Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shatyn tymczasowy

Kaczki na taczki.... WYBORY WYBORY 2

Polecane posty

Byłem dzisiaj w Krakowie i wiem, jakie są nastroje wśród tamtejszej profesury. Oni sobie włosy z głowy rwą, że wychowali takich dwóch "wspaniałych" prawników, którzy kompromitują Uniwersytet Jagielloński. Oni będą w annałach Uniwersytetu, jako ci, którzy łamią Konstytucję - w taki sposób prof. Jerzy Stępień, krytykował w programie "Po przecinku"; w TVP Info prezydenta Andrzeja Dudę i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę, którzy są absolwentami UJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- Nigdy nie przyznają się, że kłamią i że łamią konstytucję, że niszczą państwo prawne w Polsce, ale to robią - powiedział w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat były premier Włodzimierz Cimoszewicz. - Ignoranci i chuligani polityczni przejmują kontrolę nad działaniem naszego państwa - oceniał. Włodzimierz Cimoszewicz, były premier mówił, że środowe orzeczenie Trybunały Konstytucyjnego nie kończy sporu wokół TK w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimo dużego zamieszania wokół Trybunału Konstytucyjnego PiS wciąż utrzymuje wysokie notowania. W badaniu przygotowanym przez IBRiS otrzymał 31,8 proc. głosów. Co ciekawe, na drugim miejscu znalazła się Nowoczesna Ryszarda Petru, która zdobyła równo 20 proc. głosów. x Na trzeciej pozycji uplasowała się Platforma Obywatelska, która odnotowała kolejny spadek i tym razem otrzymała 18 proc. głosów. Z kolei Zjednoczona Lewica otrzymała 7,9 proc. głosów. Nad progiem wyborczym znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe (6,4 proc.) i Kukiz'15 (6,1 proc.). Pod progiem wyborczym pozostaje partia KORWiN (3,7 proc.) i Partia Razem (1,3 proc.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trybunał Konstytucyjny orzekł, że NIEKONSTYTUCYJNE są następujące przepisy nowelizacji: x 1. Przepis zezwalający Sejmowi na ponowny wybór tych sędziów TK, których kadencja wygasła 6 listopada x Trybunał popiera wyrok z 3 grudnia, gdy uznano, że w październiku doszło do prawidłowego wyboru 3 sędziów Trybunału (tych wybieranych za rządów PO). x 2. Wygaszenie kadencji obecnego prezesa i wiceprezesa TK x Trybunał: Nie można skrócić obecnie trwającej kadencji. x 3. Możliwość dwukrotnego powołania na prezesa TK x Reelekcja prezesa TK kłóci się z zasadą sędziowskiej niezawisłości. x 4. Przepis dot. złożenia ślubowania przez sędziego w ciągu 30 dni od wyboru x Sędzia wybrany przez Sejm ma być zaprzysiężony niezwłocznie, a nie w ciągu 30 dni. W razie wątpliwości prezydent powinien zwrócić się do TK. x 5. Zapis, że złożenie ślubowania przed prezydentem zaczyna kadencję sędziego x Sędziowie wybrani przez Sejm rozpoczęli swoją kadencję, niezależnie od przyjęcia ślubowania przez prezydenta. Ci sędziowie nie mogą jednak orzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Generalnie JarKacz rozegrał to super. Jest Trybunał Konstytucyjny? Jest. Jest 15 sędziów? Jest. Jest Platforma samowydymana. Po całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Shatyn kłamie jak zwykle.Niejaki Stępień nie jest profesorem.Jest magistrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stępień niedouku nie jest prof.