Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość gość
Jeśli kiedyś będę miała dziecko to po 40 właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W październiku skończyłam 39 lat. Mam 1,5 roczne dziecko. Bardzo chciałbym mieć jeszcze jedno. Wasze wpisy są moją nadzieją na spełnienie marzeń :) Rodzenie w okolicach 40 - tki w Niemczech to normalka, żadna sensacja i nikt nie komentuje negatywnie. Zaplanowałam żyć 110 lat, a na emeryturę idę w wieku 65lat najwcześniej. Tak więc spokojnie mam 25-30 lat na wychowanie dziecka - tak hejterzy, taki mam plan na życie:) Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaurora
Kiedy zajde w ciaze,to chyba sie zabije,bo mam44 lata i nie moge ze wzgledow zdrowotnych uzywac antykoncepcji,a maz nie chce tego robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:58 i tak trzymaj!!! Powodzenia życzę :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luuu_1o

ważna jest odpowiednia supelemntacja, sama dobijam do 40tki, jak na razie biorę mamadha i się staramy 😉 oby niedługo pojawiły się dwie kreski. Moja teściowa najmłodszego syna urodziła mają 40 lat, w tamtych czasach to była rzadkoć teraz to chyba coraz powszechniejsze zjawisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie wiem czy w tamtych czasach to byla rzadkosc.  Jedna babcia urodzila w wieku 42, a druga 45 i tak samo jedna ciocia wiec przynajmniej w mojej rodzinie sporo takich matek po 40 dzieki czemu mam ciocie i wujkow w moim wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luuu_1o

Ja w rodznie tylko ją mam, wszystkie pozostae ciocie rodziły dzieciaki zazwyczaj koło 20, najpóźniej 30tki, ale nie mówię że w ogóle takich przypadków nie było. Na pewno czas kiedy jeszcze kobiety się starają o dziecko mocno się wydłużył. Jak na razie biorę mamadha i czekam, oby szybko się udało, bo jednak wolałąbym urodzić dzieci przed 40tką 🙂 bo coś czuję że potem to by mi już sił zbrakło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
5 godzin temu, Gość luuu_1o napisał:

Ja w rodznie tylko ją mam, wszystkie pozostae ciocie rodziły dzieciaki zazwyczaj koło 20, najpóźniej 30tki, ale nie mówię że w ogóle takich przypadków nie było. Na pewno czas kiedy jeszcze kobiety się starają o dziecko mocno się wydłużył. Jak na razie biorę mamadha i czekam, oby szybko się udało, bo jednak wolałąbym urodzić dzieci przed 40tką 🙂 bo coś czuję że potem to by mi już sił zbrakło.

Wiadomo jak juz zdecydujesz sie na dziecko to wtedy chcesz je szybko.:)  POza tym to fakt, ze w wieku 40 lat to kazdy miesiac sie liczy.  Moze na swieta dostaniesz taki sliczny prezent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorko i jak tam?Szczęśliwie donosiłaś ciążę? Synek czy córeczka?Twoje dziecko ma juz 2,5 l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leśna Dama

Też jestem ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oksana400

Zbliżam się do 40 tki, i jak uda mi się zajść w ciążę to z pewnością będę już po 40tce. Lekarz zaordynował monitorowanie cyklu. Od 3 cykli stosuje komputer myway. Któraś z was go miała?, stosowała? Na razie jestem dobrych myśli. Swój komputer kupiłam na stronie naturalnaplodnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mieszkasz w Żarach, mogę polecić Ci poradnię położniczą www.lekarz.com.pl. Na pewno rozwieją wszelkie Twoje wątpliwości i udzielą cennych porad. Posiadają wieloletnie doświadczenie i dobrą opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Dnia 22.12.2018 o 13:36, Gość luuu_1o napisał:

Ja w rodznie tylko ją mam, wszystkie pozostae ciocie rodziły dzieciaki zazwyczaj koło 20, najpóźniej 30tki, ale nie mówię że w ogóle takich przypadków nie było. Na pewno czas kiedy jeszcze kobiety się starają o dziecko mocno się wydłużył. Jak na razie biorę mamadha i czekam, oby szybko się udało, bo jednak wolałąbym urodzić dzieci przed 40tką 🙂 bo coś czuję że potem to by mi już sił zbrakło.

