Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gościnnaona

Mamy na Maj 2016

Polecane posty

Kasiapro bardzo dziękuję za słowa wsparcia!!!! mam nadzieję, że szybko Ci zleci te 6 tygodni! x Jutro wchodzę w 15 tc, a mdłości dalej są;/ choc muszę przyznać, że do południa jest w miarę ok, potem gorzej... x Wadowice super, że u Dzidziusia wszystko ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Dzień dobry. Ktoś nam się tu wpycha z reklamami? Forum coraz bardziej się rozrasta to się pewnie zacznie. Kurcze z tym regularnym jedzeniem to u mnie masakra. Nie wychodzi nie wychodzi:) Z wiekiem ciąży to ja zawsze też mam problem. Jutro (teoretycznie) zaczynam 13 tydzień:) Wadowice a w którym tygodniu będziesz na tym USG 4d? Clarice co u lekarza? Ja już też chciałabym zobaczyć jak fika mój maluszek♡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja lekarza mam dopiero w poniedziałek (USG) i potem wizytę w środę. Ale nie myślę o tym za dużo, choć stwierdziłam, że muszę sobie zrobić listę spraw do omówienia, bo bez tego zapomnę o czymś ważnym. Teraz próbuję się wcisnąć na kontrolę do endokrynologa, ale mi nie idzie coś :( xxx Z jedzeniem u mnie bez zmian, co 2 godziny muszę zjeść i to jakiś konkret, nie że owoc czy jogurt. Rano też mam zawroty głowy przy robieniu śniadania, zastanawiam się, czy nie powinnam czegoś kalorycznego trzymać od razu przy łóżku, bo naprawdę głodna i słaba jestem cały czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziki gon
Dziewczyny a przytyłyście coś? Ja jestem w 11 tygodniu a przybrałam już 5 kg. Boję się co będzie dalej. Oprócz tego, że mam tendencję do tycia to mam mega apetyt, szczególnie wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
telimena: u mnie gorzej, już jestem pewna, że złapałam. Jutro lekarz potwierdzi. Gorączka rośnie itd. Jest mi tak bardzo smutno. Nie mogę w to uwierzyć. Gdybym chociaż była w 2 trymestrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowamama24
Telimena A co ci jest. Jaką to choroba. Mam nadzieję że wszystko będzie ok. xxx dziki gon ja jestem w 12 tyg i narazie 5 kg mniej. Zobaczymy jak dalej będzie. Xxx Ja również rano wstaje i mam straszne zawroty głowy A do tego słabo się czuje nawet jak zjem to jest tak samo. A najgorsze że po jedzeniu mdłości nie ustępują tylko się nasilają. Xxx Jutro rano wizyta. Ostatnio coś mnie brzuch boli i na dole plecy. Taki ból jakby skurcze. Muszę mu jutro o tym powiedzieć bo trochę się niepokoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziki gon
5 kg mniej.. super. To tylko ja jem za dwoje i tyje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka_84
Telimena a jaka to choroba? Moze dzieciatku nie zaszkodzi? Ja schudlam okolo kilograma a nie mam mdlosci i wymiotow... apetyt bez zmian... chociaz teraz jeatm podziebiona i wzielam kilka dni urlopu i w domu jem zdecydowanie wiecej... Ja mam bole plecow czy raczej nieco ponizej... blizej kosci ogonowej od jakichs 3 tyg... ostatnio maz mnie musoal z podlogi zbierac jak sie do pralki schylilam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Clarice przepraszam, pomyliłam nicki;) Telimena życzę zdrowia, może z maleństwem będzie wszystko dobrze, bądź dobrej myśli. Co do tycia... ja nie pamiętam swojej wagi wyjściowej. Teraz mam ok 56,5 kg... Na wizycie miesiąc temu miałam 55.9 kg. Już szukam u siebie rozstępów:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Fasolka mnie też plecy chwilami bolą, to podobno normalne... Wyżej się nie podpisałam. To ja :) U mnie mdłości w ciągu dnia zdarzają się już sporadycznie, najgorzej jest rano jak wstaję (a staram się leżeć dość długo) . Mam odruchy wymiotne o takim nasileniu, że czuję jak wykręcają mi się wnętrzności co powoduje ogromny ból. Na szczęście po ok pół h przechdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćona35
