Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gościnnaona

Mamy na Maj 2016

Polecane posty

Gość Aliceee
Wyniki z moczu wyszły mi nie za fajne :( nablonki płaskie liczbę pasma śluzu b.liczne bakterie liczne :( ciekawe co mi powie jutro gin. A tak to reszta badań super. Boję się strasznie jutrzejszej wizyty. Miałam ostatnio sen ze mam duży brzuszek i widać stopkę malenstwa. I ten sen daje mi trochę nadzieji że musi być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
No właśnie rzecz w tym, że ginekolog mówiła do 8.11, terminu nie było i zapisali mnie na 10. Moja lekarka mówi, że mam iść i powiedzieć lekarzowi, że okres miałam trochę później. Muszę dokładnie policzyć w którym będę tygodniu i dniu. Ja dziś przez kilka sekund widziałam maluszka :D właśnie jak byłam po skierowanie na USG genetyczne. I mam zdjęcie na którym jest coś co wygląda jak maleńka stópka :D A co do nasilenia mdłości to mam podobnie ale jedynie dziś i 2 dni temu, wczoraj był spokój...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jak ktorej sie udalo? chcialam dowiedziec sie czy macie odpowiednie poduszki do spania? np z supermami? na czym spicie, w jakiej pozycji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Nie dodało mi posta. A tak dlugo pisałam-.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Ja nadal śpię jak spałam i cieszę się tym puki mogę... nie wiem jak zasnę kiedy wyskoczy mi brzuch . Zawsze na nim śpię... a poduszkę mam starą, bardzo. Najwygodniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowy_groszek
Cześć dziewczyny :) Nie pytajcie czemu o tej porze... Śnią mi się dziś jakieś głupie opaski w kółko, musiałam na trochę się oderwać od łóżka, bo zwariuje. Miałam dziś wizytę, było USG, myślałam że będzie już przez brzuszek, ale mało było widać, więc trzeba było dopochwowo i widziałam dzidziusia z nóżkami i rączką, dużą główką i wyraźnie bijącym serduszkiem, więc super, wyglądał jakby do nas machał i leżał do góry nogami ;) Dr zrobił mi cytologię, rano mam badanie krwi i spotkanie z położną, żeby wypełniła kartę ciąży i mam dzwonić, aby się umówić na USG prenatalne, w podane miejsce, u mnie za 250 zł. Dzidziuś wygląda na 10 tydzień, ale na 100 procent okaże się po prenatalnym. A ostatni okres miałam 5 sierpnia, więc wychodziłby dalszy tydzień, no ale przez to, że w czerwcu odstawiłam antykoncepcyjne tabletki, a już w sierpniu zaszłam w ciążę cykl był troszeczkę zwariowany i owulacja się opóźniła. Czekam na to prenatalne, bo bym chciała wiedzieć kiedy będzie data porodu i w którym dokładnie tyg. jestem. Z wrażenia dziś pochwaliliśmy się wszystkim przyjaciołom i rodzinie naszym szczęściem :) Kolejną wizytę mam 18.11. A co do spania, to tak jak moja poprzedniczka, w pościeli bez zmian, uwielbiam spać na brzuchu, a jak śpię na boku, to coś pod brzuch podkładam, bo jakoś mi nie wygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka_84
Wadowice ja mam TSH ostatnie 3,2 - więc zwiększoną mam dawkę leku mimo dobrego FT3 i FT4. W pierwszym trymestrze zaleca się do 2,5 TSH tak więc uszy do góry :) A robiłaś FT3 i FT4 bo to w ciązy ważne żeby dodatkowo robić... TSH reaguje wolno i niekoniecznie widać aktualną informację.... Na drugi trymestr norma jest 3,0... Bo dzieciątko ma już wtedy swoją tarczycę więc jest bezpieczniejsze :) Jak masz graniczne FT3 i FT4 albo poa normą to ja bym zwiększyła dawkę już przed wizytą... TSH jest ok :) Co do bakterii w moczu to w ciązy podobno to normalne - tak twierdzi moja dr i koleżanki jak dopytywałam przed wizytą... Ważne ile masz leukocytów do tego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliceee
Ja od wczoraj swiruje nie mogłam usnąć potem obudził mnie o 2 w nocy okropny sen :( tak się boję wizyty ze mogę coś złego usłyszeć a tego bym nie przeżyła. Wszystko wyszło dobrze prócz tych bakterii i nablonkow płaskich licznych... Ciekawe co mi ginekolog powie ja do 15 to zwariuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Telimena: alicee, jak tak się denerwujesz, to wyłącz kom i idź na spacer - to dobre na nerwy :) Swoją drogą nie stresuj się tak dziewczyno, bo szkoda nerwów, a teraz już tylko pasmo wyzwań przed Tobą! ostatnio same dobre wieści, więc u ciebie też ok będzie. Ja miałam podwyższone tsh w I ciązy i Euthyrox mi dali. Badania to ja dopiero ok. 11-12 tc zrobię, więc póki co nie wiem, jak u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka84 nie badałam ft3 i ft4 tylko tsh. Ja się leczę na tarczyce i ani endokrynolog ani ginekolog mi nie kazał ale zawsze wyniki ft miałam ok. A co do leukocytow to pisze obecne 5-10 granicą 0-5 bakterie liczne :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka_84
Ja mam usg genetyczne też w 12 tc... czyli 3 listopad... na szczecie lekarz do ktorego chodze ma uprawnienia i fantastyczny sprzet.. wiec to on je bedzie robil... i obiecal ze nawet paluszki u raczek będziemy mogli policzyc ;) Co do snu ja zupelnie z nim nie mam problemow poza wstawaniem siku ;) brzuch jeszcze nie urusl i nie przeszkadza ;) Ta specjalna poduszka pozniej pomaga? Pytanie do dziewczyny ktore juz rodzily oczywoscie ;) Ja ze spcjalistycznych ciążowych gadgetow to kupilam adapter do pasow w samocjodzie... zeby po brzuchu nie biegły. .. bezpieczensywo przede wszystkim szczegolnie ze codziennie pare km do pracy robie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka_84
Ja bakteri mialam 160 a leukocyty 1-3 i powiedziala ze to ok... No moja endo mowi ze w ciazy ft3 i ft4 wazne bo pokazuje stan obecny... TSH uwaza ze mozna zbic do tych 2,5 ale ze nie ma co sie marywic bo skoro ft3 i ft4 w normie to znaczy ze dziecku hormonow nie brakuje.. Zresztą sama pewnie wiesz ze wynik TSH pokazuje stan sprzed jakiegos miesiaca... A jaka dawke bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliceee
Telimena- mam nadzieję ze ja też usłyszę dobre wieści. Bo pragnę dziecka jak niczego innego na świecie. Oglądam seriale jakoś przy tym się relaksuje. Chyba tak zrobię i pójdę na spacer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka_84
Wadowice ja tez sie lecze na tarczyce i przed ciaza tez tylko tsh endo zlecal..... ale jak przyszlam z info o ciazy to natychmiast na badania wyslal i wlasnie z ft3 i ft4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No kurcze właśnie jak kiedyś pisałam moja endokrynolog okazała się nie bardzo. Ginekolog jak usłyszał co mi naopowiadala powiedział ze to nie lekarz tylko konował i że on mnie poprowadzi. Chyba pójdę i dorobie to ft3 i ft4. Zobaczę co mi powie ginekolog we wtorek. Ja biorę eutyrox 75 ale dawki miałam różne nawet 100 bo mi tsh bardzo skacze i tak już 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Dzień dobry:) Widzę, że nie ja jedna miałam ciężką noc. Teraz wstałam i piję kawkę. Długi czas musiałam sobie tej przyjemności odmawiać :) Alice nie martw się, na pewno wszystko będzie dobrze! Teraz spokój jest bardzo ważny. Ja jakoś się uspokoiłam. I czuję że to dobrze. W nocy dużo myślałam... widziałam na USG małego człowieczka i to dla mnie absolutnie abstrakcyjne doświadczenie. Takie... nieprawdopodobne... następna wizytę mam dopiero 5.11, a Genetyczne 10.11 Dobrze, że udało mi się na NFZ:) Ps. Je.robi się dopochwowo czy przez brzuch? Poza tym... czytam tak o tych waszych badaniach a ja swoich jeszcze nawet nie zrobiłam:c przynajmniej będą na świeżo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka_84
Wadowice a w ciazy zwiekszylas dawke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
