Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz.2

Polecane posty

Gość gość
Tnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miśka - współczuję drugiego niechcianego lokatora.. Dzieciątko jest silne więc da radę.. x Kkinia - trzymam kciuki żeby do jutra pechola nie bylo :) podejście jednak masz dobre, będzie czy nie będzie to IUI robicie.. x Piksi - fajnie, że się odezwałaś.. Pisz częściej.. :) x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćnovaja100
Miska, nie mialam robionego hsg i naprawde nie rozumiem, skad ta koniecznosc histeroskopi?? Nic zlego w usg nie widac. Plakac mi sie chce bo tak sie boje tego cholernego znieczulenia.:) Xxx Biedronia, nie ma mnie w domu ale ogolnie z tego co pamietam i co bylo dla nas najwazniejsze to przede wszystkim poprawila sie morfologia na prawie 4 procent z 1 procenta. Oraz calkowita ilosc plemnikow w emjakulacie to teraz 39 mln czyli absolutnie w normie a wczesniej maz mial stwierdzona oligozos*****e i teratozos*****e czyli nieprawidlowa morfologie plemnikow i mowiono nam, ze jest tak zle ze o iui to nawet ńie mamy co snic a in vitro to tylko icisi i co, i guzik odrocilo sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćnovaja100
Dziewczyny, robilam wczoraj stopien czystosci pochwy i wyszlo mi II/III czyli dupa? Zle? Mi lekarz powiedzial, ze jak wyjdzie zle to nie robimy histeroskopii tylko najpierw leczenie. Czyli rozumiem, ze ten wynik to wlasnie jest zly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuchu, ten od Nel31- witaj po tej stronie brzucha:) nie dokazuj za bardzo mamie! Elfica- wiem ze cieżko, ale musi byc jeszcze jakis dalszy plan. Małami- czekam razem z Tobą, kciuków nie puszczam. Julia- jak ten czas leci, juz połowa drogi do spotkania z maluszkiem. Alexvan-nie denerwuj sie, bedą piękne zarodki, dr dobrze Cie prowadził. MiskaD- leż cierpliwie. Biedronka- tak na naturalnym, niestety znowu zapowiada sie długi cykl...martwię sie ze przez te kilkuletnie starania bardzo sie wydłużyły cykle :( dobrze ze wypoczęłas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja 31tc to już nie polowkowe :P ja mam dopiero 22tc. Ewap na tym etapie dzidziuś rośnie najszybciej więc pewnie około 2 kg już ma. Tak podają normy. Novaja z druga grupa robią histero, nie wiem co gdy jest II/III. Pewnie Cię to nie pocieszy ale punkcja przy IVF też odbywa się w znieczuleniu ogólnym, więc większość z nas przez to przechodziła już wielokrotnie. To naprawdę jest przyjemne spanie. Bardzo płytko usypiaja i tylko na 15-30 minut. Ja się tego nie bałam - miałam 3 narkozy w ubiegłym roku. Uwierz ze strach przed porodem jest dużo większy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćnovaja100
Julia, dzieki za info. Zadzwonie jutro do dr i Zapytam co robimy. W sumie to chcialabym miec juz to z glowy. Tak, o punkcji i spaniu to wiem i myslalam, ze to bedzie ten jeden raz a ru zonk;) no coz, trzeba sie oswoic z mysla i nie robic z siebie histeryczki;) zwlaszcza, ze kazda z was pisze, ze to luzik;)) a nawet calkiem mile doswiadczenie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćnovaja100
