Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zulka_

czytam bo lubię

Polecane posty

Melduje że ciasto Kasi z nutellą upieczone ;) małżowina poprosił żeby mu połówe na jutro do pracy spakować :D A mnie kiedyś w młodości jak dzieci były kajtkami malymi - udało sie zrobić pączuszki :P Ale te tzw błyskawiczne - takie malutkie ;) Częściej robiłam faworki mialam doskonaly przepis od mamy mojej koleżanki z Bytomia. Zulko - może i by marudził. Wygospodarowuję czas zwykle w południe tzw przerwa na kawe ;) i wtedy możemy bajdurzyć co chcemy bo nikt sie nie wtrąca (bez podtekstów!-takie sprawy nigdy sie nie zdarzały i nie zdarzają) A wieczorkiem rozmawiamy z godzinke jak mamy czas i do tych rozmów może nawet włączyć się małżowina. Poza tym raczej gadułą telefoniczną nie jestem - rozmów telefonicznych nie lubie, telefon służy mi tylko do krótkich połączeń, nie "wisze na słuchawce" więc ze mną problemów tego typu nie ma. Dobrej nocki życzę Czytelni ❤️ i pytam gdzie się podziewa nasza Fruwająca? i Vanilka? U Vanilki chyba Kogucik jest ❤️ a Fruwająca daj znak czy żyjesz ;) ❤️ ❤️ ❤️ no i Terix ne zjadła dzisiaj kanapki z łososiem ;) pewnie ferie całą parą idą ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buziolki Koleżankom. Stawiam kawusię i herbatkę. W pracy stawiam pączusie i imieninowe ciasto. U nas poczekam na pączki od Tekli naszej kochanej i niezawodnej. Tyle tylko szkrabnę bo dzis wyjątkowo nie mam czasu. Przytulam każdą z osobna, każdą jednakowo waźnie! Bardzo tłustego i zdrowego czwartku Wam życzę. A Jak!!!! Bastylko....nasze serca, myśli i fluidy....codziennie z Tobą.😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czwartkowe powitanie 🖐️ ❤️ Dorixiu dziękuje za kawusie 👄 masz dzisiaj ręce pełne roboty a w biurze pachnie pięknie. Mam nadzieje, że będzie to bardzo miły dzień 🌻 U mnie dalej wieje choć pewnie nie tak mocno jak u Orsejki i Zulki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj lekkie śniadanko bo przecież cały dzień podjadać będziemy łakocie. Szwedzi mają fajny system: mają jeden dzień w tygodniu na słodkości. Cały tydzień nie jedzą słodyczy za wyjątkiem jednego ale za to bez ograniczeń. http://www.kulinarnyprzepisna.pl/wp-content/uploads/2013/07/polskie-sniadanie.jpg 🌻 🌻 🌻 pączusie http://nowekulinaria.tesco.pl/uploads/get/Porada/343/800/80/25564/zapaczkuj-w-tlusty-czwartek.jpeg faworki http://agatagotuje.pl/wp-content/uploads/2014/01/DSC_0073-1024.jpg karnawałowe róże http://www.mojegotowanie.pl/var/self/storage/images/zdjecia/faworki_roze/3241920-1-pol-PL/faworki_roze_popup.jpg i troche amerykańskich donatów - ostatnio modne są ;) http://kobietamag.pl/wp-content/uploads/2015/01/donuts-431863_1280.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tekla mówisz i masz, jeszcze żyję :D Zarobiona jestem, bo mam 2 obrazki do haftowania, 1 na kwiecień z okazji urodzin wnuka mojej siostry, a drugi na maj - komunia w Anglii mojej wnuczki, co mnie nie usprawiedliwia, żeby chociaż machnąć łapką :P To za pokutę stawiam wszystkim pączki i faworki kto co lubi :D No i oczywiście do tego kawa lub herbata, żeby nie zamuliło :) Tekla przerzucę się na system szwedzki, bo bez słodkości nie da rady :D A dzisiaj i tak będę żarła pączki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D :D :D no ciesze sie Fruwająca! ❤️ jak zwykle aktywna i pełna werwy a roboty to wiadomo nie brakuje i tak trzymamy :D A mogłabyś posłać fotki swoich haftów całuski 👄 Ja dzisiaj też nie mam żadnych skrupułów i żrę słodkości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdoberek🖐️ Dzisiaj wybieram twarożki, Tekla dzięki👄 Dorix dzięki za kawę i pyszne zapachy ciast:D Tekla wczoraj złapałam kanapkę z łososiem w biegu. Wnuczek śpi długo, później brakuje mi czasu żeby się do obiadu wyrobić. Po śniadaniu idziemy na spacer, do biblioteki albo na zamek(ostatnio wybieraliśmy komnatę w której można zamieszkać), później obiad i już jestem padnięta, nie mam nic ochoty:( Dzisiaj zjadłam jednego pączka i może jednego po południu. Nic nie piekłam, bo w sklepach jest ogromny wybór i ceny bardzo przystępne:P od 1,20 do 2,00 Miłego dnia wszystkim🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Jeszcze dzisiaj nie jadłam pączka a pachną tak, że