Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

JAKIE PIERWSZE AUTO żeby mieć niskie OC i żeby za dużo nie palił?

Polecane posty

Gość gość
Zależy jak ktoś traktował silnnik z LPG. Ja odpalam np zawsze z benzyny. Ale mam 2.0 :P 8 letnia instalacja. I śmiga aż miło. Silnik sprawny, a auto ma 19,5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz sprawdzić na kalkulatorze cuk - wpisz kilka opcji to wyjdzie przy jakim aucie najmniej zapłacisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sruk a nie cuk, wszędzie trzeba numer telefonu podawać i będą mi potem gnoje wydzwaniać, tylko kalkulator PZU jest bez podawania telefonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syn ma Yarisa kupiłem mu rok temu na 18, jezdzi nim do dzisiaj i jak dotychczas nie miał z nią większych problemów naprawy typowo eksploatacyjne typu hamulce, plyny .Pali mało bo jak narazie sam mu tankuje i nie obciąza to zbytnio mojej kieszeni.Oc tez nie jest za wysokie bo to małe auto z małym silniczkiem ale dynamicznym więc nie ma problemów z wyprzedzaniem. Moge z całego sera polecic yarisa jako pierwszy samochod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Popytaj w agencjach ubezpieczeniowych, nie podawaj danych w rankomatach i innych cudotwórcach w internecie, bo będą cię dręczyć w nieskończoność "super propozycjami". Agent dobierze ci coś atrakcyjnego, odwiedź oczywiście dla porównania kilka biur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno musisz wybrać coś małego, rynek tych samochodów jest duży więc nie powinno być większego problemu z tego co się orietnuje Yaris,corsa,golf mają w miare dobre ceny ubezpieczen, sam posiadam tego pierwszego i naprawde nie place dużo, będąc u ubezpieczyciela zdziwiłem sie jak zaproponował mi tak niską stawke gdyż moj 2 samochód troszke większy kosztowaał o wieeele więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Popieram kolegę wyżej. Ja Yarisa swojego jak ubezpieczałem nie pamiętam dokładnie ile, ale dużo nie płaciłem. A i samochód jest ok na takie miejskie trasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o spalanie w aucie to kwestia pojemności silnika, stylu jazdy. Najtaniej wychodzą także auta z silnikiem diesla lub instalacją LPG. Dobrym przykładem jest Toyota Yaris o której już wyżej wspominano :) Odnośnie OC to tutaj bardzo dużo zależy od tego ile masz lat, gdzie mieszkasz, czy są zniżki/zwyżki, oraz jaką pojemność ma pojazd. Są także inne czynniki, ale nie mają tak ogromnego wpływu jak te powyżej. Jeśli nie masz zniżek, a masz możliwość to warto znaleźć kogoś z rodziny ze zniżkami na OC, aby zarejestrować go jako współwłaściciela co mocno zbije cenę ubezpieczenia. Na koniec przy wyborze OC najważniejsze jest porównanie jak największej liczby ofert. Dla Ciebie poleciłbym wybór OC z dobrym pakietem assistance (holowanie, naprawa) ponieważ jest to kwestia dopłacenia około 100 zł rocznie jednak w przypadku awarii, czy kolizji nie musisz się martwić o to jak ściągnąć pojazd do warsztatu. Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmazda323
W tej kwocie: mazda 323 koniecznie benzyna+gaz ewentualnie mazda 2. Przy takiej cenie samochodu lepiej nie ryzykować diesla. Ubezpieczenie- rankomat.pl- multiwyszukiwarka ubezieczeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak nie chcesz dużo wydawać na paliwo to zamontuj instalacje gazową. Ja tak zrobiłam bo już miałam dosyć przepłacania za benzynę i ciągłych podwyżek cen, zgłosiła się do serwisu www.autogaz.com.pl gdzie zamontowali mi instalację Tartarini i już nie muszę się martwić, że wydaję dużo na paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam Toyotę Yaris z wyprzedaży rocznika http://toyota-czajka.pl/wyprzedaz-2015 i zdecydowanie jest to moje auto. To pierwszy mój samochód i bardzo dobrze się w nim czuję. Prowadzi się świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie Yaris, pali niewiele szczególnie w hybrydzie, do tego OC za tak małe auto jest niskie i wysoka bezawaryjność, także problemów nie powinien stwarzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo fajne są toyoty. Rzadko się psują a spalanie zależy od silnika. Ja kupiłam z www.uzywanetoyoty.pl toyotę yaris i jestem z niej bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kierowczyna
Na pierwszy samochód warto sobie zakupić taki, który dobrze przyjmuje instalacje gazową. Gaz jest tani a można pojeźdić. Co do marki to polecam japońskie (toyota, mazda) lub niemieckie (VW, Opel, Audi), ktore dobrze współpracują z instalacją gazową. Jeżeli ktoś nie chce gazu to francuskie marki się świetnie do tego nadają. Oczywiście ważna tez jest pojemność silnik. Polecam poczytać artykuły na ten temat podobne do tego http://czasnaterapie.com.pl/francuz-nie-taki-zly/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Składki ubezpieczeniowe liczone są na podstawie pojemności silnika, stażu za kierownicą, wieku kierowcy, oraz jeszcze paru dodatkowych czynników. Czyli, jeżeli chcesz płacić mało, to samochód nie może mieć dużej pojemności. Polecam rzucić okiem na ten artykuł www.samorzadue.pl/czas-na-pierwsze-auto/ Z czasem za bezwypadkową jazdę będziesz miała zniżki, więc nie masz się co martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kmailttgość
