Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 1naszcykl

Mamy na LIPIEC 2016

Polecane posty

Gość fridka1
Znam tylko jedną Arletę, ale ja kiepsko wymawiam "R", a imię Alicja można naprawdę bardzo fajnie skracać (nie tylko Ala)> Niestety u mnie w rodzinie już to imię zaklepano. Ja kończę 17 tydzień. Ruchów nie czuję, wizyta w czwartek i bardzo się boję. Chodzę do lekarza co 3 tygodnie a zdarzało się na początku, że co 2, bo ciąża problematyczna ze względu na historię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc321 ja takiego badania nie robilam i w sumie nie slyszalam tez o takim. Co do imion Alicja i Arletka to oczywiscie kwestia gustu. Mi podoba sie imie Alicja, bardzo ladne i dla malej dziewczynki i dla doroslej kobiety natomiast Arletka niestety w ogóle mi sie nie podoba, kojarzy mi sie z arlekinem ale to oczywiscie moja opinia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 321- Mi sie podobają te imiona , na drugie mam Alicja po mamie ;) uważam ze wybór imienia to indywidualna sprawa bo ma sie imię Nam podobać a nie komuś ;) jednemu podobają sie tradycyjne a drugi woli bardziej oryginalne nietypowe , to naprawdę bardzo indywidualna sprawa o wybierz tak by Tobie z mężem sie podobało :) Ja robiłam to badanie w 1 trymestrze to oraz : serologiczne takie jak : WR, HBs,, wlasnie odczyn Coombsa, Toksoplazmoza, HIV, HCV , TSH I glukoza na czczo , no i tez inne podstawowe , gr krwi juz miałam wiec nie musiałam. Pamietam ze sporo zapłaciłam wtedy bo wszystko na własny koszt trzeba było no ale wiadomo jak trzeba to trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu321 Mnie się bardziej podoba Alicja ale to moje zdanie a ma się podobać to imię Tobie przede wszystkim i kiedyś dziecku. Nie miałam takiego badania krwi o którym piszesz a w jakim celu się go wykonuje bo pierwsze słyszę tą nazwę Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Claudia_01
My również zaczynamy 17 tc. <3 zaczelyscie już robić zakupy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny u mnie to badania jest na karcie ciazy , spójrzcie do Waszych moze tez tam jest wypisane. No i lekarz zlecił by to zrobic , nie wiem konkretnie w jakim celu ale min wyklucza ono anemię u noworodków. Wg karty ciazy jest ono zalecane , no ale nie jestem lekarzem wiec nie mi oceniać ;) Jeśli chodzi o zakupy wole poczekać jeszcze troszkę tak przynajmniej do 5 Msc aczkolwiek jeśli rzuciłoby mi sie cos w oczy i bardzo spodobało to bym kupiła ;) ale jeszcze wyprawki nie szykuje bo nie mam miejsca muszę kupić komodę dla maluszka , poki co jesteśmy na 1 pokoju bo przed porodem nie uda nam sie wprowadzić do nowego domu budowa jeszcze nie skończona :/ duzo rzeczy mam od mamy po młodszej siostrze aż o 16 lat wiec tez troche mi odpada do kupienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka1
Ja nie zapeszam. Do jakichkolwiek zakupów jeszcze długa droga. Za dużo przeszłam i za dużo się nasłuchałam, by już w 17 tygodniu latać po sklepach. To jest zdecydowanie za wcześnie. Nie byłam nawet jeszcze na połówkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez czekam przynajmniej do połówkowych , boje sie ze po mamie moge miec problemy. U niej zawsze było dobrze a po 20-tym tyg zaczynały sie komplikacje .. Wiec wole poczekać ale jestem dobrej mysli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny leczycie zęby? jezeli tak to jakie nieinwazyjne leczenie teraz można wykonywać (19tc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja kupuje :-) sprawia mi to przyjemnosc i podnosi poziom szczęścia hahaha :-) Bardzo duzo juz kupilam. Lista w polowie odhaczona :-) Dzisiaj zrobilam zakupy w lidlu bo weszly rzeczy dla niemowlat i dla mam. Co do tego odczynu nie mam takiego w wykazie w swojej ksiazeczce ciąży. W pierwszej ciazy tez takiego badania nie mialam. Jak lekarz zleci to zrobie a jak nie to widocznie jest tylko zalecane a nie obowiazkowe. Czy u Was tez pogoda taka paskudna ? Szaro buro , ja chce wiosny :-) Airina a piąty miesiac to juz chyba u Ciebie tuz tuz :-) U nas piaty juz leci :-) czekam juz na szosty :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_asia87