Julia, a Ty cc czy porod naturalny? Ja rodzilam naturalnie ale z 2 dawkami znieczulenia w kregodlup i przsiegam Ci, ze jak mi podano 2 dawke to nagle sue rozkrecila akcja porodowa a znieczulenie wciaz tak mocno trzymalo ze ja nawet boli partycg nie czulam. Porod mialam w 100 procetach bezbolesny. Wole rodzic niz sie usypiac;) jesli mozesz to bierz znieczulenie, nie badz bohaterka, nie idz ns zywiol;)) Ja jestem z Warszawy i rodzilam w centrum damiana na walbrzyskiej. Jesli kiedys bede w ciazy... A bede!!!;) to rodzic bede tylko tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O fajnie, ja też z Warszawy :) Zamierzam naturalnie ze znieczuleniem w Zofii. Mam.już zarezerwowana prywatną położną, bo nie chcę mieć żadnych problemów np. ze znieczuleniem itp. Ile placilas w Damianie za poród? No właśnie boimy się chyba tego czego jeszcze nie znamy, tak dziala psychika :) Ja porodu, Ty histero :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćnovaja100
Sw Zofia ma bardzo dobre opinie wiec jesli dodatkowo masz polozna to mysle, ze naprawde mozesz spac spokojnie:) Tylko nie ogladaj zadnych glupot w necie o porodach;) Ja placilam 8500 zl za porod naturalny, cc jst troche drozszy ale ja sie oczywiscie balam cc ,to bylo 7 lat temu. Ale nie sadze zeby ceny jakos znacznie wzrosly. Jak mlody sie rodzil to byl baby boom i grozilo mi rodzenie pod warszawa lub sama nie wiem gdzie wiec sorki ale nie chcialam ryzykowac odsylania od szpitala do szpitala:) poza tym cala ciaze mialam opieke gratis bo mialam akurat damiana oplaconego przez pracodawce wiec to byl jedyny koszt ten porod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Julia no tak połówkowe ważyła 450g a dwa tyg później 650 g. Ewap ja też myślę ze Twój dzidziulek juz może mieć ze dwa kg :-) Ja liczę na dokładne usg w poniedziałek to będzie skończony 35tc. Czyli 36t0d :D Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nadzieja jak skończony 35 to 35t0d, tak to się zapisuje... skończony 36 to 36t0d..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewap156
Gość novaja Julia ale bym do was uciekła do Warszawy dałabym każdą kasę 10 czy 20tys za poród naturalny ale w godnych warunkach a nie w tym Lublinie to normalnie czasy wielkiego PRL haka mowa o znieczuleniu jaka mowa o położnej mojej i tylko dlatego zdecydowałam się na CC której się strasznie boje ale tak jak pisałam wcześniej przy CC mam większą pewność o bezpieczeństwo mojej NIUNI bo będzie mój lekarz.A przy SN nie może być i zostawia na 12godzin i rób sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Julia - a ile płacicie za położną?.. Ja w przyszłym tyg. jestem ze swoją umówiona na oglądanie szpitala i na wbicie pieczątki o porodzie rodzinnym w karcie ciąży.. U nas takie wymagania niestety ;) A za położną płacimy 500 zł, za znieczulenie mam nadzieję, że nic nie zapłacimy. x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość penelopka28
Witam z samego rana. Okresu dalej nie mam. Czy to może być wina clostilbegytu czy ciąża sama nie wiem. Planuję dziś po pracy iść na betę . Czy trzeba być na czczo? Przed pracą nie dałabym rady bo labo otwierają o 7 a pracuje od 6. Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gośćnovaja100 - Matko jak przeczytałam 8500zł za poród to mnie normalnie zmroziło ... przepraszam, ale za co takie pieniądze??? I druga sprawa ... ja w życiu nie wzięłabym znieczulenia, za bardzo się boję komplikacji ... rodziłam ss niemal 16 lat temu, bolało, bo nie ma opcji żeby było inaczej kiedy "arbuz przeciska się przez otwór wielkości cytryny :P " (przepraszam za porównanie :P ) ale dałam radę i ani raz nie krzyknęłam, bo i po co??? o Penelopka28 - na betę nie musisz iść na czczo, jednak pamiętaj, żeby badając ewentualny przyrost, na pobranie iść mniej więcej o tej samej porze :) o