Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Alkohol a karmienie piersią

Polecane posty

Gość gość

Z góry mowie ze za komentarze typu jesteś matka nie możesz pić itd z góry dziękuję, bo poza tym ze jestem matką jestem również człowiekiem i należy mi się chwila relaksu i odpoczynku od macierzyństwa. Wiec moje pytanie brzmi, jak wyjdę z mężem na piwko (moja mama zostanie z naszą córcia, zostawię jej odciągniete moje mleko) kolo 15 załóżmy i wypije ze 3 piwa to po ilu godz zaczynając liczyć od wypicia ostatniego piwa mogę karmić dziecko? I ile zostawić na ten czas mleka małej? Ma 6 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kobieta 3 piwa ? zartyujesz chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież 3 piwa to nie jest dużo na imprezie czy grillu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po 1,5h zaczynaja % wchodzic w mleko,a po kolejnych 90min zaczynaja uchodzic. Pierwsze mleko przed planowanym karmieniem nalezy sciagnac i wylac(wszystko co masz w piersiach).Nie wiem jak jest przy wiekszej ilosci alkoholu,bo ja tu mowie o 1 piwie.Najlepiej byloby odczekac do nastepnego dnia jesli to ma byc wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś po 1,5h zaczynaja % wchodzic w mleko,a po kolejnych 90min zaczynaja uchodzic. Pierwsze mleko przed planowanym karmieniem nalezy sciagnac i wylac(wszystko co masz w piersiach).Nie wiem jak jest przy wiekszej ilosci alkoholu,bo ja tu mowie o 1 piwie.Najlepiej byloby odczekac do nastepnego dnia jesli to ma byc wieczorem. bbbbb Co za bzdury!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mleka się nie odciaga i nie wylewa! Krew tez spuszczasz żeby uszły procenty?? Haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bzdury? a czytalas cokolwiek na ten temat? pytalas pediatry? bo ja nie mam w zwyczaju kryc sie z zamiarem wypicia piwa.Po to mam jezyk w buzi by zapytac o takie rzeczy. A jesli tak bardzo cie to irytuje to nie czytaj takich tematow i sie nie wypowiadaj jesli nie posiadasz nawet znikomej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
krwia nie karmie madralo. A jak idziesz do dentysty i dostajesz znieczulenie to co? tez trzeba odciagnac i wylac. Ale no tak Ty nie chodzisz do dentysty,a jedyne co odciagasz to siebie od pluga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli jedno piwo = 3h bez karmienia, to 3 piwa=9h bez karmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak,na to by wygladalo. Nie wiem ile dziecko zjada na raz ale zawsze mozesz sie posilkowac mm jak zabraknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po znieczuleniu u dentysty tez się mleka nie odciaga i nie wylewa ponadto, nie trzeba czekać i karmić można od razu ktoś ci głupot naopowiadal? Przy cięciu cesarskim dostaje się znieczulenie a od razu po operacji karmi się dziecko, nie czeka się, nie odciaga mleka ani nie wylewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Otoz wiem to od chirurga stomatologii. Owszem zgodze sie z faktem iz po cesarskim cieciu mozna karmic ale nie w kazdym przypadku. Jesli mialo sie znieczulenie podpajeczynowkowe to owszem mozna karmic bez przeszkod.Natomiast jesli cc odbywalo sie pod narkoza trzeba wstrzymac sie z karmieniem,poniewaz srodek znieczulajacy moze przenikac do mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zreszta kochana o co my sie tutaj sprzeczamy. W kazdym artykule mozesz znalezc informacje na ten temat. Nie chcesz,nie musisz wierzyc ale nie podwazaj faktow pytaniem "kto ci bzdur naopowiadal".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 piwa to Twoim zdaniem nie dużo? Może i nie dużo jak się jest małolatą balującą bez zobowiązań, ale w przypadku matki karmiącej to ogromna ilość... W ciąży piłaś alkohol? Mam nadzieję, że nie, chociaż są i takie, co sobie popijają:/. Ale jeśli nie piłaś, to po takim okresie abstynencji 3 piwka Cię upiją i to na bank. Z karmieniem musiałabyś czekać co najmniej do następnego dnia rano. A po drodze musisz odciągnąć, choćby dlatego, żeby piersi nie eksplodowały i laktacji nie tracić (na tym etapie przecież ona się dopiero normalizuje). Jak dla mnie picie alkoholu przy tak małym dziecku to zwykła głupota:/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście nie miałam na myśli narkozy