Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Boga nie ma.

Polecane posty

Gość gość
Mi się objawil Bóg we śnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dodam że wtedy bylem nie wierzący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ojcze nasz, któryś jest w niebie święć się imię Twoje; przyjdź królestwo Twoje; bądź wola Twoja, jako w niebie tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. [Bo Twoje jest królestwo i potęga, i chwała na wieki.] Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kościół katolicki może się umizgiwać do nauki, jak robi to od setek lat, gdy się myli i nie ma wyjścia, co nie zmienia faktu, że na tak zwaną teorię stworzenia nie ma żadnych dowodów, wiec nie stawiaj tych bajek na równi z naukową teorią, bo pokazujesz swoją niewiedzę, ignorancję. Nauka nie potrzebuje aprobaty żadnej instytucji religijnej czy politycznej. Czy nauka potrzebowała aprobaty kościoła gdy dochodziło do jakichkolwiek odkryć? Nie. Kulistość ziemi, heliocentryzm, bakterie - to wszystko się odbyło i zostało odkryte chyba raczej wbrew temu co głosił kościół. I kościół po prostu się ugiął pod dowodami...mimo tego, że żadne święte pisma i rzekome "słowo Boga" nie potwierdza tych faktów. Ba - jest z nimi sprzeczne... Jeśli ewolucja jest prawdą, to nie istniał Adam i Ewa, raj, szatan, nie było grzechu pierworodnego, Jezus nie miał motywu żeby przyjść na Ziemię i cały domek z kart chrześcijaństwa upada...kościół nie akceptuje ewolucji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takim wypadku nie można kreacjonizmu stawiać jako alternatywy dla teorii ewolucji. Bo mówimy o dwóch różnych sprawach. Jest zasadnicza różnica między wiarą w coś bez dowodów, a wiedzą o czymś popartą dowodami. Napisałem Ci - dowodów jest całe mnóstwo, tylko trzeba chcieć się z nimi zapoznać. Najlepszym dowodem na faktyczność ewolucji jest DNA. Z naczelnymi dzielimy 93% genotypu. Jeśli powiesz mi teraz, że to nie jest dowód na to, że mamy z współczesnymi małpami dużo wspólnego, ba!, jesteśmy praktycznie małpami, to tak jakbyś mi powiedział, że kanapka, w której jest 93% g****a i siedem procent szynki, to kanapka z szynką... Jak sam piszesz - nigdy nie sprawdzałeś dowodów i nigdy się z nimi nie zapoznałeś. Uznałeś to za bzdurę, bo ŁATWIEJ jest uwierzyć w coś, niż coś wiedzieć. To jest lenistwo. Nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy, żeby zrozumieć naukowe teorie. Weźmy teorię grawitacji - wiesz o niej, rozumiesz ją na tyle by przekazać ogólnie o co chodzi laikowi. A nie jesteś fizykiem czy matematykiem. To nie jest kwestia tego czy są dowody czy ich nie ma, czy są przedstawione w czytelny dla laika sposób czy nie - to jest kwestia tego czy rzeczywiście chcesz się z nimi zapoznać. Czy zamiast wierzyć w bzdurną teorie (jak sam piszesz) sprawdzasz czy trzyma się kupy. I nie mówimy o rzetelnym badaniu. Mówimy o szukaniu. Bo nie musisz sam sprawdzać teorii - naukowcy to robią za nas. I jeśli coś się potwierdza - mozemy sie o tym dowiedzieć, tak samo jak jakaś teoria upada podczas testowania - to też wiemy, możemy o tym przeczytać. Kluczem jest jednak pozbawiony hipokryzji sceptycyzm. Bo jeśli w jednej wypowiedzi, mówisz, o tym, że kupujesz kreacjonizm bez weryfikacji dowodów i rzeczywistości, a chwilę później piszesz o tym, że nie kupujesz bzdurnych hipotez - to troszkę zalatuje mi to hipokryzją. Poza tym mówisz o hipotezie, czyli o początkowym stadium procesu naukowego. Teoria naukowa jest nią, bo została sprawdzona, przetestowana i potwierdzona - to gotowy produkt, który powstał na bazie hipotezy. Więc mylisz pojęcia. A co do Darwina...w historii mozemy znaleźć setki przykładów ludzi, którzy mieli niebagatelny wpływ nie tylko na naukę, ale też na religię, kulturę...a umarli od chorób psychicznych, wenerycznych czy w głupich wypadkach. Czy zakwestionujesz co dla sprawy Polskiej zrobił Mickiewicz, bo był kabalistą i fascynował się kulturą żydowską (założył Legion Żydowski)? Czy uważasz, że wszystkie teorie noblisty z ekonomii, John Forbes Nasha to bzdury, bo był schizofrenikiem? Czy to, jak ktoś umrze, przekreśla i stanowi o tym jak żył i co osiągnął? Czy jeśli jakaś osoba była dla Ciebie wzorem, mówiła i robiła mądre i pożyteczne rzeczy, ale w ostatnich latach życia zapadła na schizofrenię i umarła w szpitalu psychiatrycznym, oznacza, że wszystko co robiła było szaleństwem i bez wartości? Zapewne lubisz role aktorów, muzykę czy książki autorów, którzy umarli od przedawkowania narkotyków. Czy to coś zmienia? Trochę przesadziłeś z tym argumentem...poczytaj ilu papieży umarło na choroby weneryczne...ma to znaczenie w relacji do tego co robili za życia? Ja nie jestem naukowcem, jestem laikiem, który woli wiedzieć niż wierzyć. I tak jak napisałem na początku - jeśli zgadzasz się, że kreacjonizm to nie jest nauka, tonie mozesz stawiać tego jako alternatywę dla teorii ewolucji. To tak jakbys postawił film science-fiction o podróżach w czasie, jako alternatywę dla teorii względności...i próbował przy pomocy tego filmu obalać dowiedzioną naukowo teorię. A to własnie próbują robić tacy ludzie jak Cejrowski - kwestionować naukę przy pomocy religii. I tutaj jest główny zarzut. Bo jeśli chcesz - mozesz wierzyć w co Ci się podoba, ja nie mam z tym problemu. Problem zaczyna się, gdy próbujesz komuś swoje wierzenia wcisnąć jako prawdę, jedyną możliwa i niepodważalną. Zwłaszcza, jak nie masz żadnych dowodów na faktyczność tych wierzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem jestem zintegrowanym niedoukiem jak większość katolików

