Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasiaszatanistka1994

Dlaczego głupi ludzie definiują muzyke metalową przez wokal?

Polecane posty

Przecież wokal nie jest wcale najważniejszym elementem muzyki metalowej, a sporo głupich ludzi pisze, że muzyka metalowa to "charczenie", "darcie mordy", czyli definiują ją przez wokal. Dlaczego nigdy nic nie napiszą o gitarowych riffach, o pracy perkusisty itd? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo ja sie slyszy to dzikie i puste charczenie to nie mozna sie skupic na dzwiekach:O proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może w ogóle nie słyszą instrumentów, są w stanie wyróżnić tylko i wyłącznie wokal? :D To w takim razie pogratulować "słuchu muzycznego" i "kompetencji" do wypowiadania się na temat muzyki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"bo ja sie slyszy to dzikie i puste charczenie to nie mozna sie skupic na dzwiekach" To ciekawe, że ja jakoś rzadko słysze w muzyce metalowej "dzikie i puste charczenie", cokolwiek to jest(kojaży mi to określenie z wokalem w deathcore a nie metalu), a skupiam się na warstwie intrumentalnej i z reguły bezproblemowo jestem w stanie odróżnić od siebie poszczególne instrumenty. Ale ja urodziłam się z słuchem muzycznym, a wy nie, na tym polega różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
metal nie jest muzyką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Ale ja urodziłam się z słuchem muzycznym, a wy nie, na tym polega różnica." szkoda że na mózg już miejsca nie starczyło :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
umowisz sie ze mna na spacer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego, że każdy ocenia muzykę wdług tego na czym tej osobie zależy. Jeżeli dla kogoś wokal jest ważny to owszem, będzie oceniać po wokalu. Poza tym w gatunkach takich jak heavy, power, symphonic czy gothic wokal jest ważny, kiepski wokal rozwali nawet najlepszy utwór. Wiele razy było tak, że wpadałam na nowy zespół, początek z******ty...aż do momentu jak wchodził wokal. I koniec, dalej słuchać się nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Poza tym w gatunkach takich jak heavy, power, symphonic czy gothic wokal jest ważny, kiepski wokal rozwali nawet najlepszy utwór" Ale zauważ sa utwory instrumentalne, bez wokalu, a nie ma bezgitarowych a perkusje nawet Van Canto ma prawdziwą :) "Wiele razy było tak, że wpadałam na nowy zespół, początek z******ty...aż do momentu jak wchodził wokal." Też tak miałam wiele razy, ale nazywanie metalu "darciem mordy", tak jakby była to muzyka a capella jest wręcz komicznie ignoranckie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tu masz rację, ale ktoś nie lubi wokalu który jest popularny w większości gatunków metalu to jednak może odbierać całość jako darcie mordy. Niektórych po prostu to irytuje i już. Nie muszą tego lubić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wokal jest zwyczajnym darciem mordy bez składu ani ładu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zazwyczaj interpretacja wokalna jest zwyczajnie śmieszna. Pacjent drze się jak świnia poruszając banalny temat. A większość riffów gitarowych zagranych na innym instrumencie bez zniekształcenia przesterem brzmi jak typowe disco polo. Do tego taki wokal i komedia gotowa, plus jakiś chudzielec starający się wyglądać groźnie daje nam prawdziwy cyrk, żałosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
widząc tych długowłosych wymoczków drących ryja na cały regulator Metal jest tak ch*jowy że aż śmieszny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież muzyka metalowa to nie tylko "darcie mordy", większość zespołów ma klasyczny wokal, są nawet kapele metalowe ze śpiewem operowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×