mmmmm...:-D małżowinka zabezpieczył dostawę do domu, do pracy dla teściusi ;-). Połowa posypana cukierem, połowa z lukierem :-p a wszystkie z różą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj na budowie wieszają kaloryferki, M zawiózł do montażu zlewozmywak gospodarczy. Musi pojechać do "elektrowni" bo ekipa przekroczyła limit budowlany i wywalili nam rachunek zamiast 180 zł aż 600! Pewnie trzeba przejść na normalną taryfę :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduję się i ja :) wszystkim obecnym i nieobecnym zyczę miłego czwartku smacznych pączusiów :)🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rebeka Otylska
Czytałem książkę pod tytułem Zgwałcona Kamienieckiej. Bardzo kobiecy punkt widzenia na temat przeżyć jakie się wiążą z przemocą wobec kobiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daysi ma prośbę podaj ten przepis na ciasto drożdżowe trzymane w lodówce w misce, bo gdzieś mi zaginął a chciałabym zrobić, a ty go podawałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co teraz ciekawe czytacie? Ja już nie wiem po co sięgać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie👄 Wanilka No napiszę szczerze ze nie wiem o jaki przepis chodzi:(. Elektryzowałam się bardzo ciastem nocnym drożdżowym no ale ono w lodówce nie stoi tylko w normalnej temperaturze pokojowej.A na ciasto trzymane w lodówce to tylko znam przepis na rogaliki.No i nie wiem czy przypadkiem nie pomyliłaś albo przepisu albo podającej przepis;). Zulka No właśnie wiem o czym mówisz gdy twierdzisz że surowy burak miewa ziemisty posmak.Kiedyś raz zrobiłam tartego buraczka i nie dało się zjeść przez ten właśnie posmak.Ale od paru lat kupuję jeden gatunek nasion buraczka sama sadzę i ten nie ma tego posmaku.Jak pierwszy raz po latach robiłam tą suróweczkę byłam bardzo sceptyczna bo pamiętałam ten specyficzny posmak.W tym przepisie jest mowa o oleju i jogurcie i chyba jeszcze ciut musztardy,teraz nie pamiętam ale mogę sprawdzić.Jednak dla mnie najlepsza jest bez tych dodatków no i moje buraczki są słodziutkie bez żadnego posmaku ziemi.Sama byłam zdziwiona i se pomyślałam że może na stare lata smak mi się zmienił hi,hi.Ale to widać jest uwarunkowane od rodzaju,gatunku buraczka a tych typów jest teraz sporo.Widać to jak się kupuje nasiona w sklepie na półce pewnie wyglądają hi,hi jednakowo.Albo naprawdę mi się smak psuje bo aktualnie wpierniczam buraczki jak,,klólik,,.No nie !, bo i moja córka jada i się nie skarży a ona to ma kubki smakowe hi,hi wszystko wyczuje:p Teeklo Dziękuję za paczusie robiłam własne ale moje hi,hi wyglądem bardzo odbiegają od normy:p.Ale zjadliwe i zjadałam już z 7 a ostatniego słowa jeszcze nie powiedziałam. Betulka Ach jak Ci zazdroszczę tego etapu,już niedługo przeprowadzka:classic_cool:.A przed nami bardzo pracowity rok,mój dom będzie wyglądał jak,jak,jak no sama nie wiem jak ale ciekawie nie będzie.Będę żyła na walizkach,przenosząc się z kąta w kąt gdzie aktualnie nie będzie remontu:( Fruwająca A jak będziesz dziś wyszywała,jak obie raczki potrzebne.Jedna na pączek druga na kubeczek z kawunią?! Dorix Odpocznij troszeczkę,robota nie zając..... Terix Młodzi teraz lubią pospać a nocą posiedzieć dłużej.No ale widzę że dzień wspólnie spędzony z młodym człowiekiem może powodować zmęczenie,zatem poczekamy a Ty ciesz się wnuczkiem👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orsejko Jak tam dzisiaj brzuszek,pączki przyjmuje?. Mój puki co daje radę hi,hi. A pogodę mam dzisiaj że słów nie znajduję by ją opisać. Cud że dałam radę te nieszczęsne pączki zrobić,wszystko mnie boli i taka obolała dzisiaj z łóżka wylazłam skoro świt.I nie pytajcie mnie co ja w tym łóżku robiłam przez całą noc bo wydaje mi się że sapałam hi,hi ale fakty wskazują na coś innego:p.Ciśnienie rośnie no ale nie moje hi,hi za oknem a ja wtedy zawsze wrak. Zatem jestem obolała,skołowana,zmęczona a teraz jeszcze zapączkowana;). A za oknem miałam śnieżycę że świata widać nie było,płatki śniegu były ogromne.No i teraz wszystko jest białe,pewnie nie długo ale jest!