Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Brunetos244

Co polecacie by wzbogacić swój zasób słów, umiejętności mówcze ?

Polecane posty

Zależy którą nogą rano wstaje, potrafie sie ładnie zgrabnie wyrażać ale często gdy czytam innych starszych ludzi 40+ oni tak ładnie, intrygująco wyrażają siebie, czuje wtedy niedosyt. Co mogę zrobić by osiągnąć taki poziom ? Czytanie książek wystarczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PRAWIK 2 4
zamknij twarz smieciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PRAWIK 2 4
kupa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niechodzi o samą swobode słów tylko o umiejętność ładnego budowania zdań. Często musze pomyśleć jak coś powiedzieć żeby to było na wysokim poziomie. Chciałbym to potrafić robić automatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytac,czytac i jeszcze raz czytac. Nic tego nie zastapi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
brunetos k***a nie p*****l i tak nie zaliczysz, po cholere ci te gadanie , tak to tylko pedaly i c***y sie wyrazaja, jebnij grzdyla i biedziesz recytował jak mickiewicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ty masz rączkę zamiast ręki dziewico :) Lepiej sobie ją potrzep pod kołdrą bo na mojej twarzy by ci się mogła połamać hihi :) Zanim oczywiście nienarobił bys w gacie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytaj współczesne powieści, ale nie jakieś szmiry dla nastolatków typu 50 twarzy greya itp. tylko normalne książki dla dorosłych, w zależności od gustu wybierz gatunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czytaj forum kafeterii :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
słuchaj popka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niekoniecznie od razu poezje aczkolwiek mocno polecam. Poeci zdecydowanie maja duzy zasob slow i poprawnosc w budowaniu zdan:). Czytac ogolnie,po prostu. Lubisz w ogole? Jesli tak,to z pewnoscia znajdziesz literature odpowiednia dla siebie. Slownicto sie nie wzbogadzi raczej od Wiedzmina czy Wladcy Pierscieni,ale lepsze niz nic. Polecam wszelkiej masci klasykow,na pewno znajdziesz tam dbalosc o dobor slowa. Moze sprobuj np. Kapuscinskiego,Lema,znakomici prozaicy,Gombrowicza i jego Dzienniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A poezja nie jest zla:). Poczytaj ks.Twardowskiego,lzejszego Iwaszkiewicza czy Galczynskiego. Szczegolnie Teatrzyk Zielona Ges,mozna sie przy okazji posmiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, lubię czytać. Wybór z góry oczywiście pada na literaturę erotyczną, taka już moja natura. Jesteście w stanie polecić coś z tego gatunku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciezko tam o szczegolna dbalosc o slowa,ale sa wyjatki:) 120 dni Gomory,o legendarnym markizie de Sade, Rzeznik ,Zeszyty don Rigoberta,Pochwala Macochy,Delta Wenus,z polskich autorow ksiazki Nienackiego. Wszystko to klasyki literatury erotycznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oraz oczywiscie Lolita Nabokowa i ksiazki naszego Kosinskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super dziękuje :) Przejrze te tytuły. A tak z czystej ciekawości w jakim jesteś wieku ze znasz takie książki ? Czy moze z google wziełaś na szybko ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Zuza albo czas oddalenia" - Jerzy Pilch. Zabawa słowem na najwyższym poziomie plus dodatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proponuje też książkę Mistrz i Małgorzata. Nie dość że ciekawa to dobry erotyk a pewnie taki gatunek bardzo cie interesuje.;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam nic prawie nie czytam a jestem super inteligentny. Mam to wrodzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na początek zapoznaj się ze słownikiem ortograficznym.. o..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inteligencja to jedno, umiejętnosc to coś co trzeba rozwinąc lub nabyć. Inteligentnym czlowiek sie rodzi, umiejetnosci sie nabywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Książki nic nie dają jeżeli jesteś osoba niesmiałą zawsze będziesz dukał i wezmą cię za półgłówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojna twoja rozczochrana :) Dowiedziałem się czego chciałem. Przeglądając te tytuły widzę ze jest sporo audiobookow a nawet filmów na YT, ale książka pewnie najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×