Ja też nie miałam zleconego odczynu Coombsa, jak będę pamiętać to zapytam się jutro na wizycie kiedy to będę miała zlecone. Byłam dziś w lidlu po drobne zakupy i widziałam tam ubranka dla maluszków, ale nie miałam odwagi nawet bliżej się przyjrzeć. Dla mnie jednak za wcześnie na takie zakupy. Piękne imiona zaproponowałyście, ale większość już jest w naszej rodzinie lub w gronie znajomych. Niestety ale Julia, Wiktoria, Agata, Adaś, Mateusz i inne nie możemy wybrać. Dla dziewczynki jestem zakochana w Karolinie, a dla chłopca jest już problem i nawet mąż nie ma pomysłu. Podoba mi się Igor, ale chyba nie przejdzie bo najbliższy kolega męża ma syna o tym imieniu. Ja jutro idę na badanie i powoli zaczynam się stresować bo teraz dłuższa przerwa była między badaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_asia87
Wanilia86 u mnie jest taka sama pogoda, że nic mi się nie chce. Szaro buro i na dodatek zaczął padać deszcz masakra okropny ten poniedziałek:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpytalam kolezanke o ten odczyn (jest początkująca położną) ponoc zleca sie gdy jest konflikt serologiczy lub anemia, zmeczenie i kilka innych czynnikow. Raczej rzadko wykonuje sie u wszystkich ciezarnych. To badanie robi sie nie tylko w ciazy. Sasiadka tez takiego nie miala w zadnej swojej ciazy wiec to cos dodatkowego ale mozna podpytac lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Dziekuje Kochane za Wasze opinie:-*:-*Olala2910,Fridka1,Wanilia86,Mimi _ widze ,ze Alicja Wam sie podoba,wiec tak jak u mnie przewaga..chyba damy na 1Alicja a na drugie Arleta..:-).Airina a ten odczyn Coombsa pamietasz jaki Ci wyszedl?i jaki ma byc??ja mam miec wynik w środe.Pozdrawiam Wszystkie Dziewczyny:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Wanilia86 ja tez kupilam w Lidlu dziś welurowy dresik pomaranczowy z balonikami:-)b.mily w dotyku:-).U mnie tez pogoda okropna:-(deszczowo i ponuro:-(. A_ASIA Karolina b.ladne imie,a Igor niezbyt mi sie podoba,ale to Wasza decyzja Kochana.:-*:-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Mimi,a kiedy masz nastepna wizyte??3mam kciuki by byla dziewczynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka1
Ja nie znam jeszcze płci, ale moja ulubiona ciocia to Alicja, pracowałam tęż z dwiema dziewczynami o tym imieniu. To są kochane osoby. Nie znam nikogo o tym imieniu kogo bym nie lubiła. Niestety imię już w rodzinie jest. Alutek, Alusia, naprawdę super można je zdrabniać. Arleta na mój gust za poważne i ze zdrobnieniami nie bardzo można coś wymyślić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gagni
Mi tez bardziej podoba się Alicja, znałam jedną Arletę ale nie była zbyt fajna i może dlatego mam złe skojarzenia :). My też myślimy nad imieniem już jak lekarz potwierdzi chłopca to będziemy mocniej temat zagłębiać. a co myślicie o Karolu? Tez chyba nie mam tego badania u siebie, nie słyszałam o nim, może jest jako dodatkowe, idę w środę to zapytam też lekarza. U nas pogoda też średnia, ale słońce co jakis czas wychodzi i wtedy jest miło, już niedługo wiosna, piękna pora, potem lato i nadze dzidziusie powitają świat! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Fridka1 dziekuje za opis Ali,ja nie znam nikogo o tym imieniu,ale milo posluchac,ze sa to fajne osoby:-).Gagni dziekuje rowniez za odp:-).Jak pisalam wczesniej zanim poznalam plec,to Karol byl moim ulubionym imieniem dla chlopca.To takie naprawde męskie imie,jest super!Ja bym tak dała:-)pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Airina, MamaMagda90, ja sobie to czekanie od wizyty do wizyty nazwałam metodą małych kroczków :) i z każdego bardzo się cieszę :) Gościu321 ja miałam to badanie na przeciwciała w I trymestrze, czy trzeba więcej, podpytam w czwartek lekarza :) U nas dziś rano była ściera za oknem a potem wyszło słonko i było prawie wiosennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gagni
