszczenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elipsa33
Mamasynka ja mam na 27 ale z moich obliczeń wychodzi 28 ;) A kiedy te nasze dzieciaczki bedą chciły wyjsć to zobaczymy. Ja jeszcze nie wiem kto u mnie mieszka, a na usg połówkowe mam na 13 lipca, ale nie wiem czy nie zmienie i nie pojde do innego lekarza ponieważ ten nie nagrywa płyt :( We wczesniejszym gabinecie miała nagrywarke a teraz zmieniła miejsce przyjmowania i nie ma:( a mi zalezy na tym, tym bardziej ze widze jak mój chrzesniak oglada swojego braciszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I zmieniłam płeć lekarzowi ;) miało być że miał i zmienił hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejjj dziewczyny! Trochę mnie nie było ale przygotowania do ślubu mnie pochłonęły trochę. Obecnie jestem już szczęśliwą mężatka i mam czas napisać :-) Witam nowe mamusie :-) Emocji na ślubie było co nie miara, jak Pan nam zagrał marsz weselny na wejście to się popłakałam i tak już zostało do końca ceremonii.... cały ślub przepłakałam (ze wzruszenia oczywiście). Moja kruszynka czuć że rośnie bo daje o sobie znać coraz mocniej. Tak czuje już ruchy, najwyraźniej wieczorem jak się położę na plecach. Tzn... teraz już przez cały dzień nie tylko wieczorem i nie tylko na leżąco, jednak wieczór najintensywniej. Mała nawet dzień przed ślubem tatusiowi pierwszy raz piątkę przez brzuszek przybiła, więc i tatuś co wieczór oczekuje ruchów z ręką na brzuszku. Co do wago to przytyłam półtora kilo i nie chce waga rosnąć. Przed ciążą ważyłam 73, teraz 74,5. Tyłek mi schudł a wszystko idzie w brzuch :-) Jem wszystko na co mam ochotę. Nawet na zachcianki sobie pozwalam... tyle, że kolacje jem raczej delikatne, żeby zgagi nie było jak się do łóżka położę. Dziś mamy wizytę u Pani doktor i zobaczymy czy dalej będzie widać dziewczynkę czy coś urosło w między czasie, no i mam nadzieję, że pokaże mi dziś buźkę, a nie wypnie się pupą tak jak ostatnio :-) I będziemy się dziś umawiać na połówkowe. Dziewczyny - moja Pani doktor też mówiła, że najlepiej je zrobić między 20 a 22 tc. 24 tc to już za późno. Także słusznie koleżanka podjęła decyzję o zmianie lekarza ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam dzis u nowego lekarza i od razu widzę inne podejście ! pełny wywiad. usg pol 15minut ponad a nie chwilkę. dokladne pomoary. opis usg. no i bedzie mała ksiezniczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×