Dzisiaj pada od rana, paskudnie na zewnątrz, a chciałam iść na długi spacer. U nas dzisiaj 12t 6d ... czuję się dobrze, najfajniejsze w tym wszystkim, że nie mam i nie miałam żadnych mdłości ani zachcianek :) Jutro dla nas wielki dzień, obawa cały czas, ale wczoraj M... powiedział, że wszystko będzie dobrze i mam się nie nakręcać (a takie słowa z jego ust działają niemal jak czary :D ) Nie mogę doczekać się tych machających rączek i nóżek ... dostałam tylko przestrogę od bratowej, aby nie zjeść nic słodkiego :P (wiem, wiem, bo będzie tak brykać, że się nie da zmierzyć :) Dużo słoneczka życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka za położną place 2000zl. Jest dla mnie dostępna 24h od 36tc. Mam do niej zadzwonić jak zaczną się skurcze i ona pojawia się na miejscu. Wypełnia za mnie wcześniej papiery, wchodzę bez kolejki itp. No i większa szansa że przyjmą mnie w tym szpitalu, bo to najlepszy w Warszawie - oprócz prywatnych. Xoxo Darkness moja bratowa miała taką traumę po pierwszym porodzie ze nie chciała drugiego i teraz płaci 8500zl w medicover za prywatny poród. Tylko to ja przekonało żeby zdecydować się na kolejne dziecko. Znam już kilka takich osób. Xoxo Obudziłam się dzisiaj z suchym, duszacym kaszlem. Nic poza tym mi nie jest. Robię inhalacje z soli fizjologicznej. Z czego jeszcze można robić inhalatorem? Mam też sucha sluzowke w nosie :( A ten syrop prenalen jest na kaszel? Xoxo Ewap zawsze możesz rodzic w Warszawie :) Na cc z łatwością się umowisz. A na naturalny też zdążysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kkinia, jak sytuacja u Ciebie? Julia, kciuki za dIsiejsza wizytę? Alex, dobrze się czujesz po punkcji? Malamii :**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiec tak, z 4 zapłodniły się 2, jutro mam dzwonić o 11 ...mam nadzieje, ze będą się dobrze dzielić...ostatnio z 7 zapłodniło się 5, tylko 2 przestały się dzielić...wiec dalej czekam ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćnovaja100
Julia, czy Tobie cos wkazala histeroskopia? Czy u was problemem byla Twoja tarczyca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćnovaja100
Darkness, no coz....cenia sie:) Ja tez sie zastanawiam dlaczego az tyle ale slowa zlego nie powiem bo bylo naprawde sprawne, milo i profesjonalnie. Wiesz jak jest, jest rynek na to to sie cenia. Co do znieczulenia to one w tych czasach sa bardzo, ale to bazo bezpieczne. Tez slyszalam te niestworzone historie o znieczuleniu w kregoslup ale to juz nie jest to samo znieczulenie co kiedys. Moj dobry kolega jest anestezjologiem i odpytalam go w prawo i w lewo z tematu:) Tak samo smieje sie ze mnie, ze boje sie sedacji do histero, gdzie on mowi mi, ze w panstwowych szpitalach (niektorych) robia to na zywca i tam dziewczyny duzo by daly za komfort spańia a ja sie boje. Oczywoscie co do porodu to moge mowic tylko za siebie, ale wiem jedno - nic mi nie bylo, zero skutkow ubocznych. Porod totalnie bezbolesny i ja uwazam, ze powinni nam pozwolic rodzic tak, jak od wielu juz lat rodzi sie w europie zachodniej czy w stanach. Czyli po ludzku. Bez bolu. I godnie. Uwierz mi, ze jakby moj czy Twoj maz, czy jakikolwiek ginekolog mial rodzic wolalby o znieczulenie. Oni nawet u dentysty nie usiada bez znieczulenia. Anstezjologia to nauka. Trzeba korzystac z tego co daje medycyna. Daje in viro. (Musialam emocjonalnie do tego dojrzec). Daje przeszczepy. I daje znieczulenie. I trzeba korzystac z udogodnien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azzurro
