Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gościnnaona

Mamy na Maj 2016

Polecane posty

Gość Fasolka_84
Moim znajomym pomagal imbir... kawalek swiezego imbiru dodany do herbaty np. oczywiscie imbiru nie jadly tylko pily na ta herbatke i to wystarczalo... jest tez jakis preparat w aptece na bazie imbiru na mdlosci w ciazy.... ale w zwiazku z tym ze u mnie ich brak to nie podam wam nazwy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
telimena: no to super, że wizyta udana! Luthien, współczuję złego samopoczucia, ale prawdopodobnie minie ci to po pierwszym trymestrze. Ja sobie nie wyobrażam wymiotować codziennie...masakra jakaś. Dobrze, że mnie to omija szerokim łukiem. Ja za to wiecznie niedospana, syn dał mi popalić pół nocy. I wcale nie ma co zazdrościć chodzenia do pracy - ja marzę o l4, ale za wcześnie na to jeszcze...Do połowy grudnia wypadałoby pociągnąć, ale zobaczymy, jak będzie. Zbieram się jednak, żeby szefowi powiedzieć, może dziś nawet. Wcześnie jest co prawda, ale jak mi syn zachoruje to wolałabym wciąż L4 na 100% i głupio by było, gdyby szef z papierów się dowiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
telimena: posta mi zjadło, gr... Gratuluję udanej wizyty - takie wieści cieszą! A złego samopoczucia szczerze współczuję, nie wyobrażam sobie wymiotów co dzień! W ogóle sobie ich nie wyobrażam... Ja tam wcinam równo-szczęściara ze mnie. Mój problem to wieczne niedospanie przez synka...ledwo do tej pracy wstaję rano. Piszmy coś na wesoło, bo ta aura za oknem i w ogóle te początki niepewne i trudne to...porażka jakaś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
telimena: o, wskoczył mój post! wow...z 2 h opóźnieniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
telimena: róznie piszą - 14, 15 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwatpiona
hejka kobietki. dzis byłam u swojej gin i tak mnie w....a ze jeszcze mnie nosi . otóz jak wczesniej mowiłam 1 pazdziernika miałam krwaienie ale w szpitalu powiedzieli ze z dzidzia jest ok. dzis ide do tej swojej .... z dusza na ramieniu czy wszystko jest ok a ona nie zrobiła nawet usg zeby sprawdzic ,wypisała tylko mi karte ciazy i kazała przyjsc 6 listopada . jak tak mozna na odpier... aby od siebie wyszłam z płaczem i sama niewiem co mam robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
iWitam, jestem w 15 tygodniu ciąży, na zwolnieniu lekarskim od 3 tygodni. Mimo zwolnienia lekarskiego, pracodawca wydzwania do mnie z numeru służbowego, a także poprzez 'kolezanki' z pracy, dostaje rowniez smsy od innych pracownikow z prosbą od p.kierownik bym przyszła przekazać swoje obowiazki. Rodzi się tu pytanie czy ma prawo do mnie wydzwaniać? Czy może nakazać mi prxyjście do pracy?proszę o pomoc, nie wiem co robić? Po nocach mi się praca śni,.spać nie mogę, a to fajne nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
telimena: zwątpiona, myslałam o tobie ostatnio, bo nie pisałaś. A pytałaś, czy może Ci usg zrobić albo wprost czemu tego nie robi? co do pracy - myślę, ze nie masz takiego obowiązku...ale z drugiej str. wypadałoby przekazać stanowisko...choćby grzecznościowo - jeśli siły pozwalają i zdrowie...ale to zalezy od stosunków w pracy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
telimena: co ona Ci w ogóle powiedziała, zwątpiona. Może skoro ostanie badanie było ok, to po prostu wychodzi z zał. że jest ok? ja cały czas mam wrażenie, że nadmiar usg nie jest wskazane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwatpiona
