Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Justa255

Sierpniowe mamy 2016

Polecane posty

Karta_83- tym razem bedzie wszystko dobrze ! Jestes pod stała kontrola wiec głowa do góry :* Ja poki co pracuje dalej, brałam luteinę dopochwowo ale teraz juz lekarz kazał powoli odstawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa225
Ja po wizycie. Z maleństwem wszystko w porządku. Serduszko bije jak szalone. Moje szczęście ma juz 4 cm. :* dzis byla ekspresowa wizyta . Taka kontrolna. Maiłam sie zgłosić po 7 dniach od wyjścia ze szpitala. Lekarz zrobil mi tylko usg przez brzuch. Karta Ja od początku ciazy ze względu na plamienie biorę duphaston 3 razy dziennie . No i kwas foliowy i witaminy :) Jestem na L4 i pozostanę na nim do konca ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mussia22
Justa225 bardzo dobrze ze wszystko wporzadku z maleństwem, ja czekam do 20 i bardzo się denerwuje. Od 2 tyg zle się czuje mam problemy z żołądkiem przepisany Torecan i też jestem na L4 i chyba tez już będę do końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa mama
Hej witam nowo przybyłe mamuśki. Ja miałam wczoraj wizytę. Wszystko ok . Krwiaka prawie już nie widać. Maluch ma 2,96cm. Gin nagrał mi filmik z usg. Duphaston nadal biorę 3x1 ale czasem zapominam i kwas oczywiście. Nadal pracuje i mam zamiar pracować jak najdłużej. Nie ma mnie kto zastąpić i boje się ze kogoś znajdą na moje miejsce. I bardzo boje się o maleństwo by sie urodziło zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzsowa mama a powiedzialas juz w pracy? Ja w ostatniej pracowałam do 6 miesiąca tzn jego konca jeszcze na zwolnieniu jeździłam i wprowadzalam zastepczynie. W jedna stronę 25 km i z perspektywy czasu uważam zle glupia bylam! Teraz lekarz od razu chcial mi dać l 4 ale jestem na wych. Komu juz powiedzieliście? U mnie oficjalnie wie tylko mlodsza siostra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulinaAntonina
4dni przed spodziewana @ mialam male plamienie (brazowy sluz). Cholernie sie zmartiwlam, napisalam do ginekologa, kazala jechac na ip jak sie nic nie zmieni. Ale trwalo to 1.5 dnia i orzeszko. Bez bolu brzucha. Teraz juz sie nie powtorzylo. Wizyta 21.01. Czy ktoras z Was tak miala? Na forach oczywiscie juz mi wywrozyli poronienie ;) Jakos nadal ciaza do mnie nie dociera. 23 lata, "wpadlismy" za pierwszym razem wiec lekki szok ale od samego poczatku juz pokochalismy te fasole wiec wolalabym by wszystko bylo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaulinaAntonina Pociesze cie :) Ja jestem w 11 tygodniu i od samego początku ciąży mam brudzenie (brązowy śluz), ostatnio nawet pojawiła sie żywa krew. Oczywiście pojechalam Na IP zostawili mnie na 3 dni i narazie jest ok. Od soboty zero plamień i Brudzeń :) a maleństwo rozwija sie prawidłowo, serduszko bije jak szalone. Oczywiście biorę duphaston 3x1. Nie kazda kobieta przechodzi ciążę bezproblemowo. Jesli masz taka możliwość oszczędzaj sie jak najwięcej. Ja leze ile się da. Nie przemęczam sie. Maz przejął na siebie wszystkie obowiązki domowe. Ja jedynie pozmywam od czasu do czasu. Ale miotły albo odkurzacza nie tykam. Takie mam zalecenia od lekarza. Niestety jak sa plemienia to ciąża jest zagrożona i należy odpoczywać ile się da. Takze nie przejmuj się ale oczywiście nie lekceważ jesli plamienie sie nasili. Jak masz taka możliwość zgłoś sie do lekarza wczesniej. Pewnie zapisze ci duphaston albo luteine i będzie wszystko w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulinaAntonina
Justa255 Dzieki za ekspresowa odpowiedz ;) umowie sie jednak w przyszlym tygodniu. Lozko mnie parzy, leze tyle ile dam rade ale znowu nie chce oszalec. :) Troche spadlo jak grom z nieba bo okazalo sie, ze wyniki TSH troche za wysokie wiec biore Euthyrox no i i infekcja pecherza. Ajjj ta ciaza. Wyobrazenie piekne a tyle strachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina ja tez sporo plamilam jak bylam w 4 t i 4 dni to polecialo sporo zywoczerwonej krwi i pojechalam na ip gdzie ręce rozlozyl i stwierdził ze pewnie dostałam okresu i chcial mnie na oddział przyjac tylko po to by po niedzieli zrobic betę hcg wiec sie nie zgodziłam. ja specjalnie sie nie oszczędzam bo przy 21 miesiecznym dziecku nie da sie lezec i czesto pcha sie na rece a wazy 12 kg. Dobranoc wam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czytelniczka24
