Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Justa255

Sierpniowe mamy 2016

Polecane posty

Gość monika900
RZsowa ja tez jeszcze pracuje, mialam zamiar do konca kwietnia ale wydaje mi się, że zostane troche dluzej. Udanej i spokojnej podrozy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Outa ja tez duza nie jestem bo jeszcze z 2 cm niższa od ciebie. Ja tez spora sie urodzilam 3900 , a moja starsza siostra wazyla 4000 wiec może u nas to w genach zapisane ze dzieci duże rodzimy. Mój m dziś poleciał i będzie ok 23:/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Agnieszka
Córkę urodziłam nie za dużą bo 2600- w 41 tygodniu, z Usg wychodziło 3 kg i z racji mojej wąskiej miednicy powiedzieli już wcześniej że 3 kg to max masy dziecka powyżej bez dyskusyjnie cesarka. Teraz pewnie to max trochę będzie wyższe, jednak większego dziecka niż 3300 nie chciała bym rodzić naturalnie a cesarki bardzo się boję z racji skłonności do zrostów i zbliznowaceń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj maly ma zatwardzenie. Ostatnio co tydzień lub dwa ma. I co chwile jest"mama kupa nie chce wyjść.na raczki" I nic zrobić nie mogę.dobrze ze miał drzemkę dluga. Naszlo mnie dzis na murzynka ale w końcu zrobiłam mufiny i zaraz sobie zjem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Pozdrawiam z Norwegii. Lot zniosłam dobrze . Mały buszował przez cały lot. Teraz odpoczywam po rejsie między fiordami i intensywnym jodowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpniowa mamusia
Hej sierpnióweczki:) Jak wam minął weekend?:) Cały czas myślę o tym, że to niemożliwe, że to już 6 miesiąc:) ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie jeszcze 4 miesięcy tego stanu, bo czuję, że z tygodnia na tydzień coraz bardziej ociężała, więc co będzie za np. dwa miesiące?:) Wczoraj myszkowałam po necie żeby zorientować się w ciuszkach dla niemowląt, jak wyglądają, jakie mają ceny i w ogóle czym to się je bo jestem zielona w temacie, te wszystkie body, śpioszki, pajacyki, dla mnie to jakiś totalnie nieznany temat, w dodatku właśnie zastanawiam się nad tym całym sierpniem, bo może być upalny, a może być chłodny i zastanawiam się jakie długości rękawków kupić maluchowi, jak myślicie? Stwierdziłam, że na sam początek chyba body z krótkim w rozmiarze 50-56 bo pewnie w tym przedziale urodzi się mała i body z długim w rozmiarze 62, myślicie, że tak będzie ok? Do tego kilka śpioszków i pajacyków, nie wiem tylko ile tego wszystkiego sztukowo:( Pomóżcie coś doświadczone mamusie bo nie chcę mieć ani za mało ani za dużo, szkoda wydawać niepotrzebnie kasę skoro za chwilkę dziecko wyrośnie:O Bardzo chciałabym już mieć jakiś plan, co, ile i w jakim rozmiarze, ale jestem w kropce:) outa - a to jest już brzuch ciążowy tak wysoko czy po prostu brzuch? Wiem, dziwne pytanie;) Chodzi mi o to, że ja ten ciążowy mam do wysokości pępka, ale zauważyłam, że od kiedy urósł to mam od razu pod piersiami dużo więcej ciała, chyba mi się ścisnęły wnętrzności i trochę uniosły w górę i oprócz brzucha mam wypukłości zaraz pod biustem:O Ale nie przejmuj się z tym oddychaniem, to normalne, w mojej książce pisali, że teraz płuca bardzo mocno muszą pracować i serce też, że ciężarna może to odczuć, ja np.póki co z oddychaniem ok, ale gorzej z sercem, było kilka dni, że mnie bolało:O poza tym jak się schylam to czasem mam wrażenie, że zwymiotuje jakbym miała bardzo mocno żołądek ściśnięty:O Uroki ciąży;) RZSowa - miłego odpoczynku, fajnie, że lot przebiegł pomyślnie:)My 8 listopada wykupiliśmy wakacje na początek czerwca, a po miesiącu okazało się, że jestem w ciąży od 6 listopada:) więc od razu zrezygnowaliśmy w wakacji, szkoda, bo był super hotel, a właściwie kompleks hoteli, wyremontowane w 2015 roku, no i wreszcie zwiedzilibyśmy Barcelonę, no ale teraz już przebolałam to i nie wyobrażam sobie, że małej mogłoby nie być:) muusia - a mogę zapytać