Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Justa255

Sierpniowe mamy 2016

Polecane posty

Gość reox
Hej. Ja dziś mam wizytę u gin, nie mogę się już doczekać...Oby wszystko z maleństwem było ok. Dobrze, że mam troche zajęć w pracy, bo bym nie mogła sobie znaleźć miejsca w tym czekaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamarta
Wiecie co, ja się z kolei zaczynam martwić, bo nie mam żadnego objawu, nawet tkliwośc****ersi, nic... Tylko libido mi skoczyło i spać nie mogę. ;) Co do brzuszka, w pierwszej ciąży ustąpili mi miejsca w komunikacji w 9 miesiącu. ;) Widać coś było może od 6 miesiąca, ale że było już zimno i byłam w kurtce, to nikt się nie domyślał. W drugiej myślałam, że będzie coś widać wcześniej, ale gdzie tam. ;) Już chyba tak mam, że brzuszek długo płaski, a od ok. 6 m-ca rośnie dość szybko. Na wadze przybierałam 8-9 kg, dzieci przy urodzeniu ważyły 3700g, więc nie tak mało.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reox Trzymam kciuki za wizytę. Na pewno będzie w czysto dobrze:) daj znac zaraz po. Ktos jeszcze dzis ma wizytę? Wyspa cudów Masz racje tez pomyślałam.ze teraz będę mogla brzuszek tłumaczyć ciąża :) jeszcze troche i zacznę ubierać przylegające bluzeczki bo zawsze chodzę w luźnych ciuchach. Ja zaraz zmykam na badania. Miłego dnia życzę wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamarta, u mnie bardzo podobnie jak u Ciebie brzuszek był widoczny w oklicach 5-6 miesiąca. Z tym, że moje dziewczyny urodziły się z niżsżą wagą: 3200 g i 3350g. W obu ciążach przytyłam 8 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey a ja czekam na @ jutro niby ma dostać zawsze miałam 2 -3 dni wcześniej plamienia a teraz jakoś nic nie widać i dół brzucha boli jak na @ no i plecy bolą i tyle no zobaczymy ale raczej tylko sie okres spóźnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamarta
Reox, to widzę, że mamy trochę wspólnego, fajnie. :) Ciekawe jak będzie tym razem. :) Jeszcze co prawda nie potwierdzałam ciąży przez usg, ale jestem dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asica82
Mam pytanie do dziewczyn, które już mają za sobą poród. Czy w drugiej ciąży cesarka jest obligatoryjna jeśli w pierwszej było cc? Czytałam, ze kolejne cc jest zagrożeniem dla następnej ciąży.. Ja chciałabym mieć łącznie 4 dzieci, jestem po jednej cesarce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmi90
A ja nadal @ nie mam .... Chyba kupie test i rano zrobie jak nie przyjdzie bardzo zadko mi okres sie spoznia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emma8808
Witam!Test robiłam na dwa dni przed terminem @ po południu wyszedł pozytywny,drugi powtórzyłam w dzień @ rano rowniez pozytywny.Jestem po wizycie u swojego lekarza 6 tydzień ciąży <3. Pozdrawiam i trzymam za Was kciuki :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esmu90 Trzymamy kciuki :) skoro piszesz ze nie rzadko ci sie spóźnia no to jest duza szansa ze ci się udalo :) Emma8808 Witaj. Gratulacje :) Napisz nam cos o sobie. Claudie Kochana robiłaś dzis test????? Airina Czy ja dobrze pamiętam ze ty dzis zaczynasz ośmiodniowe lenistwo? Jakie plany na tyle wolnego? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emma8808- gratulacje !:) właśnie napisz nam cos o sobie która ciąża , wiek ?:) pozdrawiam :) Reox - powodzenia na wizycie i czekamy na wiadomości :) Justa - tak kochana od wczoraj juz zaczęłam to lenistwo :) jupi :D teraz siedzę w przychodni do rodzinnego bo wezmę skierowanie na jutro na badania na to na co można wsiąść reszta trzeba zapłacić :P potem chyba z teściowa na zakupe przed świąteczne skocze bo mnie prosiła .. Jutro rano badania a na 8 mam fryzjera :) a reszta tygodnia delikatne sprzątnie i leniuchowanie hehe. Moze sama wyskoczę gdzieś na zakupy bo mam mało luzniejszych rzeczy a cos by sie powoli przydało :P no i w czwartek wizyta u giną :) nie moge sie doczekać .. Miłego dnia dziewczyny :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna6950