gosc321 dzięki, właśnie ku temu się skłaniamy :) a Alicje znam same fajne dziewczyny, ja jestem Agata , Agaty też fajne dziewczyny, któraś pytała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam jestem w 15tc od 7tygodnia do 12codziennie 24h na dobę wymioty od 12 do 14tygodnia łuż a w 14tygodniu zaczęłam mdlec w nocy mam silne zawroty głowy nie dam rady spać do tego nastąpiły znowu wymioty . czy to może być spowodowane że coś jest z dzieckiem nie tak?? Lekarz mówił że badania są dobre mieszkam w UK niestety mam wizytę za tydzień bo tu dopiero w 16tyg następną wizyta dzwoniłam do mojej położnej ale kazała mi mało jeść i pić ale nie poprawiło się . i tutaj moje pytanie czy powinnam dostać l4? Pracodawcą wczoraj zrobił mi wielkie wyrzuty że poprosiła o pomoc mimo że słabo mi było i wiedziała o moich wcześniejszych omdleniach bo zemdlalam w pracy i się o tym że źle się czuje. Dopiero 4marca będę dopiero na wizycie w Polsce u lekarza ale martwi mnie to że wymiotuje ciągle i dziecko może nie mieć pokarmu bo skoro ją wymiotuje to czym ono się żywi . proszę o pomoc może mialyscie taki przypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Gagni, hihi, ja też jestem Agata i potwierdzam, że Agaty są fajoskie ;) Gościu, nie mam pojęcia co możesz w UK z tym zrobic, u nas bym Ci pradziła popędzić na ostry dyżur, żebyś się nie odwodniła i żeby Cię zbadali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_asia87
Karol bardzo ładne imię dla chłopca. Niestety bardzo bliska koleżanka dała tak na imię swojemu synowi więc nie mogę tego powtórzyć. Alicja też piękne imię, lepsze od Arleta. A z Igorem to nie wiem czy to jest to, na razie próbuję wymyślam, może na jakieś fajne trafię;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ją Marianna tutaj ciąży nie traktują jakoś lepiej więc martwie się trochę bo siostra chłopaka nastraszyla mnie że powinnam leżeć na patologii z takimi objawami bok dziecko żywi się moim pokarmem a skoro go wymiotuje to siedzi głodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksandraaa 26
Dziewczyny a co myślicie o takim łóżeczku: http://allegro.pl/lozeczko-z-szuflada-tapczanik-kokos-posciel-minky-i5832809916.html#thumb/1 w skład wchodzi pościel, poszewki, rożek, organizer z boku łóżeczka, ochraniacze, podkład pod prześcieradło, materac, prześcieradło, kółka, poduszka do wózka. Sporo tego. Myślicie że cena jest za wysoka?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Jamarianna a jaki mialas wynik tego badania?ujemny?bo ja na necie czytam i pisze,ze to badanie dot.konfliktu serolog,ale nie rozumiem,bo ja z mezem nie mam konfliktu..,bo wczesniej jej mowilam jakie mamy grupy krwi ja 0 Rh- ,a maz A Rh -,wiec nie wiem zapomniala o tym??chyba ,ze to dot.czegos innego..Agatka tez sliczne imie:-).Milego wieczorku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Gościu, a próbowałaś się dostać u siebie w UK do szpitala. Ja kilka lat temu miałam epizod żołądkowy, pojechałam na ostry dyżur i mnie od razu przyjęli, więc z ciążą tym bardziej powinn Cię przyjąć! Gościu321, u nas grupy + i - więc przy poprzednim porodzie dostalam immunoglobuliny i teraz dzidzia jest zabezpieczona, a wynik miałam ujemny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Aleksandraaa26, bardzo fajne łóźeczko! I jesli tyle rzeczy jest w pakiecie, to naprawdę dobra cena :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_asia87
Aleksandraaa26 mnie też się podoba to łóżeczko i jest tyle wzorów do wybrania a sprzedawca ma same pozytywy. No no jest to godne uwagi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×