Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Justa255

Sierpniowe mamy 2016

Polecane posty

Rzosowa po glukozie może być spadek cukru i można byc mega hlodnym. Raz tak miałam ze az sie ręce trzesly. Aga ja tez jyz mam spory brzuch. Ciężko mi sie juz przekreca z boku na bok. Na weeken jestem u rodziców i zamiast odpoczywać to sprzątam zmywam i kotlety robiłam i wszystko. Dzis goście przyjechali a mój mama srednio sama wszystko ogarnia wiec teraz przed spaniem juz ledwo chodziłam i brzuch twardy. Wyprostować sie ciężko bo bmciagnie wtedy wszystko :/ jutro do domu wrócę to może lepiej nawę odpocznę chociaż tez zawsze cos sprzątam ale to chociaż sobie! Jeszcze jutro z synkiem na echo serca. Mam nadz ze da się. Zbadać. Mój m wróci 13 maja dopiero:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość outa
Hejka no już coraz gorzej z brzuchem :P są gorsze i lepsze dni. Ja łażę na pilates i to mi dużo daje. Musia a gdzie twój tak jeżdzi, pracuje za granica? Jutro mam wynik tej krzywej i kontrole u mojego gina Miłego tygodnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muusia
Outa tak do pracy. Ale ciezki dzien! Moj maly nie chcial wracac do domu od moich rodziców. Wyk w samochodzie i darcie jak nie wiem!. I jeszcze musiałam.isc z nim na to echo serca a ostatnio jak z nim bylam.to tak plakal ze nie mogla go zbadać w ogóle . Na szczęście tak go zagadalam ze cale badanie patrzył na monitor i oglądam bajkę o swoim serduszku i ciuchci". Na szczęście wszystko juz dobrze jest nic się nie poglebilo. Dziurka sie zarosla a tetnica poszerzyla. Ufff. Outa to daj jutro znać jak ten cukier ci wyszedl i jak na kontroli:) Ja krzywa zrobie jakos za tydzień bo wizytę mam w nst czwartek. A teraz uciekam sie myc i spac bo padam:/ Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowe
Dziewczyny myślałyście może o takim pasie poporodowym na brzuch. Obawiam sie ze po tej ciąży mogę mieć problemy ze skorą na brzuchu. Czy stosowałyście coś takiego wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Outa jak krzywa i wizyta??? Rzosowa wszelkie pasy tego typu sa odradzane!!! Idziecie na to usg prenatalne miedzy 28-32 tygodniem?? Ja chyba jutro się umowie jakos na początek czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jadzia86
Widzę, że temat żywy i prężny . Dawno mnie nie było... mnie też się udało, ale dopiero 4 tydzień:) ma być na styczeń... a Wasze brzuszki już pewnie pod nosem:))) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jadzia oby wszystko bylo dobrze u ciebie!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość outa
Hej Jadzia super!!! U nas ok, mały ma 1200kg! Nie chce mis ię w to wierzyć!. Krzywa dobrze wyszła wszystkie wyniki poniżej 100. Morfologia tez ok ale mam brac żelazo bo hemoglobina 11,2. A wy jaką macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Outa to duży chłopak już :) ja mam wizytę w przyszłym tygodniu, ciekawe ile będzie ważył. Hemoglobine mam cały czas lekko poniżej normy, także od dawna biorę żelazo, w sobotę będę robić wyniki to zobaczę czy się poprawiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Musia ja też się na pewno wybiorę na te badania ale jeszcze nie mam terminu. Lekarz polecał też badanie u kardiologa dziecięcego żeby zrobić usg serca bo ponac na tych prenatalnych ginekolog nie jest w stanie tak dokładnie sprawdzić jak kardiolog. Nie wiem sama co o tym myśleć ale jak poleca to pewnie pójdę... A może to tylko nabijanie kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość outa
No duży duży hahah ale napisałam :P Ja już nie idę na badania te trzecie, to samo do kardiologa też nie. Termin cc mam juz też ustalony, 6 dni przed terminem z OM Jakie żelazo polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
