Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz.2

Polecane posty

Iza ja czuję się dokładnie tak samo. Ciężko się przyzwyczaić ze nie mogę być taka ruchliwa jak dotychczas. Na początku miałam taki kryzys w 6 miesiącu, później się przyzwyczaiłam i było ok, ale teraz znowu, zaraz zaczynam 9 miesiąc... Postać mogę dosłownie chwile bo kręgosłup nawala mnie normalnie. Mam bardzo odstajacy brzuch i chyba to dlatego. Moi znajomi się z niego śmieją ze jest wąski a tak bardzo odstajacy że wcześniej takiego nie widzieli hihi. Przełożyć się z boku na bok to masakra znowu od tygodnia bo jak nie biodra czy spojenie to miednica na dole... Ehh ale nie ma co narzekać. Tak bardzo czekałam na ten moment :) Mimo tych uciążliwości jestem przeszczesliwa. Wypralam ciuszki, ręczniki, kocyki itd. To co musiałam poprasowalam :) Poskladalam wszystko do szuflad i spakowalam torbę małego. Jeszcze moja muszę spakować. Wszystko oczywiście robie na raty przez kilka dni bo męczę się mega. Prasowalam na siedząco :) znizylam sobie deskę :P Ciągle mam skurcze. Byłam wczoraj u lekarza. Szyjka miękka 2 cm. Dobrze! Niech się skraca. Może uda się trochę wcześniej urodzić :) Xoxo Golf cudownie u Was! Jejku tak bym chciała żeby moje dziecko tak samo ogarnelo ssanie piersi. Xoxo Ewap pamiętasz jak panikowalas z powodu ospy? Teraz będzie tak samo. Na strachu się skończy. Nie martw się. Pozdrawiam Was! Xoxo Niecierpliwa no nieźle! Druga dzidzia będzie! Gratuluję i życzę żeby wszystko było ok. O co chodzi z tą torbielowatoscia? Xoxo Biedronka? Xoxo Darkness Ty agentko! Jak Ty się uchowalas bez latania samolotem :) Fajna niespodzianka! Xoxo Gość ja nie miałam żadnych objawów. Dzień przed beta zaczął się ból jak na okres i bardzo się z tego cieszyłam bo wiedziałam że to dobrze zwiastuje. Ale to był 8 dpt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza a nie możesz umówić się z lekarzem który Cię prowadzi na cc poprostu? Ja tak zrobię jeśli się okaże ze mój dziec za duży. Morela pocieszylas mnie. Może mój wielkolud też przyhamuje. Okaże się 18 maja, wtedy idę na usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niecierpliwa :-) a to Ci niespodzianka:D gratuluje i trzymam kciuki za pomyślność! X Iza tak, odstawiłam clexane na trzy dni przed cc. Po cc znów robiłam je przez 10 dni A takie specyficzne samopoczucie niestety będzie sie utrzymywało do konca ciąży.. U mnie tez byl na skierowaniu wpis o ivf. I wg polskiego związku gin jest ono wskazaniem do cc X Ewa odganiaj te złe myśli koniecznie bo zwariujesz! A dziecku nie potrzebna matka wariatka ;-) Będzie dobrze zobaczysz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zocha jak u Ciebie po wizycie? Nela jak się trzymasz? Ananasowa co działasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka, jak u ciebie kochana ? Lucy, kiedy mailas ostatnia @ ? Ja mam teraz badania genetyczne 16 maja, wiec 6 dni po Tobie.. Julcia, jesli chodzi o cytomegalia to badanie awidnosci na szczescie nas uspokoiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
