Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość321

Mamy na CZERWIEC 2016

Polecane posty

Kawusia, no właśnie jakoś tak lżej się robi, gdy wiadomo, że ktoś inny też ma takie problemy. Chociaż nikomu się źle nie życzy. Justynka, ja i zresztą lekarze tak liczą, tygodnie ciąży od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, czyli na ok. 2 tyg. przed zapłodnieniem. Mój lekarz natomiast posługuje się zawsze skończonymi tygodniami, teraz jestem w 13 tyg ale lekarz mówi ukończone 12 tyg i 4 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
U mnie termin z om i z usg różni sie tylko 1 dniem. Wiec ja nie mam problemu;-) Mój mąż tak nie robi i nie mówi. Wręcz przeciwnie kaze na d.siedzieć nic nie robic nie sprzatac nie gotowac zatrudnić nianie do malej. Troche przesadza. Ale nie narzekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój chłopak przeciwnie, stara się, mówi, że mam nie sprzątać sama, ale mi jest głupio, jak siedzę na tyłku i nic nie robię. Wczoraj rozmawiał ze swoimi rodzicami o tej sytuacji z moimi, "teściowie" pocieszają, że będzie ok, ale teraz strasznie chcą, żebyśmy już na wigilię przyjechali "bo co będziecie sami siedzieć" i "przecież Ola nie może się męczyć gotowaniem". Ha. prędzej się boję, że otruję ich syna z moim talentem.^^ Ale mój się napalił na spokojną wigilię w trójkę, ja w sumie też tak wolę, by dopiero w I świeto jechać. no ale im dłużej myślę o tej sytuacji ze swoimi rodzicami, tym bardziej mi przykro i jakoś nie mam nastroju światecznego w ogóle.. ja ma 2 dni różnicy, z tym że wtedy mi wychodzi termin juz na lipiec. -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez szczęśliwie mam wyrozumiałego męża. Jak były te najgorsze tygodnie to dzielnie jadł samotnie w kuchni no a cebuli do tej pory nie rusza chociaż uwielbia bo wie jak mnie drażni. Nie wytrzymałam dzisiejszego pełnego planu. Po fryzjerze poganiałam trochę po sklepach, część kupiłam, a resztę odłożyłam na jutro bo tak mnie glowa rozbolala... Myślę, że to z głodu (chociaż nie czułam, ale była pora posilku) bo Przed wyjściem zjadłam tylko trochę zupy. Wróciłam, zjadłam, chwile poleżałam i się polepszylo. Ale jeszcze teraz czuję trochę ta głowę. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety nie pomogę ;) a robicie już jakieś zakupy? ja jeszcze nie mam nic a nic ale tak sobie planuję po cichu ze jeśli jutro na wizycie będzie wszystko dobrze to może sprawię jakiś drobiazg pod choinkę małemu członkowi rodziny :) ciekawe czy poznamy płeć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Gusia dla mnie najlepsze są te z dużą spacerowka, porządnym stelazem, możliwością odczepienia każdego elementu, żeby wrzucić do pralki. Dobrze jesli ma dość głęboką budkę, która chroni przed słońcem lub wiatrem. Ważne jest tez jak siedzisko jest wyprofilowane, żeby dziecko sie nie zapadało. Mam teraz espiro atlantic i tam jest taki pręt, na ktorym mocuje sie siedzisko wbija sie niestety w siedzisko. Odradzam. Sugeruj się tez wagą wózka, warunkami jakie masz do przechowywania, możliwość wnoszenia. Średni miał deltim voyager i jak najstarszy się zmęczył na spacerze to tez się zmieścił. Jeden siedział, drugi leżał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wózka ja nie pomogę, sama się głowię nad tym jaki kupić. Ja nie będę miała zbyt dużego wyboru niestety, bliźniaczych nie ma dużo a ich ceny są kosmiczne :( Jeśłi chodzi o liczenie tygodni to ja liczę od dnia owulacji + 2 tygodnie, czyli tak standardowo. Nie pokrywa mi się to z terminem om (jest rozjazd aż 10 dni) i dlatego tak liczę. Teraz jestem w 14. tygodniu. Aż nie wierzę, że to już tyle. Powiedzcie mi (te bardziej doświadczone) jak odczuwa się ruchy dzieci? Ja od paru dni czuję, że coś się tam dzieje. Na początku miałam wrażenie jakby mi tam drgał mięsień (tak jak czasami drga powieka) tylko