Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Myszun

Francuz jako pierwsze auto

Polecane posty

Gość Myszun

Witam. Zastanawiam się czy Megane II to dobry wybór na pierwsze auto, ma służyć do nauki jazdy dla kobiety :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem Ci,ze ja jezdzilam tylko nimcami,ew japoncami. Reszta dla mnie byla nie do przyjecia ,pewnego razu musielismy natychmiast kupic auto i gdyby nie to,ze wcześniej pare razy jezdzilam meganka mojej sasiadki ,to w zyciu bym nie kupila naszej renatki,jestem mile zaskoczona, to mialo byc auto tylko na chwile ale raczej jeszcze dlugo z nami zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszun
Dzieki. Przeraża mnie to ze ponoc więcej stoją w serwisie niż jeżdżą a mi zależy na tym żeby jeździć:) nie ludze się, coś tam zawsze się znajdzie do naprawy ale bez przesady :) ten akurat jest z zagranicy, może jakiś lepszy? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wlasnie mieszkam w Niemczech i moge smialo polecic,bo to tylko durne gadanie,utarty stereotyp z lat 90tych. Wielu moich sasiadow ma meganki,albo laguny i nic sie nie dzieje,a w warsztatach najczęściej jak widze laduja passaty :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mają więcej usterek, bo... są nieporównanie bardziej nowoczesne od wieśwagenów :P. x Gdy wieśwagen sprzedawał w Polsce najtańsze auta z CZTEROBIEGOWĄ skrzynią biegów, to RENAULT rozprowadzało już pierwsze egzemplarze z bezpośrednim wtryskiem benzyny :). x Jak zepsuje Ci się kilkadziesiąt bajerów (jak np. elektryczne tylne szyby), to będziesz miała to, co w pełni sprawnym wieśwagenie :P :P :P. x Gdy kupowałem swoją MEGANKĘ, to za porównywalnego wieswagena musiałbym dołożyć 75% więcej, a i tak kilku bajerów, bym nie dostał. W wieśwagenie była nawet osobna opłata (niecałe 3 tys), za... przygotowanie auta do wydania go klientowi w salonie :P :P :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież twoich rad misiu nikt nie bierze do serca :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Przecież twoich rad misiu nikt nie bierze do serca<<< x No chyba, że przypadkiem sam myśli i na tym forum przebywa tylko okazjonalnie :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszun
Dziękuję za odpowiedzi :) zastanowię się jeszcze. Do wyboru mam jeszcze seat Leon 2002 lub 3 rok. Niby ta meganka ładna ale chyba jej awaryjność zalezy od egzemplarza opinie są podzielone. Ja nie mam niestety szczęścia i pewnie tym razem inaczej nie będzie. Może ktoś za granicą troche ja podreperowal :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszun
Dzieki korzystam z tej stronki między innymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W MEGANKACH uważaj tylko na diesle. Bardzo nie lubią złego paliwa i przez to padają sprężarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszun
To jest benzyna 1.4 lub 1.6. Przy okazji spytam. Samochód jest w pralni do poniedzialku. Głupie ale co to znaczy? Ze Piora go chyba w środku, nie wiem czy dobrze rozumiem może to jakiś motoryzacyjny język a ja się zastanawiam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jako ,ze mam duze doświadczenie bo w swoim zyciu kupilam juz wiele samochodow, to dam ci taka rade,ze jak wsiadziesz na próbę i sie przejedziesz i cos ci nie bedzie pasowalo,cokolwiek,czasem człowiek sam nie wie co,to nie kupuj. Intuicja,często lekceważona,a kobieca jest nieomylna,sama Ci podpowie czy warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszun
:) Dzieki. Właśnie dlatego go nie odrzuciłam, bo byloby mi szkoda. Chce go obejrzeć i się przekonać, to w miarę nowy samochód a takimi jak na złość zle mi się jeździ :D wiec jak odrzucać to z jakiegoś powodu, juz kilka oglądałam i w każdym cos mi nie pasowało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak tylko zrobiłam prawko (http://www.alien.szczecin.pl/) to chciałam sobie kupić auto, ale znajomi mi odradzali francuskie auta, bo podbno są bardzo drogie części do nich. Skończyłam w rezultacie z oplem astrą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Opel astra to całkiem niezłe auto, sama też jeżdżę astrą już od dwóch lat. To jak na razie mój pierwszy samochód, ale spisuje się całkiem nieźle, mimo ze kupowałam używany. Jeśli szukacie dobrego serwisu aut francuskich lub niemieckich to warto wybrać się do auto perfekt w Lublinie http://www.auto-perfekt.com.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Peugeota 5008 kupiłem kilka lat temu u Drewnikowskiego w Szczecinie, serwisuję też u nich, części zamienne dobieram. Obsługa zaufana i nigdy nie narazili mnie (odpukać) na dodatkowe problemy. Słusznie ktoś zauważył wyżej, że warto nawet trochę dopłacić, ale mieć spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksarys

sprawdzone salony czy serwisy są najlepsze. Ja tak mam z salonem aut koło Leszna - auto loco. Ja kupiłem tam dwa auta i kilku znajomych, i wszyscy są zadowoleni. Auta sa niezawodne, nie ma problemu z odpalaniem,  wsiada się i jedzie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa

Ja to zdecydowałam się na yarisa II w benzynie. Brat jest mechanikiem i dobrze mi doradził, bo bez większych problemów trzeci rok jeżdżę. Bardzo fajne auto na początek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×