#Darkness ale żeś zrobiła akcje z tym lotem! A faktycznie w Gdańsku pięknie! Dzisiaj byłam na plaży;p także dobry termin wybrałaś;) # Iza, Julka ja też już jestem od jakiegoś czasu zamulona non stop, czuje się trochę jak na początku ciąży -cały czas chce mi się spać. Jeśli chodzi o prasowanie to tak samo robiłam, na fotelu z obniżona deska;p na szczęście zaczęłam dość wcześnie wszytsko robić -dzięki radom Nadziei- wiec juz mam prawie wszytsko na tip top gotowe;) # Julka może u Ciebie tez maluch juz przystopowal ;) tego Ci życzę;) # Biedrona?!?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Iza82 miałam cc w terminie porodu w styczniu i mam 37 lat, poza tym Junior był duży 4140 g. I tak jak pisze Nadzieja, ivf jest wskazaniem do cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexavan- ja prolutex odstawiłam w 8tyg gdy pojawiło sie serduszko, poza tym acard tez w 9 tyg odstawiłam bo nie ma ryzyka krwiaka. X Julia- są juz małe rączki i nóżki :), powtórzyłam badanie moczu i juz lepsze są wyniki pewnie przez przeziębienie było tak źle. Dr kazał odstawic suplementy bo nadmiar moze zaszkodzić dziecku. X Niecierpliwa- gratulacje-naturalny cud! :) X Biedrona- mysle o Tobie i Tw. kruszynce, dzielna bądź !:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia ano ciężko się przyzwyczaić. Ale już niedługo i pewnie będziemy śmigać jak z motorkami w tyłkach, koło naszych dziecinek :) Ja też wszystko prasowałam na siedząco, stwierdziłam, że fajnie tak, może potem też będę prasować na siedząco. Mnie na szczęście plecy nie bolą, sądzę, że to dzięki ćwiczeniom, ale Ty też chodzisz/chodziłaś na ćwiczenia. Szkoda, że Tobie nie pomogły. Trzymam kciuki, żebyś nie musiała długo czekać na rozwiązanie. Jestem umówiona właśnie z moim lekarzem, że zrobi mi CC. Ale wiadomo poród może zacząć się w innym terminie, jak mojego lekarza nie będzie i wtedy chyba bez skierowania mogłoby być gorzej :/ Ile ma Twoje maleństwo? <> Nadzieja, Szamcioszka to mnie pocieszyłyście. Bo wychodzi na to, że mam skierowanie w takim razie :) - wzięłam asekuracyjnie od innego dr. Ale osobiście czytałam, że się zmieniło i teraz po IVF do cc są takie same wskazania jak przy ciąży naturalnej. <> Morela czyli takie samopoczucie to norma ufff :) Ja nieco opóźniłam wszystkie czynności z praniem bo mi koleżanka wyskoczyła z roztoczami, że jak za wcześnie wyprasuję... i jakoś miałam mieszane odczucia i dla pewności się nie śpieszyłam. <>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie cisza.. Ktg sie poprawiło.. Tętno dziecka w normie. Zrobili test oksytocynowy czy Mały da radę silom natury.. Wyszedł pozytywnie. Podana oksytocyna może jednak wywołać poród i póki co czekam. Jeżeli wyszedłby negatywny to dzisiaj byłoby cc.. Wymeczona jestem jedynie psychicznie. Leżę na porodówce w sali do rodzinnych porodów.. Nasłuchałam się tak, że mam dość.. Niby ok no bo w sumie nic strasznego, ale nie ma do kogo się odezwać, a tylko sporegowało to strach.. Jak akcja nie ruszy to przeniosą mnie na patologie, a potem mogę już nie wrócić na tą salę dla rodzinnych.. Wszystko poszło nie tak.. To, że plan porodu to fikcja to wiedziałam już dawno.. Jedyne co to opieka super.. Zwłaszcza zaangażowanie prowadzącego.. x Morela - mój tez jakoś 3100-3200 waży.. Trzymam kciuki za Was... x Iza82 - ja obawiam się, że dzisiaj IVF to nie jest wskazanie do cc.. Może kiedyś było.. Dziś przyszła do mnie położna wypytać co i jak.. Gdzie się leczyliśmy itd. Też mają problem, a w karcie zaznaczone