outa przepisuja mi na zmiane szelazoSR w kapsulkach z czyms na F…(takie fiolki z plynem do wypicia)nie mam teraz w domu i nie pamietam nazwy czemu CC?masz jakies przeciwskazania czy chcialas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.monika ten mój od ust prenatalnego bada tez dokladnie zawsze serce wiec do żadnego kardio noe ide. Za to ze swoim synem bylam na echo serca i juz jest ok. Dzis z 5 h na dworze spedzilismy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpniowa mamusia
Hej dziewczyny:) Mam nadzieję, że u was lepiej jak u mnie, ja mam od kilku dni jakiś kryzys:( Strasznie się czuję:( Pomyśleć, że jeszcze 2 tygodnie temu myślałam sobie, że jestem w połowie 6 miesiąca i myślałam, że będę się gorzej czuła, a wszystko jest tak fajnie no i nagle bum...Od 3 dni czuję się po prostu okropnie:( Mam wrażenie, że brzuch rośnie mi wolniej niż mała i jest jej tam za ciasno, cały czas mi się rozpycha:( Rusza się jak oszalała, dosłownie cały dzień, wieczorem, jak zasypiam, jak w nocy się przebudzę i jak rano się budzę to ona już buszuje. Mam wrażenie, ze wcale nie śpi. Nie mam super wielkiego brzucha, ale mimo to strasznie mi on ciąży, pewnie już mam +10kg, więc z jednej strony nie ma się co dziwić, a z drugiej przecież zostały mi jeszcze 3 m-ce:( Nie wyobrażam sobie tego:( Brzuch ciągle twardy, już nieraz nie wiem czy mała się pcha czy macica stawia:O Od dwóch dni kłuje mnie strasznie z boku raz jednego, raz drugiego jakby równolegle jak pachwina tylko bliżej pępka, mam też od dwóch dni dziwne uczucie w szyjce macicy. Wczoraj strasznie panikowałam bo takie wrażenie jakby się coś tam rozszerzało, nie umiem tego określić, ale oczywiście od razu mi przyszło do głowy, że i się szyjka skraca albo rozwarcie robi:( A jak na złość jak zawsze miałam wizytę co 3 tygodnie to teraz mi lekarka wyznaczyła na za 4 tygodnie, więc jeszcze dwa tygodnie będę w stresie i będę się zastanawiać czy przypadkiem nie mam rozwarcia i czy się coś nie stanie:( Schylanie wychodzi mi coraz gorzej, nawet jak mojemu psiakowi chcę wytrzeć łapy to po 20 sekundach mam dosyć:( Zadyszkę łapię niemal od razu, nawet dziś przy robieniu śniadania, normalnie nie poznaję siebie:( Jestem tym wszystkim totalnie załamana, a perspektywa kolejnych 3 miesięcy i tego, że to co teraz to jeszcze pewnie nic plus upały napawa mnie wręcz przerażeniem:( Najchętniej usiadłabym i płakała:p Jakoś trzeba to znieść, byleby dziecko było zdrowe, ale czemu natura nas taką odpowiedzialnością obarczyła i takimi dolegliwościami:( Uważam, ze to niesprawiedliwe, nikt nie wie jak to jest jak nie matka:( Teraz jeszcze siedzę przy otwartym oknie, a jakoś mi się dziwnie z oczach robi i kręci w głowie:( Na trzecie prenatalne idę 7 czerwca, do kardiologa nie idę bo moja gin jak i ta od prenatalnego wszystko dokładnie sprawdzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
No to powiem szczerze że nie wiem co z tym kardiologiem.lekarz który robił mi prenatalne też oczywiście badał dokładnie serce, ponac to jeden z niewielu lekarzy z odpowiednimi certyfikatami do.tego typu badań we.Wrocławiu ale mimo wszystko on twierdzi że zawsze radzi pacjentka zrobienie usg serca płodu u kardiologa bo ginekolodzy niektórych rzeczy nie są w stanie sprawdzić i ocenić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sierpniowa no ja czasami tez tak w szyjce/pochwie czuje tak jak kopie to jakby powietrze wylatywalo czy nie wiem jak to inaczej okeslic:/ Mój za dnia Malo się wiercila aż sie troche martwilam ale pewnie dlatego że ciągle w ruchu bylam. Ja mam 10 kg na plusie i 98 cm w brzuchu a tu jeszcze 3 miesiące! Monika mi sie wydaje ze taki lekarz z certyfikatem to się zna na tym i robi tylko usg nie prowadzi ciazy i nie bada inaczej. Przynajmniej ten.moj. A wszystkich wad na pewno i tak od razu nie da się wykryć. Mój mi mówi zawsz ze na tym etapie to no najważniejsze wady da się wykluczyć czy ileś tam procent. I no sprawdzam czy jest jakies zwężenie tętnicy plucnej tak jak to wyszlo u mojego synka potem ale nic nie widział takiego. Ja na pewno nie będę szła do żadnego kardio chyba ze ten mój od prenatalnych cos zauważy i mi cos takiego zadugeruje. A mój gin to nie ma takiego dokładnego usg 4d wiec wszystko niewyraźnie widac dlatego chce iść navto dokładne usg i w 36/38 tc tez pójdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
