Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zulka_

czytam bo lubię

Polecane posty

Cześć dziewczyny pozdrawiam. Wczoraj młoda 3 razy nam zemdlała i pojechaliśmy z nią do szpitala, została na noc teraz m pojechał wyjdzie na przepustkę. Jakiś wirus panuję i ma mała anemię ,a reszta wyników dobra. Miłego wieczoru❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej🖐️ Dziewczęta mam bardzo przykrą wiadomość nasza PLoteczka miała dziś operację :-( złamała nogę i musieli ją operować wszystkie was pozdrawia ❤️ Wychodziła z zabiegów i schodząc po schodach skręciła tak nie fortunnie nogę i tak sie złamała, że gips by nic nie dał ponoć jakieś będzie miała śruby:-( U mnie jakoś leci mocno was ściskam mmmmmm❤️ i buziammmmmmm👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kochane kawunia podana (_)(_)(_)(_)(_)(_) O matko kochana same złe wiadomości :O Vanilka dziecko jak tam ? Plotko... bardzo przykro mi :O👄 zdrowiej kochana ... Majka ..zaglądaj czesciej pliss Terix... i jak spacer udal się ? Dorix.. co uciebie jak syn ,mama no i ty choc na kawunie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daisy ...moje dziecko juz w poniedziałek do pracy i mam nadzieje że bedzie już dobrze 👄 Dzisiaj M idzie do lekarza ale jakoś nie wygląda mi to dobrze za bardzo opuchnięte :O Teklo... co dał ci na jelita gastrolog? zulka ..gdzie się zgubiłaś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fruwająca ..melduj co u ciebie ? U mnie pada snieg ale i topnieje ..nie bardzo lubie takie czary mary :O no ale to jeszcze zima i ma prawo tak być :O Bastylko ... wołam pomachaj jeśli możesz 👄 Wszystkim życzę miłego weekendu ..👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ jest kawusia :) super - dzięki Orsejko ❤️👄 u mnie spadł śnieg i jest koło zera ale śnieg szybko stopnieje - wiosne czuć w powietrzu 🌻 Ten rok jakoś niezbyt udanie się zaczął w naszej Czytelni :O:O:O Nie oszczędził żadnej z nas ❤️ Moze końcówka będzie za to dużo lepsza. Plotko❤️ - przykro mi że tak Cię nękają przypadłości - jeszcze tylko tego złamania brakowało :O Życzę szybkiego wyzdrowienia ❤️ Orsejko - potwierdził gastrolog że się jelita po kolonoskopiach uwrażliwiły, toż płukanie jelit to sama chemia :O i żre błony śluzowe. Dał mi DEBRETIN 3xdz. po 1 tabletce i dieta a przede wszystkim duże ilości siemienia lnianego. Pije sobie siemie 4 razy dziennie, między posiłkami. Rozdrabniam w malakserze, i potem łycha zalana gorącą wodą - ten koktail zaczął mi nawet smakować. Jelita powoli powoli się uspakajają... Ciekawa jestem co lekarz powie Twojej Małżowince - pewnie pośle na prześwietlenia - chyba że już zrobiliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Plotka posyłam dobre fluidy i przytulam❤️ 👄 Orsejowa dzięki za kawę👄 Spacerki urządzam sobie coraz częściej, bo sprzyja mi pogoda. W nocy trochę przyprószyło ale szybko znika. Dzisiaj na dłuższy spacer pójdę po południu, bo teraz muszę trochę ogarnąć chałupkę:D Tekla dzięki za śniadanie, dzisiaj trochę jajecznicy spróbuję :D Miłego dnia wszystkim🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie co ten 2016 wyrabia?! Uwziął się na nas czy co? Ploteczko Ja nawet nie wiem co napisać.Jak myślę o Tobie to mnie nerwy trzęsą na naszych lekarzy.Każdy uprawia swoje poletko a żadnemu nie przyjdzie do głowy żeby powiązać wszystkie dolegliwości i pokombinować że problem może być głębszy.Bałaś się operacji ręki a tu Ci wredny los zafundował jeszcze jedną,większą bo będziesz unieruchomiona:(. Ploteczko życzę zdrówka i dobrych lekarzy. Wanilko Gdyby mi moje dziecko zemdlało trzy razy pewnie już by mnie nie wypuścili z psychiatryka.Dlatego podziwiam Cię jeszcze bardziej i życzę zdrówka całej rodzince👄 Orsejko Ponoć żurawie już przyleciały w moje okolice.Te moje okolice to pojęcie bardzo względne.Poleski park gdzie te cudne ptaki gniazdują jest z 80 km ode mnie,muszę sprawdzić ile dokładnie.No ale ich przelot zawsze był nad moim domem w tym roku chyba zmieniły trasę bo nie uwidziałam puki co żadnego klucza:(.No