Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zulka_

czytam bo lubię

Polecane posty

Wczoraj z młodą pojechałyśmy zobaczyć dwie sale na jej studniówkę, jedna nam się spodobała i menadżer potrafił świetnie wszystko wytłumaczyć. No i cena przystępna i szkolą dostaje do finansowanie .Ale zobaczymy co to wyjdzie. Mama dziś do chirurga jedzie po cos jej w nodze tak przestawiło ,ze nie mogła nawet chodzić .Mam trochę kłopoty z noga ,bo rok przed moim weselem się wróciła było coś z łękotką miała gips. Jakieś 5 lat temu u ortopedy był i brała zastrzyki był spokój, no zobaczymy co jej dziś powie doktorka .Babci też godziny się mylą. Zdrowia i miłego dzionka życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ploteczko - nie chodze często. Właśnie 2 razy w roku: na wiosne i na jesień. Tak jest w całej Polsce, tak jest u każdego endokrynologa - częściej nie ma potrzeby, chyba, że coś zlego zaczyna sie dziać Żeby ocenić stan tarczycy i poziom jej hormonów trzeba kilku tygodni, nasycenia organizmu przepisanymi hormonami. Wcale to nie wynika z długich kolejek. Jak będziesz chodzić prywatnie - też będą to konsultacje 2 razy w roku. Ja nigdy nie odpuszczam - chodze regularnie: 2 razy w roku a raz na 2 lata robi USG tarczycy Ploteczko -robie teraz drożdżowe tylko z przepisu Kasi na kwiatek. Jest super bo z niczym nie trzeba sie spieszyć i nie trzeba sie martwić o świeżość drożdży (do tej pory zawsze mi pleśniały drożdże w lodówce;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waberaM
Na kartach „Kleszcza” spotykamy bohaterów wcześniejszych powieści autora: „Pierścionek z cyrkonią”, „Wzgórze Młynarza”. Tym razem jednak wątek miłości Piotra Bonerskiego i Małgorzaty Szorc (Perkowsky) schodzi zdecydowanie na plan dalszy. Małgorzata ma w „Kleszczu” skromną rolę – ma się praktycznie jedynie modlić o to, by Piotr przeżył. Bonerski, w stanie śpiączki trafia do świata rządzonego przez Pobożnych i Sprawiedliwych, na czele których stoi Mirosław Warszawski, bratobójca skupiający w swoim ręku pełnie władzy. Ten świat, gdyby odnieść go do otaczającej nas rzeczywistości, skupia w sobie wszystkie strachy tych, o których mawia się „lemingi”. „Kleszcz”, to opowieść o mrokach duszy ludzkiej. To powieść o oswajaniu strachu przed śmiercią, ale przede wszystkim o władzy i jej pożądaniu. Władzy, która deprawuje każdego i zawsze i to tak bardzo, że może popchnąć do zbrodni. http://bonito.pl/k-1806766-kleszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vannilia
zapraszam na krupnik(_____________________) Mama po wizycie musi iść do ortopedy już się zarejestrowała w czwartek ma wizytę musi mieć operację na kolano musi ją zakwalifikowywać ortopeda właśnie i ustalić leczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie👄 No przyszłam bo serce się rwało ale jak przyszłam i usiadłam w czytelni to mi się film urwał,bez %:p.No i nie wiem co napisać?! Ale serce mi urosło bo Zulka i Betulka wróciły do nocnych rozmów.Może to jedna rozmowa na razie ale kto wie czy nie pójdą dalej tą ścieżką?;) Zulka No masz rację facet coś w sobie ma,jest na czym oko zawiesić;) Fruwająca No u Ciebie ostatnio pakiet nieszczęść:(. Podziwiam Cię za postawę jesteś:classic_cool: .Nie dajesz się przeciwnościom,nie uginasz pod naporem kłopotów,tak trzymaj.I mam nadzieję ze teraz przyjdzie czas pomyślności i radości.Jak to mówią raz na wozie a raz pod wozem. Dziewczynki i u mnie padał deszcz ale ciepło.Powietrze takie wiosenne,pachnące,świeże.... Życzę bardzo udanego i zdrowego tygodnia Jak chodzi o endokrynologa to u mnie wypadnie jedna wizyta w roku,nie ma zmiłuj:p.W minionym roku byłam w lipcu,kazał mi sie rejestrować po 1 października bo będzie rejestracja na przyszły rok.Zadzwoniłam o 8,00 pierwszego października zapisano mnie na 1 czerwca hi,hi.Jak nic jedna wizyta w roku,ale przynajmniej będzie jasność hi,hi lek działa czy nie działa,guzki rosną czy nie rosną:p;). Nie napiszę gdzie mam to wszystko bo mi cenzura wykropkuje:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orsejko Fajnie się rozpychałaś dzisiaj w czytelni;) No nic dziewczynki trzymajcie się cieplutko i narka🖐️ Bastylko👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vanilko - no super z tą