Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Do mam dzieci bardzo podobnych do ojca z wygladu

Polecane posty

Gość gość
Kochani, dla tych którzy sie tak kłócą trzeba dodać, że niestety z dziedziczeniem koloru oczu nie jest tak prosto. Wynika to z tego, że za kolor tęczówki odpowiada kilka genów :) Dlatego teoria odnośnie Alleli dominujących i recesywnych- owszem racja, natomiast w świetle najnowszej wiedzy nie przesądza to w 100% koloru oczy ponieważ ostateczny kolor tęczówki warunkowany jest przez kombinację kilku alleli różnych genów. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś - do gimnazjum nie chodziłam, a studia skończyłam hehe za moich czasów nie było gimnazjum, a i nauki o kolorach oczu jak Boga kocham nie pamiętam. x Gość 16:20 - pozdrawiam sympatycznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam oczy hmm ni to zielone ni to niebieskie, mąż ciemne brązowe i maluchy mają jasne oczy, jedna zielone, druga niebieskie. Podobne są do mnie :) jasne oczy, włosy, rysy twarzy też i przede wszystkim wyglądowo są swoimi wiernymi kopiami :) po urodzeniu wyglądały na zdjęciach prawie tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
http://www.ciazowy.pl/artykul,kolor-oczu-dziecka-rodzinna-spuscizna,1061,1.html Za barwę odpowiada gen dominujący, który decyduje o ciemnym kolorze oczu. Gen recesywny przesądza o oczach jasnych. Za barwę odpowiada gen dominujący, który decyduje o ciemnym kolorze oczu. Gen recesywny przesądza o oczach jasnych. Jeśli tata ma więc brązowe oczy a mama niebieskie, to w zależności od tego, czy tata ma dwa geny dominujące czy jeden dominujący a drugi recesywny, ich dzieci będą miały wyłącznie ciemne oczy albo 50% potomstwa będzie brązowookie, a druga połowa niebieskooka. Jednak nawet rodzice mający brązowe oczy wciąż posiadają 25% szans, że ich potomek będzie miał oczy błękitne. Wynika to z tego, że każde z rodziców, mając niebieskookich przodków, może mieć recesywny gen odpowiedzialny za jasną tęczówkę oka. Gdy połączą się te dwa geny, dziecko będzie miało niebieskie oczy. Ale mogą też wystąpić ekstremalne przypadki: jeśli jedno z rodziców ma dwa geny dominujące odpowiedzialne za ciemne oczy, jego potomek nie powinien mieć jasnych oczu. Podobnie, jeśli zarówno mama, jak i tata mają jasne oczy, jest nieprawdopodobne, aby urodziło im się brązowookie dziecko. Posiadają oni bowiem dwa geny recesywne, więc nie są w stanie przekazać maleństwu genów dominujących. Jednak trzeba zaznaczyć, że i w takich konfiguracjach zdarzają się (choć bardzo rzadko) odstępstwa od reguły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam zapoznać się z nowszymi odkryciami dotyczącymi genetyki. Współczuję osobom, które uparcie wypisują, że niebieskoocy rodzice nie mogą mieć piwnookiego dziecka. Naprawdę tak ciężko jest wam dotrzeć do najnowszej wiedzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja znam z mojego najbliższego otoczenia co najmniej dwie takie sytuacje że rodzice mieli niebieskie lub szare oczy a dziecko brązowe. To co dopiero jakbym zaczęła sie dalej rozglądać. To sie za często zdarza żeby było skrywaną patologią jakąś. Ale na necie z uporem maniaka dają lekcje genetyki i z uporem maniaka powtarzają że to niemożliwe. Tak samo jak medycyna chrzani że kobieta w ciąży nie może mieć okresu, a tymczasem z życia wziętych sytuacji od cholery że kobieta w ciąży ma normalnie okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co jak parze blondynów niebieskookich rodzi sie murzyńskie dziecko bo pradziadek był murzynem ? Murzyńskie dziecko to wiadomo że raczej ciemne ma oczy i idzie sie walić ta denna zasada genetyki. Ktoś tam chyba nie douczył sie czegoś albo teoretyczna nauka nijak sie ma do życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale nie stwierdzono na świecie przypadku aby kobieta w ciąży miała okres,może mię plamienia ale nie okres,doczytaj a nie opisz takie herezje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To obejrzyj sobie program "ciąża z zaskoczenia". Co jedna tam gadała że nie podejrzewała że jest w ciąży bo co miesiąc regularnie krwawiła. Może jajeczka tam nie było ale czemu w takim razie co miesiąc i regularnie te "plamienia", chociaż plamienie to plamienie a jak normalnie leci krew konkret jak przy okresie to raczej ciężko to nazwać plamieniem, nie uważasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam 2kę dzieci oboje mają kolor oczu za tatą - tzn bardzo,bardzo jasny niebieski ja mam zielone syn jest bardzo podobny do taty nie tylko z wyglądu , ale i z charakteru, po mnie ma jedynie jaśniejszy odcień skóry córka ma za to rysy twarzy do mnie podobne - tak twierdzi moja rodzina, rodzina męża twierdzi że córka podobna jest do ich rodziny ;) ciemniejszą karnację (zimą wygląda jak latem) odziedziczyła po ojcu ogólnie uważam, że na pierwszy rzut oka żadne z dzieci nie jest do mnie podobne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie moga. Chocby dziadkowie byli murzynami, jesli rodzice maja niebieskie oczy, dziecko nie bedzie mialo brazowych. Wiesz co to geny recesywne i dominujace? Znasz zaleznosci? Albo rzeczywiscie kobieta miala przygode z piwnookim facetem, albo dziecko podnmieniono w szpitalu, innej opcji nie ma lapka. ------------------------ MOJ MAZ MA NIEBIESKIE OCZY MAMY TROJE DZIECI I TYLKO JEDNO MA NIEBIESKIE, ja mam zielonkawo brazawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bratanek mojego meza odziedziczyl bziale wlosy rzesy i mlekowata urode po ojcu a jego matka ma czarne wlosy ciemna karnacje i czarne oczy.ne musze mowic ze zle wzial geny.ta bziala uroda to po jego rodzonie.moj na szczescie nie poszedl w rodzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syn ma czarne oczy a my oboje zielone.moi rodzice tez i tescie niebieskie albo zielone.dopiero moj dziadek ma czarne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja podobna do matki, siostra nawet nie do ojca tylko do jego matki. Moja córka to niestety kopia męża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×