No tak, energia wiadomo troche spada z wiekiem, ale roznie zycie sie uklada.  Zapomnialam dodac o jeszcze jednej cioci, ktora urodzila czworo dzieci, a zaczela w wieku 34 lat i ostatnie po 40-stce w Stanach.  

Tu gdzie ja mieszkam (rowniez za granicami) po raz pierwszy od kiedy prowadza statystyki wiecej dzieci urodzily kobiety po 40-stce niz nastolatki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Dnia 22.12.2018 o 13:36, Gość luuu_1o napisał:

Ja w rodznie tylko ją mam, wszystkie pozostae ciocie rodziły dzieciaki zazwyczaj koło 20, najpóźniej 30tki, ale nie mówię że w ogóle takich przypadków nie było. Na pewno czas kiedy jeszcze kobiety się starają o dziecko mocno się wydłużył. Jak na razie biorę mamadha i czekam, oby szybko się udało, bo jednak wolałąbym urodzić dzieci przed 40tką 🙂 bo coś czuję że potem to by mi już sił zbrakło.

I jak tam ida starania?  Sa dwie kreseczki?  Powodzenia! 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Dnia 5.02.2019 o 05:17, Gość Oksana400 napisał:

Zbliżam się do 40 tki, i jak uda mi się zajść w ciążę to z pewnością będę już po 40tce. Lekarz zaordynował monitorowanie cyklu. Od 3 cykli stosuje komputer myway. Któraś z was go miała?, stosowała? Na razie jestem dobrych myśli. Swój komputer kupiłam na stronie naturalnaplodnosc.

Udalo sie? 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Zadnej pani sie nie udalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

43 lata i mam wrazenie, ze jestem w ciazy (od okolo 2 miesiecy), ale poniewaz mialam okres to czekam czy ten trzeci okres przyjdzie.  Objawow prawie zadnych.  Ta mysl wkradla mi sie gdy poczulam "rybke" w brzuchu.  Wiem, lekarze twierdza, ze tak wczesnie sie nie czuje, ale wiele kobiet twierdzi, ze czuja okolo 8-9 tygodnia ruchy.  Dodatkowo lekkie mdlenia wieczorami i w nocy oraz tak jakos ciasno zrobilo sie w brzuchu.  Nigdy nie wierzylam, ze okres w ciazy jest mozliwy wiec nie chce sie jarac i czekam na jakis konkretny objaw.  Tak czy inaczej gdzies za dwa tygodnie zrobie test o ile wczesniej cos nowego sie nie pojawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bałam się zaczynać starania po 40ce. Ponieważ miałam poronienie.. Pomogła mi baaardzo psycholog z Invicty, a później tam zaczęłam leczenie.Polecam lekarzy i pozdrawiam serdecznie zespół. Zrobiliście coś niemożliwego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2020 o 09:23, dagmaradaszewska napisał:

Bałam się zaczynać starania po 40ce. Ponieważ miałam poronienie.. Pomogła mi baaardzo psycholog z Invicty, a później tam zaczęłam leczenie.Polecam lekarzy i pozdrawiam serdecznie zespół. Zrobiliście coś niemożliwego.

Witam dagmaradaszewska! I jak starania o ciąże?

Ja również zbliżam się do 40 i jestem po późnym poronieniu (17t.C)...w ciąże zaszłam łatwo i rozwijała się prawidłowo-niestety w 17t odeszły mi wody-najprawdopodobniej jakaś infekcja...chciałabym się starać ale najpierw musze dojść do siebie-fizycznie i psychicznie...

jak tam sytuacja u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie sie jesli ktos ma pierwsze dziecko w tym wieku albo drugie jeszcze male w domu bo roznie sie w zyciu uklada, zwykla chec skorzystania z mlodosci tez jest ludzka sprawa, ale nie wiem o co chodzi z obecna moda na roznice wieku dzieci 20 lat czy rodzenie "razem z corka" lub "przypieczetowanie zwiazku" bo nowy partner.Jak ktoras ma dorosle dzieci, to powinna byc babcia, a nie mama niemowlaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, emigrantka napisał:

