Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
ewelina_94

Mamy na Luty 2016

Polecane posty

Gość gość Ola86
Jestem w szoku. Myślałam że mąż dziś wstał do dziecka nocą a okazało się że mała zjadła o 23 i chciała jeść dopiero o 7... Normalnie budzi się koło 4-5. Wczoraj mąż był na USG bioderek, ostatnia wizyta w maju. W prawym bioderku coś co ma się wykształcić jest na tym etapie co powinno być u 2 miesięcznego dziecka a w lewym już się wykształciło wcześniej. Szkoda że nie zapytał bo lewą nogą mała ciągle tupie ( podkurcza i wygląda to tak jakby tupała ze złości) a prawą nogę ma bierną. Ciekawe czy to od tego że tą nogą bardziej pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Aniu dobrze ze opiekunka fajna :) Sukienki moze wszystkie beda dobre i wtedy problem ktora wybrac ;) Olu u nas maly co prawda macha obiema nogami wczoraj przed kompaniem tak fikal i raczkami i nogi ze smialismy sie jaka radocha ze rozebrany jest ale tez zalwazylam ze u nas akurat lewa noga troche bardziej fika w czwartek jedziemy na bioderka zobaczymy co nam powiedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
My na usg bioderek w czerwcu. Syn teraz budzi się na jedzenie o 3 i potem o 6 to już wstajemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Kasiu my kąpiemy czasem małą ze mną i wtedy kopie tak obiema nóżkami jakby pływała żabką. A w łóżeczku tylko tą lewą. Wczoraj byłam w Kaufland po mleko i okazało się że tych herbatek w granulkach nie będą zamawiać i wyprzedają to co im zostało więc wzięłam jeszcze puszkę tej na sen z malwy tymianku i lipy. Szkoda ale moja położna kiedyś powiedziała że wycofują te słodzone herbatki bo powodują próchnicę. Tyle że moje dziecko jeszcze nie ma zębów a herbatki inne np hipp są po 6 miesiącu... Swoją drogą moja ma takie coś na dziąśle jakby zgrubienie w miejscu dolnej prawej jedynki. Może to już ząb??? Do tego ciągle pcha rączkę do buzi a wcześniej nawet palca nie umiała ssać. Ponoć siostra męża urodziła się z zębem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Ola mój też wkłada pięść do buzi ale ja nie sądzę, że to ząb tylko raczej kolejna umiejętność i sprawność synka :) Ja własnie wróciłam od ortopedy bo strasznie boli mnie nadgartek. Przeciązyłam i teraz stabilizacja bo ręka sina, palce spuchnięte, jakaś torbiel galaretowata....Ale zanim kupię ortezę oczywiście musze iść do ortopedy na nfz, potem do nfzu żeby mi to podbili i na koniec do sklepumedycznego. A wczesniej do rodzinnego po skierowanie. Dzięki tym pielgrzymkom nie zapłacę 160 zł tylko 16. Ale cały dzień zmarnowany :( Poszłabym z wózkiem to syn miałby trochę spacer ale cięzko mi jedną ręką pchać wózek więc chyba musze zmobilizować męża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Dziewczyny a myślicie o rodzeństwie dla Waszych szkrabów? I ewentualnie kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Olu u mnie tak jak u Ani maly wklada raczke do buzi wczoraj nawet zaciekawilo go jego uszko to tylko poznawanie swojego cialka a slini mi sie strasznie ale to znow ze groczoly slinowe dojrzewaja czy jakos tak choc u Ciebie to zgrobienie na dziasle moze oznaczan i zeba ale zanim on wyjdzie moze nawet minac ze dwa miesiace bo czasem dlugo sie przebijaja A fikac to mi na wersalce tak fajnie fika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
My jesli sie zdecydujemy na 2 dziecko to tak za 3 czy 4 lata jak tego troche odchowamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania współczuję, u mnie po wizycie u gina okazało sie że mięśnie na brzuchu nie zeszły sie do końca i nie mogę nic podnosić także nawet na spacer sama nie mogę wyjść z mała bo wózka nie mogę znieść a windy nie mam:/ Moja mała też tupie prawa nóżka dokładnie tak jak Ola napisała choć dwiema też ale najczęściej tą jedną choć na usg niedawno miała wszystko ok. Ja początkowo myślałam, ze będę mieć trojkę maluchów a teraz to nie wiem. Jeśli będziemy się starać o rodzeństwo to jak mała będzie miała przynajmniej 3 lata bo widzę po koleżance która jest w ciąży i ma 1,5 roczne dzieciątko ledwo daje rade, nie ma nawet chwili żeby odpocząć a małego jest wszędzie pełno cały czas musi za nim gonić bo wszędzie włazi itp. Naprawdę widzę jak jest jej ciężko i współczuję. A jak za 3 