że ciąża po IVF.. Powiedziała, że teraz co druga para to po IUI lub IVF i dla personelu medycznego to już nie jest żadne wow tak jak kiedyś.. A w takim przypadku co druga to byłaby cesarska.. x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka jak dobrze ze napisałaś! Martwilam się. A co to za test? Jak się go wykonuje i co to sprawdza? Napisz więcej. Dobrze że wszystko się normuje. Może jak będzie ok to niech Cię wypisza i poczekasz na start w domu, bo wykonczysz się tam. Iza mój mały miał w 33tc 2150g, a książkowo powinno być wtedy 1700-1800. Teraz mam badanie 18 maja czyli bedzie 36tc. Morelka mi się nie chce spać. Jak zwykle mogę siedzieć do 2 w nocy :) i pracować albo szukać w necie "niezbednikow" dla mojego synka. A i nie napisałam Wam. Wymyslilam sobie ze zrobię baby shower. Dziewczyny już zaproszone. Będzie śmiesznie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewap156
Dziewczyny mam nadzieje ze macie rację i znowu skończy się na panice ale po antybiotyku brzuszek bardzo ale to bardzo boli ...Iza weź sobie skierowanie od ortopedy na dyskopatie błagaj jak masz jakiegoś znajomego o wypisanie a tego skierowania nikt nie oleje bo będą się bali ryzykować a nie są w stanie sprawdzić czy ja masz bo można sprawdzić prześwietlenie a nikt go nie zrobi kobiecie w ciąży a jak cie przyjadą do szpitala to udajesz ze cie boli i masz problem siąść na fotelu ginekologiczny i juz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>Iza82 :) >Niecierpliwa 83 gratulacje kochana i trzymam kciuki za maluszka:)pamiętam Ciebie i Twoją drogę do macierzyństwa dlatego tym bardziej kibicuje:) >Biedronka ufff,że jest wszystko dobrze,kochana jeszcze chwila cierpliwości i będziesz tulić synka:) >Ewap156 będzie dobrze,zobaczysz :)rozumiem Twój strach... >Nadziejka jak tam zakupy?u mnie o dziwo udane:) > Za oknem piękna pogoda a ja za chwile śmigam do pracy,ale na całe szczęście dziś tylko na 8h a jak wróce to z M odpalamy rowery i pojedziemy na mini wycieczke;) Zatem miłej i spokojnej soboty życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość penelopka28
Iza 82 ja idę na połówkowe do dr Anity Włoch w Katowicach, a planuję rodzić w Bogucicach w szpitalu Bonifratów. Leżałam tam 2 razy na patologii i jest ok poza tym mam stąd lekarza zastępcę ordynatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość penelopka28
Przepraszam miało być Agata Włoch : ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka trzymam kciuki za jak najszybsze rozwiazanie. Nie Filipek juz z Tobą bedzie cały i zdrowy, myślami jestem z Tobą. Xxxxxx Iza82 mój dr tez mówi, ze IVF nie jest żadnym wskazaniem do CC. Inaczej traktuje sie pacjentkę, ale ciąża tak jak inne, tym bardziej ze coraz więcej takich. Wskazania bezwzględne to takie od kardiologa, ortopedy itd. Na zaświadczeniu musisz mieć napisane "wskazanie rozwiazania ciąży poprzez cesarskie ciecie" z takim zaświadczeniem w każdym szpitalu i każdy lekarz musi zrobić CC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza82