salą, zwykle można sie z ludziskami dogadać a Ty to potrafisz ❤️ Trzymam kciuki za Mamine stawy, żeby nóżki jeszcze jej długo służyły ❤️ i za Babciną kondycję ❤️ Dzięki za krupniczek a ja robiłam omlety na drugie danko: z mąką gryczaną, a na nadzionko utarte jabłuszko i sosik z żurawiny mojej roboty (__==========__)? zapraszam ❤️ Daisy - spoko, raz w roku jeśli nie dzieje sie nic specjalnego wystarczy żeby ocenić stan guzków ❤️ Ważne że chodzimy i kontrolujemy ;) Przypominam Wam dziewczynki o wit D - zróbcie sobie badanie poziomu tej witaminy w organizmie i lekarz Wam przepisze ilość potrzebnych jednostek. Badanie jest płatne ale raz 60 zł można wydać. Uzupełnianie tej witaminy jest naprawde ważne. Żadne ilości słońca nie zrekompensują jej niedoboru. Preparaty reklamowane w TV (bez recepty) niestety też nie uzupełniają tak jak trzeba i są namiastką na którą szkoda kasy. Preparaty z wit D np "Vigantol" są na recepte bo można sobie przedawkowaniem zaszkodzić. Pozdrawiam popołedniowo :D 🖐️ ps Dorixiu proszę o relacje z łykendu ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teklo z sala jeszcze do jutra nerwy ale pan trzyma miejsce. Wiesz zjechaliśmy z ceny i z kilometrów dojazdu , ale jakaś @ się znajdzie. W fajny pałacyku 139zł/os. , bo poprzednie miejsce 196/os. Babcia ma demencję czasami nam nerwów i stresu narobi. Zdrówka nam wszystkim życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teklo z sala jeszcze do jutra nerwy ale pan trzyma miejsce. Wiesz zjechaliśmy z ceny i z kilometrów dojazdu , ale jakaś @ się znajdzie. W fajny pałacyku 139zł/os. , bo poprzednie miejsce 196/os. Babcia ma demencję czasami nam nerwów i stresu narobi. Zdrówka nam wszystkim życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Koleżanki. Wróciłam i jestem :) Jak zwykle było superaśnie. Były Walentynkowe gadżety, była wycieczka i fajna restauracja, był czekoladowy tort w kształcie serca z wyznaniem miłości. Było słodko i miło. Niestety, nie załapaliśmy się do teatru bo brakło biletów tydzień wcześniej :) Ale nic to, pójdziemy innym razem . Jestem padnięta, musze się rozpakować i przygotować do jutrzejszej dniówki. Całuję Was wszystkie bardzo mocno! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór Dzisiaj tylko buziaki zostawiam bo jutro raniutko "do woja marsz, do woja"...a po drodze jeszcze mnóstwo załatwiania w związku z budową - się dzieje :-)! Dobranoc, buziaki posyłam i zdrówka życzę :-) 👄❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny u mnie prószy śnieg z deszczem, słoneczko gdzieś za chmurą Kawusia i herbatusiaUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU Miłego dzionka wszystkim życzę❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdoberek🖐️ Vanilka dzięki za kawę👄 U mnie też pochmurno ale jeszcze nie pada. Szybko zrobię jakieś zakupy i potem biorę się za przegląd szaf . Miłego dnia wszystkim🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki Mnie ta pogoda wykończy,autentycznie😭 Jakże mnie mogą boleć kości,jaka jestem obolała:(😭. Nie wyspałam się bo jak spać jak wszystko boli?! I z tego powodu jestem dzisiaj bardzo marudna;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj padało,całą noc padało no i od rana coś siąpi.Ciemno,pochmurno oj,aj no jak?,no jak się nie mazać?😭 Ale spoko loko,to wyżej przejaskrawione bardzo ale ogólne odczucia coś w tym guście:p Czuję się jak nasza kochana Zulka śpiąca pod Ryśkiem ale ja tak się czuje jakbym spała pod co najmniej Tygryśkiem;):p Betulka No ciut Ci zazdroszczę tego woja,można se przystojnych hi,hi chłopaków pooglądać;) Wanilce studniówki nie zazdroszczę,cieszę się hi,hi że mam to za sobą. Dorix Fajnego masz Walentego;) Teeklo Dzisiaj mam ewidentny brak witaminy D,czuję to bez badania;) Terix Oglądnęłam Twoje fasolowe ciacho, to coś w sam raz dla mojego chrześniaka wegetarianina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Daisy pada i u mnie od samego rana,ale ja sie o dziwo czuje super,moze to zasługa kapieli w wannie motylkowej( mam kolejne zabiegi) Troszke człowiek zapomina jak tam lezy. Tylko to jezdzenie,musze samochodem bo mam zabiegi dość daleko. Teklo nie robię nigdy takiego badania,kiedys lekarz mi powiedział ze w naszym kraju w naszym