czemu masz nadzieję, że będziesz miała cc? Poza tym chciałam się od Ciebie dowiedzieć jak wyglądają te warsztaty planeta dziecko bo idę za 2 tygodnie i chciałabym wiedzieć czego się spodziewać i na co się nastawić? Nie jest to jakieś nudnawe? bo szkoda mi przesiedzieć 3 godziny i słuchać jakichś nieciekawych wywodów, które nic mi nie dadzą:O Radosna33 - jejku, widzę, że nie tylko ja czasem schizuję, nieraz jak poczuję, że mam trochę mokro to lecę do kibelka i aż się boje zobaczyć czy przypadkiem krwi tfu tfu tam nie ma, widzę, że Ty z kolei bardziej schizujesz o wodach płodowych, nawet tak nie strasz bo ja ostatnio ciągle myślę, żeby nic się wcześniej nie zaczęło:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosna33
Hej :) Od kiedy nie pracuje to uwielbiam poniedzialki :) w koncu chwila dla siebie i taki powolny rytm dnia. Sierpniowa_schizy mam, bo w ciazy z synem mialam zagrozenie przedwczesnego pekniecia pecherza plodowego i tak tez zaczal mi sie porod. Choc teraz i brzuch mam bardziej miekki i odpoczywam wiecej. Ale wiem, ze dziecko jest jeszcze za male, zeby moglo przezyc po tej stronie brzucha stad te schizy. Co do ubranek to ja u syna co urodzil sie 56cm, 3390g rozmiar 56 przez miesiac zakladalam. Wiec warto miec cos w tym rozmiarze. Spiochow w ogole nie uzywalam, dla mnie malo praktyczne. Na poczatek body (krotki rekaw), kilka pajacykow (u mnie pierwszy miesiac glownie w pajacykach byl), moze ze 3 rampersy z krotki rekawkiem (jak beda upaly jak w zeszlym roku to napewno sie przydadza). Skarpetki. Jakis sweterek lub bluza miekki, rozcialiwy. No i ze 2 czapeczki na wszelki wypadek. Mysle, zew maju lite zrobie czego ile mi trzeba. Na poczatek to tez musisz miec ze 2 reczniki z kapturkiem, kilka pieluch tetrowych, jakis rozek (choc na upal to nie wiem, ale lepiej sie nosi dziecko dla niedoswiadczonych rodzicow. Moje notatki sprzed 6 lat mi wszystkie poszly w swiat wiec bede dopiero myslec co i jak. Ehhh to chyba najprzyjamniejsza czesc poki nie trzeba placic. Wozek juz raczej wybrany. Troche drogi, ale ciagle szukam, czegos tanszego, ale komentarze o odpadajacych raczkach, zamanych stelazach, skrzypiacych kolach czy blaknacym materiale jakos mnie odstraszaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość outa
hej dziewczyny, dzieki weekend minął jak zwykle szybko. W sobotę dzien zakupowy, tzn kupilismy trochę roslinek do skrzynek i na ogród, a wczoraj bylismy w aquaparku, trochę mi było wstydliwie z brzuchem lazić w bikini no ale nie bede kupowała teraz na 2 ,3 razy stroju jednoczęściowego. W sumie to brzuszek mam ładny bez rozstępów wiec co mi tam ;P Sierpniowa, ja urodzilam to maly mial 52 i mam kilka ciuszek 48-56 i one byly akut=rat na te pierwsze dni. Nie pamiętam juz ale chyba najwięcej bodziaków się przydaje, pajace. Rożków mam ze 3 ale to zima byla. Muszę w maju powoli odkopać się w tych ciuszkach, mam ich milion i muszę zacząć prać. Radosna ja tez lubię poniedzialki syn w przedszkolu maz w pracy haha spokój...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Radosna jaki wozek wybralas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosna33
No my chyba kupimy Mutsy Igo. Wczesniej mielismy Maxi Cosi mura 4 i byl super ale wazy jakies 5kg wiecej niz to Mutsy. Ale troche drogie jest tyle, ze uzywany mozna tez wdobrej cenie sprzedac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
ja wlasnie jestem na etapie ogladania wozkow i nic mi się za bardzo nie podoba, dlatego pytam. Widzialam gdzies w internecie ostatnio ten o ktorym wspomnialas Mutsy Igo. Ladny ale niestety drogi, kosztuje prawie tyle co Stokke. Myslalam, ze za wozek dam okolo 2tys, ale teraz widze, ze ciezko cos ladnego i konkretnego znaleźć w tej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sierpniowa jest pelno list gotowych z wyprawka.i. Mysle ze na 50 nie ma co kupować. Na pewno trzeba miec i z krótkim i długim rękawem body