ale wyczytałam że pierwsze stada już są,może jeszcze coś wypatrzę?;) Terix U mnie dzisiaj pogoda nie spacerowa.Zatem tym bardziej życzę by u Ciebie było lepiej bo ruch jest cenny dla zdrowia.A co się dzieje z naszym zdrowiem,pisać nie muszę:( Teeklo Znowu jajeczniczka a Bastylka albo nie je,albo je w milczeniu😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorix No daj znać jak spędzisz weekend?.Mam nadzieję że rodzinka podleczona i będziesz modła wyskoczyć do Cz.Zawsze możesz powiedzieć że jedziesz się pomodlić o zdrowie;) Zulka Może czas odwiedzić czytelnię?! Betulka Jak samopoczucie?.Mam nadzieję że lepiej.Napatrzyłaś się na młodych mężczyzn,czasem chłopców może od tej młodości i Tobie sił,zdrowia przybyło?;) Majeczko Dzięki za info od Ploteczki,szkoda tylko że takie smutne wieści przyszło Ci przynosić:( Fruwająca Tak milczenie jest złotem ale dosyć już tego złota!. Zajrzyj i powiedz co u Ciebie.Mam nadzieję że wszystko okej[usta Bastylko Nie będę pisała że Cię wołam,wyglądam i tęsknię bo to wiesz.Tak bardzo się boję:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czasem gdy człowiekowi jest smutno na siłę wymyśla sobie jakieś absurdalne śmichy,chichy.To żurawi wygląda na niebie,obejrzy jakąś komedyjkę,trzepnie głupi żarcik.Czasem pomoże,częściej nie,no ale się hi,hi staram. W tej chwili jednak żaden żarcik nie przychodzi mi do głowy zatem się nie popiszę:p Za oknem mam tradycyjnie,pochmurno i na ziemi dogorywa śnieg,który se nocą popadał,poprószył. Dochodzi pora obiadowa zatem czas coś zaplanować do zjedzenia.Chyba się muszę zakochać tylko nie wiem jak?.Jak zakocham się nieszczęśliwie schudnę bo stracę apetyt.Schudnąć powinnam hi,hi ale nie chcę być bardziej nieszczęśliwa:(. No jak się zakocham z wzajemnością,urosną mi skrzydła u ramion.Świat nabierze rumieńców,będę jak skowronek ale moja d🌼 u🌼 p🌼 a nadal będzie o co najmniej dwa rozmiary za duża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też czytam bo lubię, nie wyobrażam sobie swojego życia bez książek. Uwielbiam to. Teraz czytam książkę Elon Musk biografia twórcy paypala, tesli i spectryX. Jest świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie piątkowo wybaczcie moje milczenie, ale u mnie też mocno kryzysowo było ostatnio:o i dalej upieram się, że chory facet jest gorszy od dziecka:P Ploteczko wyobrażam sobie jak się nacierpiałaś:( i tak zastanawiam się ile na jedną osobę może spaść nieszczęść? no ile?życzę Ci dużo siły i powrotu do zdrowia ❤️ Orsejko pamiętałaś, że to wczoraj miałam być w Twojej dużej wsi? ale ze względu na zawirowania zdrowotne mojego m w związku z czym tylko ja wychodzę z panną F nie mogłam pozwolić sobie na wyjazd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daisy lubię jak żartujesz, nawet jak jest coś poważnego, bo wiem, że nie masz nic złego na myśli:) Teklo siemię lniane kupuję już mielone, fakt, że zalewając je gorącą wodą trzeba dobrze się namieszać (a i tak nie uniknie się grudek), ale przynajmniej mam mniej roboty;) Dorix zdrówka dla mamy, która pewnie mając w pamięci Twoje doły (wiesz jakie) w trosce o Ciebie ma muchy w nosie jak masz wyjeżdżać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to się porobiło zdrowotnie 😭 Plotko, współczuję i przytulam❤️ Rzeczywiście coś nie teges w tym roku.....może wiosną odpuści nam wszystkim, mam nadzieję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie zdrowotnie to się popieprzyło:P U mnie na razie nie jest źle :D Doktorka kardiolog zrobiła mi EKG i echo serca i wyszło nieźle :) Przepisała mi leki na zapas, które miałam na recepcie od lekarki z SOR-u i powiedziała mi żebym się nie wkurzała tylko wyciszyła, bo zawał gotowy :) No więc odpuszczam wiele rzeczy i powiem wam, że nawet z tym mi dobrze :classic_cool: U mnie zima nie odpuszcza, co śnieg stopnieje to nawali nowy i tak wkółko Spokojnej nocki wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ kochane kawa podana (_)(_)(_)(_)(_)(_)(_)(_) Zulka ..ano należy się mi klaps a za to że zupełnie uciekła