Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dylematy socjopaty

Z czego wynika pogarda dla kobiet na tym forum?

Polecane posty

Gość gość
Primo jestem kobietą i nie jestem gościem z którym są gawedzisz:). Po drugie takie mam obserwacje w swojej firmie, kobiety gadają, dyskutują wpadają na genialne pomysły, przedstawiają masę wykresów i nic z tego nie wychodzi. A przychodzi facet, jedzie do klienta i przywozi umowę na której zarabiamy kupę kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czemu tak się dzieje w Twojej firmie U mnie tylko jeden facet, reszta kobiety i na brak zleceń nie narzekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10:45 I tak tez bywa, ze największym wrogiem kobiety jest inna kobieta. Nie odnoszę tego bezpośrednio do twoich wypowiedzi, korzystam tylko z własnych doświadczeń :) Ciekawa jestem czy facet tez tak by zdeprecjonowal kumpli z pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani gościu : ..."Primo jestem kobietą i nie jestem gościem z którym są gawedziszusmiech.gif . Po drugie takie mam obserwacje w swojej firmie, kobiety gadają, dyskutują wpadają na genialne pomysły, przedstawiają masę wykresów i nic z tego nie wychodzi" ...też tak masz czy jesteś bardziej konkretna ? ...u mnie w firmie kobieta jest wice prezesem i to jednym z bardziej konkretnych, córa pracuje w korpo i ma nie tylko plany i koncepcje ale je realizuje z powodzeniem... Nie twierdzę że takie kobiety o jakich piszesz nie istnieją, ale podaj mi choć jeden powód po co je trzymają w prywatnej firmie skoro wiadomo ze jedynym kryterium jest tam efektywność, ...nie chcesz chyba powiedzieć że Ci operatywni panowie pracują na te rozgadane panie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To i ja dołożę swoje pięć groszy. Myślę że pogarda wynika z tego ze wpychamy się na męskie terytorium i jesteśmy w niektórych przypadkach lepsi niż oni. I to zwykły mechanizm obronny. Natomiast drugą sprawą jest to ze faceci umieją się dobrze ustawić w życiu. Bo przecież to ze jesteśmy równe w pracy wcale nie powoduje, ciągle jeszcze równości w domu. Co więcej nadzieje ze to się zmieni są płonne bo wielu facetów woli się nie wiązać niż wiązać się na partnerskich zasadach. Wiec w sumie to i tak na koniec dostajemy po tyłku my. Oczywiście są wyjątki. Męska duma rzecz wazna i nie wolno jej urazac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:01 Mądrze prawicie Kobieto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
matu, tylko nie wymiotuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Operatywni panowie pracują na rozgadane panie. Poniekąd tak właśnie jest. Poza tym to nieduży koszt dla firmy i pewnie coś tam robią ale chodzi mi o coś innego. Dlaczego kobieta która robi powiedzmy średnią prace stwarza wrażenie jakby robiła nie wiadomo co a ludzie którzy robią naprawdę coś siedzą cicho. Oczywiście to może być niezależneod plci ale w mojej pracy rozkłada się akurat wg płci. Poza tym odnoszę wrażenie ze faceci są pewniejsi swoich atutów i nie muszą sciemniac i jednocześnie są w stanie narzucić swój sposób pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:01 albo będzie po musli faceta albo nie będzie wcale. Po lepiej odejść niż dać się sprowadzić do roli "męża swojej zony". Honor i duma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:12 No to pojechałaś :) i zapewne jesteś kobieta tiaaaaa...a jezeli jakimś cudem jesteś to ja ci chętnie podziękuje za wspieranie mężczyzn o identycznych poglądach najchętniej środkowym palcem, ale uczono mnie ze to nieładnie dlatego powiem tylko " wróć do garów" i pamiętaj nie gadaj za dużo -służ i milcz a nagroda z pańskiego stołu cię nie minie...szkoda tylko, ze klapnie na ziemie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...no nie wiem, jestem facetem, ale jakoś inaczej to widzę, to ze ktoś dużo gada w pracy a mało robi zdarza się tak samo panom, i należy do pewnej strategii postępowania, dość prymitywnej zresztą na która łapią się jedynie mało inteligentni szefowie i nie przypisywałbym jej jednej płci. Zaś co do stawiania na swoim za wszelką cenę, to trzeba być idiotą a nie męskim mężczyzną - czy to w pracy czy w domu - jeżeli pomysł czy idea wypływająca od kobiety jest dobra dla firmy czy rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@matuzalem0325 Dlatego inteligencja nie jest przypisana do płci tylko do człowieka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To znowu ja wasz szowinista. Inteligencja nie jest przypisana do płci tylko człowieka. OK dobra. Ale