Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zulka_

czytam bo lubię

Polecane posty

ta ruda to ja Teekla :P z wrażenia nie zalogowałam sie :D u mnie szykuje sie niezły upał juz jest 23 i bezchmurne niebo Przepłukałam chałupke chłodnym powietrzem i za chwile opuszcze rolety a na balkonie rozłoże mój parasol ogrodowy Uważajcie na siebie ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daisy :D odbędziemy kiedyś tę podróż ❤️ - możemy powoli układać plan działania. No i odkładać drobne do skarpetki. Mnie co prawda mimo obejrzanego filmu "Droga" Jakub nie woła ;) ale sama podróż i wyznaczanie sobie celów jest bardzo sensowne. BeTulko - dzięki za info o fasolce. Zrobie ❤️ Ciesze sie, że bierzesz zabiegi - będziemy obserwować Ciebie i rehabilitację holistyczną ❤️ ❤️ ❤️ Zula ❤️ a jednak mi żal że nie wzięłaś sprawy w swoje ręce…..szkoda. Ja do tego ciasta używam takiej blachy bez jednego „ranciku” - świetnie się na niej manewruje i nie ma problemu z wyjmowaniem i wkładaniem biszkoptu. Ta moja ma wymiary 25x40 - jest duża: http://www.gama2000.pl/photos/1306923040.jpg Ale z tych samych proporcji można upiec w blaszce 25x30 tej najbardziej popularnej: http://www.inmet.pl/sites/default/files/blach%20wysoka%2036x25x6%20ocynowana.jpg Ciasto jest najlepsze na drugi-trzeci dzień i najlepiej schłodzone. Jak na balkonie mam za ciepło to pakuje szczelnie (nie znosze ciasta z lodówkowym posmakiem :O) i fru do lodówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kochane ...u mnie jakoś mało czasu ..nie wiem jak to wytlumaczyć :O Terix. fajnie że zaglądasz :) Zulka .. twardo i konkretnie kolezance wyjaśnij ..że pies to nie zabawka ,kogo będzie prosić jak będą wyjazdy do szpitala na badania itd. ona ma i tak sporo roboty przy kotach a ludzie chętnie chcą więc jest okazja ,taka okazja nie zawsze się trafia :O kochane uciekam już dalej 👄 dla wszystkich .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie w piątkowy wieczór Teklo, jak mnie w końcu najdzie to może się skusze na to ciacho, ale z połowy składników, bo nie miałby kto tego zjeść;):P Betulka czy ja coś przegapiłam? przypomnij mi Wafla. a Albercik u Was? Orsejko, Teklo na razie dałam sobie na wstrzymanie, potrzebuję czasu i odpowiedniego momentu:P Bastylko przybij piątkę - nie dalej jak w ostatnią niedzielę prawie spaliłam garnek - nastawiłam wodę na ryż i zapomniałam. przypomniałam sobie jak poczułam swąd:P na szczęście garnek uratowałam, ale co się nasłuchałam gęgania mego chłopa jaka to nieostrożna jestem, to szkoda gadać:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pogodowo u mnie dziś było w sam raz, jutro ma być ponoć okropnie gorąco, ale idziemy na ogród grillować, może trochę złapię słonka, zależy mi zwłaszcza na moich białych szkitach;):P a nie padało u nas od baaaardzo dawna, sucho jak piepr, przydałoby się trochę deszczu chociaż w nocy,a tu nic:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heloł 🖐️ u mnie dzisiaj było 33 w cieniu Ale nie musiałam stac na słońcu więc nie narzekam :D Ploteczko ❤️ - zapomniałam odpowiedzieć Ci o chorej kolezance. Dziewczyna o ktorej wspominałam przeszla dwie operacje jelit, powoli dochodzi do siebie, jest już w domu i w najbliższej przyszłości ma brać chemię :O Śledzę jej chorobę bo te babeczke wyjątkowo lubię, nie potrafie sobie wyobrazić naszego kółka bez niej :O Pytałaś też o opiekunke mojego wnuka. Nie pamiętam czy Ci odpowiedziałam więc na wszelki wypadek: jest bardzo fajna, ciepła, zorganizowana, młoda i energiczna. F akceptuje ją - po cichu mam nadzieje, że ten układ będzie trwał tak długo jak bedzie potrzebny. Zuleczko ❤️-:D:D:D no wychodzi na to, że ja Ciebie agituje i namawiam do pieczenia ciasta! :D:D:D Nie! kochana nawet mi to do głowy nie przyszło. Po prostu zapytałaś a ja grzecznie odpowiadam na pytania. I tylko tyle nic więcej :D Fruwająca ❤️- melduj co u Ciebie, czy masz zdjęty gips i jak idą manewry z chałupką? Miłego wieczoru życzę - ide poprasowac bo troche sie nazbierało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Jest piękny koncert w Opolu - jeśli ktoś kocha piosenki Jeremiego Przybory:-). Ja kocham, więc się delektuję :-) Pa❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie ukrop wypędził Was z domku.A że już nie na rajskiej wyspie jesteśmy tylko albo aż, w czytelni to tu pustki.Pewnie klimatyzacji brak i zrobiło się ciut za duszno:p Ja dzisiaj odpuściłam sobie roboty polowe bo nawet nie było czym oddychać.Posiedziałam se w domku,posiedziałam to za duże słowo.;).Se robiłam tyle że nie na dworze a w pomieszczeniu. No i z tej okazji zrobiłam torcik waniliowo truskawkowy z bezami.Zatem zapraszam. Tak Teekla nie zechce bo jest z galaretką,a Zulka odmówi bo biszkopt,bo wanilia i pewnie jeszcze jakieś ,,bo,, wynajdzie:p Jakby jednak był ktoś chętny to zapraszam serdecznie Bastylko Jestem na razie na początku,no przed połową tak troszeczkę.Chodzi o książeczkę oczywiście.Nie mam w kiedy za bardzo czytać bo normalnie roboty po pachy.A autor już momentami uderza w ciut narcystyczne tony ale spoko nie o to przecież chodzi by go pokochać,zwłaszcza że orientacji jest odmiennej jak moja.