W moim przypadku opłaciło się poszukać ofert przez stronę http://rankomat.pl. To mi znajomy stary kierowca polecił. Ja dopiero od roku mam prawko, także nie za bardzo się znam na tych wszystkich opłatach, składkach, ubezpieczeniach...Tutaj mi szybko podsumowało kilkanaście ofert i od razu można było zamówić przez telefon czy internetowo. Ładnie opisane polisy, człowiek przynajmniej wie za co płaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość partsofff
Zadowolony jestem z porównywarki OC/AC na stronie http://najtaniejuagenta.pl. Pierwszy raz z takiego narzędzia korzystałem w życiu i mogę polecić. Można czas zaoszczędzić, nie trzeba każdorazowo do konkretnej firmy formularzu wysyłać tylko wypełnia się raz, a on potem idzie do różnych ubezpieczalni. Ja to zazwyczaj szybko podejmowałem decyzje o polisach, tak trochę na łapu capu i przez to przepłacałem. Teraz w końcu mocniej sobie przeanalizowałem oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aslank
Wiesz co, ja bym polecał różnego rodzaju porównywarki. Lepsze to niż łapanie polisy na szybko, pierwszej lepszej z brzegu. Najlepiej mi się korzysta z platformy na rankomat.pl. Jest szybko, mają duże zasięgi, biorą pod uwagę i mniejsze i większe ubezpieczalnie. Można u nich porównać oferty też w tych firmach, które są nieco mniej restrykcyjne jeśli chodzi o młodych kierowców, a sam mam taki status.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćxxxx
Porównywarka na stronie http://kalkulator-oc-ac.auto.pl jest w porządku. Szybko dosyłają stawki od firm, nie trzeba długo czekać na jakikolwiek odzew jak to bywa w innych takich internetowych kalkulatorach. Jak szukałem parę tygodni temu nowej polisy to właśnie tutaj znalazłem całkiem okej warunki. Średnio 20 procent mniej teraz płacę niż u poprzedniego ubezpieczyciela, także oszczędność jakaś jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cart
Ubezpieczycieli to się teraz namnożyło jak grzybów w lesie po deszczu i słońcu :) Żeby się w tym wszystkim połapać to moim zdaniem wygodne będą porównywarki, sam OC plus AC za niezłe pieniądze wyłowiłem przez stronę http://rankomat.pl – szybko i skutecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZA wysokie OC/ AC? Nie przepłacaj! Znajdz ubezpieczenie tańsze nawet o 517 zł. Wybrane ubezpieczenie będziesz mógł od razu kupić online lub u agenta. ---> www.ofertanaauto.pl ---> www.ofertanaauto.pl ---> www.ofertanaauto.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZA wysokie OC/ AC? Nie przepłacaj! Znajdz ubezpieczenie tańsze nawet o 517 zł. Wybrane ubezpieczenie będziesz mógł od razu kupić online lub u agenta. ---> www.ofertanaauto.pl ---> www.ofertanaauto.pl ---> www.ofertanaauto.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj masz dobre poradniki: auto-motor-i-sport.pl/porady/Pierwszy-samochod-za-5-15-30-tys-zl,21496,1 auto-motor-i-sport.pl/porady/Pierwsze-auto-w-zyciu-jakie-kupic,18818,1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, ja to staram się regularnie OC zmieniać jeśli ktoś mi zaoferuje tańsze składki. Skoro jest konkurencja, ofert nie brakuje więc trzeba z tego korzystać. Najlepiej mi się szuka polisy przez porównywarki, mam wypróbowaną na ubezpieczamy-auto.pl chociażby. Szybka, duża, prosta w obsłudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cos ekonomicznego na pewno musi być. Ogólnie zima to bardzo dobry okres na zakup nowego samochodu, bo po pierwsze ludzie maja inne rzeczy na głowie, a po drugie salony często robią akcje "wyprzedaży swoich modeli". To bardzo fajna sprawa bo nie trzeba wydawać wielkich pieniędzy na nowy samochód :p ja jestem sama zainteresowana kupnem nowego peugeota 308

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Parę osób mi polecało porównywarkę na stronie http://kalkulator-oc-ac.auto.pl i mam zamiar rzeczywiście przez nich szukać. Póki co jednak jeszcze nawet auta nie mam, dopiero planuję kupić, mam już kilka modeli na oku...no i właśnie tu pytanie – jakie auto byśćie polecili żeby te skłądki były tańsze? Bo jednak to czym się jeździ ma znaczenie dla ubezpieczalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajnie jest prowadzona porównywarka na ubezpieczamy-auto.pl przede wsszystkim mają aktualne warunki u różnych firm, można za jednym zamachem sobie oblukać jak bardzo się OC między ubezpieczycielami różni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×