usg ostatnio robili mi na izbie przy tym krwawieniu ,i w karcie informacyjnej wpisał zeby na wizycie zrobic usg kontrolne , ona to olała jak zapytałam czemu nie robi usg to mi powiedziała ze w ciazy tylko 3 przysługuje a ja juz jedno miałam w 5 tc . jak mozna dac karte ciazy gdzie sie nawet nie sprawdziło czy z ciaza jest wszystko ok , tym bardziej ze w marcu ciaza obumarła a i wiek moj juz nie 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dark_paradise
zwątpiona kurcze sama się zbulwersowałam! Zastanów się nad zmianą lekarza prowadzącego...Ja dla świętego spokoju umówiłabym się czym prędzej prywatnie dla spokoju ducha. x Ja czytałam, że 2 trymestr jest od 13,5 tyg. Ja dziś zaczynam 13 tydzień:D już niedługo... :) x co do pracy - nie wiem czy pracodawca ma takie prawo. Formalnie chyba nie, jednak jak masz zamiar do tej pracy wrócić, to lepiej żebyś w pracy wszystko wyprostowała. I oczywiście jak wspomniała Telimena z grzeczności wypadałoby. Ale nie wiem jakie tam stosunki macie w pracy. Ja pracowałam i uczyłam dziewczynę, która mnie zastępuje, przez ok.2-3 miesiące (to było przy 1szej ciąży).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwatpiona
tak tez uczyniłam umówiłam sie na wtorek do innego lekarza piernicze bede chodzic prywatnie wole zapłacic i miec pewnosc ze nie zbedzie mnie . takich lekarzy nie powinno byc bo to przyjmowanie na sztuke . teraz do wtorku bede siedziec jak na szpilkah .w domu to normalnie sie popłakałam z nerwów mam wielka ochote wrócic tam do niej i nawtykac tej starej torbie troche łaciny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem umówiona tak w pracy, że jestem pod telefonem, ew. przez e-mail. Wydaje mi się, że jeżeli chcesz do tej pracy wrócić to dobrze byłoby jakoś zakończyć swoje sprawy... a nawet jeśli nie to starając się o nową pracę po macierzyńskim przyszły pracodawca może zadzwonić do Twojej obecnej pracy- a wtedy raczej nie należy oczekiwać pozytów... Nie możesz po prostu pojechać po pracy bo jesteś na zwolnieniu lekarskim. Ja od miesiąca codziennie odbieram telefony właśnie od tej koleżanki, która mnie zastępuje. Dzięki temu wiem, że moje sprawy które zaczynałam już się powoli kończą z pozytywnym skutkiem, a oprócz tego omawiam z nią bieżące rzeczy i przekazuję obowiązki. Dziewczyny musimy pamiętać, że wg kodeksu pracy w ciąży nie jesteśmy całkowicie nietykalne- jeżeli pracodawca udowodni, że firma ponosi straty z naszej winy- mają prawo zwolnić kobietę w ciąży. Dlatego uważam, że najlepiej jeśli zadzwonisz do pracodawcy i zaproponujesz ewentualną pomoc telefoniczno- internetową. Możesz również wysłać e-mail z listą rzeczy, które należy robić na Twoim stanowisku, informujący o zacżetych projektach itd. Oczywiście wszystko zależy od Twojego charakteru pracy. Ale myslę że warto spróbować. A i Ty po takim rozwiązaniu nie będziesz się martwiła że zostawiłaś niedokończone po sobie sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
telimena: zwatpiona, to faktycznie - jesli tak miałas na wypisie, to dziwne, że ta lekarka tak to zostawiła. Dobrze, że umówiłas się gdzie indziej. Postaraj się uspokoić - nic więcej nie zrobisz teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Ja dziś wchodzę w kolejny tydzień. Generalnie to przełom 9 i 10 tygodnia. Jutro będzie 10 tydzień i 1 dzień... czyli 11 tydzień? Nie rozumiem tego :( Zwątpiona, dlatego właśnie ja na kase chorych nie pójdę. Mam za ścianą kuzynkę, która tak chodzi i nie jest zadowolona . Wciąż ma jakieś pytania i obawy... dziwnie Cię potraktowali... Ja w sumie z pracy żadnych telefonów nie mam ale wydaje mi się że lepiej zadbać o dobre stosunki z szefową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwatpiona
ja juz wiecej tez nie pojde na nfz piernicze zdrowiem placic i nerwami i nadal siedziec sie domyslac czy wszystko z bablem jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
telimena: nao.... - czyli zaczynasz 11, a skończyłaś 10;) ja też się w tym gubię czasem.. Nieprzytomna jestem i brzuch mnie pobolewa...łózka mi się chce, a po pracy nawiedzi nas fryzjerka w domu i będzie zamieszanie...eh. Chciałabym pchnąć czas o miesiąc do przodu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naomincia wg mnie jutro zaczynasz 11tc:) wychodziłoby że ostatnią miesiączkę zaczęłaś w sobotę. x zwatpiona - na Twoim miejscu też bym się nie zastanawiała i chodziła prywatnie. Ale Dziewczyny nie można do końca generalizować. Tak jak kiedyś pisałam ja chodzę na nfz i jestem bardzo zadowolona. Moim zdaniem to kwestia lekarza i jego wyrachowania czy wypalenia. Mój robi zawsze usg, ponadto jak coś się dzieje każe przyjezdzac do szpitala gdzie pracuje (za darmo), albo do gabinetu prywatnego. Mam kontakt telefoniczny i smsowy, wiec naprawde nie mam się do czego przyczepić. Choć zdaję sobie sprawę, że to wyjątek:) Współczuję Ci przeżyć. Nie dość, że na początku ciąży przeboje, to jeszcze taka lekarka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowamama24
Zwiatpiona na twoim miejscu też bym poszła do innego lekarza. Ja w karcie ciąży mam że będę miała wykonane 5 usg. I tak też miałam w pierwszej ciąży i wszystko było ok. Teraz mam usg 2 listopada. Xxx Noamincia ja też nie rozumie tych tyg. Ja dzisiaj mam 10+1. I wyskakuje mi że to 11 tydzień. Xxx dziewczyny do kiedy trwają mdłości bo mnie już to wykańcza Ale trzeba dac radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiapro
Hej Justyna to jesteśmy na tym samym etapie ;) też mam na 5.05. termin ;) Ja na genetyczne idę do innego lekarza. Koszt to 250-300zł, nie wiem dokładnie. Mam je w środę i z jednej strony nie mogę się już doczekać, bo ostatnio widziałam maluszka prawie miesiąc temu, a z drugiej boję się, że coś może być nie tak. Jeśli chodzi o to czy rodzić, czy nie rodzić chorego dziecka, to przed ciążą byłam bardziej za tym, żeby usunąć, aby ono się nie męczyło ani ja patrząc na to jak cierpi. Natomiast, gdy już dziecko pojawiło sie u mnie w brzuchu, to stwierdziłam, że jakie by nie było urodzę je i będę kochać. Co bym zrobiła gdyby rzeczywiście coś takiego mnie spotkało? Pewności nie mam. I drogie przyszłe mamy życzę nam, żebysmy nie musiały podejmować takiej decyzji. Trzymam mocno kciuki, aby każde z naszych maleństw przeszło pomyślnie usg genetyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiapro dziękuje!tez nam wszystkim życzę pomyslnych genetycznych!będzie dobrze! !! X Majowamamo ja dzisiaj weszlam w 13tc i dalej mam mdłości:( moze minimalnie zelzaly,albo mniej zwracam na nie uwage ,bo przez przeziebienie boli mnie gardlo i glowa:/zwariować mozna:/ X Macie jakieś fajne aplikacje ciążowe? Moja zle liczy tygodnie ciąży, bo zaczyna zawsze od poniedziałku, a ja zaczynam kolejny tydzień w piątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Dark no właśnie nie! Ostatni okres zaczął mi się w środę albo worek. Do zapłodnienia doszło w sobotę ;) Trochę to dla mnie pokręcone. Kasiapro doskonale rozumiem Twoje obawy. Mam takie same. Ale tak już bym chciała zobaczyć maluszka... Telimena co robisz z włosami? Można farbować w 1 trymestrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasiapro, to super :) Ja już bym chciała, żeby ten czas leciał szybciej, chyba bym spokojniejsza była. Co do tygodni ciąży to jak jest np. 10 tygodni i 1 dzień to jest to 11 tydzień ciąży. Tak jak np. macie dwa tygodnie urlopu a jesteście na wolnym już 4 dni, to jest to 1 tydzień wolnego :D Pobolewania brzucha to chyba norma, mnie też lekko boli, ciągnie ale leżenie pomaga. Justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowy_groszek