ogólnej. Jednak mleka nie ściągamy i nie wylewamy, ani po znieczuleniu od dentysty ani po wypiciu alkoholu, wystarczy odczekać (jeśli chodzi o alkohol) bo po znieczulenia karmić można od razu i wiem to również od stomatologa i to nie jednego :) to samo tyczy się różnego rodzaju przestwietlen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znieczulenie nie wnika do pokarmu jak juz coś:/ 3 piwa to duzo dla kobiety,jak długo nie piłas to ja bym sie bała podac cycka,bo nie wiadomo kiedy to zejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Procenty od razu "wchodzą" w mleko bo ci krwi to w mleku, po godzinie jest największe stężenie alkoholu we krwi. Mleka się nie odciąga i nie wylewa. Ale też matka karmiąca 6 tygodniowe niemowlę nie powinna pić alkoholu w ogóle. Sama karmię bardzo długo i pozwalałam sobie wypić alkohol w ilości większej niż pół piwa jak dziecko mogło wytrzymać bez piersi ok. 6-12 godzin a po trzech piwach na pewno nie karmiłabym cały wieczór i całą noc. Chyba chcesz przestać karmić, bo do tego prowadzi robienie tak długich przerw u tak małego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiki10
Witaj autorko,pewnie że możesz,komentarzami złośliwymi sie nie przejmuj,najlepiej następnego dnia,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i oczywiscie odezwaly sie matki polki ktore potrafia tylko zbesztac czlowieka. Nie przejmuj sie nimi.Masz prawo do tego aby sie zrelaksowac i wypic sobie 2 czy 3 piwka albo 2 lampki wina.Dziecko bedzie pod opieka babci Ty sie zresetujesz maz bedzie mial Cie tylko dla siebie i wszyscy beda szczesliwi. Wazne ze nue chcesz karmic dziecka po alko bo znam i takie dziewczyny chociaz akurat w tych przypadkach dzieciom nic sie nie stalo.Teraz maja po 6 czy 7 lat i rozwijaja sie prawidlowo. Idz i baw sie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli nie będę karmić dziecka jedna noc to stracę pokarm? Nie żartujcie :P ewentualnie będę ściągać i wylewać w nocy jeżeli będą bardzo nabrzmiale piersi. I nie powiem po co piszecie swoje opinie narzekam czy powinnam się napić czy nie przecież za takie opinie podziękowałam na początku postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki gościu chociaż jedna się znalazła która poza tym ze jest matką widzi w sobie też człowieka mogącego się napić piwka i wyjść gdzieś bez dziecka :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W jedną noc nie ale do zaburzenia ssania może dojść. Nie umiesz się zresetować bez alkoholu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I podkreślam ze chodzi o jedno wyjście a nie o chodzenie co tydz na popijawy :P wiec się nie stresujcie aż tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko nie raz przysypia całe noce a jakoś rano ssie ładnie i problemu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile miesiecy ma twoje dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest właśnie szczyt obludy ktora ma miejsce na kafe. Zaraz autorka tematu albo inna mama ktora dzielnie karmi piersia wejdzie na topik o mm i zacznie pluc jadem! Ale to ze alkohol wyplukuje duza ilosc cennych substancji jak m.in. potas czy jod to juz nie szkodzi. Przecież jest super bo karmi kp a nie jak ta wyrodna od mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15,55 ha ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiiesz co ja po 3 piwkach mam niezla banie ale tez sobie pozwalalam, kiedyś mnie te 3 nie ruszaly a po takiej przerwie wygladam jakbym pila od 3 dni :) jeśli dziecko sie budzi w nocy to poproś kogoś do pomocy, choćby męża, zobaczysz jak sie będziesz czula, żeby ci dziecko nie spadlo albo cos. Karmilabym najwcześniej po 10h, na bank juz nic w krwi nie będzie. Dziecku odciagaj juz wcześniej, żeby mieć zapas Np w zamrażarce, sprawdz czy pije z butelki, bo moze sobie nie poradzic ze smoczkiem, podaj tez wcześniej mm żeby wiedzieć czy wypije i czy nic mu nie będzie. A potem idz i baw sie swietnie :) ja pierwszy alkohol pilam jak dziecko mialo 5 mies (moja 30), maz zajmowal sie karmieniem i niemowlakiem, byl niepijacy a mleko odciagalam tak jak sie maly budzil, bo tak tez bym karmila, odciagalam i wylewalam. Karmilam dopiero wieczorem nst dnia. Udanego relaksu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×