musia wlasnie tak mysle ze to jest troche naciaganie kasy bo zadna z moich znajomych tez nie slyszala zeby ktos kierowal do kardiologa jezeli wyszlo na prenatalnym, ze wszystko jest dobrze przemysle to z mezem ale moze faktycznie nie ma sensu…on to tlumaczyl niby tym ze dziecko po porodzie i w pozniejszym etapie rzadko sie bada na serce i zaniedbuje się to wiec lepiej kazda mala nieprawidlowosc wykryc teraz. no ale jak czlowiek się nie zna, to nie wie w co wierzyc… dziewczyny mam inne pytanie, czy idac do szpitala przed porodem trzeba miec jakies zaswiadczenie o ubezpieczeniu?tak czytalam w internecie i nie wiem czy udac się do kadr w pracy, czy szpital sam sobie take rzeczy sprawdzi i nie będzie to potrzebne. Te co rodzily to pewnie juz wiedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monuka mysle ze jak cos nie tak bedzie to i stetoskop to wykryje ze są no jakies szmery albo ze jest zasiniemie wkolo ust albo ze dziecko zadyszkę ma itp. Co do ubezpieczenia to przeciez teraz jest system ewus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Agnieszka
Ubezpieczenie w Ewuś sprawdzają. Co do nieprawidłowości z serduszkiem to jak byłam z córką to codziennie sprawdzają stetoskopem a jak u jednej dziewczyny dziecku wyszły szmery to tego samego dnia badali dziecko szerzej pod tym kątem i w szpitalu dłużej na obserwacji zatrzymali. Więc myślę że nie ma się co martwić na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
sciagnelam wlasnie z internetu swoje wyniki no i hemoglobina dalej ponizej normy, niewiele ale jednak - 11,7 takjakby zelazo ktore biore w ogole nie dzialalo bo albo sie utrzymuje albo lekko spada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika nie masz takiego złego żelaza jakby wynioslo 10 to wtedy juz o anemii można mówić. Ciekawe jaka ja teraz bedzie miała bo czasami i o wiraminach zapomnę. A wy badanie tez żelazo? Czy tylko hemoglobinę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
ja mialam skierowanie na morfologie wiec zwykla hemoglobina, zelza nie robilam. tez mi sie wydaje ze nie jest tak źle, lekko tylko ponizej normy, ale mojej mamy to juz sluchac nie moge, wpycha we mnie soki z burakow i maurdzi caly czas, masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Kuracja żelazem musi być kilkumiesięczna by miała sens a wyniki były w normie. U mnie hemoglobina około 10 z kawałkiem. Biorę sorbifer 2x dziennie. Ale czasami zapominam. Jeśli chodzi o kłucia i inne takie odczucia w pochwie to nic nie mam takiego. Ale często mam skurcze. Najczęściej jak wstaje w pozycji leżącej. Jak mnie złapie z boku gdzieś w pachwinie to masakra! Powinnam brać magnez tak zalecił lekarz ale też zapominam. Ogólnie jakoś mało dbam o tą ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak w marcu żelazo robiłam to miałam 70 a norma jest od 60-145 a hemoglobinę miałam 12,3 a norma od 12,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzosowa tez mam skurcze często wczoraj no jak uzywalam sztucow to lapaly mnie w dłonie. Tez o magnezie zapominam i wiraminach:/w pierwszej ciazy nigdy nie zapominalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
musia to dobre masz wyniki ja magnez biore od poczatku ciazy, dwa razy dziennie, tak mi zalecila lekarka, mimo tego tez czasem zdarza mi się, że w nocy zlapie mnie skurcz w nodze. jak spedzacie niedziele?ja na swiezym potwietrzu, wreszcie odpoczywam, juz nie moge sie doczkac az pojde na l4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika niby dobre ale blisko dolnej granicy. Ja dopiero po 17 wyszłam na dwór na spacer i dopiero wróciłam. U mnie dzis ok 14 lać zaczęli i grad przywalil . Monika ja zaliwalam w pierwszej c ze tak późno na l4 poszlam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×