Cześć Justyna :) X zwatpiona Strasznie Cię potraktowała, dla niej to 5 minut roboty, dla Ciebie kilka dni stresu niewskazanego w ciąży. Ja na Twoim miejscu też szybko poszłabym prywatnie. I powodzenia, daj znać jak będą nowe wieści. X gość Ja również jestem na L4, pracuje na dwóch etatach i sama na odchodnym zaproponowałam tu i tu, że chętnie przyjadę przekazać obowiązki jak już znajdą kogoś na zastępstwo. Myślę że nie warto palić za sobą mostów, ale oczywiście decyzja należy do Ciebie i też pytanie czy nie chcesz tam jechać ze względu na złe samopoczucie, zdrowie, czy bo tak. X dark_paradise Ja korzystam z dwóch aplikacji, Tantum Rosa i Moja Ciąża, wydały mi się najciekawsze, interesowały mnie zwarte o szybkie informacje o tym na jakim etapie jest dzidziuś i ja :) Ale co to liczenia, to dwie aplikacje, dwa terminy porodu... Więc raczej co do tych obliczeń to im nie ufam :) X Ja w końcu zdrowsza :) Cieszę się bardzo i nie mogę się doczekać 22.10. żeby zobaczyć mojego dzidziulinka :) Nadal zostały mdłości, zgaga, problemy z wypróżnianiem, zmęczenie, wstręt do jedzenia i zapachów. Dziś nawet wybrałam się do galerii, musiałam kupić kilka rzeczy i spieszyłam się jak mogłam, żeby nie zwymiotować na jakąś 'nową kolekcję' - zapachy mnie przerosły, dobrze jest być w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naomincia to w jaki sposób liczysz tygodnie?wydaje mi się, ze posilkujesz się tym co wyszlo na usg. Ale faktycznie tygodnie powinno się liczyć od 1go dnia ostatniej miesiaczki. I zgodnie z tym kazdy kolejny tydzień rozpoczyna się tego samego dnia tygodnia, którego rozpoczął się ostatni okres. Czyli u Ciebie bylby to wt/sroda. Rzadko się to pokrywa idealnie z tym co na usg (u mnie ostatnio byla roznica 2dni). Każdy lekarz będzie brał za bazę datę ostatniego okresu. Te pierwsze usg sluza bardziej by precyzyjniej określić datę porodu. X Majowy groszku tez mam aplikacje Moja Ciąża i właśnie ona liczy mi tygodnie bodajże od pon zamiast pt:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Dark, gdybym liczyła od okresu byłabym już spokojnie w 2 trymestrze. Owulacje miałam baaaardzo opóźnioną. Ale o dziwo lekarka mówiła że z OM wychodzi xxx tydzień a z USG xxx tydzień + 1 dzień. Termin z OM mam na 16.05 a z USG 15.05 Albo odwrotnie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka_84
Dziewczyny jak z tym farbowaniem w I trymestrze ? Bo ja już zdecydowanie starszę wyglądem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uśka89
Witam dziewczyny, można dołączyć?:) Ja co prawda łapię się jeszcze na kwiecień, ale końcówka, więc może być i maj :) Termin mam na 26.04.16 obecnie 12t4d :) Na szczęście jestem już po usg genetycznym, i wszystko jest ok. Dzidziuś ma 6cm, narządy ok, asp 167, nt 1,1 nosek widoczny :) Też miałam ogromne obawy przed usg (choć to moja druga ciąża), więc naprawdę spadł mi kamień z serca.. Co do objawów to wciąż mam mdłości, choć przy synku minęły mi już w 11 tyg.. Doraźnie pomagają mi tic tacki miętowe:) Jeśli chodzi o farbowanie włosów, to zarówno w pierwszej ciąży jak i teraz farbowałam:) Paznokcie też robię.. Jeśli nie dokuczają Wam intensywne zapachy, to ponoć nie ma przeciwwskazań:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×