tak pojedynczo. Ale od tamtego czasu czuję to kilka razy dziennie. Trochę jakby mnie ktoś delikatnie palcem dziubał od środka. To to? Bo nie wiem czy się cieszyć :D Myślę, że to jeszcze za wcześnie... dzieci są za malutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Ale się rozpisałyście ostatnio :) Ja już po kolejnej wizycie, niestety bez usg...idę za 3 tyg na kolejna i dopiero wtedy dostanę skierowanie na usg. Czyli tak jak podejrzewałam Maleństwo zobaczę dopiero pod koniec stycznia. Tygodnie ciąży liczę od dnia OM, tak jak lekarz. Dzisiaj u mnie 15 tydzien 6 dzień czyli leci 16 tydzień. A jutro zaczynam 16 tydzien ( czyli będzie leciał 17 tydzień) :) Córcię urodziłam centralnie w terminie. Ciekawe jak teraz będzie bo raczej zrobią mi CC. Czy któraś z Was będzie miała Cesarke? Kojarzę, że ty Sylwia...czy u Ciebie są jakieś wskazania do CC? Alex współczuję sytuacji z rodzicami. Póki co nie przejmuj się, dobrze będzie! Justek dokładnie takie wrażenie, drgającego mieśnia..łaskotania...Pewnie to to, w końcu masz tam aż dwa Maluszki :) Jeżeli chodzi o wózek to ja kierowałam się przede wszystkim wagą wózka...zależało mi na w miarę lekkim wózku, który też łatwo będzie się składał. Wózek jest lekki,zwrotny, fajnie się prowadzi. My mamy Mutsy Transporter i w sumie jestem z niego bardzo zadowolona...Jeżeli chodzi o gondolkę to nie jest jakaś obszerna, większe dziecko długo nie pojeździ. Córcia w gondoli jeździła do ok 7 miesięcy. W listopadzie przeszliśmy na spacerówkę. Spacerówka ma fajny, ciepły śpiworek więc nie było problemów w czasie zimy...Na początku bałam się bo praktycznie brak w nim amortyzacji...ale niepotrzebnie. Moje dziecko jak tylko wyjeżdzałyśmy spało jak zabite ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się, mam wskazanie do cc, że wzg na to, ze poprzednie rozwiązanie było też przez cięcie a to z kolei przez miednicowe położenie synka, ale myślę, że raczej to wyprosiłam u Najwyższego ;) Hehe Dziewczyny świetnie opisały idealny wózek, ja ze swojego tez jestem mega zadowolona i z czystym sumieniem polecam x-landera. Nie chciałam wydać majątku na wózek, a zależało mi na dobrej marce, dletego udało mi się upolować taki jak wymarzyłam używany. Szymon dużo korzystał bo dużo spacerowalismy jakieś 3,5 roku, po wypraniu jest nadal w świetnym stanie, a piore go w pralce... Jego jeden minus jest taki, że jest dość duży, no ale przynajmniej dziecku wygodnie. Większość moich znajomych mam też miało x landera i tak samo sobie chwalą. Dziś dalsza część zakupów prezentowych z racji ze wczoraj zaniemoglam. .. Obym wszystko juz załatwiła. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Sylwia. Bo ja z kolei słyszę różne opinie, że niekoniecznie po pierwszej cesarce robią kolejną i że raczej muszą być wskazania...i tak się teraz zastanawiam...bo u mnie raczej wskazanie jest- zbyt wąska miednica...córki nie mogłam urodzić naturalnie. Ale to jeszcze zobaczymy co na to lekarz... Ja w tym roku zakupy świąteczne robiłam głownie przez internet z racji tego, że niestety nie nadaję się do chodzenia po sklepach... Sylwia powodzenia na zakupach :) Co tam u Was dziewczyny, jak się czujecie? Coś dzisiaj tu straszna cisza... Jeżeli chodzi jeszcze o wózki to jednak warto obejrzeć na żywo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezzka
Cześć dziewczyny, my właśnie po wizycie:) na usg wszystkie pomiary w porzadku, jutro prawdopodobnie będzie wynik testu pappa. Ale usg już mnie uspokoilo. Maluch ma juz 7,3cm! Wymachuje rączkami, wklada do buzi :) tylko badanie trwalo ponad godzinę bo uparciuszek znalazl sobie wygodna pozycje i byl odwrocony pupa ale troche pochodzilam po gabinecie, lekko postukalismy w brzuszek i sie wykrecil :) ale cudne, dostaliśmy zdjecia i film na plycie. Az nie moge uwierzyc ze taki maly czlowieczek rosnie we mnie a jeszcze nic nie czuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Płci jeszcze nie znamy, niby 13 tydz. a nic jeszcze nie bylo widać, nawet na 3D. Pewnie dowiemy sie na nastepnej wizycie w polowie stycznia. Zreszta na tym 3D znow odwrocilo sie pupą no i wolę oglądać widok ze zwykłego usg, 3D jest trochę straszne ;) ale jestem podekscytowana po tej wizycie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Witaj Justynkaaa1986 ja rowniez dziekuje za zyczenia:-):-*.Juz 15tydz?o rany!jak ten czas leci!ja 10tydzien,mam mdłości troche,a 28.12 badania prenatarne,poki co jest wszystko ok tak mowi pani ginekolog.A Ty mialas mdłosci?cos Ci pomogło?ja pije wode z plasterkami imbiru troche pomaga.Ale tez niezbyt sie czuje,a najgorzej wieczorem i w nocy:-(czesto sie budzę.A znasz juz płec?Trzymam kciuki za wizyte.Pozdrawiam serdecznie:-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej w czwartek! U mnie ciężka noc. Nie dość że brzuch jak balon, na dworze ciepło się zrobiło, wstawaliśmy zakręcać kaloryfery to mój facet lunatykuje i caaaałą noc go łapałam i uspokajałam ;/ padam dziś. U mnie dzis 14 tydz 0 dni. Co do ruchów dziecka to ja coraz częściej coś tam czuje jakieś gilgotanie, rozciąganie, pukanie. Mam nadzieje że to maluszek bo już zaczełam mysleć że jelita ale jelita mi inaczej "chodzą". Ja zaczynam się powoli rozglądać za wózkiem choć kupować nie zamierzam jeszcze przez kilka miesiecy. Dla mnie najważniejsze żeby wózek był lekki bo będe musiała go wnosić po schodach i żeby dzidzi było wygodnie aaa i żeby można było w razie WU przypiąć do stelażu fotelik. Dzieki za rady, poogladam sobie te modele co mi poleciłyście. Kupujecie już coś dla dzidź?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezzka - 7,3 ?? łoooo jakie już duże :) ja też coraz bardziej podekscytowana :) i wkurza mnie Twój link bo mam ochote na bezy słodkie heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Ciekawa jestem czy moja bratowa jak przyjedzie na święta to przywiezie mu rzeczy, które jej dalam dla jej dzieci po moich. Zobaczyłabym co się nadaje i przypomnę sobie jakie to malutkie moje dzieci kiedyś były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Ja z wózkiem nie mam problemu bo mam po córce. Ktora zreszta nadal uzytkuje. Gondolke mamy nowa. Duza. I ja tak radze- żeby wybrac jak największą żeby troszkę posłużyła. I nie zostawiać zakupów na dużo później. Ja zaczelam w 8 miesiącu i bylo mi ciężko. Ja juz na finiszu świątecznych porządków :-)))) a Wy jak dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja widziałam ostatnio kilka takich wózków (strasznie zwracam uwagę teraz na małe dzieci, haha^^), jakby to wytłumaczyć... bardzo wysoki, z małą gondolką, taką bardziej jak nosidełko-fotelik, wydaja się być lekkie, a to istotne własnie, jak się mieszka na piętrze ;p. Czy one są dobre? Pytam te, które są bardziej doświadczone ;) ja mam taki rozlazły dzień, trochę posprzątam, trochę się pouczę, ale wgl nie mogę się skupić ; / i drugi dzień z rzędu mnie brzuch ciągnie i więzadła, wczoraj to odkurzałam, to rozumiem, ale dziś nic cięzkiego nie robiłam -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dziewczyny gosc 321 mi przeszły wymioty jeszcze nie znam plci ale bylam dzisiaj u lekarza i niestety mam infekcje przepisał mi antybiotyk nic mnie bnie boli nie piecze a infekcja jest tak bywa mam tylko n adzieje ze przetrwam podroz i jak bede w polscepojde na kontrole czy jest wszystko ok z malenstwem dziewczyny dbajcie o siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaga czytałam ostatnio artykuł o tym, że teraz lekarze mają namawiać kobiety po pierwszym cc na kolejny poród naturalny, moja kuzynka (7 lat temu) rodziła naturalnie podczas kiedy 1 poród miała przez cc także to zależy też od lekarza. Ja juz swojego pytałam i potwierdził, że teraz tez będę miała cięcie, On