Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Skoro tak lubicie stare imiona to dlaczego

Polecane posty

Gość gość
Imiona mało popularne nie znaczy przesmiewcze. Ten Denis to zdecydowanie nie jest imie starodawne ani słowiańskie a o takich pisalam. Sa imiona, z których koledzy mogą sobie stroic zarty, jak ten nieszczęsny Denis czy inny Fabian. Ale czy taki Kornel, Ignas czy Przemek to imiona, z których ktos sie bez powodu będzie śmiał a nie sa one super popularne obecnie. Chodzi mi o to, ze mozna wybrac imie tak, aby dziecko nie bylo z tego powodu wytykane a jednocześnie nie będzie 5 Kuba w klasie czy 10 Julią. Zresztą male dzieci szybko rosna i wiekszosc znanych mi doroslych lubi swoje imiona wlasnie, gdy nie sa super popularne. Wszytskie moje kolezanki Agnieszki, Kasie i Anie imion nie lubią, bo zawsze byly jedna z ilus An i Kas, od podstawówki po studia a potem pracę. Tylko smieszne jest to, ze niektóre chcialy nazwac córki "inaczej" i tak powstało pokolenie malych Amelek, Oliwii i Maj. Idzie dostac bólu głowy jak ktoś tłumaczy, ze Amelka od Kasi X bawi sie z Amelka i Oliwia od Kasi Y i keszcze będzie u nich Oliwia od Kasi Z.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie, ze to smutne, ze kuzynka byla tak zdziwiona imieniem slowianskim. Nie wazne czy moda jest na stare czy tez nie kilka imion slowianksich powinno byc zawsze w obiegu. Imiona naszych dziadkow w typie Stasia czy Sambora wcale nie sa osmieszajace wiec nie ma powodow, zeby znikaly do tego stopnia, ze budza zdumienie. Jezeli jednak budza, az takie zdumienie to znaczy, ze nikt w rodzinie nie dostal od dawna zadnego polskiego imienia. To jest bardzo smutne, ze w gronie rodzinnym i najblizszych, starszych i mlodszych nie znalazlo sie zadne imie slowianskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś A w czym niby one lepsze czy inne od każdego innego? Jednego zdziwi Sambor, innego Kajetan czy Konstancja. Ludzie mają prawo do własnego zdania, mogą im się takie czy inne imiona nie podobać czy brzmieć nieciekawie, i nic nie "musi być w obiegu". Na szczęście, bo jeszcze tego brakowało, żeby mi ktoś komentował, czy mam dziecko nazwać po "słowiańsku" czy po "celtycku" może :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chociaz trudno sie dziwic dziecku jak dorosla baba tutaj caly czas przedrzeznia imiona slowianskie, a szczegolnie Kalmira. Dorosla osoba, ktora wydawaloby sie jest troche madrzejsza i rozumie znaczenie imion slowianskich w naszej kulturze. Takze nie ma co sie dziwic, ze dziecko wpada w zdumienie i w zyciu nie slyszalo imion slowianskich jezeli wielu doroslych aktywnie je tepi i wysmiewa sie. Moja wina jest to, ze probuje dorzucic kilka ciekawych i fajnie brzmiacych imion slowianskich do propozycji imion nadawanych dzisiaj i caly czas sie powtarzajacych. Wysmiewa sie z Kalmiry, ale sama ma na imie Magdalena, albo Wiktoria i nie potrafi wymienic ani jednego ladnego slowianskiego imienia na dzisiejsze czasy jak Sambor, Dalwin, Bogna, Dobrawa czy Sulika. Zna tylko najgorzej brzmiace imiona i caly czas je wszedzie wrzuca, zeby przedrzezniac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19:13 Jej nie zdziwil Sambor tylko Boguslawa. Nikt ci nie kaze nazywac dziecka po slowiansku wiem, ze masz Wiktorie, albo Magdalene. Jezeli nie rozumiesz wagi tradycji w kulturze to rozumiem, ze nie jestes goscinna, nie obchodzisz roznych swiat i nie znasz histori Polski. Wszystko ci jedno jak sie nazywasz, jakim jezykiem mowisz, gdzie mieszkasz itd. Mieszkasz nadal w Polsce wogole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19:13 Dlaczego wchodzisz na forum jezeli nie chcesz, zeby ludzie komntowali imie twojego dziecka? Czyzby dlaego, zeby wysmiewaz sie z imion i propozycji innych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Między Sambirem a Denisem jest masa pieknych imion, bardziej i mniej popularnych. Zlitujcje sie i wybierzcie dla dzieci cos spoza tych 