miesiące urodzi to będzie miała dopiero trudno z 2 maluchów wymagających non stop uwagi. ale tęskni mi się za ciąża:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Kotulina ja bym chciała od nowego roku się starać więc jak by od razu się udało to synek miałby 1,5 roku. Pewnie momentami jest ciężko ale do ogarnięcia myślę. Gorzej by było mieć 2 z jednego roku :) Mam znajomą co ma 1,5 roczne bliźniaki i jest w ciąży bo tak chciała i się w tym spełnia. Wszystko chyba zależy od dojrzałości i nastawienia, chociaż, jak pisałam, czasem pewnie jest trudno. I też myślę o 3 dzieciaczków. Zobaczymy jak to będzie. Póki co w czerwcu robimy remont mieszkania, będziemy się przeprowadzać. Na samą myśl jest mi słabo bo zapuściłam już tutaj korzenie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania na pewno zależy od nastawienia i dojrzałości. Ta koleżanka chciała od razu mieć drugie a trzecie tak z po dużej przerwie a co ciekawe pomimo ze tak jej ciężko stwierdziła ze to trzecie chce jednak od razu po tym drugim:) to już wogole nie do ogarnięcia jak dla mnie;) daleko sie przeprowadzasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
My nie planujemy więcej dzieci. Ja jestem jedynaczką też. No ale plany planami a czasami życie życiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Przeprowadzam się w sumie niedaleko, to samo miasto tylko inna dzielnica. Ale z domku do mieszkania na 3 piętro bez windy :( Niby nasz domek nieduży, salon z kuchnią i 2 małe sypialnie na piętrze ale czuję tu więcej przestrzeni niż w tym mieszkaniu, które wcale małe nie jest bo ok. 60 metrów. Niestety nie mamy wyboru :( W czerwcu musimy robić mega remont, co też mnie wkurza. Ostatnio wszystko mnie irytuje. Nawet w ciąży tak nie miałam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi22
No u mnie mały zjada o 21 potem o 3/4 czasami o 5 potem jeszcze śpi do 7/8 wiec super☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Dziś oficjalnie pudło z ciuszkami w rozmiarze 62 zostało zaklejone. Wczoraj ostatni raz założyła ciuszki w tym rozmiarze i była nerwowa że ciasno, jak mąż przebrał od razu się uspokoiła. Normalnie aż mi smutno i łezka się zakręciła, jeszcze niedawno tonęła w tych ciuszkach a teraz tak szybko rośnie... Ehhh... A niedawno była w brzuszku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola wiem co czujesz tez tak mam... Domi karmisz piersia? u mnie okres dziś wrócił co mnie zdziwiło bo karmie tylko piersia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuśki :-* Kotulinka kijowo u ciebie z tymi mięśniami. Ania co do rodzeństwa to i ja zaczęłam myśleć nad 3 pociechą ale może dopiero za rok Dziewczyny jak u was z Okresem ja już od 23.03 nie karmię piersią i jeszcze nie dostałam :-( Ola u mnie też nie długo Filip wyrośnie z 62.. dzieciak tak szybko rosną..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Mam kontakt z jedną Mamą ze szpitala co razem leżałyśmy chore i ona urodziła tydzień później dziecko podobnej wagi, 80g mniejsze. Jej córka waży już ponad 0,5 kg więcej od mojej i jest niższa o 4cm. Zaczyna się robić coraz większa różnica. Właśnie wstałam karmić zjadła 120 ml, przedtem poszła spać o 22 :) Od dłuższego już czasu śpi na boku i zauważyłam że dziwnie się obraca na obydwa boki tak jakby się "odpychała" głową przy czym głowa leży aż nienaturalnie wygięta do tyłu. Ja ostatnio po wizycie u gin się dowiedziałam że mam strasznie dużo tych cyst na jajnikach (przed ciąża się długo staraliśmy bo mam pcos). Trochę się boję że na starość mi usuną jajniki jak prawie wszystkim kobietom w mojej rodzinie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od początku nie karmie. I okres mam od 7 kwietnia i do tej pory mam jeszcze niewiele ale mam. Byłam u lekarza i biorę leki na to żeby zatrzymać. Mój mały częściowo wyrósł z 62 juz większość zakładam 68

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