Nie dziwie sie jesli ktos ma pierwsze dziecko w tym wieku albo drugie jeszcze male w domu bo roznie sie w zyciu uklada, zwykla chec skorzystania z mlodosci tez jest ludzka sprawa, ale nie wiem o co chodzi z obecna moda na roznice wieku dzieci 20 lat czy rodzenie "razem z corka" lub "przypieczetowanie zwiazku" bo nowy partner.Jak ktoras ma dorosle dzieci, to powinna byc babcia, a nie mama niemowlaka

Czyli jeśli ma ochotę być i mamą niemowlaka i babcią to "nie powinna", bo ty tak twierdzisz? Niech każdy żyje swoim życiem i po swojemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2021 o 14:59, Iwna napisał:

Czyli jeśli ma ochotę być i mamą niemowlaka i babcią to "nie powinna", bo ty tak twierdzisz? Niech każdy żyje swoim życiem i po swojemu.

Chodzi mi o to ze niektorzy nie moga sie zdecydowac kim sa w danej chwili i chca byc jednoczesnie siwa babulenka w okularach piekaca szarlotki ale i atrakcyjna mama niemowlaka z tipsami ale i nastolatka z kolczykiem w nosie przestawiajaca rodzinie co jakis czas nowego chlopaka.Jak z kims takim gadac, skoro nie wiadomo z jaka grupa sie identyfikuje najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2019 o 09:17, Gość gość napisał:

43 lata i mam wrazenie, ze jestem w ciazy (od okolo 2 miesiecy), ale poniewaz mialam okres to czekam czy ten trzeci okres przyjdzie.  Objawow prawie zadnych.  Ta mysl wkradla mi sie gdy poczulam "rybke" w brzuchu.  Wiem, lekarze twierdza, ze tak wczesnie sie nie czuje, ale wiele kobiet twierdzi, ze czuja okolo 8-9 tygodnia ruchy.  Dodatkowo lekkie mdlenia wieczorami i w nocy oraz tak jakos ciasno zrobilo sie w brzuchu.  Nigdy nie wierzylam, ze okres w ciazy jest mozliwy wiec nie chce sie jarac i czekam na jakis konkretny objaw.  Tak czy inaczej gdzies za dwa tygodnie zrobie test o ile wczesniej cos nowego sie nie pojawi.

I jak udało się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.02.2019 o 11:17, Gość Oksana400 napisał:

Zbliżam się do 40 tki, i jak uda mi się zajść w ciążę to z pewnością będę już po 40tce. Lekarz zaordynował monitorowanie cyklu. Od 3 cykli stosuje komputer myway. Któraś z was go miała?, stosowała? Na razie jestem dobrych myśli. Swój komputer kupiłam na stronie naturalnaplodnosc.

I jak udało się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja koleżanka w wieku 43 lat zaszła w ciążę i naprawdę dopiero teraz to dla niej pełnia szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, berni757 napisał:

Moja koleżanka w wieku 43 lat zaszła w ciążę i naprawdę dopiero teraz to dla niej pełnia szczęścia.

To jej pierwsza ciąża?i wszystko Ok z ciąża i zdrowiem?

ja zbliżam się do 40, niby zdrowa jestem i prowadzę zdrowy tryb życia ale pod koniec grudnia poroniłam w 17tc 😩....

cytologia nie wyszła tez dobrze ostatnio...

teraz pytanie czy czekać i zadbać o swoje zdrowie czy „spieszyć” się z macierzyństwem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Dobrosułka napisał:

Ogolnei panuje opinia, ze jezeli bylas niedawno w ciazy to w tym wieku dobrze jest starac sie od razu- organizm nadal "pamieta" ciaze i jest latwiej zajsc.  Pytanie jednak jaki jest problem z cytologia?  

To tez zależy na jakim etapie była ciąża -rozumiem wiek ale tez chyba trzeba dać ciału czas się trochę „zregenerować”?...

W cytologii w listopadzie wyszedł „hsil-dysplazja”, kolposkopia wyszła dobrze w grudniu bez zmian rakowych...”widoczna mała nadzerka”...

Bylam na konsultacji u 2lekarzy i jeden powiedział żebym poczekała na miesiączkę i robić krioterapię, a drugi przepisał papilocare na 2 miesiace i po tym czasie chce zrobić rozszerzona cytologię i podjąć wtedy decyzje co robić -najprawdopodobniej konizacje 😓

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×