Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wzrost wagi po TRX

Polecane posty

Gość gość

Dwa razy w tygodniu chodzę na TRX. Poza tym 4x wtygodniu jestem na spinningu.Do tego dochodzi jakiś aerobik, ćwiczenia z ciężarkami, basen i rower na świeżym powietrzu. Ciekawa jestem jak to jest ze wzrostem wagi po ćwiczeniach siłowych.Czy ten wzrost jest duży?i długo się utrzymuje?U siebie widzę, że pomimo trzymania diety, waga raczej idzie w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo zmienia Ci się w środku trzeba by zainwestować w wagę monitorującą zawartość tłuszczu i mięśni w organizmie ja swoją kupiłam chyba w Saturnie, AEG za 70zł- teraz pewnie parę zł więcej ważne ile pokazuje wagi kości- ludzki szkielet to ok 10kg i tak może się okazać, że ważysz np 70kg i później znowu 70kg, ale okaże się że tłuszcz Ci zszedł, a mięśni przybyło będzie to widać również na metrze krawieckim, więc oprócz ważenia dobrze zrobić pomiary i je też zapisywać ćwiczysz dużo i konkrety, więc wcale bym się nie zdziwiła, jeśli kilogramów też przybędzie jeżeli masz trochę tłuszczyku, to nawet możesz w którymś momencie mieć wrażenie, że spuchłaś później wyrobione mięśnie zaczną spalać tłuszczyk i sylwetka się unormuje tak więc cierpliwości, kierunek masz dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Magda Sisselpl dziękuj***ardzo za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heniuś
1. Waga to nie wszystko, należy mierzyć też sobie obwody i obliczać poziom tkanki tłuszczowej. Dobrze też robić zdjęcia i porównywać sylwetkę. 2. Jak masz dostęp do sprzętu, to rób klasyczny trening siłowy + aeroby na świeżym powietrzu. Po co kupować substytut pieczywa jak obok dobra piekarnia? Badania naukowe nie zostawiają suchej nitki na różnych pseudo-treningach. 3. Nie napisałaś nic o sobie ani o planie treningowym. Masz nadwagę i celem jest redukcja? Masz kilka kilo za dużo, więc rekompozycja? Jesteś właśnie po redukcji, więc budowanie mięśni? 4. Istotą każdej aktywności jest progresja. Niezależnie od celu i punktu wyjścia, progresja to podstawa. Przykład - redukcja: robiliśmy masę na 2800 kalorii, startujemy więc teraz z 2000 kalorii + 3x30 minut aerobów + lekki trening siłowy. Redukcję kończymy na 1250 kalorii, 2x60 minut aerobów + 2x interwały + mocny trening siłowy (więcej serii, większy ciężar). Progresja powinna być dobrana tak, aby tracić około 0,5 kg na tydzień. Po redukcji należy się odblokować a nie od razu przejść do budowy mięśni (lub co gorsza "normalnego" jedzenia), inaczej zalejemy się tłuszczem dwa razy szybciej niż go redukowaliśmy :) Warto też zwrócić uwagę na banalny, lecz powszechnie ignorowany fakt - jak od razu wystartujemy z 1000 kalorii i 10 sesji aerobowych nie zostawimy sobie miejsca na progresję, więc: - spalimy więcej mięśni niż tłuszczu - metabolizm spadnie zbyt mocno, więc odblok będzie bolesny albo zalejemy się tłuszczem jak w banku - organizm szybko odmówi współpracy i nasza redukcja skończy się szybciej niż się zaczęła :) W najlepszym razie zahamowanie postępów - w najgorszym szpital, kontuzja, zaburzenia odżywiania i takie tam. Proszę poczytajcie trochę, bo większość ludzi to kompletnie nie wie co robi. Pozdrawiam i sukcesów w sporcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×