Biedrona o kurde :( to nie fajnie, że tam już leżysz i czekasz i słuchasz :( Trzymam kciuki, żeby akcja się rozkręciła i obyś mogła rodzić na sali do rodzinnych! Nie może być inaczej!! Nie chce mi się wierzyć, że połowa ciąż nie jest z naturalnego poczęcia. Dziewczynom to uwzględnili więc jednak biorą to pod uwagę. Moja dr ma mi wpisać coś innego no ale ciągle nie mam skierowania od niej wrr. <> Julia to faktycznie zapowiada się spory chłopak, ale wszystko tak na prawdę po porodzie się okaże. OO baby shower - super pomysł :) <> Ewap dzięki za radę ale chyba już za późno na chodzenie do ortopedy :( Nie wiem co bym miała powiedzieć u niego :( <> penelopka idziesz do CM Sodowski? Też byłam u dr Włoch, faktycznie polecam. Dokładnie wszystko zbadała obejrzała a do tego jest przemiła :) Ja na CSK na Ligotę się wybieram właśnie ze względu na mojego dr. No i też tam leżałam na ginekologii i nie mogłam narzekać na opiekę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niecierpliwa ale super. Gratulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza cały czas chodzę na ćwiczenia, 2 razy w tygodniu. W dniu zajęć jest dużo lepiej i dzień po, ale już po 2 dniach plecy znowu dają czadu :) Jestem zachwycona tymi zajęciami. Nie wiem jak funkcjonowalabym bez nich. Czuję się rozciągnięta i bardziej *****iwa po nich, łatwiej mi się chodzi i ogólnie samopoczucie o niebo lepsze. Chociaż podczas ćwiczeń już jest ciężko a w 6 miesiącu wydawały się zbyt łatwe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wiec zdaje Wam relacje z dzisiejszych beta z 67 po 48h skoczyla na 152. Pozdrawiam Was cieplutko kamila1637

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
penelopka, a nie czasem Agata Włoch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Biedrona- jak dzisiaj samopoczucie? X CzarnaPorzeczka- udanej wycieczki :) w srode bedziecie oficjalnie krok blizej od seoich dzieci :) X Zocha82- bardzo sie ciesze :):) swietna wiadomosc :) ktory to juz tc? X W smyku internetowym sa przeceny na rozne pieluchy tetrowe, flanelowe, bambusowe itp oraz kocyki, reczniki... O ciuszkach tylko wspomne ;) Duzo takich pieluch potrzeba? Robie zamowienie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia, ja już się pożegnałam z ćwiczeniami od maja z ciężkim sercem. Super sprawa, każdej ciężarnej polecam :) Mnie praktycznie w ogóle plecy nie bolą, jedynie czasem pod łopatką prawą. Nie wiem czy to nie od stanika, bo wszystkie mam ciasne pod biustem. <> Kamila super beta. Mój dr mówił, że wynik 3 cyfrowy to już odpowiedni wynik :) <> penelopka widzę, że jednak Agata :) :) <> Miśka ja kupiłam 10 tetrowych i 5 flanelowych. Mam też kilka dostać flanelowych. Dzięki za info, już sprawdzam co tam, bo chyba jeszcze jeden kocyk by się przydał :) <>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka1212
Magda serdeczne gratulacje:) Xxxx Biedrona wiem co czujesz. Też leżałam na porodowej z powodu braku innych miejsc. Wkurzające i męczące takie leżenie w szpitalu przed porodem ale dobrze, że jesteś pod obserwacją. Bądź dzielna. Trzymam kciuki:) Xxxx Iza uważam, że 10 tetrowych to za mało. Nie wiem dlaczego i czy tak miały inne mamuśki ale moje mleko strasznie śmierdziało na początku! Poza tym jak masz nawał to te pieluchy przy każdym karmieniu są nieźle zamoczone. Do karmienia flanelowa jest do d**y, bo nie wchłania tak jak tetrowa. 