Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zulka_

czytam bo lubię

Polecane posty

Dorix lasko nasza:D dobranoc i na mnie przyszła pora, jutr ostatni dzień zwlekania się o 5.45:o trzymajcie się, papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zulka, to film pani Barbary? Ogladałam wiele jej reportaży ale nic nie czytałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam piątkowo ❤️ oczywiście z kawą (__)? (__)? (__)? (__)? (__)? no nareszcie jesteście Dziewczyny bo już zaczynałam wątpić. Z przyjemnością ujrzałam te 3 kartki zapełnione Waszym „świergotem” :D:D:D Wiem że na kawe nie przyjdziecie ale jakoś tak raźniej. Może Orsejka wpadnie jak kiedyś to bywało?❤️ a może Vanilka, mimo, że Małżowinke hołubi?❤️ Ploteczko a Ty wróciłaś do picia kawy? czy nie możesz i pijesz herbatke?❤️ przyjdź Terixiu - ciesze sie, że jesteś ❤️ Ciesze sie, że miałaś fajną współlokatorkę i czas miło płynął. Nie musisz już tam wracać :P Następny wniosek będzie na Świnoujście albo Kołobrzeg ;) ❤️ Ale najlepiej byłoby gdybyś dostała w Ustroniu lub Wiśle-Uzdrowisku :D:P Ale by się działo! :D:D:D ❤️ - ja mam tam bezpośredni tramwaj :P:P:P Powiedz lepiej jak teraz będzie z lekami? jaka strategia? A musiałaś tyrać na działce czy chciałaś? bardzo zarosła? Dorixiu - ❤️ tyle zmian! to jest dobra strategia :) 👄 A najważniejsze, że przywrócili internet. Wyobrażacie sobie co by bylo gdyby pierdyknęły satelity? ani telefonów ani netu ło matko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim kulinarnym odkryciem jest pesto. I mimo, że makaronowa to ja nie jestem - zrobiłam kiedyś makaron (mialam resztki w lodówce) z pesto z zielonej pietruszki: czosnek, pęczek zielonej pietruszki, oliwa, sól pieprz, ocet balsamiczny i utarty parmezan. Dodałam prażone migdały. Fru do rozdrabniacza - mojego Brauna i po 5 sekundach gotowe. Wymieszane z odgrzanym makaronem - eureka! rewelacja. Ale odkryłam, że takie pesto nadaje sie na chleb. Kupujemy ostatnio tylko razowy na zakwasie (mamy taką piekarnie) I posuwam ten chleb posmarowany pesto właśnie. Wczoraj zrobiłam z rukoli. Coś pięknego! nawet małżowina wpinkalał :P Dlatego dzisiaj na śniadanko chlebek razowy z pesto: z rukoli, oliwy, oceto balsamico, czosnku, orzechów piniowych. http://www.mojegotowanie.pl/var/self/storage/images/przepisy/sosy/pesto_z_rukoli_z_bazylia/4000755-1-pol-PL/pesto_z_rukoli_z_bazylia_popup_watermark.jpg W pesto można przemycać dodatki ktore powinnyśmy jeść ale nie ma okazji: nasiona, pestki - nie każdy lubi je gryźć. A smaki można dobierać wg upodobań - samemu http://2.bp.blogspot.com/-_QFpLcA62EM/VN9-UVsjVKI/AAAAAAAAPDA/Dd5jKJBE764/s1600/Pesto%2Bz%2Brukoli.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadłam na kawunię do Tekli ;) Co prawda zaczynają u nas w pracy brzydko patrzeć na tych, którzy w godzinach pracy buszuja po sieci...ale ja tak na króciutko... Zaczynają się wakacje, miłego dnia, kochane koleżanki ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdoberek🖐️ Tekla dzięki za pyszną kawę i pomysł na pesto👄 Muszę wypróbować:D Tekla nie wiem co dalej z lekami i wcale mi nie śpieszno do wizyt lekarskich i ich decyzji. Bo każdy specjalista patrzy tylko pod kątem swoich chorób i leków, nie biorą pod uwagę człowieka jako całości i jednego żołądka i wątroby, w których to wszystko ląduje:P Po niedzieli wybieram się do rodzinnej i najpierw z nią porozmawiam. Brakowało mi trochę działki, więc dorwałam się do pielenia, chociaż nie jest mocno zarośnięta, ale zawsze jest co robić. Do niedzieli planuję doprowadzić ją do