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nic całuski i zmykam U mnie także nie pada,latam tylko z donicami bo mnie straszą burzami co wieczór a tu nic,pupa blada.Ale burzy nie chcę,wolę spokojny deszczyk>:D Udanego wieczorku,ponoć meczyk leci w telewizji pewnie Bastylka ogląda.A o Opolu zapomniałam na śmierć,teraz jestem na siebie zła i to bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daisy Kochana ❤️ - z przyjemnością wrąbię kawałek torciku z galaretką :D:D:D mniam mniam :classic_cool: Nie przepadam za biszkoptem z galaretką kiedy jest suchawy ;) Ale nie Twój ❤️ Twój na pewno jest wysmienity ❤️ Daisy - chyba masz racje :) wszyscy z czytelni wyruszyli w plener. Dzisiaj tylko w cieniu pod lipą można było wytrzymać. Ja spędzilam miło czas nad jeziorem w mojej wsi :D jutro też bo mamy tam 2-dniowy plener ;) Wanilię uwielbiam (dlatego Chanel nr5 to moja ulubiona perfumka;) ) i lubie biszkopty ale bez dodatków. A najlepszy deser na teraz to bezy, bita śmietana i truskawki ;) Daisy - ja o podróży szlakiem św Jakuba myśle jak najbardziej poważnie. Jeśli myslałaś, że tylko ściemniam - to wyprowadzam Cię z błędu. Podróż z Tobą lub z każdą z naszych czytelniczek byłaby dla mnie przyjemnością a przynajmniej wyzwaniem. Serio. Żeby Cię pocieszyć - ja też przed południem latałam po swoim „ogrodzie” z donicami i to tymi wielkim (plecki bolały :O) bo czysciłam swoje roślinki z mrówek. Usuwałam gniazda bo te cholery założyły gniazda w donicy z bluszczem i jeżyną. Usunęłam, obsypałam cynamonem ale w poniedziałek kupie preparat Brossa przeciw mrówkom i licze na to że sie wyniosą i pozwolą mi cieszyć się z ogrodu do końca sezonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobotnio Teklo masz rację, dzisiejszy dzień to tylko w plenerze trzeba było spędzić;) Daisy dawaj to ciacho, truskawki z galaretką zjem na pewno:P tak jak wczoraj mówiłam, dziś ogródkowaliśmy w cieniu czereśni;) hamakując z książką w ręce niechcący;) chwyciłam trochę słonka, w tych bezpiecznych godzinach 15-16. później pobawiłam się w podlewanie ogródka - jak nie muszę to lubię;) jak to ja;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teklo spoko loko;) lubię chałwę, więc ciacho z chałwą na bank mi posmakuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wieczorne U mnie 20:20 a na termometrze 28 stopni :-o. Zazdroszczę młodym i Teo, u nich było słonecznie ale chłodno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zapowiada się deszcz, pójdę później zrosić mój mini trawniczek - P. skosił dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nastawię dziś lub jutro ogórki małosolne - takie już z pola, z piaseczkiem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zulka, moi młodzi mają od niedawna buldożka francuskiego, Wafla :-). śmieszny gremlin - już jest po przejściach zdrowotnych (operacja zdegenerowanego ogonka w części wewnętrznej, groziło przebicie o******cy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, nikogo nie ma - muszę zakończyć innym cytatem niż poprzedni. Spokojnej i chłodnej nocy życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobranoc. Dopiero wlaczylam komputer zeby sprawdzic poczte:( Zalatany mialam dzisij dzien. Mega umeczona jestem choc praktycznie dziewiele zrobilam:( Bylam w meblowym, na cmentarzu, pranie ...w banie i jeszcze takie tam. Nie wiem co ja robie z tym czasem? A goraco! Niech to diabli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiedzialam ze cynamon pomaga na mrowki. Caly czas walcze z mrowami, sypie specjalna sola, pryskam sprayem....a gdzie tam! nic nie pomaga. Najwyzej mrowki boli glowa. Acha mam jeszcze te specjalne przynety w puszkach(nie wiem jak to sie nazywa) tez do bani. A na cmentarzu slimaki wyjadly kwiotki. Teraz musze nowe posadzic. Moze ktos ma dobra rade na slimaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bastylko Ja na mrówki i ślimaki kupuję trutki w sklepie ogrodniczym.Nie bawię się w żadną ekologię.Mrówki,meszka i ślimaki to spustoszenie w ogrodzie.Potrafią wrąbać wszystko do gołej ziemi.Jak one nie mają litości dla mnie i mojej pracy to i ja bez sentymentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe czy u Was popadało bo u mnie ,,NIE,,Od rana za to wieje no i chyba dzięki temu puki co nie jest gorąco. Teeklo Urosło mi serce jak przeczytałam że podchodzisz na poważnie do przebycia szlaku Jakubowego.Jest tak jak piszesz zanim się postanowi coś na poważnie trzeba uzbierać nieco grosza.Zatem czas mi przestać marzyć a realnie wziąć się do sensownego i konstruktywnego działania.Zatem najwyższa pora kupić świnkę skarbonkę.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×