Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
ewelina_94

Mamy na Luty 2016

Polecane posty

Gość gośćgość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
My majówkę w domu i w pracy. I ja póki co nie dałabym rady zostawić na tyle synka. W sobotę mamy to wesele i przeżywam rozłąkę z małym jak nie wiem. Ola jak Ty dajesz radę??? :) x Ponieważ przenieśliśmy się do tego mieszkania w bloku i nie mam jak wyjść z wózkiem bo nie jestem w stanie sama tego ogarnąć wymyśliłam, że będę chustować małego. Jutro spotkanie z doradcą chustowym i zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Aniu ponoc chusta to fajna sprawa wiec zycze powodzenia Tez jestem ciekawa jak Ola dala rade zostawic mala na caly dzien ja zostawialam co najwyzej na kilka godz na caly dzien nie dala bym rady choc wiem ze mu krzywda sie nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Kasia no właśnie! Krzywda mu sie nie dzieje więc skąd to sie bierze to nie wiem :) Bo nie ma racjonalnych wyjaśnień :) x Facebook to jednak dobra rzecz. Jest na Facebooku grupa mam z mojej dzielnicy i dzisiaj dałam ogłoszenie, kto pójdzie na spacer i pomoże mi z wózkiem i wszystko super. Właśnie wróciliśmy. Bo doradca chustowy zachorował i zobaczymy się dopiero po weekendzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Aniu to fajnie i zawsze razniej tak pochodzic w grupie :) masz racje czasem fb sie przydaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOla86
Aniu, Kasiu bez problemu. Mała jest bardzo przyzwyczajona do Taty. Mąż ją karmi, wstaje w nocy (teraz już nie ma potrzeby bo śpi od 21 do 5), zabiera sam na spacer, kanguruje. Po prostu jej coraz bardziej wydłużam ten czas kiedy jest z nim sam na sam. Na weekendzie zostanie z mężem na dwa dni sama. Też muszę odpocząć bo zaczynam dostawać na głowę, jak to mówi moja teściowa "zupka, dupka, kupka". Trzeba wyjść do ludzi i pogadać o czymś innym nie tylko dziecku :P Ja przyzwyczajam małą do nosidełka. W smyku były za 70 zł a na olx znalazłam po 10-15 zł w stanie jak nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Dodam że najgorzej to dać sobie wmówić że się jest złą matką bo dziecko się samo z ojcem zostawia (moje wszystkie ciotki klotki są w szoku-olewam ich zdanie). To lepiej że kobiety zostają z dzieckiem same i dostają na łeb potem dzieci zabijają? Ojciec dziecka na takie samo prawo i obowiązek opieki jak matka. Moja ciotka narzeka, że jej mąż się dzieckiem nie interesuje ale jak jej córka była mała to razem z teściową nie dopuszczały go do łóżeczka bo "rola kobiet to opieka nad dzieckiem". No to się przestał wtrącać. A teraz im źle, że nie chce odbierać ze szkoły czy iść na plac zabaw... Powie im że " przecież to obowiązek kobiety, on ma tylko kasę przynosić". Wiadomo tęsknię za Małą ale jak potem wracam to zajmuje się nią ze zdwojoną siłą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Ola ja też jestem zdania, że mąż ma take same obowiązki, co matka. Mój mąż też wstaje do synka w nocy i robi wszystkie czynności jakie są do zrobienia. Ja częściej wychodzę z małym na spacer ale to też dla siebie bo musze się ruszać ;) Chodziło mi bardziej o taka potrzebe bliskości z dzieckiem, chyba dla mnie jest jeszcze zbyt wcześnie by zostawić synka np. na cały dzień lub weekend, co nie oznacza, że mąż źle się nim zajmuje :) x Co do nosidełka to jest to nosidło czy wisiadło? Ja mam bzika na tym punkcie bo sama mam uszkodzony kręgosłup więc zawsze, jak słyszę o nosidełkach to od razu dopytuję. Ja póki, co stawiam na chustę, a jak syn zacznie dobrze siedzieć to może nosidło ergonomiczne Tula :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kotulina