10 najpopularniejszych obecnie. Tysiace dzieci maja te imiona z pierwszej dziesiątki nadawane rocznie a przecież sa dziesiatki ladnych imion. Nie wierze, że ni wam sie nie podoba tylko ta Julia i Kuba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wchodzę na forum, żeby podyskutować. A tutaj jest jeden z wątków tego forum służących do dyskusji. Nie wiem czemu miałabym pielęgnować tradycję imion sprzed 10 wieków, ale już nie tych sprzed 8 czy 5 np.? Jedno i drugie to część tej samej historii i tej samej tradycji tego samego kraju. Ba, to chrześcijaństwo jest jednym z najważniejszych filarów tej historii i tradycji. I bardzo śmieszna jesteś pisząc obchodzeniu świąt jednocześnie dezawuując imiona z tymi świętami i tą tradycją związane (i nie, nie zaczynaj mi tu zaraz wmawiać że święta chrześcijańskie są pogańskie, bo jakiś tam symbol jest na czymś tam pogańskim wzorowany).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdy bylam nastolatka..czyli jakies 20 lat temu, w dobie magd, kasiek i agnieszek itd. poznalam klaudie, ariela, lilianne, zanete, zuzanne, inez, kacpra( mialam z 8 lat)i denisa i te imiona wtedy byly niespotykane w moim regionie i wydawaly mi sie troche dziwne ale pamietam ze nikt nikogo nie wysmiewal,ani dorosli nie szydzili z imion innych dzieci..a teraz jakies chore czasy. Niech kazdy patrzy na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo te wymienione po prostu brzydko brzmią ;) Stare imiona to tez Laura, Emilia, Julia- a brzmią o wiele piękniej niż Stanisława czy Wiesława

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:49 Tylko, ze nie dyskutujesz, a wysmiewarz i przedrzezniasz. Ciesze sie, ze chociaz wiesz, ze wiele tradycji chrzescijanskich jest opartych na poganskich. To ty caly czas wysmiewasz imiona slowianskie wiec uwazasz je za podrzedne tym, ktore akurat tobie odpowiadaja, zeby przyjac do kanonu . Piszesz, ze wchodzisz dyskutowac, a dwa zdania pozniej nie ma dyskusji na temat wplywu poganstwa na katolicyzm. Podaj chociaz jakie imiona slowianskie podobaja sie tobie jezeli chcesz dyskutowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Celestyna, Dobroniega, Danuta, Barbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie pisalam swiat chrzescijanskich, ale ogolnie roznych wlacznie z tradycyjnymi poganskimi wiec ty smieszna jestes, ze nie zauwazasz ile poganskich rytualow wykonujesz, a na imiona klniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ciągu ostatnich 2-3 lat w mojej, dość licznej, bliskiej rodzinie urodzili się: Bogumiła, Marianna, Laurenty, Tytus i Marcel. Rodzicom dzieci takie imiona się podobały, ja nie będę komentować, ale podobają mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1:56 Fajne imiona roznorodne i mniej popularne. U mnie w rodzinie to same imiona z pierwszych 10-tek wlacznie z roczna Zuzia i Maja x 2. Dwie siostry nadaly imiona Oliwia, Oliwier i Ola. Ciocia jezyk sobie placze poniewaz mala Oliwia byla nazywana Ola dopoki nie doszla Aleksandra, zeby bylo ciekawej. Pewnie dlatego jak slysze te popularne imiona powtarzajace sie bez konca to az dreszczy dostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co sadzicie o imieniu Latika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19:20 Tradycja jest także kulttwowanie ojczystego języka w poprawnej formie. Piszę się w ogóle jeśli już. Zastanawiam się jak analfabeci pomagają dziecku w odrabianiu lekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Laticia to bardzo popularne imie wsrod Afro- amerykanow. Jakkolwiek ja glosuej za wszystkim co inne. Dla mnie Latika jest ladniejsza od Zosi, Marysi, Hani i Mai.