czy żeby inteligencja się "rozwinęła" wynikło coś z niej dobrego nie potrzebne są też inne cechy. Czy osoba inteligentna a tchorzliwa coś osiągnie. Czy inteligentna a nie mająca pojęcia o otaczającym świecie coś osiągnie. ( typ informatyka gika). Czy takie cechy jak upór, nie podawanie się nie ssą w stanie zastąpić w pewnym stopniu inteligencji w osiągnięciu pewnych celów. Pytanie zasadnicze które was zdenerwuje;) czemu firma mając dwie tak samo inteligentne osoby zatrudni częściej faceta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym jeszcze dodała pytanie czy inteligentna osoba nie stwierdzi ze ma w d***e wyścig szczurów, wszak praca to przywilej niewolników. Lepiej wysłać do niej meza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...jak sam twierdzisz obie kandydatury są tak samo dobre, więc wybiorą faceta jedynie z powodów pozamerytorycznych :) ...kobieta albo ma dzieci i będzie musiała czasem pójść na opiekę, albo co gorsza nie ma jeszcze dzieci i prawdopodobnie będzie je miała i pójdzie na macierzyński, może w najmniej dla firmy odpowiednim momencie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Nie, ponieważ brak inteligencji pomimo cech przez Ciebie wymienionych zaprowadzi ją tylko do określonej poprzeczki, dalej nie pójdzie. Osoba inteligentna a o cechach jakie jej przypisałeś będzie ich świadoma i poszuka odpowiedniej dla siebie drogi ku realizacji celu. A co do ostatniego pytania - durnowata dyskryminacja płci i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewentualna ciąża i nieobecność w pracy jest merytorycznym powodem. Jako firma mamy zarabiać, nie realizujemy polityki demograficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś A to się już ponoć zmienia, teraz jest trend zatrudniać ludzi w wieku rozrodczym i koniecznie kredytem, najlepiej we frankach :O Wiecie co? Do duuupy to wszystko :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przez wiele setek lat kobieta musiał dostosowywać się do wymogów mężczyzn. W druga stronę do nie zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:56 piateczka, niech sobie tam pracują koleżanki ile wlezie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Dlatego będziemy mieli Seksmisję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...no popatrz, co się więc dzieje że jednak kobiety zatrudniają, widać opłaca się pomimo tego ryzyka kobiety zatrudniać. Jeżeli uznasz za względy merytoryczne fizjologie kobiet to weź jeszcze pod uwagę że powinni zwalniać ludzi którzy zachorują, a może też prezentują inną filozofię czy preferują inny tryb życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@matuzalem0325 Wiem :) @ 12:01 Zgadzam się w 100% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój kolega z pracy, który jest ukrytym szowinista, w trakcie dyskusji o emancypacji i w ogóle o "wojnie plci" stwierdził: ze on jako facet zawsze się ustawi w odpowiedni sposób, bo czy jest na gorze czy na dole on ma zawsze orgazm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...nie rozumiem dlaczego tu ciągle padają skrajne poglądy, dlaczego to ciągle któraś pleć ma dominować nad inną ...bo co ? bo zaszłości historyczno kulturowe ? ...świat się zmienia, kultura też, ...nie twierdzę że wszystko zmierza we właściwym kierunku, niestety zmienia się mimo tego co byśmy nie zrobili, więc trzeba się do tych warunków przystosowywać. Jedną z tych zmian jest konieczność związków partnerskich w określonych sytuacjach. Nie ma nic przeciwko tradycyjnym rolom płci w związkach o ile odpowiada to obu stronom i istnieją ku temu warunki. Nie uważam za w porządku że kiedy warunki zmuszają obie strony do zapierdzielania aby otrzymać rodzinę, pan i władca po pracy jest wolny a kobieta ma się zająć przypisanymi jej historycznie i kulturowo sprawami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..."ze on jako facet zawsze się ustawi w odpowiedni sposób, bo czy jest na gorze czy na dole on ma zawsze orgazm. " ...a jak nie to łaski bzzz, sam sobie go załatwi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
matuzalem0325 dziś Jak to dobrze, że mężczyźni (no może mniejszość) mają takie zdanie :). Tak, nie ma co rywalizować, stawiać na swoim, udowadniać i takie tam ;) :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...widać facet jeszcze nie słyszał o embargu na sex :))))) ...pożyje to się przekona :) ...i żeby nie było ...jest to jedno ze zachowań niektórych kobiet, które potępiam z cała surowością i stanowczością :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×