połozeniu geograficznym większość ludzi ma niedobór tej witaminy,malo słonca. Przy większych niedoborach warto na pewno brac leki. Potwierdzila to moja s ,wiele lat pracowała w laboratorium,przewaznie ludzie mieli niedobór tej witaminy. Kiedys to badanie zleciła mojemu małzykowi okulistka ( oczywiscie nie zrobił jak sie o tym dowiedział,a zreszta to tradycja nie isc do laboratorium w jego wydaniu) Zuleczko jak sie czuje Małzyk,cos robiliscie jakies badania? Vanilko ja sie bardzo ciesze ,ze juz mam za soba studniówki,liceum i prawie studia.jeszcze tylko ostatni semestr młodego i koniec mysle nauki(jak cos nie wymysli) I wazna decyzja przed młodym co dalej,prace w L ma a jemu sie teraz marzy stolica. Terix ja juz troszke zrobiłam przegląd szaf,łacznie z zasłonami,firankami,posciela. Naskładałam stos do jakis przeróbek,bo przez pól roku nie uzywałam maszyny do szycia,w sobote tylko młodemu skróciłam spodnie.może zaraz rozłoże maszyne i cos zaczne działac ,ale nie mam jakos dzisiaj do tego chęci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Teklo u mnie w wielkim szpitalnym laboratorium badanie na poziom te witaminy kosztuje 32 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajta Dziewczynki popołedniowo 🖐️ ja po wizycie u przystojnej sławy endokrynologicznej ;) Wyniki były w porządku więc moja tarczyca będzie dalej hołubiona jak do tej pory "Eutyroxem" 1xdziennie na czczo ;) Następne badania hormonów i konsultacja 20go września. Terixiu ❤️- kupiłam dzisiaj 2 puszki fasoli .... :D:D:D Niech żyje ciacho bez cukru! :D Terix ja już od dawna robie musy czekoladowe na bazie bananów, albo avocado albo daktyli pokusiłam sie też o batoniki bez cukru z myślą o wnukach bo kiedyś trzeba będzie stawić czoła ich łakomym buziakom. :D Ciasto wypróbuje w sobote. Daisy :D:D:D świetna aluzja :D:D:D Wiem Daisy, że bardzo Cię wku...am :P:P:P ❤️ ❤️ ❤️ Vanilko - kawunia rano wypita ale potem szybko hops! do auta bo kierowca już czekał ;) ❤️ Dorix - dobrze, że wróciłaś ;) będzie o czym teraz mysleć i wspominać ❤️ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest! :D rozminęłam się z Plotką ;) Ploteczko no widzisz - u Ciebie taniej. Niestety ludziska lekceważą wit D. Każdemu sie wydaje że wystawi buzie do słońca i spoko - a to tak nie działa. A niedobór działa podstępnie. Nowotworowo przede wszystkim. Ale każdy swój rozum ma a ja nie agituje. Pisze o swoich doświadczeniach bo akurat zdrowie moich Przyjaciółek bardzo mnie obchodzi ❤️ ❤️ ❤️więc mialabym do siebie pretensje że nie podzieliłam się tym co wiem ❤️ Miłego wieczoru! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie wtorkowo u mnie bez zmian niestety:o czekamy na poprawę, ale już ręce opadają:( Teklo faktycznie wystawianie samej buzi do słońca nie wystarczy, przydałoby się rozebrać prawie do rosołu, czyli gołe całe dolne i górne kończyny. no i jeszcze coś by nam się przydało, a mianowicie koenzym Q10. można nawet zbadać jego poziom, ale badanie trochę drogie coś ok stówy. Dorix ale masz romantyka, zazdraszczam autentycznie, bo mój zbyt twardo stąpa po ziemi. nawet nie pomyślałby o torcie, że o jego kształcie nie wspomnę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teklo widze razem idziemy 20 wrzesnia do endokrynologa,ten sam dzien nam wypadł.Tylko ja zapisywalam sie gdzies w grudniu. Mi nie daje hormonów bo tsh w normie,tylko kontrola tsh,sama sobie robie usg tarczycy co jakis czas. I nie wiem co pisac,troszke sobie poszyłam ,jakies spódnice skrócilam bo nie wiem jakies wydały mi sie za długie,skróciłam spodnie i tyle,wieczorem jednak zle szyc ,juz nie te oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnosnie tej witaminy zrobie sobie jak bede robiła w tym laboratorium inne badania,w innych punktach tak jak piszesz ponad 60zł. ja mam wielkie laboratorium w szpitalu i tam sa bardzo tanie badania,tylko kolejki ogromne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orsejko miałaś powiedzieć komu rosołek nosisz? Ploteczko ja też drożdżowe tylko z przepisu Kasi robię, jest porostu rewelacyjne - łatwe w przygotowaniu i smaczne Vanilia nie wiedziałam,że sal na studniówkę trzeba z takim wyprzedzeniem rezerwować:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×