Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 2712

pomocy co jeść karmiąc piersią niemowlę ze skazą białkową

Polecane posty

Gość gość
Akurat w ciastach problemu nie ma-zwykle masło jako składnik zastępujesz masłem klarowanym czasem da radę olejem albo szukać beztłuszczowych. Kruche ciasto wychodzi na klarowanym ale kiedys zrobiłam z olejem ale niestety proporcje mi umknęły wody do oleju...wiec nie podam przepisu. Zrobiłam ostatnio pierniczki "prototyp przedświąteczny" a corka jest alergikiem 350g maki pszennej (nie wiecej mimo ze ciastami wychodzi klejące) 100g masła klarowanego rozpuszczonego 100g miodu płynnego Przyprawa do piernika ile uważasz mozna dodać kakao jesli chces ciemne 2 jaja Szczypta soli Szklanka cukru pudru-ja dałam pol szklanki 1 łyżeczka sody oczyszczonej Ubijasz całe jajka na puszysta masę ze szczypta soli i cukrem, dodajesz miód, masło rozpuszczone i na końcu mąkę ze soda. Ciasto wyjdzie "mokre" ale nie dosypuj maki jedynie tyle ile do formowania pierników. Piec ok 7minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Błagam-nie dodawaj margaryny! Rakotwórcza jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko tez mialo skaze. Najpierw odstawilam produkty mleczne i wszystkie wymienione juz przez inne mamy. Ale u mnie do tego byla nietolerancja laktozy. Bebilon pepti odpadl po pierwszych 3 dniach. Z cyckiem walczylam ale powiem ci ze ta dieta i ciezki poród sprawily ze zaczelam zle sie czuc i niestety stracilam mleko. I wtedy zaczelismy podawac nutramigen. Zmiana o 180 stopni. Dziecko spokojne bez kolek i placzu. Zaczely znikac sluzowate kupki. Super mleko dla dziecka ze skaza. Przynajmniej w mojej opini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
własnie boje sie bo wydaje mi sie ze z czasem małej tez pepti przestało odpowiadac. Na ten moment jesteśmy na cycu i pepti ponieważ straciłam ilosc mleka przez te 2 tygodnie gdy odciągałam mam nadzieje ze sie bedzie z czasem produkować coraz wiecej ALE kurcze chyba tez nie jest ok to 3 dzień mała płaczliwa nie widze poprawy w jej zachowaniu nosz kurde juz nie wiem :( ulewa sie jej moje mleko, na razie wysypki nie ma na prawde nie wiem co myslec :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A podaj delicol(?-czy on zawiera laktaze? Jak nie to chodzi mi o to cos co jest enzymem laktaza i kupuje sie w aptece) i trzymaj diete. Da sie bo sama jestem na bezmlecznej z wyboru:) )odstaw pepti i dawaj duzo ssac. I mie ej bedzie ssala tym wiecej mleka bedzie. Jak bedziesz dokarmiac to laktacji nie rozbujasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2712
zapomniałam wpisac nic powyzej daje małej cyca non stop , ale ona pociągnie a potem płacze (chyba nie leci) taki płacz z żalem , jedna piers jest ok - czytałam ze i jedną w razie czego mozna wykarmić :) no ale zeby były efekty :(( mała od rana płakała teraz zrobiła kupke i spi spokojnie- czyli chyba nie jest dobrze skoro ją kupka męczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jakie smarowidła do chleba? bo nie widziałam zadnej margaryny roslinnej bez dodatku mleka lub serwatki? ja stosowałam smalec , ale nie do wszystkiego sie nadaje :) ciezko do chleba z dzemem hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W biedronce jest na dziale z margarynami tłuszcz rośliny - używaj jeżeli musisz smarować chleb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie smaruje w ogole kanapek bo prawie ich nie jem :) ale mozesz maczac chleb w oliwie z oliwek zdrowiej i nie utwardzane. Mozesz smarowac avocado to juz w ogóle wypas;) olej palme i inne margaryny.mozesz uzyc masla klarowanego bo to sam tluszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2712
gość dziś nie jesz kanapek?? kurcze to co jesz? bo ja głównie kanapki beznadziejne i suche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KP zawsze jest pierwszym wyborem, jeśli chodzi o małych alergików. I nie pieprzyć mi tu, że wtedy dieta matki bezwartościowa, bo co mają w takim razie powiedzieć plemiona pierwotne, gdzie menu opiera się na 5 produktach, a baby tam karmią i do 3 roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sniadania to owsianki(tylko zalane wrzatkiem na noc,zadnego gotowania) z suszonymi owocami lub świeżymi. Robie mleka roslinne i na ich bazie przepyszne koktajle owocowo warzywne. Obiady i obiadokolacje to miesa i surowki,warzywa gotowane, kasze. Ja jem jajka, nie wiem czy mozesz, wiec dochodza jajecznice, omlety, nalesniki. Soczewica- placuszki z niej i kotlety. Humus z cieciorki do selera naciowego,miesa pieczone do salatek. Np indyk ,to w kostke na salate i dalej jak wyobraznia podpowiada,polane np.vinegretem albo sosem musztardowym czy czosnkowym. Na kanapki nie mam czasu :P pieczywo jak ktos chce to moze do tego jesc. My akurat zazwyczaj zapominamy nawet kupic :) a jak kupimy to kury jedza potem ;) czy inne zwierzaki na wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mam do Was pytanie - czy Wasze dzieci ze skaza robią kupki ze sluzem? od kilku tygodni jest sam śluz taki wodnisty.. potem pojawiły się takie liszaje na twarzy które znikły po odstawieniu nabiału (po tym lekarka stwierdziła skaze) ale te kupki są dalej takie same.. chce w końcu coś dołożyć do diety ale nie wiem w jaki sposob bo jak mam go obserwować jak te kupki dalej takie paskudne :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2712