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sierpniowa chce cc bo w pierwszej zaczelam naturalnie i rozwarcie bylo mogłabym przec ale główka ciągle zle ulozona byla. W pewnym momencie tętno dziecka zaczęli spadać i miałam cv dla ratowania małego. Miałam po tym traumę i drugi raz nie chce tego przeżywać. A planetę polecam ja bylam z trzy razy. Każdy zawsze cos dostaje.sa losowane tez nagrody. Masz na pewno na stronie spis tematów. Zawsze sa różni przedstawiciele produktów. U nas furorę robił ostatnio super niania. Ta ja dwa lata temu za wózek z fotelikuem dalam ok 2300 i to mi sie juz mega dużo wysmdawalo a wy jeszcze na droższe patrzę ie? Powiem wam zw czasami tanie tez super. Mysle ze warto kupic wózek polskiego producenta. Żeby miał dobre amortyzatory. Opony. Żeby byl latwy w skladaniu i nie wazyl za dużo. I ważne by gondola byla szeroka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosna33
Moniczka_no my na targach art dzieciecych bylismy i mnustwo wozkow bylo. Pelen przegląd. Dla mnie wazne bezpieczenstwo, ale i waga, sposob skladania i czy mi do bagaznika sie zmiesci. Jednak jakosc dla mnie tez wazna. Pytam kolezanek jak ich wozki, ale te do 2tys po jednym dziecku juz dosc zniczone a ten co mialam wczesniej byl jak nowy, mitsy u znajomych po 2 dzieci (w sumie ciagiem prawie 5lat uzytkowany) jak nowy. Stokke ten co mi sie podoba sama spacerowka kosztuje tyle co mutsy 2w1, wiec nawet dla mnie za drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość outa
Hej nie mam wózka mialam xlandera ale sprzedalam, byl ok. Później kupiłam spacerówkę na małych kólkach nie pompowanych i dla mnie to tragedia w mieście. Każdy co innego woli ale przekonac sie o tym można dopiero na żywo :) Przejażdzka po sklepie to niestety każdy wózek fajnie chodzi. Mussia jak u was w rodzinie duże dzieci to jasne że 50 nie kupowac ale większość dzieci rodzi się ok 50-55 ubranka 62 są zdecydowanie za duze. Ten brzuch co pisałam o oddychaniu to nie było z powodu dużego brzucha na to jest jeszcze czas to są zrosty po poprzedniej cc, cawały się we znaki przy głebszym właśnie oddechu.. Teraz mi przeszło na szczęście. Czy któraś miała takiego pluszaka z bijącym sercem lub wydającym szum i jak się sprawdzał przy małym dziecku?? Chcę teraz takie coś zakupić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Dziewczyny. jakas głupia jestem ale serio zaczyna mnie przerazac waga. zawsze byłam osoba z nadwaga gdy zachodziłam w ciaze wazyłam 81kg , dzis jest 23 tydzien ciazy a ja mam juz 86,5kg! a tak bardzo uwazam na to co jem, zeby było zdrowo....... co to bedzie dalej? czy to prawda ze w 3 trymestrze tyje sie najwiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość outa
tak, szybko potem leci waga w góre, ja tez mam już +5 kg :) też 23 tc. Chciałabym w tej ciąży przytyć nie więcej jak 13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosna33
Ja sie dzis przekonam ile jest na plus. Bardzo mi przez ten miesiac brzuch urosl wiec wagowo tez bedzie duzo. Stawiam gdzie 3na plus od ostatniej wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
5+ na wadze w 23tc to mało, tak myślę bo sama przytyłam już8 kg a dziś jest 24tc+3d. W pierwszej przytyłam prawie 16 ale wszystko weszło w brzuch. Jestem szczupła. Przed ciąża nosiłam M. Co do wózków to my nie kupujemy. Mamy po córce jakiś polskiej firmy 3w1. Do jesieni przejeździ a zimą z doświadczenia wiem ze spacerów nie ma tak dużo a na wiosnę kupimy małą spacerówke/parasolke. Co do rozmiarów ciuszków to wszystko będzie jasne jak się urodzi. Wiec dopiero wtedy moim zdaniem można rozszerzyć garderobę bobasa. I tylko po dwa komplety z rozmiaru bo dziecko szybko rośnie. Dziś wzięliśmy koce troche jedzenia i pojechaliśmy leniuchować na plaży. Super taki odpoczynek. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Pojawiła wam się już kreska na brzuchu? Bo mi już wychodzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