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś 19:20 Tradycja jest także kulttwowanie ojczystego języka w poprawnej formie. Piszę się w ogóle jeśli już. Zastanawiam się jak analfabeci pomagają dziecku w odrabianiu lekcji. Kulttwowanie tez jest twoim podtrzymywaniem tradycji? Ja akurat mowie wiecej niz jednym jezykiem wiec o mnie sie nie martw. Tylko tyle potrafisz na ten temat powiedziec? A co z twoimi wyborami ulubionych imion slowianskich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co się rzucasz? Kiedy ktoś komuś wytknie błąd językowy to od razu każdy wyjezdza że zna wiele języków albo że nie mieszka w Polsce. Serio? Lepiej znać jeden a porządnie. Zwłaszcza swój rodzimy. Dla mnie to niewyobrażalne nie zwrócić dziecku uwagi gdy się coś pisze lub mówi a siła rzeczy się go nie poprawi samemu nie wiedząc. A co do imion to mnie ta dyskusja nie obchodzi. Czytam żeby się pośmiać tego typu rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6:43 Wszyscy zauwazyli, ze przychodzisz na forum, zeby wysmiewac, zadnej tajemnicy tutaj nie ma. Ja znam kilka jezykow jak rowniez moja corka co jest latwo udowodnic moge w kazdej chwili przeskoczyc na np angielski. TO by bylo chyba na tyle skoro nie interesujesz sie imionami. Wolalabym byc analfabetka niz wariatka, ktora spedza godziny czytajac temat, ktory jej nie interesuje. Ciekawe czy maja na to jakies medyczne imie, kto sie badal kiedys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kto Ci powiedział kobieto że spędzam godziny na czytaniu tego tematu? Weszłam dziś w niego pierwszy raz od dawna. Chyba więc jesteś i analfabetka i wariatka. Zamiast się rzucać przyjmij krytykę i zapamiętaj poprawna pisownię na przyszłość. To że obie znacie kilka języków ma się nijak do tego o czym Ci napisałam. Nie na temat jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6:53 Wszystko co ty piszesz nie ma nic wspolnego z tematem wiec dodajac do tego brak zainteresowania to jestes wariatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie dajecie np. córkom Stanisława, Franciszka, Wiesława, Halina, Dobromiła, Bogusława? a chłopcom Mieczysław, Wiesław, Bogumił, Zdzisław, Zenon, Zbigniew? Gorsze są? Przyznam, ze wiekszosc z tych imion nie interesuje mnie oprocz Dobromiły i Zbigniewa, ale uwielbiam mniej typowe imiona jak Dobrochna czy Krzesimir.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Natknelam sie na imiona Paraskawia i Asymenia. Czy ktos slyszal wczesniej o takich imionach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Nie, nie dajemy, bo żadne z nich nam się nie podoba, są ciężkie, staroświeckie, kojarzące się z pachnącą naftaliną starą ciotką albo strupieszałym dziadkiem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6.59 Krzesimir bardzo mi sie podoba. Dalabym to imie, gdybym mieszkala w Pl. Niestety nie mieszkam i tu nie ma szansy, zeby dali rade je wymowic. Tak jak zreszta Mieszko. Bardzo mi sie podobaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krzesimir jest fantastyczny. Za granica to tylko kilka imion slowianskich da sie przemycic Sambor, Dalwin, Domarad moze Derwan. Dla dziewczynek Tomira, Kalmira moze Tomiła, Damroka, Danika. Znam kilka osob z podobnym problemem. Nie jest latwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Mam masę znajomych mieszkających za granicą i nie znam nikogo z takim "problemem". Jasne jest, że imię ma być uniwersalne i proste, więc nikt nie będzie "przemycać" jakichś dziwactw z czasów prehistorycznych i komplikować dziecku życia. Po co? Żeby jak dorośnie i tak zmieniło to imię na jakieś przyjaźniejsze? Albo żeby je każdy wokół przekręcał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akurat my w rodzinie lubimy stare imiona - nasze dzieci to Mieszko i Dobromiła, dzieci męża brata - Radomir i Eliasz, jego siostry - Tytus. W mojej rodzinie? trzy Maje, dwie Wiktorie i czterech Leonów. Co kto lubi, o gustach się nie dyskutuje. Postawilibyście w salonie na honorowym miejscu bukiet "pięknych", sztucznych róż z targowiska? A moja sąsiadka pani doktor ma takowe od co najmniej 2 lat. Od czasu do czasu odkurza je i spryskuje lakierem, są jak nowe:D Skoro jednak ona tak lubi, to niech je pielęgnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×