Ja póki co przytyłam jakiś kilogram, a jem zdecydowanie więcej, właściwie to 2 godzin nie wytrzymam bez podjadania. Brzuszek już mi widać, pewnie dlatego że przed ciążą miałam zupełnie płaski. Też już szukam rozstępów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Telimena, uszy do góry, nie rezygnuj tak z dzieciaczka. Nie masz na to wszystko wpływu, ale to nie znaczy, że będzie źle. Trzymaj się :* xxx Podzielę się może taką swoją obsesją. Ja ciągle nie mogę uwierzyć, że jestem w ciąży. Najpierw zrobiłam test ciążowy, to czekałam na wynik beta hcg. Jak wyszedł pozytywny to jakoś ciągle myślałam, że to może jakaś pomyłka, biochemia itp. Kolejne testy domowe, potem drugi test beta pozytywnie - to samo. USG i bijące serduszko sprawiło, że chyba trochę uwierzyłam, ale to już było dawno temu i jakoś ta pewność mi odeszła. I teraz znowu myślę ciągle, że dopiero po USG i wizycie w końcu uwierzę. Chyba dlatego nikomu nie powiedziałam o ciąży, nikomu (poza partnerem, oczywiście). Bo jakoś mam wrażenie, że przyjdzie nowe badanie i lekarz powie "ale tu nic nie ma", więc po co innym zawracać głowę. Nie kupuję też nic dla dziecka, nie tylko dlatego, że to jeszcze czas, tylko ciągle myślę "może nie ma żadnego dziecka?". Ciekawe kiedy mi się w końcu "przełączy" w głowie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćona35
Dlaczego jak piszę z Tel to widać tylko fragment posta, a jak z komputera to cały się wyświetla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Z myślami o ciąży mam podobnie. Patrzę na te cuda dla dzieci i myślę że jeszcze nie czas bo co jeśli tak na prawdę nikt tam w środku nie mieszka ? Lekarz za tydzień, to będzie najdłuższa przerwa pomiędzy wizytami. Miesiąc i tydzień. Boję się że od tamtego czasu coś mogło się stać, zmienić... Koszmar. Wiem, że jeszcze za szybko ale tak bardzo chciałabym poczuć mocnego kopniaka w żebra... Ah te moje fazy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka_84
Clarice... ja tez się strasznie stresuje przed usg... boje sie ze na tym genetycznym okaze sie ze cos jest nie tak... no i te odstepy między usg tez mnie dobijaja... latwiej bedzie jak bedzie juz czuc ruchy dziecka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaSka909
Witam Was dziewczyny po tak długiej mojej nieobecności. Czytałam Was ale jakoś nie mogłam się zebrać aby dołaczyćdo rozmowy . Także u NAS sporo sie zmienilo obrót o 180 stopni. z Kobiety która tryskała siła i miala ochotę góry przenosić stałąm sie ociężała leniwa i ciągle nie dospana. Gotowanie czegokolwiek kosztuje mnie więcej wysiłku niż to jedzenie jest tego warte wszystko co jest juz gotowe przygotowane z wielką chęcia konsumuje. Co do Wagi wczesniej waga stała w miejscu a teraz zauważyłam iż przybyło mi od poczatku ciaży 3 kilo a czuje sie jakby ich bylo znacznie wiecej. Ja zagorzała pracoholiczka ten tydzien przesiedzialam w domu pod pretekstem grypy jelitowej w pracy juz wiedzą a że informacje juz dostałam iż zostanie zatrudniony inny tłumacz na moje miejsce gdyż nie ma innej mozliwosci nie ma, to jak to powiedziała moja szefowa zawsze dla