Asica82 jeśli chodzi o cesarkę, tu dużo zależy od lekarza, czasu jaki upłynął od poprzedniego porodu i przyczyn cc. U mnie jeśli wszystko będzie ok to między porodami upłynie 2,5 roku i szczerze to chciałabym spróbować rodzić sn. Każda kolejna ciąża po cc jest obarczona dużo większym ryzykiem. Najlepiej zakończyć na 2 cc. Ale skoro chcesz mieć 4 dzieci to teraz próbuj sn. Moja sąsiadka w ostatniej ciąży (5) drżała o swoje życie i dziecka, macica była tak cienka jak kartka papieru, musiała na wet spisać testament...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asica82 - moja szwagierka ma 3 dzieci, 1 urodziła przez cc (zanikające tętno dziecka w trakcie porodu) a dwa kolejne miała sn. Wszystko zależy od kondycji Twojej blizny po cc, czy nie jest za cienka, generalnie chodzi o to by wytrzymała skurcze, aby nie doszło do peknięcia. Z jakiego powodu miałaś cc? 4 dzieci - nieźle, ja po 3-cim planuje zakończyć rozmnażanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Airina Fryzjer? Zazdroszczę. Co ciekawego robisz z włosami. Ja u fryzjera byłam dwa tygodnie po poronieniu. Po prostu czułam ze musze cos w sobie zmienić. Z długich do pasa ciemnych włosów ścielam na takie do ramion i zrobiłam ombre. Jestem zadowolona z efektu. Kochałam swoje długie włosy ale te krótkie tez kocham :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asica82
W lutym mnie 5 lat od cc, mala się po prostu nie ułożyła główka na dół. Problem w tym, ze ja się panicznie boję rodzic naturalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogie mamy! Jestem studentką III roku położnictwa i aktualnie piszę pracę na temat negatywnego wpływu używek na rozwój ciąży. Gdyby znalazły Panie chwilkę czasu na wypełnienie mojej ankiety, która jest całkowicie anonimowa, byłabym niezmiernie wdzięczna! Ankieta ta skierowana jest do pań, które są aktualnie w ciąży. Trzymam kciuki i życzę powodzenia w okresie ciąży, a także porodu! https://docs.google.com/forms/d/14D4RkLmA6erxXrn9XE5Ff7E7E6TxmAQzt-JitT6mvKs/edit#

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Claudiie90
Justa robiłam test, ale z popołudniowego... jedna kreska. Ale daje sobie luz. Chce trochę z mężem spędzić miło czas :) i staram się nie myśleć o tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka sytuacja
Esmi90 trzymamy kciuki Emma gratulacje :) Wyspa cudów: po beskidzie śląskim łaziliśmy, Ty też z okolic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa mama
Hej mamuśki. Byłam dziś u lekarza krwiak o którym tu kiedyś wspominałam nie zniknął, urósł i jest dwa razy większy od pęcherzyka. Lekarz był lekko zdenerwowany jak go zobaczył. Dołożył kolejne tabletki. Chyba nie pisana mi ta ciąża. Założył kartę ciąży. 5-6 tydzień ciąży. Podczytuje was tu co dzień ale nie mam czasu pisać. Zazdroszczę tym które cieszą sie swym stanem bo mają powody, są zdrowe a ciąża przebiega bez zastrzeżeń. Tym które kolejny mc się rozczarowały życzę wytrwałości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RZSowa mama- przykro mi odnośnie krwiaka , mimo tabletek nie wchlonol sie ?? Moze lekarz zle tabletki przepisał bądź za mała ilośc , nie myślałas by skonsultować to jeszcze z innym specjalista dla dobra ciazy ?? Trzymam kciuki !!:* Justa - ja do wesela zapuszczalam włosy i miałam tez bardzo długie do po połowy pleców , blond włosy :) po slubie podcięłam moze z 5 cm i przefarbowałam sie na ciemniejszy z tym ze szybko sie kolor spłukuje i dół wrócił do blondu a jutro zrobie znow jasne pasemka , wrócę do koloru jaki miałam tak mi najlepiej :P Ja właśnie wróciłam z zakupów i mam dość .. Troche pochodziłyśmy z teściowa ciagle cos i juz zmęczona jestem i jak wróciłam to