5 flanelowych wg mnie wystarczy. Xxxxx Darkness ale model z Ciebie z tymi niespodziankami dla uczniów i rodziny;) lubię takich ludzi. Cieszę się, że Szymonek zdrowy. Xxxxx Małamii powtórzę się za dziewczynami. Ja rok temu byłam po biochemicznej. A teraz cieszę się bezzębnym uśmiechem synka;) słodziaczek z niego! U Ciebie też się odmieni. Xxxxx Nadziejko współczuję problemów z brzuszkiem. U nas do niedawna był spokój tylko przy cycku. Też tylko na rączkach. To minie niedługo. 3 mc jest magiczny. Zazwyczaj odchodzą wredne kolki. My chrzcimy w połowie czerwca. Jutro jadę po sukienkę:) Xxxxx Ewap nie świruj!!! Dobrze Ci Nadzieja napisała - malutka nie potrzebuje matki panikary! Zobacz co się dzieje u nas - przepuklina (2 wizyty na SORze, syn płacze z otwartymi oczkami, piąstki tak zaciśnięte aż białe), teraz ta krew w kupce (znowu badania w szpitalu - pobierały mu krew z główki, tak go trzymały, że aż zdarły mu skórę!!!). Matka musi wiele znieść. A to dopiero początek. Jeżeli nie będzie rumienia to wszystko ok. Wierzę, że tak będzie. A u Was jak z kupką i bilirubiną? Nam dali ursopol na obniżenie. Odstawiłam nabiał ale krew nadal jest. Jeżeli to nie minie to znowu kolejne badania w szpitalu:( Xxxxx A ja jestem przeziębiona. Mam nadzieję, że nie zarażę małego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość penelopka28
Tak, Agata:) Słyszałam o niej dużo dobrego. Ja idę na Piotrowicką w Ligocie, ale z tego co wiem to kiedyś przyjmowała też w Ochojcu w Angelius Provita na Fabrycznej. Termin trochę odległy, to będzie 21 tc skończony, ale wolę iść do dobrego specjalisty. Ja dzisiaj trochę posprzątałam, pospałam, bo non stop budzę się o 6 rano i w ciągu dnia 2 godziny śpię. Jakiś dziwny spokój we mnie panuje, w porównaniu z tym co było luty marzec. 16 maja mam kwalifikację na terapię indywidualną, zobaczę co powiedzą czy w tym stanie jest wskazana, ale to mam w ramach NFZ. Naprawdę dobrze się czuję, a senność minie pewno. Ciągle jest lęk o dziecko, ciążę, ale przeżywam to jako naturalny proces i nie mam potrzeby sięgania po leki. Po prostu na pewne rzeczy nie mamy wpływu i dopiero czas pokaże jak się wszystko potoczy. Boję się tylko tych upałów, oby nie było powtórki z sierpnia 2015 roku. I tak nienawidzę temperatury powyżej 28 stopni, ale w ciąży to masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedrona1979 - mam nadzieję, że wszystko ok i niedługo Małe - Wielkie szczęście będzie już z Tobą :) o Niecierpliwa - super :) ... trzymam kciuki za Maluszka :) o Kamila1637 - piękny przyrost ... oby tak dalej :D duuuużo zdrówka życzę i wkrótce pięknego pęcherzyka i dalej serduszka :D o Penelopka28 - ja też boje się powtórki z poprzedniego lata ... jak będzie tak samo :( tp mam 22.08 o Zuzka1212 - :) robienie niespodzianek daje niezłą frajdę ... problem w tym, że mój syn nie do końca zadowolony, iż utrzymałam to wszystko w tajemnicy ... mam jednak nadzieje, że jak wróci dziś w nocy, to już emocje opadną i w efekcie będzie wszystko wspominał niezmiernie miło. Życzę Ci Kochana, aby przestały się was czepiać te wszystkie sensacje zdrowotne ... już wystarczy o Ja dziś zaliczyłam 1,5h na słoneczku (m. in. z bratanica w piaskownicy :D ) ... później obiadek, chwila sjesty i na dłuuuuugi spacer ... niedawno wróciliśmy z M ... a na 21 do kina ... męczący dzionek :D ale ja mega zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×