telimena: ja w 13 tc genetyczne miałam przez brzuch. Pierwszą ciążę zupełnie inaczej się przeżywa...tak się celebruje itd. :) Tez pamiętam to uczucie. Teraz bardziej konkretnie do tego podchodzę, wręcz miewam takie dziwne nastawienie czasem...hm, może któraś z Was zrozumie... Po prostu dawniej myślałam tylko: będzie dziecko, to będzie cudownie...itd. A teraz wiem, że cudownie będzie, jak zdrowe się urodzi, ale dalej to już nie taka bajka :D Zastanawiam się, jak ogarnę dwójeczkę itd. - mój syn chce ze mną spać itd. jedyny plus, różnica wieku 4 lata, to już troszkę jest. Podziwiam dziewczyny, które mają 1, 2 lata różnicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już w 10 tyg miałam robione przez brzuch USG więc genetyczne teraz w poniedziałek w 12 tyg to juz napewno bedzie przez brzuch. Bo od 12 tyg macica jest coraz wyżej spojenia łonowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uśka89
Aliceee daj znać jak po wizycie!!:) Xxx Naomincia ja genetyczne miałam dopochwowo, ale później pani dr obejrzała też przez brzuszek, i wszystko było ładnie widać :) Ale Ty już będziesz 13/14 tydz więc myślę że zrobi Ci przez brzuch :) Xxx Telimena to będziemy mieć podobną różnicę wieku :) U mnie będzie 3,5 choć rocznikowo 4.. A co do podejścia do drugiej ciąży, to absolutnie się z Tobą zgadzam.. To już nie to samo co pierwsza, bardziej świadomie do tego podchodzę.. Macierzyństo to coś najpiękniejszego co może zdarzyć się kobiecie, ale są też trudne chwile.. Jedynie u mojego męża zaszła pozytywna zmiana.. Za pierwszym razem, dopiero jak nasze dziecko pojawiło się na świecie, dotarło do niego że został ojcem, ciąży jakoś bardzo ze mną nie przeżywał.. Cieszył się bardzo, ale teraz inaczej się zachowuje. Często trzyma rękę na brzuchu, mówi do dzidziusia, a na ostatnim usg był bardziej wzruszony niż ja :) Tłumaczy to tak, że wcześniej bał się tego jak dziecko się urodzi.. Czy damy sobie radę, jak zmieni się nasze życie. Ale już się przekonał że nie taki diabeł straszny, i doczekac się nie może kolejnego bąbla :) Xxx Ja też dziś kiepsko spałam.. Bardzo mnie brzuch bolał w nocy..Tylko leżenie na lewym boku przynosiło ulgę.. Aż się trochę wystraszyłam, ale na szczęście rano przeszło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Uśka z tym facetem to mam podobnie, mój też jakoś się nie angażuje... tzn zawsze dużo pyta, interesuje się ale jakby nie do końca wierzył. To nasze pierwsze dziecko. Wiem, że się boi bo często o tym mówi. Ja też się boję, nie ukrywam ... nigdy nie było nam lekko a dziecko to nie tylko radość i cud ale i wydatki. Nie chcę żeby mu brakowało czegokolwiek... Nie mogę się już doczekać kolejnej wizyty. Majowy groszku ja miałam okres tak samo jak Ty. Ciekawe jaki wiek ostatecznie mi stwierdzą:) Alice pisz jak wrócisz, Dark a co u Ciebie? Daj znać!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka_84
Kurcze a moj maz to szaleje i od pozytyenego testu juz do brzucha gada... jest ze mna na kazdej wizycie u lekarza... dopytuje sie na nich wiecej niz ja... w domu tez szalensywo... niestety da mi nawet odkurzacza dotknac... a jak dzwonie do niego w porze o ktorej tego zazwyczaj noe robie to jest autentycznie przerazony ze cos sie stalo... Moze to kwestia wieku.... mlodzi juz nie jestesmy... o dziecko tez staraliśmy sie dlugo... i w sumie od dawna rozmawialiśmy ze to jedyne czego nam do szczescia brakuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliceee
Jeju jestem tak szczęśliwa . A tak się martwilam cała drogę do gin płakałam ze bedzie źle ze nie dam rady. Od razu jak weszłam zmierzył mi ciśnienie i mu mówię ze boję się strasznie ze w nocy nie spałam przed tą wizyta ze mnie piersi przestały boleć nie kloly mnie jajniki do środy . I też się wystraszył bo od razu wziął mnie na usg i mówi serduszko bije dziecko rośnie. I pyta się czy już lepiej się czuje ja mówię ze tak. Ulzylo mi niesamowicie. :) mówi ze widocznie w moim przypadku zanik paru objawów nie oznacza nic złego. :) za dwa tyg ma mnie przygotować i poinformować jak wyglądają badania prenatalne czyli za 4 tyg będę miała prenatalne . :) muszę zrobić posiew moczu bo wyniki nie za dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka84 i w cyklu starań zrobiłam tsh i było 3,5 i z eutyrox 62,5 