Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Justa255

Sierpniowe mamy 2016

Polecane posty

Gość Claudiie90
Justa... :( miesiaczka ma przyjść jutro. Dzisiaj zrobiłam test :/ i wyszedł negatywny. Wiec znowu się nie udało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulinaAntonina
Claudiie Dobre nastawienie, dobry humor, staraj sie nie myslec i do dziela! Wiekszosc kobiet wlasnie w ten sposob zachodzi w ciaze. Podswiadomosc naprawde duzo robi. A co do martwienia sie.. Pewnie, ze kazda kobieta przezywa inaczej. Dowiadujac sie o ciazy stajesz sie odpowiedzialna nie tylko za siebie. Robisz wszystko by dobrze poszlo i nie pozwalasz sobie na zaniedbania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Claudiie90
Dziękuję :* ale mąż wyjechał ... dopiero za 3 msc będzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiec kochana wykorzystaj ten czas dla siebie najlepiej jak możesz :) i nie myśl o dziecku ciagle bo zwariujesz i nic z tego nie będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamarta
Hej Kochane. :) Jestem po pierwszych ogromnych badaniach i wszystko wyszło super!! Bardzo się cieszę. Samopoczucie jakby ciut ciut lepsze, szczególnie rano, bo wieczorami nadal zdycham. ;) Karolka, wydaje mi się, ze masz podwyższone przeciwciała w klasie IgM, a to sugerowałoby świeże zakażenie, ale musisz spytać o normy w laboratorium. Co do leków, biorę tylko kwas foliowy, w poprzednich ciążach również nic nie brałam. Buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka12310
Byłam dzisiaj u lekarza wszystko super dzidzia rośnie jutro zaczynam 9 tydzień. Co do badań to też dobrze wyszło ze juz miałam tkiedys toksoplazmoze więc nie mam się czym martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka12310
A co myślicie o badaniach prenatalnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Agnieszka
W poprzedniej ciąży nie robiłam, naczytałam się jak głupia i się bałam. Teraz jeśli podstawowe badania będą ok to też nie będę robić. Byłam na usg, dzidzi ma 13 mm i zmiana terminu na 28,08 akurat 29 mąż ma urodziny śmiał się że razem będą świętować. Jestem już w 10 tyg, aż trudno uwierzyć że 1/4 ciąży już prawie za mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamarta
Karolka, to super. :) Ja w poprzednich dwóch ciążach nie robiłam badań prenatalnych i teraz też nie zrobię, chyba że będą wskazania (gin się ze mną zgadza;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka12310
Ja jutro zaczynam 9 tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka12310
Ja jutro zaczynam 9 tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamarta, Karolka, Agnieszka Jaki tu wspaniale wiadomości:) super ze maleństwa rosną. Co do prenatalnych w piatek na wizycie porozmawiam z moim lekarzem i wtedy zdecydujemy czy je robic czy nie. A orientujecie sie jakie sa koszty takich badan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulinaAntonina
Mam 23 lata, gin kazala mi sie zastanowic nad prenatalnymi ale sama nie wiem czy je robic (pierwsza ciaza). Dzisiaj zaczelam 10tc. Data na 15.08. W przyszlym tygodniu ponowne wyjscie do laboratorium i endokrynologa. Mdli nadal ale jakby rzadziej. Jak u Was, mamcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka12310
Ja mam termin na 18.08 z miesiaczki a z USG na 20.08. Moja pani doktor mi powiedziala zecwarto zrobic sobie badania prenatalne oczywiscie chodzi tylko o Usg zadnycvh innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamarta
Z tego co wiem badania prenatalne (nie licząc usg) są refundowane dla kobiet powyżej 35rż, z chorobami genetycznymi w rodzinie. A tak amniopunkcja i biopsja kosmówki (badania inwazyjne) kosztują po ok. 1500 zł każde (ale to różnie bywa, szerokie widełki), test Pappa i test podwójny i potrójny po ok. 200zł, a test nifty ok. 2400 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny nad czym Wy się zastanawiacie... na tych badaniach lekarze sprawdzają czy wykształtowały się wszystkie narządy u dzieciaczka, czy jest nosek, przezierność karkowa. Czytałam dzisiaj na jednym w forów że właśnie na tym etapie ciąży - podczas badania - lekarz stwierdził nieprawidłowy przepływ krwi w serduszku dzieciaczka, tylko dlatego że tak szybko udało się to wykryć jest szansa na pomoc. Gdyby mama nie zdecydowała się na te badania to być może straciła by tą ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam za tydzien prenatalne i tez sie juz lekko stresuje :P usg 250 zł test z krwi pappa 150 zł. Ale pierw robie tylko usg i zobaczymy co Pani dr powie i ewentualnie po jeśli trzeba bedzie zrobie to drugie badanie, tak tez doradzała pani w recepcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 3 lutego prenatalne usg i krew ale mam na NFZ ze względu na wiek. Nie boje się w każdym razie nie myśle i tym :) mam zdrowe dziecko w rodzinie nie mamy wad genetycznych wszyscy zdrowi :) W pierwszej ciąży robiłam usg dla pewności ze wlasnie narządy ok i nosek itd ale teraz już z krwi gin powiedział ze nie mam wskazań ale jak za friko to trzeba skorzystać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja dzis bylam na wizycie. Po krwiaki prawie nie ma śladu . Dzidzia rośnie ma 3 cm i po tym ocenil wiek ciąży na 10 t a nie na 9. Dlatego na usg genetyczne chce się umiwic na koniec stycznia. dziewczyny zróbcie sobie usg genetyczne i po tym lekarz oceni czy warto robic jakies badania inwazyjne. Testu pappa bym nie ro ila bo to jak totolotek taka statystyka. Ja miałam amniopunkcje i nie placilam bo miałam wskazania ku temu czyli podwyższone nt. I jesli jakiś taki czynnik wystąpi to jest to refundowane. Lekarz zdziwil sie ze nie biorę witamin i od dzis mam mama dha o żelazo bo miałam troche malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba większość przeniosła sie na priv. Szkoda. Ja wole tu pisac bo juz przerabialam te zamknięte fora i nic dobrego to moim zdaniem nie dawalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość outa
Hej. Ja tam nikogo nie krytykuje raczej mam nadzieje ze niektórzy zmienią mentalność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość outa
Po raz któryś zjadło mnie... jutro wizyta. Za 3 tyg mam 35 lat więc może się złapię na darmowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekoladowa muffina
Witam:) Czy mogę się przyłączyć do tematu? Może rozmawiając tutaj z innymi przyszłymi mamusiami będzie mi łatwiej przejść ten okres bo póki co mimo początku ciąży czuję się fatalnie i chwilami nie wiem jak sobie z tym radzić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muusia wspaniale wiadomości z wizyty. :) masz racje na prywatnym jest nas coraz więcej. Ciebie tez zapraszamy :) zapraszamy wszystkie chętne. :) Outa powodzenia na wizycie :) Czekoladowa mufina witaj :) który tydzień ciazy? Na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muusia wspaniale wiadomości z wizyty. :) masz racje na prywatnym jest nas coraz więcej. Ciebie tez zapraszamy :) zapraszamy wszystkie chętne. :) Outa powodzenia na wizycie :) Czekoladowa mufina witaj :) który tydzień ciazy? Na kiedy masz termin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekoladowa muffina
jestem w 9 tygodniu ciąży, dokładnie 9t4d:) Termin mam na 13 sierpnia. Podejrzewam, że jestem jedną z najstarszych tu przyszłych mam, w dodatku to moje pierwsze dziecko, jednak mimo wieku czuję się z ciążą jak dziecko we mgle:P Z powodów mojego samopoczucia, obaw, rozterek i całej reszty postanowiłam się tu wpisać, tak będzie łatwiej i przyjemniej:) Widziałam, że macie prywatne forum - jeśli na nim jest Was więcej chętnie się tam będę udzielała;) Czy jest ktoś z południa Polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prywatne forum Proszę odezwać sie na poniższego maila odeśle link do forum. juma323m@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość outa
Dzięki!!! Ja jestem z południa PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekoladowa ja jestem z południa a ile masz lat ja jestem dokładnie 9i4 wychodzi mi 13/15 sierpnia :) chodź na forum prv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×