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co ma ewolucja do upadku chrześcijaństwa? Niektórzy księża twierdzą, że ewolucja została symbolicznie wyrażona w biblijnym opisie stworzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
martyna debilu. Wszyscy żałujemy że nie zginełas w tym wypadku. Ale wyjasniłas chociaż że masz uszkodzony mózg. Wiadomo już teraz skąd taka patologia umysłowa u ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lewacki śmieć żałuje że ktośnie zginał w wypadku :O - co za upodlenie człowieczeństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
upodleniem to jest twój debilizm c***o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a śmieć to twoj ojciec skoro mu wyszedł taki bezmozg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na tym forum same uprzejmości ludzie wymieniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba raczej na tym topiku :D swoja droga widze pewna prawidlowosc - ludzie negujacy istnienie Boga czesto maja manie wywyzszania sie ponad innych traktujac ich jak smieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nie mania wyższości. To rzeczywistość. Już dawno udowodniono że tylko idioci i psychole wierzą w boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
te lewe imitacje człowieka , który odrzucił Boga nie tylko szydzą z ludzi wierzacych i obrażaja Boga , ale nawet posuwaja się do tego że życzą śmierci ludziom wyznajacych wiarę coś takiego zasługujęna zamykanie w psychiatrykach alboprzynajmniej społeczne ignorowanie takich psycholi ponieważ nienawiść zżera im dość sporą część tego czym się myśli - powstaje w ten sposób kolejny typowy psychopata szalejący na forum ipodniercajacy jemu podobnych , zamiast siedzieć w czterech ściankach wyłożonych materiałem odpornym na zużycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale cię boli prawda katolu :-) wierzysz w wymysloną postać, czyli jestes idiotą. Próbujesz się bronić ale jeszcze bardziej się pogrążasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8:35 tobie życzymy żeby ci rodzina na raka zachorowała. Podziękujesz swojemu dobremu bogu wtedy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z konstrukcji naszego świata wynika, że aby coś (w domyśle: świat) powstało to ktoś to musi zrobić świadomie albo w wyniku splotu okoliczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prawda jest taka , ze powinni cie trzymać zamknietego , abyś innych nie opluł albo nie zabił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś 8:35 tobie życzymy żeby ci rodzina na raka zachorowała. Podziękujesz swojemu dobremu bogu wtedy xxxx empatia i czlowieczenstwo az zieje z wypowiedzi :D to jest dokladnie to o czym napisano w poscie gość dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nauka potwierdza boga albo nie długo potwierdzi palikot hartman szczuka andrzej olechowski załozyciel platformy to sa masoni http://gloria.tv/media/hCXGwcT4kFL naukowcy z University of California zdołali obalić niektóre z postulatów Darwina. Eksperymenty przeprowadzone przez naukowców w wulkanicznych źródłach, wykazały, że to jak zakłada powstanie życia na Ziemi teoria Darwina, nie jest prawdą. i dla tego coraz wiencej naukowców widzac błedy ewolucji ja odrzuca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nauka już dawno udowodniła że boga nie ma. Ale tępi katole uczyli się tylko religii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj A każdy kto myśli inaczej, ma uposledzoną część mózgu, odpowiedzialną za samodzielne myślenie. I od razu pisze do wierzących, że wasze obelgi i "mądrości" nie robią na mnie żadnego wrażenia bo nie jesteście ludźmi na poziomie 0 Popieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barramek
ze tak się przyłączę -jaka tam 'nauka 'udowodniła, że|Boga nie ma ? -lenina , marksa , darwina , hartmana ...innych żydolewackich socjologów ? proszę o dowód na ten temat , ze dawno nauka udowodniła ,że Boga nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
innych żydolewackich socjologów :d :d :d :d TYPOWA LOGIKA KATOLIKA, z takimi się dyskusji nie prowadzi wiec "ze tak się nie przyłączaj" bo ciężko uwierzyć w racje kogoś, kto wyraża się w ten sposób i sam sobie wystawia świadectwo na dzień dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy wiesz, że Twój jezusek był Żydem? Chyba nie znasz swojej religii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
swoimi oczami nie jesteś w stanie zobaczyć nawet najbliżej od ziemi planety a chcesz mądrzyć się o całej galaktyce kto tu jest głupcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bulpa
Juz nie odpisze, jego życie straciło sens bo dowiedział się, że Jezus był Żydem xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tępe katole trzeba sterylizowac żeby głupoty nie rozmnażali :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×