tez mi sie wydaje ze na takie nosidlo "plecak" to za wczesne obciazanie kregoslupa. Ania jak tam katar u malego? u nas przechodzi, ale dalam malej kilka razy mleko odciagniete z butelki bo miala klopot ssac przy mocno zatkanym nosku i teraz mam problem bo nie chce ssac piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Kotulina u nas w sumie już po katarze, i u mnie i u małego. Na noc mu jeszcze smaruję maścią majerankową żeby mu sie lepiej przez te kozy w nosie oddychało :) x A z karmieniem to nie wiem co doradzić bo mój syn ssał wszystko co dawało mleko :) także nie miałam problemu, że nie chciał piersi po butelce. x Co do nosideł to z tego co czytałam i co mówił ortopeda, jak byliśmy z biodrami to tylko nosidła, które prawidłowo ustawiają dziecku nóżki i tylko dzieciak buziakiem do klatki piersiowej lub pleców . I jak dziecko zacznie już dobrze siedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Kotulina a co stosowałaś na ten katar? x I jeszcze powiem, że jest postęp. synek zaczyna mi sam zasypiać. Pieluszka przytulona do buziaka, jego ulubiona zabawka grająca, otulam kocykiem i sam zasypia. A wcześniej tylko na rękach i tylko nosić więc uważam, że to duży nasz sukces :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Aniu tęsknota jest ale wiem że robię to z korzyścią dla siebie i dziecka. Bardziej wypoczęta mam więcej cierpliwości do Małej bo już mamy pokaz jej pierwszych humorków. Udaje mi się też unikać depresyjnych nastrojów w stylu " ja matka umęczona się poświęcam". No i Mała też chce mieć czasem Tatusia na wyłączność. Jesteśmy obie zadowolone po takiej krótkiej rozłące. Na tydzień bym jej nie zostawiła, dwa dni to max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Nosidło mamy takie lepsze z mothercare dziecko jest twarzą do mnie, pełna regulacja można wypiąć z całą kieszenią z szelek. Otwory na nóżki tak by dziecko siedziało jak najbardziej naturalnie podobnie jak w chuście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania stosowalam wode morska marimer a potem lekarz przepisal nasivin soft dla niemowlat. No i inhalacje z soli fizjologicznej hipertonicznej. u nas mala zasypia juz od dawna sama i w dzien i w nocy chyba ze cos jej dolega to trzeba jej troche pomoc zasnac, ale wiem ze to duzy postep wiec gratuluje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Nawet nie zauważyła że mnie nie było 2 dni.... Było świetnie :) i wypoczęłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi22
Hej. Co tam u was słychać jak tam maluszki? U nas w sumie super mały ma problemy z oczkami ( ciągle ropka). Juz niedługo 3 miesiące juz się zastanawiam jak za miesiąc wprowadzac mu inne jedzonko jakoś mnie to przeraza :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Ja już kupiłam jedzonko bo była okazja taniej (data do 2018 roku) więc z każdego rodzaju wzięłam po słoiczku różnych firm. Muszę wypróbować gotowce by na spacerze/wycieczce nie było niespodzianek że czegoś nie lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Cześć dziewczyny :) Synek rośnie, oj rośnie. Zaczynają go interesować zabawki, kupiłam matę edukacyjną ale jeszcze nie odebrałam. O jedzeniu jeszcze nie myślę, popatrzę w wolnej chwili co mogę mu podawać i będę jakoś się przygotowywać do robienia dla niego posiłków. Póki co chciałabym spróbować podać mu zwykłe mleko a nie to specjalne ale zobaczymy..... Na razie cieszymy się pogodą, spacery teraz to prawdziwa przyjemność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi22
Kompletnie nie wiem jak mam małego ubierać na spacer niby ponad 20 stopni jest no ale sama nie wiem;) tak samo w domu jak jesteśmy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Ja ubieram Małą w body z krótkim rękawkiem, bluzę, spodnie welurowe i skarpetki. No i chustka na głowę. Czasami bierzemy awaryjnie kocyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi22
To ja chyba za grubo go ubieram:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Ja body długi rękaw spodnie skarpetki i flanela lub kocyk jakby zasnął, bez czapki i apaszki. Ubieram go tak jak siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
My jeszcze mamy wersję z długim rękawem bluzka i bezrękawnik z kapturem, spodnie z cienkiego dresu do kompletu. Mała się opaliła na twarzy i rączkach. Łapie słońce tak jak my, obydwoje mamy ciemne karnacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Ale tak jak Ania mówi najlepiej tak jak siebie i awaryjnie kocyk. Pogoda zmienną jest. W domu krótki rękaw i spodenki lub getry. Na noc długi rękaw i spodnie dresowe bo śpi bez przykrycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
....Mała się opaliła na twarzy i rączkach. Łapie słońce tak jak my,...... x Uważasz, ze to jest powód do "chwalenia" się ? 3 mc. dziecko opaliło się ?....ręce opadają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ups

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×