Ciebie sie miejsce znajdzie wiec bez stresu :) także korzystam i odpoczywam bo tak zmęczona NIGDY!!!!!! nie byłam. To moja pierwsza ciąza i przezywam ja na pewno bardzo emocjonalnie choc mam odziwo wrażenie iż stałam sie oazą spokoju :) Paradoksalnie nic mnie nie denerwuje mam wrażenie iż Mój M. przeżywa Wszystko bardziej nerwowo. Niestety dziewczyny mimo iż ,,podobno'' służba zdrowia w Niemczech jest dobra to jakoś nie czuje sie tu pewnie.Jezyk znam ale mysle ze chodzi tu o inna barierę ciężko ja zdefiniować. Mam pytanie do Was czy badania prenatalne wykonuje sie tylko raz w ciązy . Ja dostałam wykaz iz w Niemczech sa one robione pomiedzy 22 a 24 tygodniem. Co do cery innych objawów to jakoś nie zauważyłam natomiast jak na 11 tydzien brzuszek mam spory i nie to ze sie tym martwię ale może zawsze wyobrażałam sobie malutka pileczke ktora bedzie widac kolo 5 miesiaca.Aaa co do tarczycy to przed ciaza mialam 0,50 tyroxyny ? a wciazy mam 0,25 czy to dobrze? kolejna wizyta w poniedzialek i nadal nie wiem czy robic genetyczne koszt tutaj to okolo 130 euro jak widac nie wszytsko jest i tutaj bezpłatne. Telimena mam nadzieje ze wszytsko sie ułoży i maleństwu i Tobie nic złego sie nie stanie :) Witam nowe Mamusie i pozdawiam te juz wczesniej poznane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej w poniedzialek mialam prenatalne wyniki bede miec 9.11. ja 2 tyg walczyłam z przeziebieniem głównie katar zaczeło juz mijac az wczoraj dopadł mnie taki bol glowy (chyba zatoki) ze masakra nie wiedzialam w nocy jak lezec. lekarz rodzinny zapisal antybiotyk i pare innych rzeczy. ale nie wiem czy brac bo mi bol glowy jakby ustał. zwolnienie z pracy mam do 9.11 wtedy ide do ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowy_groszek
majowamama24 5 kg w dół, też bym tak chciała :) U mnie 2 do góry. X Ja też mam lekkie bóle w dole pleców od kilku tygodni, myślałam że coś nie tak z korzonkami, albo nerkami, więc uspokoiłyście mnie :) Dziś za to od rana dla odmiany kłuje mnie coś z prawej strony brzucha, ale myślę że to normalne, jak kichnę, kaszlnę, albo za szybko wstanę też mnie zakłuje. X Telimena dużo zdrówka życzę :* X clarice05 Fajnie, że poruszyłaś ten temat, ja też mam takie myśli, że tego dziecka tak nie czuje (?), wiem że jest i ma się dobrze, bo już tyle razy je widziałam i sobie je wyobrażam i bardzo chcę je mieć, widzę jak brzuch rośnie (bo naprawdę już go widać), ale tak jakoś nie do końca czuje, że to prawda że będzie i że to już. Trochę mi głupio z tymi myślami. Czekam na czas kiedy tak jakoś wewnętrznie to sobie uświadomię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowy_groszek
Zapomniałam jeszcze napisać, że już zapobiegawczo smaruje się wieczorem preparatem na rozstępy z firmy palmers, bo miał dobre opinie na forach i faktycznie długo brzuch po nim jest taki jakby miękki, nawilżony. Dodatkowym plusem była cena. Minus to kakaowy zapach dla tych mam wrażliwych na zapachy, mi też przeszkadzają, ale jego jakoś znoszę ;) A Wy już czymś smarujecie brzuszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uzywalam Palmersa w 1 ciazy. Zuzylam 2 butelki/opakowania, a 3 oddalam kolezance właśnie przez ten okropny zapach:/ zakupilam za wczasu więcej, bo zamawialam w aptece internetowej (DUŻO taniej). Teraz zaczelam juz uzywac preparatu od 4 msca,a dokładniej tolpy w takim duzym sloiczku. Drogie te specyfiki,ale nie żałuję na to. W poprzedniej ciąży smarowalam się regularnie i na