Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Milusia95

asystentka stomatologiczna czy higienistka? ktory kierunek warto wybrac?

Polecane posty

Gość Milusia95

Witam, w tym roku wybieram sie do szkoly policealnej i mam problem z wyborem kierunku. Myslalam o Higienistce stomatologicznej albo asystentce. Ktory w Waszym zdaniem sie bardziej oplaca i przy ktorym wiecej sie naucze? Dzieki i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wydaje mi się, że asystentka ma łatwiejsze zadanie i jest to pewniejszy zawód. higienistka ma trudniejsze rzeczy do wykonania i jest to zawód bliższy działalności naukowej i lekarskiej. asystentka jest pomocą dentystyczną, przygotowuje gabinet i preparaty. higienistka ma wiedzę dentystyczną, wykonuje zabiegi dentystyczne. asystentka - podstawy wiedzy farmaceutycznej i technicznej z zakresu dentystyki. może się mylę, ale myślę, że łatwiej o zatrudnienie asystentce jak higienistce. dentysta nie potrzebuje higienistki, tylko asystentki (bo jego wiedza przewyższa wiedzę higienistki i nie potrzebuje konkurencji). promować wiedzę dentystyczną można wolontaryjnie lub dodatkowo. a asystentka zawsze jest w gabinecie dentystycznym potrzebna. mówię to jednak na wyczucie. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość25
Która szkole wybrać dla higienistek w warszawie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem na kierunku higienistka stomatologiczna, został mi jeszcze rok i jestem bardzo zadowolona z wybranego kierunku. Ale to wszystko też zależy od szkoły i wykładowców u nas są bardzo wyrozumiali i mają olbrzymią wiedzę. Gdybyś była z Gdyni to poleciłabym ci właśnie www.wzspgdynia.pl do której chodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×