Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gość

Witamina D dla niemowlaka dajecie ?

Polecane posty

Gość gość

Kiedy wyszłam ze szpitala położne zaleciły mi dawać dziecku wit.D i K przez pierwsze 3 miesiące , teraz moja znajoma powiedziała , że daje swojemu dziecku witD , ma 2 lata , bo jest potrzebna . Pediatra badała dziecko i nic nie mówiła , ze mam ją podawać , z tego co czytam i słysze wśród znajomych wszyscy dają wit .D . Jak to jest ?Boje sie czy dziecko dobrze sie rozwija , daje mu warzywa , owoce itd, ogólnie bardzo zdrowo , je kaszki owocowe nestle, i kaszki na mleku bebiko bo mleka samego nie pije ,ma 9 mies., Dajecie wit. D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dawałam do 15 miesiaca, bo teraz jest duzo słoneczka to można sobie darować. Ale jesienia będę podawac, do 2 roku. Tak kazał pediatra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz przez lato nie daje. Mi pediatra kazała podawać tylko w zimowe miesiące bo jest mało słońca i mam podawać do 18roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musze pójsc do lekarza , czy moge kupic na własną reke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak w aptece, podawaj bezwzględnie!!! Nawet jak karmię piersią to musiałam podawać. Meszkam na południu i pediatra mówiła zeby podawać nawet do czasu pójścia do szkoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsza jest w naturze Sloneczko (promienie)byle nie zgrilowac dzidziusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie podaje latem, ale tak to cały czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurcze to moje pierwsze dziecko , nie wiem dlaczego położna olała ten temat . Urodziłam na poczatku wrzesnia i dostawał ja do poczatku grudnia . A jakie sa skutki nie podawania tej wit.D, boje sie troche :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wspomaga prawidłowy metabolizm kości; jej niedobór prowadzi do krzywicy u dzieci, zaburzeń mineralizacji kości, zmniejszenia masy kostnej, bólu kości, osteoporozy. Wpływa korzystnie na system nerwowy i mięśniowy poprzez zwiększenie masy mięśniowej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krzywica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witamina D reguluje ilość wapnia i fosforu w organizmie, odpowiada za prawidłową budowę kości, skutkami niedoboru są osteoporoza i krzywica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moge ją kupic na własną reke , czy musze pójść do lekarza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi12345u7
Nie przejmuj sie tak, jezeli dziecko dobrze sie rozwija, tzn nie widzisz nic niepokojacego to napewno bedzie wszystko dobrze. W kaszkach nestle jest mleko modyfikowane a tam w skladzie jest wit.d. A poza tym kiedys nie suplementowali dzieci i jakos sie wychowalismy☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MA 2 ząbki w wieku 6,5 mies wyszedł pierwszy , siedzi sam , raczkuje , żywiołowe dziecko , śmieje sie , staje na nóżki , troche gaworzy . Wydaje mi sie, że wszystko jest dobrze ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podawaj regularnie zwłaszcza w okresie jesienno - zimowym, to bardzo wazna witamina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nam pediatra na kazdej wizycie szczepiennej przypomina o wit D. Niemowlakom trzeba podawac wit D bo to wplywa na zarastanie ciemiaczka, czyli kosci czaszki. I oczywiscie na wzrost kosci. Kiedys, gdy nie podawano wit. D, to masa dzieci miala krzywice. Starszym dzieciom, tym ktorym kosci czaszki juz sie zrosly, nalezy podawac tran. Wit. D syntetyzuje sie w skorze pod wplywem slonca. W naszej szerokosci geograficznej, w okresie od pazdziernika do marca, jest zbyt male naslonecznienie, zeby skora mogla wytworzyc dostateczna ilisc wit. D. Zdrowe odżywianie nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka , do gościa wyżej - moge sama kupic w aptece czy mieć zalecenie lekarza , chodzi mi o to , żeby nie zaszkodzić też , odpowiednia dawka żeby była . Weszłabym dziś już do apteki , a tak to musze czekac do jutra , i nie wiadomo czy mnie pediatra przyjmie w ten sam dzień .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup w aptece taka w kapsulkach, jedna kapsulka to dzienna dawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja to mam pediatre, ktora sama juz nie wie co gadac. Raz mowi,ze wszystko jest w mleku i wystarczy,raz zeby dawac. co wizyta co innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup w aptece, a dawkowanie- farmaceuta na pewno Ci pomoze, zreszta na ulotce zawsze jest informacja o dawkowaniu. Zmien lekarza i przy okazji upewnij sie co do dawkowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup w aptece-nie musisz mieć recepty :) Kapsułki typu twist off, jedna dziennie. Jeśli się niepokoisz to pierwszym z objawów niedoboru jest spłaszczona główka z tylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lonari
Moja żona dziecku daję witaminę D jesienią, zimą i w dni mało słoneczne. Kupuje Vita D w aerozolu, łatwa jest w dawkowaniu. Niech dziecko często przebywa na dworze a w dni pochmurne podawaj Vita D i wyzdrowieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie dawałam swoim dzieciom... zwyczajnie mi się nie chciało, zdrowe są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
daje, ale bez szalenstwa - urodzily sie na wiosne i spedzaja min 5-6 godzin dziennie na zewnatrz, w ogrodzie, a poza tym pija duzo mleka modyf z suplementacja witaminy d. teraz bede znow podawac codziennie, ale juz nie dodajac do mleka, bo w ten sposob zaczynam uczyc ich jedzenia lyzeczka (za miesiac zaczynamy stale pokarmy wprowadzac).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia_33
Mi kazali podawać. Przez 3 miesiące witaminę K i D w odpowiedniej dawce (było chyba 25 ug witaminy K i 400 jm D - braliśmy KiD-Vitum dla niemowląt - kapsułki twist-off) i teraz też cały czas lekarz zaleca podawać samą D, więc zawsze po kąpieli podaję małej 1 kapsułkę D-Vitum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa23

Ja podaję witaminy: D i K. Co do tego jakie wybrać i jak je podawać dziecku polecam zajrzeć do tego artykułu http://www.erodzina.com/suplementacja-u-dzieci-ktore-witaminy-sa-najwazniejsze-dla-twojego-dziecka/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 'pegk

witamina d jest ogromnie ważna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Z tego co mi wiadomo dziecku powinno sie dawac witaminę D albo do 1 albo 2 roku życia. Tak ja podaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Binka

Wiesz co, ja podaję taki zestaw „w pakiecie” – krople Estabiom Baby. Przekonało mnie do nich właśnie to, że mają złożony skład - probiotyk+ prebiotyk + witamina D3, ale i to, że możesz podawać od pierwszego miesiąca życia.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

5.II - imieniny: Dobiemara, Dobiemira, Lubodroga, Radomiła, Strzesławy i Strzeżysławy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×