aż nie dobrze mi było , ale przekasilam cos i myśle ze mi przejdzie :) A jak tam u Ciebie i u was dziewczyny ??:* była któraś na wizycie dzis moze ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie dziewczyny. W najblizszyym czasie postaram sie zaczernic Nick. Podczytuję często ale z pisaniem kiepsko bo w pracy brak możliwości a w domu z malutka szalejemy, teraz wcina kolacje wiec mam chwile. Ja wizytę mam 22. Rzsowa mama kurde trzyma kciuki żeby to cholerstwo zniklo jak najszybciej! Z toksoplazmoza i kotami to male prawdopodobnstwo zarazienia, jedynie przez odchody wiec sprzatanie kuwety przechodzi na męża. Ja badalam przed ciąża i nie mam odporonosci wiec nie zarazilam się a zwiazana jestem z weterynaria i mam kontakt z duza ilością kotów. W domu mam dwa z czego jeden od miesiąca ale zrobiłam mu badania i nie ma toxo MITI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nasza mala wypytuje o rodzeństwo wiec stwierdziliśmy ze najwyższy czas.. Byłabym wdzieczna za dopisanie do tabelki wiek 31, 2 ciąża, ost@ 12.11 MITI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Acha i udalo sir za 3 podejciem MITI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja jutro jak jie dostane @ do rana to zrobie test ;-) Claudie a kiedy masz termin nna @ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Claudiie90
Esmi90 miesiaczka wypada 16.12 ale nie mam nigdy na czas ;P przeważnie przychodzi 2-3 dni wcześniej :) ale zobaczę. Niestety z porannego siku nie udało się bo pracuje od 22:00 do 6:00. Ale czuje ze dostane okres, bo pobolewaja mnie lędźwia, i lekko mokro mam :P wiec pewnie dzisiaj w nocy się pojawi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claudine ja powinnam wczoraj dostac ale w sobote mialam plamienie jddnorazowe potem kropka krwi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość outa
Hej dziewczyny. Gratulacje dla nowych mam! U mnie również pod koniec stycznia minie 5lat o cc. Teraz też chcę cc i lekarz ten sam na wizycie przed ciążowej mówił ze nie ma problemu. Ja słyszałam że do 3cc jest bezpiecznie. Dziś już dobrze się czuje nie mam bóli ani skurczy. Do lekarza nie dzwoniłam bo nie będę zmieniać daty wizyty która mam za tydz. Mam wielką nadzieję i nie wyobrażam sobie żeby to było puste jajo. Po prostu nie dopuszczam takiej myśli. Wiem ze co ma być to będzie ale jestem spokojna i ten tydzień mnie nie zbawi. Mi brzuch tez juz trochę wyskoczył ale ja nawet po sporym posiłku miewam spory brzuszek mimo że wycwiczona jestem. Tak już mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość outa
Co do krwiaka miałam spory i wyszło to jakoś w 10tc. Leżałam 4 dni w szpitalu a potem w domu. On się nie wchłonął i został do końca. Ale po jakimś czasie mogłam juz w miarę normalnie funkcjonować.. oby teraz mi się to nie przytrafiło. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj kolejny ciężki dzień za mną. Samopoczucie okropne, mdłości,zgaga,brak apetytu a jak juz zmusiłam sie do jedzenie to wzdęty brzuch mi dokuczał :( Claudia :) RZSowa mama A co lekarz mówi na tego krwiaka? Nie daje szansy tej ciąży. Może tak jak radź dziewczyny skonsultuj sie jeszcze z innym lekarzem. Reox Jak po wizycie? Nic nie piszesz.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelinaaa111
Ja miałam krwiaka w pierwszej ciazy... Tez był większy od pęcherzyka i lekarz nie dawał szans... Zalecił leżenie leżenie i jeszcze raz leżenie. Jak sie chodzi to ciagle sie narusza tego krwiaka i podrażnia dlatego sie nie wchłonie. Leżałam i wstawałam tylko do wc... Po 3 tygodniach dziad zniknął. Wiec naprawdę z całego serca polecam leżenie i nie ruszanie sie! Dzięki temu obok w pokoju spi mój największy skarb... Leki nie maja wpływu na wchłonięcie sie krwiaka niestety. Zlikwidować go można tylko leżeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×