hej dziewczyny, nawet nie wiedzialam ze sa targi rzeczy dla maluchow :) RZsowa u mnie nie ma kreski, ale brzuch coraz wiekszy, wczesniej nikt nie zauwazal a teraz nawet oby się poznaja bo dzis mnie w kasie przepuszczali. U mnie jutro zaczyna się 24 tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
*obcy chcialam napisać :) swoja droga mialam nie kupowac jeszcze rzeczy ale nie umiem się powstrzymac wiec juz mam kilka par body i kocyk dla małego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Muusia mi co się spodoba z wozkow to okazuje się ze ma wysoka cene. Mysle nad tym, ale generalnie tez uwazam ze 4 tys to za duzo, myslalam zeby okolo 2 tys wydac, tym bardziej, ze taki wozek nie posluzy wiele lat, pewnie pozniej i tak będziemy chcieli kupic mala, lekka parasolke. Poza tym jest tyle rzeczy, ktore trzeba kupic dla malucha…ze dobrze by bylo chociaz nie przeplacac na wozku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muusia
Outa wyda ni sie ze 59 to bardziej dla wczesniako rozmiar. Dzieci potem tak szybko rosną ze uważam ze szkoda kasy na tak Male ciuszki. Ja kreski jeszcze nie mam. Ja na pewno nie dałabym 4tys za wózek. My nawy tej parasolki teraz nie kupowaliśmy. Nasz syn Ne przepadal za wózkiem em. juz nie pamiętam kędy we wozku jechał. Teraz na rowerku go orowadzam albo chodzi sam. W Sb 2 lata konczy. Musze kupic sobie jakies krople nawilżające do oczu. Chyba można w ciąży stosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość outa
Hejka ja nie miałam na brzuchu krechy i teraz też nic nie widać. Mój mąż mówi że ogólnie nic nie przytyłam tylko mam brzuszek, noszę s. Za to jestem wiecznie głodna jem mało a często. Musia jak dziecko ma 52 to co chcesz ubierać 62? Na porodówkach pełno widziałam dzieciaczków w za dużych ciuchach. Warto mieć kilka sztuk, ale będzie lato więc dosłownie na pierwszy miesiąc. Rzsowa wypoczywaj :) Co do wózków jak planujecie kolejne dzieciaczki to na pewno lepiej kupić nowy porządny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosna33
Ja po wizycie. Hemoglobina ok. Waga... Tu ochrzan zebralam. Bo 4,5kg w ciagu 5 tyg przytylam, a to dwa razy tyle co powinnam. Mam ograniczyc plyny do max 2l dziennie (wliczajac zupy, mleko do platkow czy soki z owocow). Od poczatku ciazy 8kg na plus a to dopiero 23tydzien. Za to poziom wit d to lepiej nie mowic. Od 10-30jest niedobor, ja mam 6,5. Dostalam jakies suplementy, ze to uzupelnic. No roz 50 to raczej nie ma co kupowac (chyba, ze ktos ma wczesniaka) natomiast 56 jak najbardziej. U mnie okolo miesiaca dziecko taki rozmiar nosilo. Potem 62 przez jakies 2 miesiace. Dla mnie podejscie z trzymaniem dziecka w dwa rozmiary za duzym ubraniu bo przeciez szybko wyrosnie jest niedopuszczalne. Same sie ubierzcie w za duze spodnie czy jakies ubrania i wytrzymajcie w tym caly dzien... Wyznaje zasade, ze zawsze sie pytam czy ja bym sobie tak zrobila... To dotyczy wszystkiego. Np biegania w brudnych ubraniach, bo przeciez zaraz znowu obrzyga czy cos... Ja bym nie chciala w brudnym i smierdzacym chodzic. Choc bym miala 6-7 razy dziennie dziecko przebrac to przebiore. Dlatego po 2 komplety na rozmiar??? Za duzo wiadomo to tez bezsensu kase wyrzucac. Ale popadanie w skrajnosci, ze prawie nic nie kupowac bo wyrosnie to przesada. Co do wozkow to kazdy do swojego budzetu i stylu zycia musi dopasowac. My duuuzo spacerowalismy i nie wyobrazam sobie nie miec malej spacerowki. Chociaz sluzyla nam niecale 2 lata, do momentu jak juz syn odkryl hulajnoge i nie bylo potrzeby wozka brac na spacer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Radosna, 8 kg więcej w 23 tyg to ok wg twojego lekarza? Bo ja tez tak przytyłam i myślę ze to dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosna33
No wlasnie za duzo. Od wczoraj na diecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×