u mnie takie własnie objawy były, ale z kupką mam znów problem jak wróciłam do piersi , na mleku były bez sluzu za to raz na 3 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy wam pomoge ale u mojego synka na moim mleku glownie byly kupy sluzowe i lekarz mi powiedzial ze tak moze byc i by sie nie przejmowac. Raz sie zdarzylo ze z dnia na dzien zaczely sie zielone. I tak przez bite 2 tyg. I raptem minęło. Samo. Bez niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja z 17:00 ano jedna lekarka powiedziała "mogło być gorzej" bo akurat synek popisał się u trakcie wizyty :p a inna ze to przez te skaze i przejdzie jak odstawie nabiał ale ile jeszcze czekać :/ tez przeszlismy etap zielonych jak trawa kupek ;) minęły nagle ale śluz się trzyma mimo że daje dodatkowo Latopic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2712
i co teraz robicie? przechodzisz na diete i zostajesz na piersi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile mała ma? Bo może potrzebuje czasu do przyzwyczajenia układu pokarmowego do jedzenia... Ja mam 3,5 miesięcznego synka. Teraz robi jedną kupę dziennie ja mogę jeść już wszystko na co mam ochotę... Ale6 tyg temu była masakra kupy zielone że śluzem kolki mega, wysypka.... Gdy wprowadziłam restrykcyjne dietę, kupy zrobiły się żółte ale nadal śluzowe były....gdy Antek skończył trzy miesiące, zaczął normalnie się wypróżniać ać, kolki minęły.... Obecnie mogę zjeść wszystko a jemu nic nie jest, a było okropnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam książkę "mama alergika gotuje". tam są różne przepisy z wykluczeniem różnych produktów M.in mleka krowiego. Bardzo mi pomogła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
synek ma 2.5 miesiaca i od 1.5 tyg jestem na diecie bez mlecznej i od tego czasu podaje też mu Latopic - zauważyłam poprawę i nie na juz wzdęcia a męczyło go to bardzo szczególnie w nocy. problem w tym ze nie jem mięsa i dieta bez nabiału to katorga.. jem tylko ryby i jajka ale pewnie będę musiała odstawić białko jaj.. lekarka sugeruje abym jak najdłużej dala rade karmić bo to synka może uchronić przed kolejnymi alergiami. a ma predyspozycje bo ja mam AZS i alergie na cytrusy i drób a mój tata ma łuszczyce :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2712
gość dziś mała ma 2 miesiace i 2 tygodnie kurcze jak bosko by było gdyby potoczyło sie jak u Ciebie a jak sie pokapowalas ze małemu mineło? Ja na ten moment sie miotam bo wyglad mi na to ze mała zle sie czuje i po mleku pepti i po cycu ehhh sama juz nie wiem a moze jest po prostu taka niegrzeczna?? chce tylko na rekach i nic jej nie zadowala? na prawde nie wiem co myslec .. zasypia mi o 24 wstaje o 7 pobudka w nocy co 2 godziny a ja jestem sama nikt mi nie pomaga :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migea
Jak karmiłam piersia moje dziecko, tez ze skaza białkowa, no niestety miałam bardzo ostra i rygorystyczna diete, każde popuszczenie pasa było od razu widoczne na skórze maluszka. Zero mleka, nabiału, przetwory w bardzo małej ilości, zero smażonego, cytrusów, orzeszków, zero chemii. Dieta bardzo monotonna ale za to dobra dla małego brzuszka. Karmiłam 1,5 roku, podawałam tez probiotyk Latopic, który wspomaga prace niedojrzałego układu pokarmowego i uszczelnia bariere jelitowa. Dzieki ostrej diecie i probiotykowi, który tez przerywa marsz alergiczny czyli rozwój alergii mój synek wyrósł z alergii i azs. W tej chwili uczula go tylko miód (ie był podawany długo) i nie choruje notorycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fikara
ja tez mam podobny problem , ale powiedzcie jak wy obserwujecie co maluchowi szkodzi ?? dla mnie to zagadka, bo powiedzmy z e wprowadzam jakiś produkt i mały jest niegrzeczny - no nie wiemy czy z tego powodu czy po prostu ma gorszy dzień Jak wprowadzałyście kolejne produkty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mam jeszcze pytanie czy Wasze dzieci są uczulone na coś jeszcze oprócz białka mleka? mój jest jeszcze na soje i zastanawiam się nad pomidorami bo odstawiłam nabiał a poprawy nie widać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2712
podobno czyszczenie organizmu o nabiale moze rwaz nawet miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zna ktos jakąs margarynę do chleba? jaka mozna jesc na tej dziecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×