Ahh tak Was poczytuje :) nawet skusiłam żeby poczytać dużo wcześniejsze poty :) U Was tak miło . Mogę dołączyć? Ja co prawda wrześniowa chyba , bo jeszcze u lekarza nie byłam. Boję się nie mam plamień ani nic ale myślę że to za wcześnie. Ostatnia @ 02.12.2015 a owulka 17-18 skoro w 29-30 dc wyszły kreseczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytelniczka Zapraszamy :) ja mam dwa terminy jeden na koniec lipca a drugi na początek sierpnia ale zostałam tutaj bo tu jest nas dużo i forum żyje :) Kiedy wybierasz sie na wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czytelniczka24
Justa225 oj żyje ;) dzięki za to. Można się wiele dowiedzieć . :) W poniedziałek zadzwonię i się umówię ale z tydzień lub dwa będę czekała, bo to na NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulinaAntonina
Czytelniczka Bety nie robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KARTA_83
Dziewczyny, plamienia to nie zawsze coś strasznego. 2 ciąże straciła, w ogóle nie plamiąc (płód przestał się rozwijać), 3-cią to leciała ze mnie czerwona krew, tak ze 2 tygodnie, a przy synku, którego mam tez plamiłam i było ok. Teraz też plamię, ale nie jest to już dla mnie tragedia. Mój lekarz (specjalista od trudnych ciąż i in-vitro) powiedział, że wiele kobiet nie tylko plami, ale i krwawi i normalnie przechodzą ciążę. Czasem jednak nie ma żadnych plamień, a przy kolejnej wizycie okazuje się, że serduszko już nie bije. Ważne jest to, czy to są brązowe plamienia (oznaczają starą krew, która tylko spływa) czy czerwone- żywa krew, czyli coś może się dziać. Ja powoli zaczynam się nastawić, że może tym razem donoszę tą ciążę. Lekarz tez powiedział (mimo, że plamię), że leżenie nic nie da (w ostatniej ciązy mimo leżenia i tak się nie udało). Mam funkcjonować normalnie- bez zbędnego przemęczania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KARTA_83
Jestem w 8t 3 d. Obiecuję, że od 10-go zrobię się niebieska :D (Jak wyjdzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karta to masz sporo nieszczesliwych zakonczen za soba. Moj m chciAl dzis powiedziec swoim rodzicom ale mu zabronilam. Jeszcze nawet nie mam karty ciazy. Ja jestem glupia bo sie naczytam tych zlych rzeczy a potem schizuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czytelniczka24
PaulinaAntonina nie, jeszcze nie robię bety. muusia mąz ma racje, mój tak samo mówi : ciągle czarne scenariusze. Ale jak tu się nie martwić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość outa
Hej.. jasne martwcie się. . Nie cieszcie się. Tylko martwcie.. bo może akurat coś nas złego spotka to przynajmniej się martwilyscie... nasz kochany naród. Nigdzie się z podobnym nastawieniem nie spotkalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wyspacudów
Cześć lalki :) jak tam brzuchy? Ja dzis leżę plackiem i modlę sie zeby sie nie porzygać ;) miałam jechać na narty z córka ale postanowiłam leżeć i sie lenić. Poparłam obiad ugotowałam i wyro ;) a i sok z pomarańczy sobie zrobiłam w chwili przypływu energii. Justa pisała wam o forum Prv tam mamy bardzo fajnie prywatnie i ze zdjęciami nawet ;) może któraś ma ochotę dołączyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JedynaOna
Ja chetnie bym dołaczyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Claudiie90
Mam pytanko... Dziewczyny ile by mnie wyszły badania tsh, prolaktyny i progesteronu? Oczywiście bez skierowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka12310
Hej dziewczyny jestem w 8 tygodniu ciąży. Mam pytanie bo robiłam badania na toksoplazmoze i IGM wyszło mi 203.100 UI/ml a IGG 0.583 ten wynik jest dobry czy nie może któraś z was się orientuję, jeśli tak byłabym wdzięczna za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czytelniczka24
Ja też chętnię dołączę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia trzymam kciuki za jutrzejsza wizytę . Daj znac jak będziesz po :) Outa kazda ma inne podejście do ciazy. Jedna sie martwi więcej , druga mniej. Nie każdy widzi wszystko w kolorowych barwach. Sa ludzie którzy martwią sie na zapas a sa tacy którzy nie martwią sie niczym. Jesli dziewczyny martwią się o dziecko to jest normalna sprawa i nie ma co tego krytykować. Claudia Nie mam pojecia ile kosztują te badania. Robiłam tylko tsh i płaciłam chyba 11 zl. Mysle ze na stronie przychodni w której chcialabys zrobić badania jest podany cennik. A przynajmniej powinien być :) a jak twoje samopoczucie? Karolka przy wynikach powinnaś miec podane normy. :) Jesli któraś z was zachce dołączyć na nasze prywatne forum to proszę o napisanie na kafe ze wysłaliście mi.maila :) tu bywam częściej niż na poczcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×