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kadarka dziś Generalnie JarKacz rozegrał to super. Jest Trybunał Konstytucyjny? Jest. Jest 15 sędziów? Jest. Jest Platforma samowydymana. Po całości. x x Nie. Jest 18 sedziów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprawianie głupot to nie cenzura. A skoro głupoty wklejasz to nie dziw się, ze są one tobie przypisywane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kadarka dziś Poprawianie głupot to nie cenzura. A skoro głupoty wklejasz to nie dziw się, ze są one tobie przypisywane. x x To cenzura. Ale rozumiem, ze chcesz za wszelką cenę trwać w tej głupocie. Twoja wola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty sam jesteś cenzura :D Po prostu nie wiedziałeś jaki stopień naukowy ma ten facet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem sam cenzurą i właśnie dlatego nie cenzuruję tekstów. I tak naprawde nie obchodzi mnie czy jest czy nie. Ważne co mowi i kto to mówi. A mówi były prezes TK. Wybrany zresztą chyba przez prezydenta Kaczyńskiego. Shatyn tymczasowy dziś Nie jestem sam cenzurą i właśnie dlatego nie cenzuruję tekstów. I tak naprawde nie obchodzi mnie czy jest czy nie. Ważne co mowi i kto to mówi. A mówi były prezes TK. Wybrany zresztą chyba przez prezydenta Kaczyńskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Shatynku tymczasowy będziesz 12 grudnia protestował pod domem Kaczyńskiego? Chciałabym Cię zobaczyć Ty mój idolu uwielbiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Trybunał popiera wyrok z 3 grudnia, gdy uznano, że w październiku doszło do prawidłowego wyboru 3 sędziów Trybunału (tych wybieranych za rządów PO)." x a ja na przykład tego wyroku nie popieram. i ma to takie samo znaczenie jak "poparcie" trybunału bo trybunał nie decyduje o tym kto został "prawidłowo" czy "nieprawidłowo" wybrany. x uprawnienia trybunału: Art.188.Trybunał Konstytucyjny orzeka w sprawach: 1)zgodności ustaw i umów międzynarodowych z Konstytucją, 2)zgodności ustaw z ratyfikowanymi umowami międzynarodowymi, których ratyfikacja wymagała uprzedniej zgody wyrażonej w ustawie, 3)zgodności przepisów prawa, wydawanych przez centralne organy państwowe, z Konstytucją, ratyfikowanymi umowami międzynarodowymi i ustawami, 4)zgodności z Konstytucją celów lub działalnośc***artii politycznych, 5)skargi konstytucyjnej, o której mowa w art. 79 ust. 1. x Art.189.Trybunał Konstytucyjny rozstrzyga spory kompetencyjne pomiędzy centralnymi konstytucyjnymi organami państwa. x i to wszystko. więc trybunał wydając takie oświadczenie czyj wybór "popiera" a czyjego nie wykracza poza swoje kompetencje, czyli łamie konstytucję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaziek
jaki Ty zawzięty mój Shatynku jesteś mrrrrrauu , aż mnie to podnieca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trybunał popiera wyrok z 3 grudnia, gdy uznano, że w październiku doszło do prawidłowego wyboru 3 sędziów Trybunału (tych wybieranych za rządów PO). x x A tak poza tym, to nie jest treść wyroku tylko jego opis.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja na przykład tego wyroku nie popieram. i ma to takie samo znaczenie jak "poparcie" trybunału bo trybunał nie decyduje o tym kto został "prawidłowo" czy "nieprawidłowo" wybrany. x x Nie. Decyduje tylko czy przepisy na podstawie których wybrano, są zgodne z Konstytucją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 Shatyn tymczasowy dziś Nie jestem sam cenzurą i właśnie dlatego nie cenzuruję tekstów. I tak naprawde nie obchodzi mnie czy jest czy nie. Ważne co mowi i kto to mówi. A mówi były prezes TK. Wybrany zresztą chyba przez prezydenta Kaczyńskiego. x x A teraz idę spać bo wg tego co się pojawia liczba "4" jest też spamem. Miłej nocy lapka.gif x Najpierw mi zablokowano nick a teraz pojawiła sie taka blokada. Cóż. Takie panstwo pisowe. To metody tych komuchów z pisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×