zwiększono do 75. Zaraz jak się dowiedziałam że jest ciąża :) badania i wizyta u endo i wynik 1,7 i nic nie kazała podnosić, mówiła że w pierwszym trymestrze to tsh spada i żebym się nie przestraszyła jak by trochę w nadczynność wchodziło a tu w ogóle nie spadło. Ginekolog też nie mówił żeby podnieść ale co powie teraz to zobaczę. Kurcze dziewczyny mi się okropnie spi, zawsze spalam na brzuszku ale wieczór jest już dość spory i troszkę mnie gniecie, może to troszkę też kwestia świadomości :) najczęściej teraz usypiam na lewym boku ale budzę się w nocy kilka razy i na siku też. Ale spać to już o 21 śpię :) dobrze że moja córeczka jest śpioch i po przedszkolu zmęczona i o 20 już spi. Ja będę miała 4,5 roku różnicy, może nie tak mało ale myślę że teraz na spokojnie dam rade :) Co do odczuć to mam tak samo jak wy, w pierwszej ciąży zupełnie inaczej, świrowałam, czytałam na int a teraz na spokojnie jakoś :) ale na wizytę nie mogę się doczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowamama24
Alice cieszę się że wszystko dobrze :-) Oby teraz było mniej tych zmartwień. Heh mój mąż sama nie wiem . Niby sam chciał starać się o 2 dziecko A teraz gdy jestem w ciąży to co to chyba wcale nie interesuje. Nawet nie mówię mu o swoich obawach odnosnie ciąży. Do domu wraca po 18. Soboty również mało co jest w domu. Gdy mu mówiłam że go potrzebuje to nie zareagował wcale. Po prostu te mdłości mnie wykanczaja A do tego w domu 2,5 letnia córka która daje popalić i ja z nią siedzę od rana do wieczora. Xxx U Nas różnica będzie dokładnie 3 lata. Bo córa z maja i kolejne maleństwo tez z maja. Xxxx Przepraszam że tak chaotycznie Ale nie miałam się komu wygadać A tutaj tak jakoś inaczej i wy takie kochane i zawsze wesprzecie. Miłego wieczora i przede wszystkim spokojnych nocy wam życzę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka_84
Ja juz dawke 2 razy podnosilam odkad jestem w ciąży. .. generalnie mala nadczynność jest ok... lepsza niz niedoczynnosc wiec jak tsh spadnie ponizej normy lekko nie ma co panikowac... Ja mialam mniejsza dawke przed ciaza niz tu 3 dni w tygodniu 25 dni 50.... po tescie ciazowym podnioslam od razu do 50 codziennie jeszcze przed wizytą u endo... ale ona potwierdzila moja decyzję... po miesiacu podniesiona dawka co drugi dzien naprzemiennie 75 z 50... Tak jak juz pisałam moja endo po informacji o ciazy od razu skierowanie nie tylko na tsh ale i na ft3 i ft4 dala..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziki gon
Cześć dziewczyny. Ja też mam termin na maj. Dołączam do dyskusji :-) Jeśli chodzi o badania moczu to też miałam bakterie, liczne nablonki i leukocyty 5-10. Lekarz powiedział, że w ciąży to zupełnie normalne. Powiedzcie mi czy Wy też wstajecie w nocy na siku dwa lub trzy razy? I czy też macie czasem takie okropne wzdęcia, że aż skórę prawie rozsadza? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka_84
Tak ja tez wstaje kilka razy w nocy... strasznie to wkurzajace ;) I to jest chyba jedyny objaw ciazy jaki mam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowamama24
Dziki gon ja jakoś nie wstaje w nocy nie wiem czy to dobrze czy źle. Ale jakoś mało piję ostatnio. A tak to mdłości nadal męczą, czasami czuje się jakby coś siedziało mi na żołądku. Wyprawy do sklepu są dla mnie katastrofa w szczególności jak przechodzę koło wędlin i mięs. A wy jak tam dziewczyny się czujecie? Miłego dnia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania UK
Dziewczyny mieszkam w uk 2dni temu dowiedziałam się ,że jestem w ciąży chyba 5TC To będzie moja 3 ciaza. Wizyta u położnej dopiero 3.11. (W uk nic nie dają na podtrzymanie do 12TC)Od wczoraj zaczęła mnie strasznie skóra swedziec, najpierw na piersiach później dłonie,brzuch plecy nogi i stopy. Dopiero co wstałam i czuje,że mnie swedzi ale staram się nie drapac. Miała któraś z Was taki problem ze skórą ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×