Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Skoro tak lubicie stare imiona to dlaczego

Polecane posty

Gość gość
Nie podobają mi sie wydziwione imiona takie jak Gracjan Kordian Miłosz ... Natan, alan kewin Brajan, Blanka Nikola Andżelika czy Dzesika Stare typu Jaś stas Franio Tadzio ..Kazia Stasia Eulalia tez nie! Wole proste Magdy Anki czy Ole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aco powiecie na Krzysia Arka Kasie Agnieszke czy to oklepane albo brzydkie imiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka jest Emma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zupelnie sie zgadzam. Niby moda na stare, ale tylko 10 imion z nich. Ja lubie staropolskie imiona Sulisława (Sulina, Sulika) Tomira (Tomisia) Jagna Dobrochna Takie prawdziwie stare imiona w polskiej tradycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś znam 2 Jagny i Tomire. Kazdy daje takie imie, jakie chce. A popularnosc niektorych starych mozna częsciowo wiazać z ich wystepowaniem w popularnych serialach czy filmach, za tym poszla moda i ludzie odkryli je na nowo. Ocvzywiscie nie wszyscy, bo znam ponad 30letnie Julki , Jakubów i Marysie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo jedne imiona sa ladne a drugie nie,. proste. To tak jakby kogos zapytac czemu dac corce Anna a nie Ewa, czemu dal Patrycja a nie Sandra. Jakis debil zalozyl ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piec minut temu te "ladne" imiona byly tak samo brzydkie jak Pelagie i Bonawentury. Pare posttaci w telewizji i nagle maly procent tych starych imion jest taki piekny. Musimy poczekac na jakiegos Wieska lub Czesie w serialu i od razu okaze sie, ze to rowniez piekne imiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja znalam jedna Jagne. Niesamowite, ze ktos spotkał Tomire skoro jest ich tylko około 111 w Polsce. A czy ktos spotkał Tomiłe, Nawojke lub Radochne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie też imiona dzielą się na takie, które mi się podobają lub nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jagna to zdrobnienie, a nie imię, znawczynio staropolskiej tradycji od siedmiu boleści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym nie dała na imię dziecku np. Zosia, bo uważam, że to obciach. Zocha. Mam kilka typów ze starych imion, ale niespotykanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiem też fenomenu imienia Zosia, bo mała Zosia słodko. Ale już Zosia nastolatka słabo brzmi, a Zofio tragedia. Moi znajomi mówią do swojej córki właśnie Zocha. Tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zofia tez mi sie nie podoba. Zreszta jest ich za duzo. Lubie wyciagac stare polskie imiona mniej znane. Kajmir (Kaj, Kajek, Kajko itp), Kalmira, Dalwin, Sambor. Nie rozumiem dlaczego tylko kilka tych starych imion jest uzywanych. Jezeli jest trend na stare imiona to mozna poszalec i dodac Eufrozyny, Pelagie, Oleandry, Kunegundy, Zdzisławy, Hektorow, Ikarow, Siemomysłow itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie sa te Isaury? Nie znam ani jednej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam Stasia i co takie mi się podoba i taki e dałam i gdzieś mam wasza opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A my mamy gdzieś że masz Stacha, okropne imię, wolę już Wieska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie moja wina że jesteś tak uboga umysłowo że nie akceptujesz różnorodności imion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo ludzi inteligentni niezwracaja uwagi jak kto ma na imię bo to kwestia gustu tylko takie prostaczki z kafeterii.hahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Woleć to ty se możesz tylko kogo to obchodzi do garów marsz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stach to teraz jak Kuba. W ogóle mało jest ludzi, którzy nie boją się wyjść poza schemat. Większości podoba się to co jest powszechnie akceptowane, modne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właściwie to każde imię które się zdrabnia jest idiotyczne, potem mamy takie starsze panie Zosie, Bożenki, Marysie i pana Tadziów. Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i co z tego ale macie problemy z dooopy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lucjan, Jazon, Jurand, Zawisza, Bolesław, Dagmar, Radogost, Dalwin, Albert, Czcibor Jadwiga, Ludmiła, Wanda, Dagmara, Tolisława (Tola), Rycheza, Ryksa, Jurata, Nawojka Stare, niektore archaiczne imiona, ktore sa rzadko nadawane teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9:42 Tak Stach nabral rozpedu i niedlugo bedzie Mateuszem i Kuba. Prawie kazdy podaza za moda, ale w tym przypadku mozna nadac trendowe staromodne imie, a jednoczesnie mniej spotykane. Proponuje rodzicom, ktorzy mysla o nadaniu tego imienia do wyboru sposrod: Bolesław, Tolisław, Władysław, Bronisław, Wiesław, Zdzisław, Czesław, Przemysław, Radosław, Jarosław, Wiaczesław, Radzisław, Dobiesław, Dobrosław, Witosław lub w troche innym kanonie: Kazimierz, Mieszko, Wojciech, Zbigniew, Jaromir, Jarogniew, Ziemowit, Gniewomir, Krzesimir, Sambor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Matko, co za koszmarki! :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Macie racje, same Zosię i franki. Zosia nigdy mi sie nie podobało, w życiu bym tak nie nazwała córki. Ludzie czuja jakas dumę, ze dali na imie Jasio albo stasio, a dzieciaków o tym imieniu jest jak psów. Jakbym miała córę to dałabym Dobrawa, bardzo mi sie podoba. Ale mam syna, Mikołaja, Wiec tez sie nie popisałam:D powiem wam, ze teraz bym przewertowała staropolskie imiona i nadała inne, bo on ma taka słowiańska urodę i jakby mu ostrzyc włosy od gara, to wypisz wymaluj Piast kolodziej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W innym temacie ktoś wrzucil listę : Aniela Rozalia Joachim Idzi Teofil Regina Lucjan Antonina Teodor Felicja Teodor Salomea Ludwika Łucja Klemens Benedykt Roch Marianna Leonard Apolonia Sabina Ksawery Ignacy Idalia Maurycy Dionizy Joachim Konstancja Julian Kajetan Eleonora Wiele z tych imion jest naprawdę ładnych, a nie brzmią dziwacznie jak jakieś Kalimiry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właściwie to każde imię które się zdrabnia jest idiotyczne, potem mamy takie starsze panie Zosie, Bożenki, Marysie i pana Tadziów. Masakra. xxxx Nie widzę nic złego w pani Zosi czy Marysi. W innych kulturach też sie zdrabnia i nikt nie robi z tego wielkiego halo. MAmy np. Bill'a Clintona a nie Williama Clintona :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy to nasza wina, że rodzice dawali nam na imię Kasia, Ania czy Agnieszka? Widać ten owczy pęd i moda na imiona była zawsze. W sumie lepiej nazywać się Kuba czy Franek niż np LEON czy ALAN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×