My po badaniu bioderek wszystko w porzadku u nas :) okres dostalam 8 i trwal tydz z tym ze duze krwawienie tylko 3 dni Domi co do jedzenia to moj maly jest udany potrafi co godz 60 ml albo co dwie tez 60 mu starczy a czasem placze i domaga sie 90 ml 120 to dla niego za duzo ale to chyba przez to ze ostatnio mu mleka zmienialismy i w ciagu miesiaca mial az 3 rodzaje Olu to dobrze ze udalo wam sie z malutka skoro mozesz miec takie problemy kiedys z jajnikami Ja dzis chyba mam jajeczkowanie bo mnie jajnik pobolewa wiec szansa na drugie w tym miesiacu przepada hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Domi mój mały to dopiero żarłok :) Zjada mi 120 co 2,5 godziny :) Nie ma opcji, żeby go jakoś przetrzymać lub oszukać herbatką :( Na opakowaniu jest napisane, że powinien według uśrednionej normy jeść 120 ml co 4 godz....Tylko w nocy jest w stanie tyle wytrzymać bo karmię ok 22:00 i potem o 3:00 i znowu o 6:00. W dzień nadrabia :) Rozmawiałam nawet z lekarzem na ten temat bo bałam się, że go przekarmiam ale on jest zdania, że jeśli dziecko się domaga to karmimy na żądanie nawet jeśli to mleko modyfikowane. Kolejnych dwóch pediatrów tez mi tak powiedziało. Pytałam po znajomych i każda karmi według zapotrzebowania dziecka więc przestałam się stresować i na siłę go przetrzymywać do tych 3 czy więcej godz. Może on teraz tak je bo najpierw nie przybierał na wadze, bardzo ulewał i teraz nadrabia? x Ja nadal nie mam okresu. Jajnik mnie bardzo bolał w piątek więc pewnie w odstępie 2 tygodni powinnam dostać. A tak fajnie było bez :) Zwłaszcza, że mam bardzo bolesne miesiączki :( i czasem tylko garść leków i leżenie na twardej podłodze pomaga przez bóle krzyżowe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Ja karmię na żądanie ale zjada równo co 3-4 godziny koło 120 czasem 90 ml i od tego zależy długość przerwy ( na godzinę przypada 30ml). Ale czasem zje też 150ml zazwyczaj przed nocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelinka fajnie że sie odezwałaś:) Myślałaś wcześniej już o 3 dzieci czy teraz tak Ci się spodobało?:) U nas mała jeszcze w niektóre 56 się mieści ale wiadomo że to zawyżone 62 ma dobre, a 68 wygodne:) zauważyłam że lubi wychodzić gdziekolwiek byleby coś sie działo może wtedy nawet 4h nie jeść i jest grzeczna a w domu to równo co 2h jak w zegarku:: i nie jest taka grzeczna. Ewelinka a czemu już nie karmisz? u mnie niby okres wrócił wczoraj był a dziś cisza sama nie wiem co o tym myśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola moja mała tez lubi spać na boku i ta głowę odchyla mocno do tyłu, ale robi to od samego początku. Ania podobno po ciąży okres już tak nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Kotulina trochę mnie to niepokoi czy kręgosłup jej się nie skrzywi przez to. Muszę ograniczyć trochę herbatkę bo wydaje mi się że za mało je, przybiera na wadze w dolnej granicy normy. Za to na długość za szybko coś rośnie, mamy już problem z karmieniem bo nie mieści się na szerokość fotela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Wczoraj czytalam że urodziło się dziecko 5750g siłami natury. Lekarze pomylili się z oceną wielkości dziecka miało być 4800g ale tak czy owak byli gotowi zrobić cesarkę. Babka dała radę. Wcześniej już też rodziła duże dziecko. :O Moja w 3 miesiącu jak tyle będzie ważyć to będzie dobrze. Z drugiej strony po roku waga powinna się chyba wyrównać u dzieci więc tak naprawdę to bez znaczenia jak duże dziecko się urodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Ola waga znaczenie tak naprawdę ma dla rodzącej :) No i długość też. Chociaż wiadomo, że mniejsze dziecko inaczej przybiera na wadze, inne ma zapotrzebowanie na posiłki. Tak myślę. Ja swojego syna wczoraj ważyłam i ma już 6300 :) I to czuć na rekach. Moje obolałe plecy tez mogą to potwierdzić :( No i wczoraj odłożyłam do wyniesienia rozmiar 62. A w ogóle to nie wiem czy Wam pisałam ale mój syn najbardziej lubi czarno - białe zabawki. W leżaczku ma pingwinka, z którym rozmawia i póki co to była jego ulubiona zabawka. A wczoraj dostał czarno - biała pozytywkę z karuzelką. I jak do tej pory płakał z powodu tej karuzelki, która miał z fisher price tak teraz jest zakochany. Cały wczorajszy wieczór i dzisiaj od 6 rano tylko karuzelka. Jestem mu potrzebna tylko po to żeby ja nakręcać :) Bardzo prosta zabawka konstrukcyjnie, te zwierzatka w sumie tak odszyte, że ledwie przypominają zwierzątka a działa u nas cuda :) O taka http://www.fabrykawafelkow.pl/karuzele-i-mobile/7716-karuzela-boy-zoopreme-sillyu-5707152078219.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×