Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Luty 2016

Polecane posty

No i po usg prenatalnym :) Wszystko w porządku, Bąbelki zdrowe:D Bardzo się wiercili i fikali. Mniejszy Bąbelek ma 5,54cm i waży 53g a większy Bąbelek ma 6,12cm i waży 58g :D Jestem mega szczęśliwa:) Wyniki testu podwójnego za kilka dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniq10
Wspaniałe wieści!!! Gratuluje i cieszę sie razem z Tobą!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiauk
MamaOla super wiadomosci a termin dalej ten sam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego miałby się zmienić termin? Ja nie patrzę na termin z usg bo wg mnie jest błędny, najpierw dzieci były mniejsze o 4dni i 2 dni a teraz o 1dzień i 3dni. Z córką termin wg OM i usg miałam na 5lutego a później wg usg miała się urodzić pod koniec marca bo była mniejsza niż dzieci na tym etapie, ale słoniem nie jestem by chodzić tyle miesięcy :) i urodziłam 5 dni po terminie waga 3510g i 56cm a lekarz cały czas nam powtarzał ,że więcej niz 3 kilo nie będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ija67
MamaOla gratulacje. Nie zasugerowano Ci jaką płeć mają maluszki? Marcela 76 przykro mi, że nie masz świadczeń, stabilność finansowa jest ważna dla ciężarnej. Rozumiem Twój niepokój. Mam nadzieję, że mąż daje radę i pomaga Ci pokonać te zmartwienia. Radziłabym Ci jednak pójść do ZUS i dopytać. Nie jestem biegła w prawie pracy i przepisach o świadczeniach z ubezpieczenia społecznego, ale zachorowanie w ciągu 30 dni od zakończenia stosunku pracy jakiś czas temu powodowało, że ZUS normalnie wypłacał świadczenie chorobowe. Nie odpuszczaj. Popytaj. Może poradź się prawnika. Dobrej nocy dziewczyny dla Was i maluszków. Dla mnie będzie to kolejna koszmarna, bezsenna noc.... A może temperatura spada to i spać się będzie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcela mój szef tez nie płacił ale my jako pracownicy mieliśmy dalej wszystkie świadczenia warto się dowiedzieć może nie wszystko jeszcze stracone MamaOla super wieści :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytałam o płeć ale Pani doktor powiedziała ,że na tym etapie narządy płciowe chłopczyka i dziewczynki są bardzo podobne, że niby jak wzgórek łonowy jest bardziej do góry to będzie chłopak a jak na dół to dziewczynka, ale mówić nic nie chciała oprócz tego ,że najwcześniej powinno sie mówić o płci od 16tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiauk
Zapytalam bo czasem sa rozne terminy no ale nie wazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ija67
Kiedyś wytłumaczono mi, że różnice w terminie porodu z om i z usg wynikają z indywidualnych cech maluszka. Zestaw genów przekazanych przez rodziców nie jest tu bez znaczenia. Jesteśmy wysocy lub niscy, grubi lub chudzi, mamy długi tułów krótkie nogi albo krótki tułów długie nogi. Te cechy przekazane dziecku mogą błędnie wskazywać na wiek płodowy. Podstawowy pomiar jest to pomiar od czubka głowy do kości ogonowej. Więc jeżeli pomiar będzie powyżej normy dla określonego tygodnia to program komputerowy wyliczy termin porodu przed terminem wynikającym z ostatniej miesiączki i odwrotnie wynik pomiaru poniżej normy wskaże termin późniejszy. Maluszki rodzą się przecież z różną wagą i różną długością. Najbardziej wiarygodne pomiary, które najczęściej wykazują niewielką różnicę w terminie porodu to pomiary z pierwszych tygodni ciąży. Dla lekarzy waży jest termin z om, chyba, że pomiary z usg wykazują różnice miesiąca, dwóch, trzech. Są przecież kobiety, które mają krwawienia do trzeciego miesiąca ciąży. W takich przypadkach termin porodu z USG jest znaczący. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:) jak minęła noc? Ja spoko,dwa razy na siku wstalam i luz:) nudnosci odpukac minęły tylko wieczorami mnie zaczęła zgaga palić:( i pewnie jak przy pierwszym dziecku tylko będzie sie to teraz nasilac... Znacie jakies dobre sposoby na zgage? Albo bezpieczne leki bo renie na mnie już nie działa:( jutro mam nadzieję wkoncu usg genetyczne i oby wielka radość nastala w mym serduchu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny:) Jestem tu nowa, co prawda nie mam terminu na luty ale pomyślałam że chyba się nie obrazicie jak o cos zapytam;) Mam taką dziwna historie. Od dwóch lat miałam regularną miesiaczke. Ostatni okres miałam 19.05. ale 25.05 trafiłam na tydzień do szpitala bo okazało się ze mam kamienie na nerce. Zrobili mi zabieg usunięcia ich laparoskopowo. Przyjmowała wtedy dużo leków, antybiotykow itp. W czerwcu nie dostałam okresu co mnie nie zdziwiło, myślałam że przez powyższą sytuacje poprostu mi się przesunie. Wiedziałam że nie miałam owulacji bo mierze sobie temperaturę. Przyszedł lipiec i 04.07 dostałam coś jakby sluz płodny. I trwało to do wtorku 07.07. Wlasnie w te dwa dni bylo zblizenie. No ale pomyślałam że to nie są dni płodne, niby jak? Bez okresu i w piedziesiątym którymś dniu cyklu? Minęły kolejne dni. W końcu jak okres spoznia mi się 26 dni poszłam do gina. On powiedział ze mam grube endometrium i ze napewno za kilka dni dostane okres. Przepisał luteina codziennie przez 10 dni po jednej tabletce. Powiedział ze podejrzewa u mnie PCOS. Jakie było moje zdziwienie kiedy we wtorek 21.07 zrobilam( z głupot bardziej) test i wyszedl pozytywny tylko z jedną kreska jaśniejsza! :) poleciała do apteki i zrobiłam innej firmy. Wyszedł tak samo. Tego samego dnia zrobilam bete hcg z krwi i wyszedl wynik 199.60 ;) bardzo się ucieszyłam, ponieważ staraliśmy się z mężem juz od 7 cykli. Ale powtórzyłam bete po 72g i wyszedl wynik 980. Czy to nie za duży przyrost? Do lekarza ide dopiero za tydzien. Bardzo się boje ze coś jest nie tak przez te mega pozna owulacje, podejrzenie PCOS i za szybki przyrost beta hcg. Dziewczyny napiszcie proszę co myślicie o mojej sytuacji. Czy to jest normalne? Z góry dziękuję za odpowiedz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie masz się czym martwić :) Przyrost jest prawidłowy :) Gratuluję dzidzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 88butterfly88
Hey Ja tylko melduję że żyję. Odezwę się jak mi trochę dołek przejdzie. Trzymajcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas nocka spokojna, niestety na zgage nic nie mam w poprzedniej ciąży męczyła mnie okrutnie i nic nie pomagało Buterflly co to za doły u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Jak po weekendzie? Ja nie zapeszając odzyskałam siły :P Mdłości prawie ustały,już tak baardzo nie czuję zapachów. MamaOli-dobrze że wszystko jest w porządku :) co do zgagi kupiłam ostatnio Gaviscon. Jest w tabletkach i proszku do rozpuszczania. Butterfly-co się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MammaOla dziękuję za odpowiedź;) tak się cieszę! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ija67
Cześć dziewczyny. butterfly trzymaj się, każda z nas doświadcza mniejszych, czy większych dołków. Ja w żadnej ciąży tyle nie płakałam, Czasami jest mi tak źle, że zaczynam się obawiać, że już nigdy nie będzie lepiej. Poprzednie ciąże nie dawały mi takich odczuć a i tak po urodzeniu trzeciego dziecka zachorowałam na depresję poporodową. Są chwile,kiedy przeraźliwie boję się kolejnego dnia. Od 7 lat moje życie było ciągłym biegiem i stresem, praca pod presją czasu w stresujących warunkach.Kiedy w 5 tygodniu ciąży dostałam zwolnienie lekarskie to tak jakby odebrano mi moc. Nie potrafię się zatrzymać, tęsknię za pracą i czuję się bezużyteczna. Ale właśnie dlatego do Was dołączyłam, bo wiem , że możecie czuć podobnie, a jeżeli nawet nie to zrozumiecie co ja czuję. Dlatego butterfly nie zamykaj się w sobie jak masz doła,napisz nam co Cię trapi, pewnie nie znajdziemy rozwiązania, ale z pewnością znajdziesz wsparcie. :) Gościu, dni płodne wczesne, czy późne...to nie ma znaczenia, jeżeli poczęło się życie to nie ma znaczenia kiedy one były. Gratuluję i życzę szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ija67
