Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

podwyższenie alimentów a sprzeciw pozwanego

Polecane posty

Gość gość

Witam jestem w trakcie czekania na pierwszą tego typu rozprawę. podwyższenie jest jak najbardziej zasadne ze względu na chorobę i pójście do przedszkola dziecka. szanowny tatuś wniósł odpowiedź o całkowite oddalenie gdyż zarabiajac najniższa ledwo żyję, nie wspomniał nic o premii o tym że dorabia, że piszę różne rzeczy za które ma pieniądze, stać go na ciągle kupowanie na allegro. moje pytanie brzmi czy robiąc screeny wygranych aukcji na allegro mogę liczyć na to że w ten sposób udowodnie to że stopa jego życia nie zmalała wręcz odwrotnie czy takie screeny nie będą miały znaczenia dla sądu?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie jest żaden dowod,bo moze on kupuję je dla znajomych którzy nie maja konta,a cos potrzebuja.czaisz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiem że to on bo są to zakupy typowo w jego hobby. zajmuje się również sprzedażą części zbiorów ze swojego hobby. myślę że to jest jakiś dowód tymbardziej że sprzedaje te rzeczy i ciągle nabywa nowe, nie wyprze się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli pieniadze nie wplywaja jako wyplatato przykro mi ale Tobie nic do jego kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie, niestety to nie jest jego stały dochód, z reszta jak udowodnisz to, ze dostaje pieniadze za jakies dodatkowe prace i fuszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na mailu ma kontakt do osób z którymi przeprowadza takie transakcję zapytany wprost przez sąd składa zeznania pod Przysięga. myślę cały czas o screenach z jego maila wiem że te zakupy są dla niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale sąd nie będzie brał pod uwagę jego"lewych dochodów" pod przysięgą heh a myślisz że on sięprzyzna przed sądem do dochodów z których się nie rozlicza z urzędem skarbowym? proszę Cie. Niestety musisz poczekać aż on znajdzie 2 prace wtedy go okroisz, teraz niema szans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rany boskie Ty sobie mozesz powiedziec ze wiesz ze dla niego, on powie ze dla kolegi i juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok, rozumiem ale na jego mailu są dowody wpłaty potwierdzenia wysłania korespondencja z prywatnymi sprzedawcami tych przedmiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zapytam inaczej czy w takim razie choroba przewlekła i rozpoczęcie nauki jest wystarczająco zasadne do podwyższenia alimentów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobrze ale on moze powiedziec ze tonie dla niego, sadu nie bedzie interesowało że "Ty wiesz swoje"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zreszta rachunki mozesz miec. Ty musisz udowodnic ze jemu wpływają co miesiac te same dochody, tocoon sobie dorobi jest jego,no niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
on te przedmioty które kupuje jednocześnie sprzedaje wisi ogłoszenie jest pod jego szyldem nie wyprze się bo wie ze to kłamstwo. zarobki również spreparowal, nie szarpna zakładu pracy jeśli ma sfałszowane zaświadczenie o zarobkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
wiesz co to trudna sprawa ale rob te screeny. niewiem czy to przesądzi o wygranej dla ciebie ale próbuj-nieraz zdarza się tak ( i u mnie tez) ze z trudnej sprawy np urzędowej gdzie myslalam ze nie mam szans ale próbowalam tak raczej bez wiekszej nadzieji a tu prosze niespodzianka wysżło po mojej mysli:) takze próbuj z tymi screenami. poza tym nawet jesli maz ma dodatkowy dochod to nie musi byc to stały dochod ani praca zarobkowa,sad bierze pod uwage mozliwosci a nie to co na papierku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niee ze zakładem pracy raczej nie wygrasz, jesli dostaje tą kasę wkieszeń to tego nie udowodnisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kurde a ile tych alimentow dostajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sąd bierze pod uwagę możliwości zarobkowe pozwanego czyli jeśli ma wykształcenie np wyższe a pracuje tak jakby skończył zawke to wygląda to tak iż powinien zarabiać adekwatnie do wykształcenia? a co odnośnie jego splacanych kredytów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
400 zł, a większość z tego idzie na leczenie dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakie możliwości zarobkowe? sąd bierze pod uwagę toco on rzeczywiśce zarobi na papierku a nie pieniadze ktore raz sa razich nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
a co odnośnie jego splacanych kredytów? to juz lezy w gestii Sądu. Sąd moze powiedziec ( tak jak i Mops np gdy jakas biedna samotna matka albo jakakolwiek osoba pozostająca w niedostatku zwróci sie o pomoc do mopsu) masz tv, internet i cos tam jeszcze? to sprzedaj-bedziesz miec na zycie. jesli ktos wział kredyt to znaczy ze stac go na ten kredyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
no niestety ale bierze pod uwage mozliwosci zarobkowe,majac na uwadze ze ostatnio mamy do czynienia z plagą wykrecających sie od alimentów tatusiow ktorzy mogac zarabiac pare tys. zarabiają najnizsza krajową,maja pełno kredytów a wszelkei dobra zapisane na matkę lub konkubinę. przyklad mojej kolezanki,maz próbowal wlasnie krecic a sedzina mu powiedziala zae w jego zawodzie zarabia się tyle i tyle i dala mu na poczatek 700,ty autorko dostajesz bardzo mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
on wziął kolejny kredyt, jeden po drugim. na papierku 1300 a w rzeczywistości dużo więcej. tak jak oszukiwal mnie za czasów małżeństwa, przy rozwodzie umówiliśmy się na tyle. teraz on wielce oburzony bo chce podwyżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o co pytają na takej rozprawie.? czy będę mogła dolczyc do pozwu faktury które już mam za dalsze leczenie? za dojazdy do przedszkola, na leczenie? wszelkie paragony za ciuchy, zabawki, jedzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
masz szansę,dzialaj. zapytaj w sadzie jak to mozliwe ze ktos dostaje kolejny kredyt majac tak małe dochody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
niewiem,nigdy nie mialam takiej rozprawy. mysle ze mozesz dołaczyc faktury ( te wazniejsze-za przejazdy,leczenie itd) a paragony z zakupow to raczej sobie daruj ( ale zachowaj wrazie czego,choc bezimienne to jednak nie) tylko szacunkowo ocen jakie sa wydatki na ciuchy itd .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wchodzisz na jego skrzynkę mailową i czytasz jego korespondencję? "Kodeks karny: Art. 267. §1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. § 2. Tej samej karze podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości lub części systemu informatycznego. § 3. Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem. § 4. Tej samej karze podlega, kto informację uzyskaną w sposób określony w § 1-3 ujawnia innej osobie. § 5. Ściganie przestępstwa określonego w § 1-4 następuje na wniosek pokrzywdzonego. " Przynieś do sądu wydruki z jego maili :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czytanie jego maili to żadne włamanie na skrzynkę znam hasło które sam mi kiedyś podał więc... opowie mi ktoś jak to wygląda w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W praktyce to wygląda tak że on składa zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i ... masz nachlapane w papierach. Ale rob jak uważasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że masz szansę na jakieś 600 zł. Mój brat ma najniższą krajową i 1200 zł alimentów ( 2 x 600 zł na dziecko) i jakoś sądu nie obchodziło, że formalnie zostaje mu 100 zł na życie. Faktury są bardzo dobrym pomysłem bo dokumentują rzeczywiste wydatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok, te maile faktycznie przy takim stanie prawnym to niezbyt dobry pomysł. faktury mam za prywatne leczenie, za zabiegi też prywatne, za dojazdy, za wyprawkę do przedszkola, za wszelkie ciuchy, jedzenie mam paragony. paragony liczą się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×