Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eveli 86

Listopad 2015

Polecane posty

Gość mamasynkaa
Mnie tez sie nie podobaja welony, ani wiekszosc slubnych dodatkow, no i sukien tez. Teraz gdybym miala brac slub to wybralabym wianek z zywych kwiatow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hey. Jestem z wątku grudniówki 2014. rodziłam w grudniu. Chętnie odsprzedam wyprawkę dla chłopca urodzonego listopad-grudzień. Wiem że nie znacie jeszcze płci dzidziusia ale mnie też się nie śpieszy. Mam dużo ciuszków. Niektóre ubrane 1-2 razy a inne wcale. Woj.pomorskie. Kontakt : killzone1981@o2.pl v:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hey. Jestem z wątku grudniówki 2014. rodziłam w grudniu. Chętnie odsprzedam wyprawkę dla chłopca urodzonego listopad-grudzień. Wiem że nie znacie jeszcze płci dzidziusia ale mnie też się nie śpieszy. Mam dużo ciuszków. Niektóre ubrane 1-2 razy a inne wcale. Woj.pomorskie. Kontakt : killzone1981@o2.pl v:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewela,nie musisz wyrazić zgody na szczepienie w szpitalu.miej ze soba takie oswiadczenie,daj do podpisu w szpitalu.mimo wszystko pilnuj dziecka. Ja tak.zrobiłam,rozumiem twój strach. A.tak w ogóle,skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirinda023
Dziewczyny jestem przerażona! Dziś robiłam badania krwi i mam tsh 0,005 a norma jest od 0,24! Nigdy nie miałam problemu z tarczyca, nie rozumiem dlaczego mi tak spadła!!! Naczytałam sie w necie o nadczynnosci i strasznie rozbolał mnie brzuch... Jakby tego było mało to przy podcieraniu zauważyłam krew... Jestem na IP, boje sie sreasznie, wczoraj było wszystko ok, nie rozumiem... Jejku módlcie sie proszę, boje sie najgorszego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela9223
Gosc jestem z podlasia dokladnie okolice Grajewa. Wlasnie zastanawiam sie zeby tak zrobic corka wystarczajaco sie wycierpiala strasznie sie boje teraz tych szczepien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela9223
Mirinda trzymam kciuki na pewno wszystko bedzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Mirinda trzymam kciuki!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirondq
Uff jest serduszko, sprawy tarczycowe mam załatwiać ze swoim lekarzem, mam brać duphAston, nie wiem jeSzxze jaka dawka bo czekam na wypis. Dziewczyny, aż sie popłakałam ze szczęścia, z reszta dziś co chwile płacze... Pozdrawiam, napise Wam coś więcej jutro. Wybaczcie błędy, pisze z tel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewela,na non stop na fb są gotowe oswiadczenia do ściągnięcia. Ja miałam takie 3egzemplarze.podpisali mi,jedno w aktach zostało,jedno dałam na noworodkach ,a trzecie miałam w tym wozeczku na kółkach. A zglosilas to co napisałaś pediatrze jako NOP?byliście u neurologa?bo możliwe,ze mielibyscie w ogóle odroczenia szczepień np.do 5rz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Mirinda ufff kamien z serca, super, ze wszystko ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Oj Mirinda nastraszylas nas :( Ale cudownie, ze wszystko jest w porzadku, bardzo sie ciesze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela9223
Mirinda super strasznie sie ciesze :) nie ma opcji ze cos moze zlego sie stac :) Gosc zglosilam i bylam u neurologa ktory tylko mi powiedzial ze nie wie co to moglo byc i on przeciwwskazan do dalszych szczepien nie widzi...smiechu warte. A lekarka tylko powtarza ze tamta byla zywa i dlatego tak moglo byc a ta ma byc martwa i powinno byc ok. Ale nie przekonuje mnie to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :-) ja właśnie wróciłam wczoraj do domu od rodziny. czuję się ok. na mdłości pomaga mi miętowa herbata z tym że powinnam ją pić nos stop bo jak przestaję to od razu wracają. co do wypraw nad morze to chciałabym zauważyć że w Stegnie nie ma morza tylko zatoka a to ogromna różnica :-) nie czepiam się jak by coś :-) ja jak chce nad morze jadę do Jastrzębiej góry albo na półwysep. dziś się umówiłam na genetyczne usg na 27 kwietnia. to w sumie zaraz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirinda ja jestem w 10 tyg i moje tsh tez wyszlo ponizej normy. Moja endokrynolog stwierdziła że " Co do wyników tarczycy to jak na ten wiek ciąży są bardzo dobre, ponieważ w I trymestrze jest fizjologią spadek TSH a pozostałe są w środku normy. Mimo wszystko chciałabym się z Panią spotkać i to około 16 tyg. ciąży , kiedy tarczyca płodu jest już uformowana." Nie panikuj, ja tez spanikowalam a okazalo sie ze wszystko oki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewela,widzisz tak to jest.walka z wiatrakami,mimo ewidentnego NOP-u nikt tego nie respektuje i nie przyjmuje do wiadomości,a później takie cuda to tylko w Polsce-bólów nie ma.Ale jak mają być,jak lekarze nie chcą ich przyjmować.trzymam kciuki za Ciebie,twoja coreczke i to maleństwo które rośnie.generealnie,za wszystkie trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula 23