A'propos zgagi.Próbowałyście popijać mleko ? neutralizuje soki żołądkowe. Ja nie miałam nigdy problemów ze zgagą, ale mój były mąż miał i mleko mu pomagało. :) innych sposobów nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domosmoczysława
Hej Gość. gratulacje ciąży. Beta rośnie z dnia na dzień i to jest bardzo dobrze. Przy PCOS nie ma owulacji i są z tego powodu dłuuugie cykle, i czasem jak u Ciebie nie wiadomo skąd pojawia się owulka. I pownieważ miałaś taki długi cykl to TP będzie mierzony z OM ale też z usg i będziesz miała , prawdopodobie, rozbieżność między TP z OM a TP z USG. O PCOS mogłabym esej napisać, bo znam ten stan. sama wiele lat zmagałam się z tym. a to że lekarz widział u ciebie nadchodzącą @. to dlatego że masz napuchniętą broszkę, zwykle normalka w ciązy. A i jeszcze , jaką ty luteine bierzesz? Bo ja bym jej teraz nie odstawiała. Ja np biorę luteinę dopochwowo 2xdziennie ( setkę) . No nic , jest się z czego cieszyć. A obliczyłas już termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaytea7
Cześć. Ja dzisiaj miałam straszną noc. Wieczorem złapała mnie straszna migrena. Od czasu do czasu mam takie ataki i podejrzewam, że problem z oczami był takim początkiem. Do 4 rano się męczyłam. Niestety musiało się obejść bez tabletek bo są bardzo silne. Dzisiaj ledwo żyję jestem strasznie wykończona. byle do 15 i do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domosmoczysława
co do zgagi złyszałam o piciu wody z sodą oczyszczoną. No i o herbacie z imbirem. Ale w upalne lato to chyba nie teges :) Ale chyba najlepszym sposobem jest wyzbycie się z diety smażonych i tłustych potraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soda ma odczyn zasadowy. To może być dobry pomysł. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dopiero teraz zauważyłam, że wchodzi mi pseudonim Gość. Jestem Marzena:) Nie obliczałam jeszcze terminu. W ogóle narazie wydaje mi się, że to sen bo dlugo nam( jak dla mnie) nie wychodziało. A tu taka niespodzianka! A na mdłości to słyszałam że świetne są migdały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A luteina biorę 50 podjezykowa, myślisz ze powinnam dalej przyjmować? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domosmoczysława dobrze Ci radzi. Luteina to progesteron, podtrzymuje ciąże. Ja biorę DUPHASTON - to też progesteron. Lekarz zapisał mi go jak okazało się, że mam dużego krwiaka w macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiunia1989
Hej dziewczyny wracam do żywych :) co prawda śpię do godz 12:00 ale mdłości minęły :D co do zgagi mi w 1 ciąży dokuczala okropnie w III trymestrze i bardzo skuteczna okazała się mięta do parzenia jak herbata i koniecznie bez cukru. Leci mi już 12 tdz i w czwartek USG <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzena myślę że dziewczyny dobrze radzą ja w żadnej ciąży nie brałam żadnych tabletek nic tak więc jestem zielona Kaytea współczuję choć nie mam migreny ale mam nieraz taki ból głowy ze chodzę po ścianach A dziś moja córcia skończyła rok tak szybko zlecialo tyle zmian w naszym życiu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziula29
Wszystkiego najlepszego dla córci :) Żeby rosła duża i zdrowa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziula dziękuję bardzo :-) Ja dziś ledwo żyję pół nocy bolał mnie brzuch nie mogłam spać jakaś biegunke dostałam a drugie pół nocy moja córka nie spała płakała chyba bolał ja brzuszek i ani do cycka ani przytulic ani nic cały czas płacz nad ranem dopiero wpadłam na pomysł i zrobiłam jej rumianek ciepły do picia i dopiero usnela a my razem z nią teraz się bawi wariuje a ja mam oczy na zapałki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×