mnie prowadzi, robił pierwsze cięcie i teraz to tez On podejmuje decyzje, a ja całą sobą się z nią zgadzam :) Potwierdzam tez ze wózek zanim się kupi przez neta obowiązkowo trzeba zobaczyć w realu, przejechać nim kawałek czy lekko chodzi, bo nic gorszego niż się męczyć z tłukiem... Ja cześć zakupów tez zrobiłam przez internet. Tesco ma niesamowite ceny zabawek. Kupiłam dziś wszystko :) zostały śledzie, bo już jutro dobrze by było zrobić i w poniedziałek reszta spoźywki na jakieś sałatki Bezzka to super ze wszystko dobrze i Maluch rośnie. Ja nigdy nie miałam badania 3 Gusia no co Ty? To miałaś przygody w nocy... mi czasami też się zdarza coś pogadać przez sen czy coś zrobić. Przytoczyć związana z tym jakaś ciekawa akcję :) Alex tylo te foteliki to są tylko na chwilę dla dziecka, bo takie do ok 4-5 mies musi leżeć całkiem na płasko i nie powinno zbyt długo "siedzieć" (chodzi o kregoslup). Wiele gondoli nawet dużych są lekkie bo to przeważnie tylko materiał i aluminiowy stelaż. Mój Szymon bardzo szybko rósł i w tych małych, zgrabnych gondolach zwyczajnie by się nie mieścił. A w spacerówke się przesiadł jak skończył 5 mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w którym tygodniu zaczyna sie 2 trymestr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisklaki
Cześć Dziewczyny :) Dzięki za wsparcie, cieszą mnie Wasze dobre wiadomości :) Moje Maleństwo ma już 76 mm :) Zostałam w szpitalu, wczoraj wyszłam. Trochę mnie nawodnili, podali coś na wymioty i zbadali - wyniki krwi bardzo dobre. Już nie wymiotuję, niestety ślinotok nie ustał, lekarz mówił, że to akurat samo musi minąć, niech mija jak najszybcieeeej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaga2016 ja jeszcze nie rozmawiałam ze swoją ginekolog na temat porodu, ale bardzo liczę na to, że będzie cesarka ze względu na bliźniaki. Bałabym się rodzić dwoje naturalnie, bałabym się, że coś się stanie któremuś z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@justynka, dużo zdrowia! ;*** @sylwia - dzięki. Czyli to nie jest taki wózek na dłużej? ech. ;/ a takie są ładne. pojechaliśmy pod wieczór pokupować prezenty świąteczne, heh, znowu wszędzie same ciężarne widziałam, człowiek jest przeczulony.^^ albo maluchy w wózeczkach <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny sylwia 29 u nas za granica nawet jak masz cesarke 1 mozesz rodzic naturalnie moja kolezanka po cesarce 4 lata urodziła super naturalnie i jest zadowolona tu za granica raczej daja cesarke tylko kiedy musza a moja szwagierka jak była na zagrozonej ciazy w takim szpitalu w polsce gdzie kobiety poprostu zyczyły sobie cesarke bo tak lepiej nie wiem czy to jest dobre jesli jest wskazana jak najbardziej gosc od 13 tygodnia 2 trymestr sie zaczyna alex dzieki mam nadzieje ze dojde do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny chciałabym wam zyczyc wszytskim wesołych radosnych świąt bożego narodzenia i szczesliwego nowego roku abysmy sie podwojnie cieszyły i wyjatkowo sie czuły na te swieta buziaki ja dzis jade do polski pewnie odezwe sie troche pozniej po swietach to trzymajcie sie kochane pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Moja koleżanka ma 2 synów, z różnicą wieku 1,5roku. Pierwszego rodziła naturalnie, ale skończyło się cesarką. Drugiego kazali jej naturalnie rodzic, póżniej szybka decyzja i cesarce, gdy zaczął zanikać puls. Młodszy urodził się z waga 4700. Ma on 4 lata i dopiero zaczyna mówić, jest agresywny, wali głową w oparcia, ściany. Podczas pierwszej wizyty w obecnej ciąży, gdy lekarz zajrzał do karty powiedzial cos, co sugerowało, że mój syn jest 2 razy owinięty pępowiną. Nie dal skierowania na cesarkę a informację zataił. Zmieniłam lekarza, chodzę prywatnie. Moja gin. pracuje w lokalnym szpitalu i nie ma nic przeciwko cesarkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×