Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jelitówka u 9 miesięcznego dziecka

Polecane posty

Gość gość

Dziecko ma biegunke od 2 dni kolor musztardowy,jest apatyczne,prawie nic nie je,pic pije mało ale pije,gorączkuje,w szpitalu powiedzieli by podawać paracetamol w syropie,smecte,probiotyki,mamy powiedzcie jak przechodziły wasze dzieci,ile trwała?,tak żal mi mojego dziecka bo tak się męczy,dopiero co ze szpitala wyszlismy z grypą i w szpitalu został zarażony jelitówką :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie jelitówka tylko pneumokoki idz do lekarza i om!ijaj szpitale szerokim łukiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To rotawirus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziwczyny byłam u lekarza i kazali podawać paracetamol,smecte,probiotyki,co mam robić? antybiotyk brał przed szpitalem amosiklav,potem szpital i po szpitalu jelitówka :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj synek tez mial 9 miesiecy jak dopadla go biegunka. Pediatra zapisala niuforoksazyd, do tego podawalam probiotyki, na goraczke nurofen lub paracetamol i piers na rządanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapomnialam dodac ze nie podawaj mleka, jesli piers to ok ale mm pogarsza sprawe. Do jedzenia gotowana marchewke, kaszki ryzowe , kisiel z jagod, wszystko co ma wlasciwosci sciagajace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niuforoksazyd co to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To lek przeciwbakteryjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość mama 34
Moja córcia tez miała jelitowke,zaraziła się od starszych braci.Ale oprócz rzadkich kupek i jednorazowych wymiotów nic jej nie było,czyli nie była apatyczna ani marudna.Wiecej spała,ale nie widziałam osłabienia i apetyt miała normalny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rotawirus. Ku.restwo jakich mało. Jeśli nie chce pić, to musisz pomalutku podawać mu łyżeczką, najlepiej w temp. pokojowej. Kup kleik nawadniający np. Hipp ORS, albo sama mu ugotuj tzw. marchwiankę. Nie wiem, jakie mleko Twoje dziecko pije, ale w biegunce przejściowo występuje nietolerancja laktozy, można kupić specjalne mleko bez niej. I ładuj probiotyk. Od szpitali z daleka. Ja się dałam wysłać do szpitala ze zwykłym katarem, a przyszłam z rotawirusem, który męczył dziecko miesiąc. Mały miał wtedy 6 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u tak małych dzieci biegunka lub wymioty mogą być bardzo niebezpieczne. Ja bym dokładnie zapisała ile razy dziecko w ciągu doby zwymiotowało lub miało biegunkę. Mi lekarz kazał podawać ryżanki i marchwianki oraz ograniczyć mleko i nabiał. W razie konieczności miałam przepisane elektrolity, żeby nie doszło do odwodnienia. Na ewentualną gorączkę ibufen, na wymioty vomitusil. Po każdej kupie starałam się dokładnie obmyć pupę dziecka i nasmarować tłusta maścią, żeby nie było odparzeń. Na szczęście u nas szybko przeszło i nie było żadnych niepokojących objawów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przeczytałam wszystko i będę działać ze swoim synkiem. Co prawda on jest troszkę starszy niż wasze dzieci ale myśl, że porady są uniwersalne. Ja dodatkowo kupiłam probiotyk acidolac. Pani farmaceutka mówi, że w przypadku takiego wirusa trzeba podawać probiotyk przed i po chorobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może nie na temat,bo moja córeczka miała salmonelle ale wtefy dostała bactrim,acidolac,smecte,leki od gorączki+ marchwianka.Zdrowia życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poszłam za waszą rada i dla swojego roczniaka kupiłam acidolac, żeby wzmocnić florę bakteryjną jelit. Oczywiście leczenie konsultowałam z lekarzem i wiedziałam co mam podawać ale nie zaszkodzi dodatkowo podać probiotyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oswiece was mamuski mleko matki zawiera więcej laktozy nuż mleko krowie i jeżeli myślicie ze dając pierś dziecko nie dacie dziecku laktozy to jesteście niedouczone ignorantki i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u takich maluszków lepiej szukać konsultacji u pediatry. Moja mając trzy lata prawie się odwodniła a co dopiero taka kruszynka. Trzeba dokładnie zapisywać ile jest wypróżnień i ile dokładnie dziecko wypiło w ciągu doby. Ja teraz wiem, że warto korzystać z elektrolitów i probiotyków, takich jak acidolac. To naprawdę pomaga przy prawidłowym leczeniu. Na wymioty pewnie trzeba będzie podać lek ale przy biegunce, jeśli oczywiście nie ma ostrego przebiegu, jest łatwiej. Nie wiem, jakie leki daje się takim kruszynkom dodatkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj maluch juz nie raz mial biegunki... pediatra zawsze wtedy powtarzal zeby najpierw zajac sie nawadnianiem dziecka a dopiero potem przyjdzie pora na inne rzeczy, radzil nawadniac nie woda lecz doustnymi srodkami nawadniajacymi Orsalit, bo te sa znacznie bardziej skuteczne w nawadnianiu a to sie liczy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje dziecko dostało probiotyk acidolac plus elektrolity, kupy są biegunkowe. Ale na całe szczęście to łagodny i bezgorączkowy przebieg infekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makammka

Najważniejsze jest nawadnianie, dobrze podawać dziecku elektrolity no i też flostrum baby bo jednak probiotyki pomagają przy biegunce, wspomagają także pracę jelit, brzuszek nie boli i krócej trwa biegunka. Mój mały nie tak dawno miał biegunkę i na prawdę objawy dosyć szybko minęły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×