Darkness- Twoja bratowa coś pokręciła z tym słodkim, właśnie jak dziecko za bardzo się rusza na badaniu to lekarze każą zjeść słodkie. Ja 3 razy wchodziłam do gabinetu bo syn tak szalał, w końcu lekarka wyslala mnie na colę i drożdżówkę , no i się uspokoił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćnovja100
Alex, trzymam mocno kciuki zaCiebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ananasku- źle się czuje po tej punkcji, wszystko mnie boli , ostatnio nie było dramatu, ale teraz jest strasznie, nie wiem jak siedzieć by nie bolało i nie wiem , czy to przez punkcje czy przez ten schratching. Teraz to już w ogóle opętał mnie strach, boje się , ze te 2 zarodki co się zapłodniły przestana się dzielić..ostatnio już tak miałam, ze 2 nie dotrzymały 3 doby, dziś to od rana płakać mi się chce, nie mój dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ananasowa
Alex! będzie dobrze! będą piękne, silne zarodki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Novaja u mnie histeroskopia pokazała że mam zbyt wąskie wejście do szyjki macicy i mi to poszerzono. Dodatkowo zrobili mi scratching endometrium przed transferem - dzięki temu zarodek łatwiej się zagniezdza. Tak naprawdę nie wiadomo co było u nas przyczyną, mimo że zbadalismy dosłownie wszystko. Tarczyce unormowalam a i tak dalej nic. Może przeciwciala tarczycowe, moze jakosc komórek bo po ostrej suplementacji transfer się udał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na szczęście każdy ma prawo co do wyboru, czy chce ze znieczuleniem czy bez.. Mój lekarz powiedział, że jak zdążymy z odpowiednim rozwarciem (chyba max 4 cm) to w szpitalu, w którym rodzę nie ma problemu i ja na pewno się zdecyduję, bo czemu nie.. U nas niedawno oprócz Medicoveru wybudowali Szpital Prywatny Medfeminy i mój lekarz też ma tam dyżury. Mówi, że jak przechodzi z jednego dyżuru na drugi to jak z jednego świata do drugiego ;) Cena porodu to 7 tys. za 3 dni, jeżeli potrzeba będzie dłużej zostać bo dziecko będzie miało np. żółtaczkę to za każdy następny dzień 1500 zł. Wolę tą kasę póki co przeznaczyć na dziecko :) x Julia - ceny u Was są faktycznie zaporowe ;) Ja swoją położną też mam na wyłączność, co prawda nie wiem jeszcze od którego tygodnia, ale mam dzwonić wtedy "jak się cokolwiek zacznie" i jak nie będzie na dyżurze, to przyjeżdża. x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka pięknych widoków dziś życzę :-) A my dziś pojechaliśmy do lekarza z nadzieją że pęchol już sobie zniknął, pierw oddaliśmy nasienie bo i tak już podjęliśmy decyzję że tak czy siak to robimy. Poszliśmy do gabinetu dr zaprosiła mnie na fotel i co? Patrzy, patrzy a pęchol jak był tak jest:-/ Moja mina zrzędła bo sobie myślę że jak zrobimy iui a on dalej nie pęknie to tysiąc jesteśmy w plecy. No cóż. Nagle Dr mówi teraz troszkę ucisne, zdążyła tylko dotknąć mojego brzucha a pęchol pękł nam na monitorze normalnie szok. Lepiej wcelowac się nie mogliśmy. Jestem zadowolona i pełna nadzieji. Tak teraz myślę że ovitrelle chyba na mnie nie działa bo zastrzyk był we wtorek o 11 a pęchol pękł przy pomocy dr dopiero po 47 godzinach dziś o 10. Teraz pozostaje czekać Alexvandekol oby z tych dwóch został z tobą, tego ci życzę. Novaja nie bój się histeroskopi to nic takiego sto razy gorsze hsg. Ananasku jak się czujesz? Czujesz się jakoś inaczej Pozdrawiam dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×