Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wysoka masa ciała a zajście w ciążę

Polecane posty

Gość gość

Hej, mam takie pytanko dotyczące ciąży, a mianowicie czy masa ciała ma jakiś wpływ na zajście w ciąże? czy kobieta z nadwaga może miec z tym problem? pytam gdyz mam nadwage ( wskaznik bmi wskazuje mi ok 8 kg nadwagi ) i mimo juz ponad półrocznych staran o malenstwo nadal nic:( i zastanawiam sie czy moze ta nadwaga tez ma jakis wpływ na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze, ale nie musi. Według BMI mam otyłość. Do tego mam zdiagnozowane zaburzenia hormonalne, a wpadłam i to w teoretycznie bezowulacyjnym cyklu. 8kg nadwagi to praktycznie nic i według mnie nie ma to najmniejszego wpływu, jeśli nie jest związane z tarczycą czy innymi zaburzeniami hormonalnymi, np. PCOS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aha rozumiem, no ja mam tylko problem z ta nadwaga bo inne badania robiłam i wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 1430
Ja tez mam nadwagę taka jak ty i staram się już 1 rok ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a pozatym badania masz wszystkie ok? ja w grudniu zaszlam w ciaze ale okazało sie ze to pozamaciczna:( i od tej pory wlasnie próbujemy i jak narazie bez zadnych skutków, najwazniejsze jest to zeby tak sie strasznie na to nie nastawiać i co miesiąc o tym myśleć bo to jest wtedy jeszcze gorzej . Ja tak mialam wlasnie na poczatku, pozniej podeszłam do tego na luzie az do tej pory , no ale czasem jeszcze sie zastanawiam ze moze jest jakas przyczyna o ktorej nie wiem i ktora powoduje to ze nie moge zajsc w ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teoretycznie masa ciała nie ma żadnego związku z płodnością i nic nie stoi na preszkodzie by nawet baaaaardzo gruba kobieta zaszla wciążę i skutecznie ją donosiła. O tym decyduje stan narządów rodnch i gospodarki hormonalnej. Praktycznie jednak może wystąpić pewien problem. Otóż jeśli jej część ciała zwana potocznie (nie znam naukowej nazwy) nadp******em jest zbyt okazała a face nie ma długiego to głęboka penetracja jest niemożlwa co może znacznie utrudnić zapłodnienie. Dlatego grubaski pragnące zostać mamami muszą poćwiczyć sztukę rozkraczania/wypinania tak by "strzał" partnera trafił do celu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
otóż owszem nadwaga może mieć wpływ na płodność, ponieważ przy nadwadze mogą się pojawić problemy z owulacją- nie pisz więc bzdur, jak nie masz o tym pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I tu się nie zgodzę. Miałam problem z zajściem w pierwszą ciążą (gdy waga była w normie). Druga ciążą niedługo po pierwszej z nadwagą po porodzie, wpadka Trzecie dziecko wpadka (nadwaga po 2 ciążach została). Na pocieszenie: -mam podobno pcos -niedrożny jajowód -macicę siodełkowatą -miałam kiepskie wyniki hormonów Cykle paskudne, długie nawet 60-70 dni. Dopiero po trzecim dziecku (gdy już wiedziałam,że to będzie ostatnie), pierwszy raz w w życiu od roku mam miesiąc w miesiąc. psychika tutaj odgrywa ogromna rolę przy problemach z zajściem w ciążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadwagę i nie miałam problemów z zajściem w ciążę. brałam tylko kwas foliowy i celowaliśmy w owulację. Wyznaczałam ją Afrodytą na ślinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×