mi twoja wizyta w dużej wsi :O ale to chyba dlatego że jak napisałaś kiedy będziesz to ja od tego mom.wiedziałam że przypomnisz kiedy co i jak :) a spotkamy się na pewno 👄 Ploteczko .. jak będziesz mogła odezwij się ..myślami jestem z tobą i zastanawiam się co się dzieje z twoim układem kostnym :O jak dla mnie to takie ubytki przypisałabym PoradnikZdrowie.pl > Zdrowie > Kręgosłup, kości, stawy > Osteoporoza: przyczyny, objawy, leczenie Osteoporoza: przyczyny, objawy, leczenie 6 komentarze Autor: Monika Majewska Osteoporoza została uznana przez Światową Organizację Zdrowia za chorobę cywilizacyjną. W Unii Europejskiej z powodu osteoporozy co 30 sekund dochodzi do złamania. A można im łatwo zapobiec. Wystarczy dbać, by w codziennej diecie była odpowiednia ilość wapnia, witaminy D i białka. Sprawdź, jakie są przyczyny i objawy osteoporozy i na czym polega jej leczenie. Osteoporoza, inaczej zrzeszotnienie kości, to choroba, w przebiegu której dochodzi do zaniku tkanki kostnej, w konsekwencji czego zwiększa się częstość występowania złamań. Osteoporoza postrzegana jest głownie jako choroba kobiet, tymczasem dotyka także mężczyzn, choć rzadziej. W szóstej dekadzie życia na jednego chorującego mężczyznę przypada 5-6 kobiet, ale po 70. roku życia ta proporcja wynosi już tylko 2:1. Wyróżnia się różne typy osteoporozy: Typ 1 - osteoporoza pomenopauzalna - dotyczy kobiet w 5. i 6. dekadzie życia. Jej podstawowa przyczyną to niedobór estrogenów, a proces zaniku kostnego ma zwykle dość dużą dynamikę. W tym okresie najczęściej występują złamania kości promieniowej (złamanie nadgarstka lub przedramienia) Typ 2 - osteoporoza starcza - dotyczy kobiet i mężczyzn, a zanik kostny zwykle jest znacznie wolniejszy (ok. 1 proc. rocznie), najpoważniejsze złamania dotyczą kręgów biodra osteoporoza wtórna - może być spowodowana innymi przyczynami (choroby i leki). stanowi ok. 20 proc. wszystkich przypadków choroby Nie przegap Czy masz giętki kręgosłup? Czy masz giętki kręgosłup? Jak wzmocnić kości i uchronić się przed OSTEOPOROZĄ Jak wzmocnić kości i uchronić się przed OSTE… Profilaktyka osteoporozy Profilaktyka osteoporozy Profilaktyka osteoporozy Osteoporoza - przyczyny i czynniki ryzyka Naturalne procesy osłabiania tkanki kostnej przyspiesza niedobór wapnia w organizmie. Gdybyśmy przekroili kość, jej wnętrze przypominałoby gąbkę. Właśnie dlatego tę jej część nazwano substancją gąbczastą. Otacza ją kość zbita. Ważnym składnikiem obu części jest siatka kolagenowa z kryształami soli wapnia. Gdy sieć kolagenowa staje się nieregularna, rzadka i jednocześnie maleje w niej zawartość związków wapnia, oznacza to spadek masy kostnej i rozwój osteoporozy (zrzeszotnienia kości). Kość staje się kr***** porowata, lekka. Obniża się gęstość tkanki kostnej i jej wytrzymałość na czynniki zewnętrzne. Czynnikami niezależnymi od człowieka są: płeć żeńska wiek wczesne zakończenie miesiączkowania (przed 40 r.ż.) - szczególnie, gdy jest ono wynikiem usunięcia jajników skłonność rodzinna do złamań i osteoporozy część chorób, np. tarczycy, wątroby, nerek, jelit lub stawów Czynniki, na które mamy wpływ: aktywność fizyczna dieta z małą podażą wapnia stosowane leki (sterydy, leki przeciwpadaczkowe, uspokajające, zmniejszające krzepliwość) no ale ja nie jestem lekarzem trzymam mocno kciuki byś doszła do siebie po tej operacji 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daisy ..bardzo ciesze się że wreszcie doleciały i do ciebie ....posyłam również gęsiory bo u mnie tak glośno ..rano pieknie spiewają ptaki choć przymrozki są dzisiaj -5 ale za to słonecznie ma być :) fruwająca ..i tak trzymaj jak ci sie uda bo to bardzo trudne ..mnie to nawet nie takie spojrzenie kogoś wali po glowie 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teklo.. nasz wszystkich żre chemia i wszystkie musimy o te jelita dbać ja podobnie jak Zulka mielony kupowałam ..miałam jakiś czas przerwę ale teraz chyba ponownie czas podleczyć się :O Terix... i ja dzisiaj wybieram się na spacer długi