Dziękuje dziewczyny za rady:) na pewno skorzystać i mam nadzieje ze będzie lepiej. Wczoraj miałam wizytę i wszystko jest ok oprócz mojego ciśnienia.. Jak się okazało jest zbyt wysokie a to dopiero 11 tydzień.. Teraz muszę monitorowac je dwa razy dziennie.. Do tego w dzieciństwie miałam stwierdzona toksoplazmoze i muszę powtórzyć badanie i oby wyszło ujemnie bo inaczej resztę ciąży będę jeździć do kliniki chorób zakaźnych.. Normalnie mam teraz taki metlik w głowie.. Jeszcze Nie dostała na razie skierowania na USg a szkoda bo bym popatrzyla sobie na babelka:) Ja tez nie jestem mężatką i nie mam na razie zamiaru tego zmieniać. Nie chce tu nikomu doradzać ani nic narzucać ale widziałam kilka przypadków gdzie ojciec dziecka pp jego narodzeniu zmienił się o 180 stopni na jeszcze gorsze.. Także życie potrafi płatach figle. Myślę jak ktoś nie jest pewien to lepiej uroczystość odłożyć.. Co do ślubnych poszukiwań to wam dziewczyny wspolczuje bo ciężarne w tym temacie maja zawsze trudniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Paula ja od najmlodszych lat bardzo lgnelam do zwierzat, i miejskich i wiejskich, sama mam zwierzyniec w domu i podejrzewam, ze przeszlam kiedys toksoplazmoze. Ale badan jeszcze nie mialam. Przypomnialo mi sie, ze ktoras z Was pytala mnie o fryzure. Z fryzjerka na probna mam sie umowic tak ze dwa tyg przed slubem, ale raczej to bedzie niski kok, bo welon chce miec od gory wpiety, zeby troche glowe otaczal :) Wczoraj probowalam :D Paula ja np. z suknia nie powinnam miec problemu, Pani kosultantka doradzila mi jaka w ciazy bedzie najlepsza, przymierzylam kilka, w jednej sie zakochalam i ta juz zostala :) A ostatnia przymiarke i odbior sukni mam tydzien przed slubem, 5 miesiac to jeszcze ten etap, ze brzuszek jak jest, to raczej wolno rosnie, a nie z dnia na dzien, takze o rozmiar jestem spokojna. Ogolnie strasznie fajna byla tamta pani, duzo doradzila i pomogla. Az sie chcialo ta suknie kupic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela9223
Justa ja bralam slub w 23 tyg Nie mialam ani kilograma na plusie ale brzuszek bylo widac ale jak ktos nie wiedzial to na pewno by sie nie domyslil ze jestem w ciazy a tym bardziej w 5 mscu. Pozniej wystrzelilam kilogram tygodniowo na plusie hehe. Musialam tylko w sukni doszyc zakladke z tylu bo bylo mi widac plecy. A poza tym wszystko bylo ok. Sa suknie ktore sie dopasowuje i bez problemu do kazdego rozmuaru mozna dobrac. Gosc dziekuj***ardzo :) no niestety takie sa realia kasa wazniejsza niz zdrowie dzieci brak slow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirinda . bądź dobrej myśli. Trzymamy kciuki i głowa do góry kochana :* A ja natomiast mam za małe ciśnienie. Powiedzcie mi dziewczyny czy są jakiś objawy tej toksopazmozy? Bo mam kota w domu i wiem , że to od zwierząt sie bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Ewela mysle, ze w tej sukni tez bedzie mozna ewentualnie cos poluzowac, gorset z tylu sznurowany. Bombowa toksoplazmoze najczesciej przechodzi sie bezobjawowo, jednak najczesciej lapie sie ja od kotow, choc to nie regula oczywiscie. Ale tylko zarazenie podczas ciazy jest grozne. Jesli przechodzilas przed ciaza, to nie ma co sie martwic, masz juz przeciwciala i wiecej raczej nie zachorujesz :) I jak twoj kotek jest regularnie u weterynarza, nie biega po podworku, to nie masz co sie bac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaaa28
hej ja jestem nowa . 10 tydz i 3 dni:) miałam dopiero jedno badanie 31.03 widziałam serduszko, teraz czekam niecierpliwie do 21 kwietnia na drugie badanie. mam pytanko czy miałyscie badanie z moczu?? bo ja byłam u lekarza i pobrali mi krew do badań a o moczu zapomnieli czy co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość j_doiron
Justa2704 a co jest ci w te dłonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolinaaa
Cześć dziewczyny ! Byłam wczoraj u lekarza, nie miałam usg :( nie jestem zadowolona, moja gin powiedziała że usg za miesiąc jak będę już w 12 tygodniu... mam termin na 22 listopada :) dziś minął 8 tydzień ciąży. Bardzo się martwię i dopóki nie zobaczę na ekranie dziecka to nie uwierze. Ja już miałam badania mocz, krew i cyto, wszystkie badania na 6 choć z moczu wyszło zapalenie pęcherza i mam brać żurawie. Toksoplazmoza - brak. Justa ją też od dzieciaka miałam słabość do przeróżnych zwierząt, teraz mam psa, który śpi z nami w łóżku i wogóle traktowany jest jak członek rodziny i nic mi nie jet. Za to moja przyjaciółka nie miała zwierząt nigdy miała tokso w ciąży a okazało się że jadła owoce leśne nie mając ich i pewnie one były mówiąc wprost obsikane przez zwierzę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Miranda super ze wszystko ok. :) a co do badan na tarczyce niestety sie nie wypowiem bo sama ich jeszcze nie mialam. A jezeli chodzi o szczepionki to mysle ze jak jedno dziecko zle je przezylo to nie znaczy ze tak bedzie z drugim. Bo wiadomo czasem zle przypadki sie zdarzaja. Bardziej obawiam sie znieczulenia przy porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Amelkiii
pooolina - teraz rozsadni lekarze tak zalecają że pierwsze usg w 12tc. Do dziś nie stwierdzono ze usg nie jest szkodliwe na 100% dla płodu dlatego przy zdrowej bez powilkan ciąży nie powinno się go robic a już dopochwowo grzebać co chwile to zupełnie bez sensu bo może powodować krwawienia a nawet prowadzic do poronienia. poczytaj poolina jak w angli to wygląda a to nie jest zacofany kraj, oni tam usg bardzo ograniczyli. Takie sa zalecenia WHO w każdym razie. taki lekarz to powod do zadowolenia a nie narzekan ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolinaaa
Chociaż zaglądam do was rzadko to zawsze kiedy tu wchodzę to czuje że nie jestem sama i zawsze mogę liczyć na dobre słowo. Rozumiem was i wiem jak strasznie się boicie czasami o swoje maluchy. Motylkowa -> nie lubie mówić ludziom co mają robić, decyzję musisz podjąć sama. Uważam jednak cały czas że ślub to jest jeden z najpiękniejszych momentów w życiu. Jeśli kiedyś ma Ci się kojarzyć że smutnym lub ciężkim doświadczeniem może lepiej się wstrzymać. Współczuję Ci tej sytuacji, ale każda z nas ma swoje problemy i powiem Ci że ją w sytuacjach ciężkich myślę o maluchu, który we mnie rośnie i wiem że to jest prawdziwe szczęście. Bombowa sałata -> strasznie Ci gratuluje i zazdroszczę :) a czy robiłas już wcześniej badania? Bo ją miałam podstawowe z krwi i moczu i tylko mocz powtarzam że względu na zapalenie pęcherza. Ewela-> mój mąż też się wystraszył, jest szczęśliwy bo obydwoje chcieliśmy być rodzicami, ale widzę że czasami go jakby to przerasta. A bywa i tak że każe pokazywać brzuch, caluje go i komplementuje mnie :D ciekawa jestem jak to będzie jak urodzi się nasze dziecko, jestem jednak wyrizumiala , każdy inaczej reaguje na taka rewolucję :) Dziewczyny ja też ostatnio myślałam że chciałabym to i to i to,to ale tak z drugiej strony też mam myśli że właśnie ma wspaniałego męża, mam gdzie mieszkać, jestem w ciąży i to bez problemu zaszlam... to co bym chciała to już tulic moje malenstwo :) Mamasynka -> też mam nieciekawe sny, czasami takie bardzo dosłowne,a czasami mniej bezpośrednie ale nieprzyjemne :( zaczęłam się bać że to już,może zwiastun czegoś złego, ale przecież to tylko sny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Moja szwagierka miala wysokie cisnisnie i pod koniec ciazy musiala miec diete byla w szpitalu miesiac bo jej nogi puchly no i miala cesarke ale roznie to bywa.. mnie tez czeka cesarka i musze to jakos przegryz a dzisiaj ogladalam jakis reportarz co kobieta wszystko czula . Mojej szwAGIERce tez znieczulenie nie pomoglo i czula jak jej dziecko wyciagali okropne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaaa28
dziewczyny ja miałam zlecone 7 badań do zrobienia, czy mam się upomnieć o ten mocz?? za wszystkie badania zapłaciłam 173zł. dzis ide po wyniki bety bo dodaatkowo sobie zrobiłam jak myslicie zapytać o badanie moczu czy lekarka wie co robi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Mama Amelki ja usg dopochwowo mialam juz 3 razy a to dopiero 9 tydzien bo za pierwszym razem nic nie bylo widac jeszcze a drugim pecherzyk za 3 zarodek i serduszko .. teraz wizyte kolejna mam za 2 tyg. Lekarz nic mi jie mowil ze usg szkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×