brzuchu w ogóle nie mam rozstepow. Tylko delikatne na piersiach. Ale im raczej trudno byłoby zapobiec, bo po porodzie urosly b.szybko i duzo. Zaczelam tez brac Femibion 2. Takze 2 trym.uwazam za rozpoczety!:-D U mnie tez ok.2kg do przodu:/ ale i brzuszek wyszedl. Apetyt na szczęście powoli maleje:-) X Telimena przykro mi, ze dopadlo Cię to chorobsko:-(lekarz będzie wiedział co robić zeby nie zaszkodzic maluszkowi! Glowa do góry! Trzymam kciuki zeby się nie rozkrecilo i szybko przeszlo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
May16 ja tez (mam nadzieję)kończę przeziębienie. Juz 2 tyg.sie męczę. Glownie katar,ale na początku bolalo tez gardlo i trochę kaszlalam. Glowa tez mnie boli i to często:/ale mi ani lekarz rodzinny ani ginekolog nie przepisali nic konkretnego. Moglam brac prenalen (jak dobrze pamiętam nazwę) na gardlo, sinulan do nosa i argentin-t tez pozwolili na gardlo. Plus lykanie rutinoscorbinu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka_84
Kaska ale z wynikow ci wyszlo ze powinnas zmniejszyc dawke? Bo w ciazy a szczegolnie 1 trymestrze zapotrzebowanie na tyroxyne wzrasta... jakie masz TSH FT3 i FT4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka_84
A rutinoscorbin mozna w ciazy? Bo albo cos mieszam albo gdzies czytalam ze nie - tez walcze z przeziebieniem :( ja łykam tylko prenatal grip care (gin tak zasugerowal)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka_84
A rutinoscorbin mozna w ciazy? Bo albo cos mieszam albo gdzies czytalam ze nie - tez walcze z przeziebieniem :( ja łykam tylko prenatal grip care (gin tak zasugerowal)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
telimena: ja mam 3x2 cerutin, więc wolno. Całą noc walczyłam z gorączką blisko 39 st. Syn zachorował na chorobę bostońską - to wirus, taka grypa. Gadałam z ginem, powiedział, że może być bardzo różnie-ok lub bardzo źle, nie wiadomo tego. Ważne będą prenatalne - mam dopiero 18.11. Oby ta gorączka nie wróciła... Trzymajcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka_84
telimena nie slyszalam nawet o takiej chorobie... trzymam kciuki... oby wytrzymać do prenatalnych... mam znajome które miały grypę w ciąży i było wszystko ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wadowice87
talimena ja też nie słyszałam o tym, musi być dobrze, napewno będzie!!! Ja u gina byłam w 12 tyg i robił mi usg i te wszystkie pomiary i wszystko ok i powiedział że na następnej wizycie jak będe to zrobi mi dokładniejsze prenatalne, ja mu mówię że będę już wtedy w 16 tyg, a on że nie szkodzi bo wszystko wyszło ok. Co do wagi to stoi na razie w miejscu, na początku 55 kg i teraz na wizycie też 55 kg. Co do samopoczucia to wieczorem nadal źle, czasem wymiotuje :( ale do tego od 3 dni głowa mi pęka dosłownie :(, przed ciążą piłam 2 kawy parzone z mlekiem ale jakoś w ciąży mnie odrzuciło, ale chyba dziś muszę spróbować się napić bo funkcjonować się nie da, tak mnie boli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowamama24
Hej ja też już po wizycie. Wyniki wyszły super. 0,5 kg mniej niż miesiąc temu. Ale dzisiaj miałam niskie ciśnienie . A i usg genetyczne jednak mam 5.11 bo będę wtedy dokładnie 13+0 tydzień . Lekarz mi powiedział że u niego to usg kosztuje 140 zł. Więc jeszcze nie jest tak źle. Xxx telimena ja również nie słyszałam o takiej chorobie. Ale mam nadzieję ze wszystko będzie dobrze jak i z tobą tak i z malenstwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×