po lesie ..zbieram M bo tylko by lezał i stękał :D Teklo prześwietlenie było robione staw nastawiony ..wczoraj był u ortopedy i okazuje się że nadal musi być owinięty i dostał na zabiegi ..pilne i udało się zapisać na marzec do tego czasu wykupiłam prywatnie ,,gdyby zechciał położyć się na oddział byloby bez problemu ale nie ma o czym mówić szkoda gadać same wiecie jak to jest 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widać widać Orsejko ❤️ ❤️❤️ Biore sie za chłeptanie kawusi :classic_cool: U mnie piękny słoneczny dzień Mam wychodne więc się cieszę :D:D:D Zulko, Orsejko - macie racje z tym mielonym lnem. Mam w domu taki zmielony odtłuszczony, kupuje na stoisku ze zdrową żywnoscią. U mnie chodziło o wprowadzenie bardzo dużej ilości błonnika, taki tydzień z dawką uderzeniową. Teraz moge stopniowo przechodzić na ten dokładnie zmielony ;) Fruwająca - no Dziewczyno - wywinęłaś się ❤️ bardzo mmnie to cieszy i teraz dbaj o siebie nawet z przesadą ❤️ ❤️ ❤️ Stanu Ploteczki już nie komentuję bo wymądrzanie sie nic nie da. Martwie sie o Plotkę, chciałabym żeby wreszcie zaczęła normalnie żyć, cieszyc się życiem. Posyłam dobre fluidy żeby szybko noga zrosła się bez powikłań i żeby wreszcie nasza Ploteczka objęta była opieką zdrowotną całym frontem{serce] ❤️ ❤️ Z tym u nas bywa różnie - jak człowiek sam swojego organizmu nie obserwuje i sam nie wyciąga wniosków zdając sie tylko na lekarzy to niestety może się mocno rozczarować :O Vanilko - dobrze, że Emuś był z Tobą - miałaś wsparcie przy omdleniach córki ❤️ Orsejko - oby wszystko skończyło się dobrze i żebyście całą trójeczką złapali wiatr w żagle. ❤️ Zulko - u Ciebie już koniec małżowinkowych problemów czy jeszcze długie leczenie? dobrze jest zdiagnozowany? jak to wg Ciebie wygląda? ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teklo ...masz racje wymądrzanie nić nie da :O a to że wkleiłam o osteoporozie nie ma żadnego nić wspólnego z wymądrzaniem porostu po naszych przejściach trzeba mieć na uwadze tą przypadłość :) teraz i już widzę :) U mnie pieknie świeci słonko miłego dnia na spacer kochane ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heloł, heloł sobotnio z rana już jestem po spacerze, zakupach i śniadaniu:P zjadłam sama, bo mój królewicz - nocny marek (nawet nie rejestruję, o której się kładzie) zapowiedział żeby do 10 g nie budzić:P Rysio siedzi na parapecie i szczeka;) na gawrony ogonem przy tym machając wściekle;) Orsejko myślę,że jeszcze nam się uda zobaczyć:) Teklo małża moja jest w trakcie diagnozy, to co przeszliśmy w ostatnich dniach - nie wiedząc jeszcze o co kaman - masakra:o musiałam wzywać lekarza do domu, bo wcale nie mógł się ruszyć:o wg wstępnych wyników rzs to nie jest, prędzej zaniedbana dna:o teraz już jako tako stanął na nogi, ale stawy sztywne, bolesne, prześwietlił je, znów upuścili mu krwi, wyniki znacznie lepsze, choć OB dalej za wysokie (55), no i szukamy dobrego reumatologa i może trzeba skoczyć do ortopedy? miała któraś ostrogi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teklo mniam, trafiłaś ze śniadankiem w dziesiątkę:) dziękuję❤️ Orsejko u mnie też słoneczko wyszło i temperatura trochę się podniosła, bo rano przymrozek lekki był, oszronił trawkę i szyby w autach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mające psiaki, czy wasze czworonogi robią anioły w śniegu czy choćby na takiej zmrożonej trawce? bo nasza panna F uwielbia tarzać się właśnie jak są takie warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bastylko ❤️ podobnie jak dziewczyny tęsknię za Tobą mocno. wiem, że potrzebujesz czasu, nie poganiam, nie popędzam, czekam cierpliwie będąc pewna, że wrócisz, bo przecież wrócisz, prawda? często myślę o Tobie, zastanawiam co robisz, raz myślę, że przyjechałaś do siostry, innym razem, że zaszyłaś się w domu... a może pojechałaś w siną dal, byle dalej od tej nagłej, bolesnej pustki.... przytulam Cię mocno ❤️ i wypatruję jakiegokolwiek znaku od Ciebie 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×