porządku:D Truskawki bardzo obrodziły, ale w tym roku przetworów nie robię. Trochę M zamroził, synowa narobiła sorbetów i na bieżąco zjadamy z sąsiadami:D Dorix przyjemnej pracy ❤️ Miłego dnia wszystkim🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kochane :) bardzo proszę o usprawiedliwienie :) Tak w skrócie imieniny Taty wiadomo trzeba bylo przygotować :) Drugie bylo biegania bo pies mego brata odszedl za tęczowy most :O biegaliśmy tu i tam z bratowa i bratanicą po wetach bo brata i bratanka brak na miejscu tak wypadlo trzeba bylo pomóc biegusiem działać niestety skutek ..nic się już nie dalo zrobić guzy z przerzutami :O żal brat wrocil wczoraj okropność :O Terix ..witaj kochana w domku :) Teklo ... jakoś zaczynam nie wyrabiać :O ale zwsze jestem myślami z wami kochane 👄 Dzięki za kawunie i sniadanie 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień doberek Dzisiaj obolała jestem po wczorajszych "pieszczotach" - na lewym boku mam pięknego sinialca :-o. Muszę się przygotować kulinarnie bo w weekend przyjeżdża syn i będziemy celebrować ;-) jego urodziny i imieniny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ❤️🖐️ Młodzi wakacje mają, syn 30 odbiera maturalne świadectwo. Będzie mógł składać podania na studia. U mnie 20st chmurki chodzą ,ale nie pada. Pozdrawiam wszystkie❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam👄 Dorix No to nam niespodziankę zrobiłaś,nic taka cichutka a tu 6 kilosów jak z bicza trzasł.Gratulejszyn i powodzenia w dalszych planach i strategiach.;) Ja znowu nie mam za bardzo o czym pisać ale z wielką przyjemnością przeczytałam wszystko co napisałyście wczoraj wieczorkiem i dzisiaj👄 A skoro nie mam o czym pisać to sobie po cichutku pójdę,buziaczki👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no! :D u mnie też latały po ulicach młodziaki w bialych koszulach z kwiatkiem w ręce - musi koniec roku być :D A ja o 9.00 rano szurnęłam do lasu na rowerku, rozkoszowałam się zapachem lip i ciszą. Zrobiłam 12 kilometrów, w drodze powrotnej zahaczyłam o Lidla i wzięłam masło i inne pierdułki bo będe piekła ciasto z rabarbarem i truskawkami. W niedziele mam gości z południowej części kraju Bastylki Wczoraj robiłam kasze jaglaną z truskawkami na II danie. Zostało mi w lodówce troche jaglanki i dość sceptycznie robiłam z niej dzisiaj kotleciki. Ale były bardzo smaczne! :D o dziwo. Bo jakoś kotlety z kaszy nie najlepiej mi sie kojarzą :P No i miałam obiad bezmięsny a jaglana udawała mielone ;) Stawiam popołedniową kawunie (_)? (_)? (_)? i troche chałwy królewskiej co sie ostała w lodówce od ostatnich wypieków ;) http://i.wp.pl/a/f/jpeg/34196/chala_32038856_l__1_.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teklo u mnie przyda się ta kawka ciśnienie w dół i ciemno szaro buro mam za oknem. Na działce to najszybciej chwast rośnie .:P, nie dawno plewiłam i trzeba znów, ale to nic lubię swoją działkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heloł weekendowo nareszcie piątek, piąteczek, piątunio;) Teklo chałwą wzięłaś mnie na miękko;) za pesto... dziękuję;) chociaż jadłam kiedyś z bazylii i nie było takie złe. Terix a masz czereśnie an działce? Orsejko przykro z tym piesiem:o Vanilia coś dawno nic nie ugotowałaś, jak nie Ty;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betulka, tak to film B. Włodarczyk i w sumie nie trzeba nic czytać, bo ta jej książka powstała na kanwie jej reportaży Szerokie tory - znalazło się w niej 17 z nich. Bastylko nie jest tak źle, ten film ma jakieś 50 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorem🖐️ Dzisiaj w pracach przeszkodził mi deszcz, ale jutro ma być lepiej:P Zulka nie mam czereśni, mam jabłonie -2 i śliwo-morelę, agrest i porzeczki, czerwone i czarne, maliny i borówkę. Wiosną posadziłam jeżyny. W ubiegłym roku ścięłam pigwę, żeby odpoczęła, a ona jak na złość obrodziła:) Tekla dzięki za kawę popołudniową, z przyjemnością posiorbałam:D Kotletów kaszowych nie jednałam i nie wiem jak smakują. Teraz jem wszystko gotowane, dzisiaj jadłam dorsza duszonego w warzywach, a M ozorki w sosie chrzanowym. Zulka czym się zaczytujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszłam powiedzieć dobranoc nie byłam wcześniej bo przyjechał syn i długo plotkowaliśmy na różne tematy :-) i musiałam podlać mój skrzyneczkowy ogród ;-). A co najważniejsze udało mi się zmobilizować M do posprzątania tzw. "obejścia" :-p - rzadko to się udaje :-O. Teraz gimnastyka i zamykamy piąteczek. Jutro i pojutrze mogę być zakręcona ale postaram się kuknąć :-). Dobrego weekendu! ❤️👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️U mnie bylo pieknie dzisiaj. Wybralam sie rowerkiem do miasta... a wrocilam na nogach:O Najechalam chyba na jakies szklo i zrobila sie dziura w oponce:( Rower musialam prowadzic, zmachalam sie strasznie, ale po drodze mam sklep rowerowy wiec oddalam pojazd do naprawy. Jutro o 14 bedzie gotowy:) A jeszcze pare lat temu potrafilam sama zakleic dziurawa oponke taka bylam zdolniacha. I to w tylnym kole! Tam gdzie sa przerzutki. Wlasciwie to wtedy naprawe zaczal malzyk, ale krzywo przykleil latke wiec zdenerwowana zerwalam, przykleilam jeszcze raz estetycznie i prosciutko, a potem sama przykrecilam kolo:) Ale dzisiaj nie chcialo mi sie bawic w mechanika. Betulkaczy to krakowiak swietuje urodziny? Orsejowo dla Taty🌼 zyczenia duzo, duzo zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teklo ja bardzo lubie pesto. Czesto kupuje gotowe. Niektore marki sa dobre. Najbardziej smakuje mi z makaronem kokardkami. Robie tez dobre sosy i przyprawiam pesto. Najprostszy to usmazyc z 5 pieczarek, dodac ze 2 pokrojone w paski suszone pomidorki (moga byc ze sloika albo torebki) Do tego "ciurnac" troszke wody, soli ,pieprzu, lyzke smietany i lyzke pesto ze sloika. Dla mnie pychotka! Jem to ze wspomnianym makaronem kokardki najlepiej kolorowym:) Proporcja jest dla jednej osoby bo malzyk nie lubi ani pesto ani makaronu kokardek:O A teraz mowie Wam dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fruwajaca nie dawala dawno znaku zycia:O Jak reka i czy mieszka juz w nowym domu? Trza sie chyba "zwalic w goscine" i sprawdzic co robi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane :) kawunie zrobiłam więc zapraszam (_)(_)(_)(_) Bastylko..bardzo dziękuję za zyczenia dla Taty 👄 Zulka ..ano smutne to jest..wetka powiedziała że dlatego tak się stało bo nie był wykastrowany :O ...całkiem podobny do twojej suni ....zadbany cały czas pod kontrolą weta a tu taki numer ..no ale co robić :O najgorsze do tego jest to że miesiąc temu kot też im zeszedł :( :O .miłego weekendu dla wszystkich do poniedziałku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ❤️ Orsejko jak dobrze, że jestes 👄 dzięki za kawusie Przykro mi z powodu zwierzątek :O ❤️ Dziewczynki dzisiaj po północy nasmarowałam dla Was długi wpis. Już kończyłam i miałam wkleić :O i mi zeżarło! Nie do odzyskania niestety Poszłam spać niepocieszona 😭 Spróbuje później napisać raz jeszcze ale teraz wyrywam sie z domu więc pozdrawiam tylko i życze miłego dnia ❤️ ❤️ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×