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nic miłego dnia i słodkich nie zalegających w brzuszku pączków.Całuski i narka🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daysi nie pomyliłam podającej przepis tylko rzeczywiście stałą całą noc w tem.pokojowej to samy początku gdzieś podawałaś na pierwszym naszym forum tylko nie mogę znaleźć. Bo to jedne drożdżowe było które mi się udało. Teklo a ty podaj mi jakiś prosty przepis na keksa. U mnie prószy dalej i zimno .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja podobnie jak Zulka pączków nie jadam :P:P:P Dzień minął mi pracowicie, teraz tylko śmigne na gimnastyke i to by było na tyle :D Jutro ide na wieczór poetycki i wernisaż malarstwa a potem leniwy łykend :classic_cool: tego mi trzeba. Miłego wieczoru życzę 🖐️ ❤️ Terixiu jeszcze tydzień i u mnie ferie sie zaczną ❤️ ;) Ty odpoczniesz a ja... ...też odpoczne :D:D:D moje wnuki jeszcze za małe ;) Luty mam zaplanowany na endokryno i gastrologa :) Vanilko przepis na dwie keksówki: Składniki na 2 keksy: • 1 kostka miękkiego masła • 1 szklanka cukru pudru • 5 dużych jajek (żółtka i białka osobno) • 1 łyżka proszku do pieczenia (lub 3 płaskie łyżeczki) • 225 g przesianej mąki • 1 łyżka ekstraktu z wanilii • 2 łyżki wódki • pół kg bakalii (rodzynki, figi, daktyle, kandyzowane owoce, orzechy, żurawina, itp.) Masło dobrze utrzeć z cukrem pudrem, na puszystą masę. Ciągle ubijając dodawać stopniowo po 1 żółtku, proszek do pieczenia, mąkę, wanilię i wódkę. Z białek ubić sztywną pianę, 1/3 dodać do masy, rozmieszać, by rozluźnić ciasto, potem delikatnie wmieszać pozostała pianę i rozdrobnione bakalie. Masę nałożyć do dwóch keksówek wysmarowanych masłem i wysypanych kaszą manną (u mnie rynienkowata forma o wymiarach 30 x 10 cm). Piec w temperaturze 180ºC przez około 40 minut (choć autorka podaje 20 minut), ważne, że do tzw. suchego patyczka. Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanilko sorki że dopiero teraz ten przepis podaję👄 http://wielkiezarcie.com/rec**es/30014898 Ja to ciacho piekę w dwóch wąskich blaszkach takie jak keksówki tylko dłuższe.Dodaję ciut aromatu waniliowego i bakalie,dużo bakali.A jak się upiecze i wystygnie polewam polewą czekoladową,wychodzi taki drożdżowy,przepyszny keks. http://wielkiezarcie.com/recipes/30014898

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja zjadłam z 10 pączków,widzę że i za Teeklę zjadłam,za kogo jeszcze zjadłam no przyznać się. Będzie wiadomo hi,hi kogo potem obarczyć kosztami dietetyka:p;) No powiem tylko że na dzisiaj już koniec z pączkami nie zjem już ani jednego,bo po prostu i po ludzku nie wejdzie.Ale jutro jeszcze zjem hi,hi zostało około 15 zatem ktoś zjeść musi;) No nic teraz zmykam,całuski👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eloł! Eloł! 🖐️ dzień dobry Czytelnio 🌻 Zapraszam na kawusie i herbatke (__)? (__)? (__)? (__)? zostały jeszcze słodkości z wczorajszej uczty :P W mojej wsi posypało lekko śniegiem mamy 2 stopnie w plusie 🌻 małe śniadanko https://www.winiary.pl/image.ashx/jajka-po-benedyktynsku.jpg?fileID=72994 🌻 http://www.naturhouse-polska.pl/wgrane_pliki/big_bulka_2.jpg 🌻 https://i.abczdrowie.pl/gallery/86/54/b8/53af33739844bdff798b4568/6h4g_zdrowe-przekaski-do-biura.jpg Miłego Dnia! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie 👄. Dzięki Teklo za śniadanko. Jak zawsze :classic_cool:. Wczoraj po południu miałam w domu milą niespodziankę. Przyjechała w odwiedziny moja ciotka, siostra taty, której nie widziałam dobrych parę lat, mieszkamy od siebie setki kilometrów. Bardzo, ale to bardzo przypomina mi sobą mojego tatę i widzę w niej "elementy" babci. Ot, taki lekki powiew dzieciństwa :D Z drugiej strony...nie tylko dzieci się zmieniają.... Całuski dla Was i miłego dnia każdej życzę, tym bardziej, że niebawem zaczynamy weekend ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ I ja machnę łapką Zjem smakołyki od Teekli i przywitam ciocię Dorix❤️ A teraz idę do swoich zajęć a tak mi się nie chce😭 Bastylko👄❤️👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piątkowo Teklo tak jak cały rok pączków nie tykam, tak raz do roku się skuszę;):P zwłaszcza, że teściowymi rękoma zrobione i dobrutkie takie - zjadłam 3:P Terix czytałaś Zagadki przeszłości Kate Atkiinson? a może Nos pinokia (Leif Peesson)? właśnie sobie wzięłam, zobaczymy cóż to takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×